Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Lubis
Praporčík
Praporčík

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od Lubis »

Na maximalni rozlehlost ma vliv i Tvuj hlavni titul, ktery pouzivas.
Jinak to darovani je - Udelit titul - a pak si muzes prepinat, jestli jednotlive tituly, nebo celky - kralostvi, vevodstvi.
Kimon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kimon »

Lubis píše:Za 2. vytvor jako vazala republiku, das titul starostovi mesta, budes mit sice postih na vztahy, ale casem bude poskytovat slusne dane i vojaky.
chcem sa spýtať, ako je možné toto vytvoriť, kde mám kliknúť? Vôbec som netušil že niečo také ide.
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Myslím, že je to, když udělíš starostovi města správu hrabství.
Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis »

Jo presne tak, pokud to bude na pobrezi more, tak republika bude fungovat jako obchodni republika a bude zakladat i obchodni stanice. Muzes udelit i titul vevody, nebo krale.
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

ale pozor, mne sa stalo, že ked som chcel dať majetky biskupom a majorom tam mi dalo že nemôžem dať..lebo môžu vlastniť iba 1/10 zeme alebo tak nejako...
T. S. P.
Kimon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kimon »

Ahojte, sorry že zasa otravujem :D
Ako sa vlastne dá predchádzať vzburám poddaných? Začal som hrať na obtiažnosti hard za Škótsko, keďže Normal je príliš ľahký. Dobyl som celé svoje de jure územie, k tomu celé Írsko, a potom začalo peklo.
Ja chápem logiku hry, že občas nejaká tá vzbura vypukne, povedzme pri nástupe nového panovníka, keď niektorí z vazalov získa príliš veľkú moc a podobne.
Ale to čo sa deje v mojej hre mi príde už trocha cez čiaru. Za posledných 70 rokov som neprekročil hranice kráľovstva, lebo takmer nonstop bojujem proti vlastným. Len čo potlačím jednu vzburu, príde ďalšia. Skúšal som snáď už všetko, najskôr som všetkých prepustil, nepomohlo. Potom som popravil vodcu povstania a ostatných prepustil, nepomohlo. Dokonca som popravil už aj všetkých, nepomohlo. Potom som skúšal prideliť vazalské tituly len mojej rodine, nepomohlo. Tak som skúsil úplný opak, pridelil som tituly náhodne vygenerovaným šlachticom v záložke intrigy, nepomohlo. Dokonca som zrušil všetky vojvodské tituly, aby vazaly nemohli koncentrovať moc vo svojich rukách, ale nepomohlo. Namiesto pár silných sa vzbúry kopa slabých.
Je to len o tom, že na harde je AI samovrah, a púšťa sa do mňa pravidelne automaticky bez nejakej vnútornej logiky? Inak, neviem si predstaviť, ako je to potom s ešte o level vyššou obtiažnosťou.
Ale sú ešte nejaké ďalšie kroky, ktoré mi radíte?
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Kimon píše:Ahojte, sorry že zasa otravujem :D
Ako sa vlastne dá predchádzať vzburám poddaných? Začal som hrať na obtiažnosti hard za Škótsko, keďže Normal je príliš ľahký. Dobyl som celé svoje de jure územie, k tomu celé Írsko, a potom začalo peklo.
Ja chápem logiku hry, že občas nejaká tá vzbura vypukne, povedzme pri nástupe nového panovníka, keď niektorí z vazalov získa príliš veľkú moc a podobne.
Ale to čo sa deje v mojej hre mi príde už trocha cez čiaru. Za posledných 70 rokov som neprekročil hranice kráľovstva, lebo takmer nonstop bojujem proti vlastným. Len čo potlačím jednu vzburu, príde ďalšia. Skúšal som snáď už všetko, najskôr som všetkých prepustil, nepomohlo. Potom som popravil vodcu povstania a ostatných prepustil, nepomohlo. Dokonca som popravil už aj všetkých, nepomohlo. Potom som skúšal prideliť vazalské tituly len mojej rodine, nepomohlo. Tak som skúsil úplný opak, pridelil som tituly náhodne vygenerovaným šlachticom v záložke intrigy, nepomohlo. Dokonca som zrušil všetky vojvodské tituly, aby vazaly nemohli koncentrovať moc vo svojich rukách, ale nepomohlo. Namiesto pár silných sa vzbúry kopa slabých.
Je to len o tom, že na harde je AI samovrah, a púšťa sa do mňa pravidelne automaticky bez nejakej vnútornej logiky? Inak, neviem si predstaviť, ako je to potom s ešte o level vyššou obtiažnosťou.
Ale sú ešte nejaké ďalšie kroky, ktoré mi radíte?

Vždy si hlídej vztahy s vazaly.To je základ všeho.Pokud s tebou má vazal dobré vztahy,tak většinou nezakládá spiknutí a ani se ho neúčastní.Vztahy s vazalem ovlivňuje strašná spousta faktorů.Co je u kterého zrovna ovlivňuje asi víš,kde najít že?No a podle toho pak musíš vztahy upravovat.Můžou to být rozdíli ve vašich povahových rysech,délka vlády,prestiž nebo víra,množství držav a držených titulů jestli máš pod správou nějaká území co patří de jure jemu,jak se chováš vůči ostatním vazalům (jestli nejsi náhodou tyran) ,různé eventy,autorita koruny,výše daní,odvody vojskpomůže ti i diplomat.A je tam spousta a spousta dalších faktorů,na které jsem si určitě zrovna nevzpoměl.No a to všechno ovlivňuje,jak tě ten který vazal vnímá a jak je náchylný pozvednout proti tobě zbraň.Proto si to musíš hlídat.Když už se i přesto rozhodne vazal přidat k frakci proti tobě,tak se zase musíš pokusit mu to diplomatickou (nebo jakoukoli jinou) cestou rozmluvit a tím snížit sílu frakce a nebezpečí vzniku rebélie.Právě v tomto obrovském množství možností se podle mně skrývá ten pravý půvab hry.Ne až tak v podrobování území.I když i to potěší pokud máš nějaké cíle...
Kimon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kimon »

Jasne, vzťahy s vazalmi som nikdy nemal zlé. V podstate viem čo ich ovplyvňuje. Preto som si ich "hýčkal", zverujem im nové panstvá, udeľujem čestné tituly, atď... Občas som sa s niekým dostal do červených čísel, s väčšinou som ale vychádzal. Tyran som nebol nikdy, keďže moju prvú popravu som uskutočnil asi až pri piatom povstaní v rade. Ale čo mi nejde do hlavy, že sa proti mne vzburujú aj tí, ktorý na mňa majú pozitívny názor. Napr. pri povstaní, kedy som sa rozhodol urobiť už čistku, lebo ma fakt naštvali, tak som odoslal na popravisko ľudí, ktorý mali na mňa názor 50+. Nechápem prečo sa oni do povstania dostali. Priznám sa, že nikdy som neskúmal, aký názor na mňa majú účastníci pred povstaním, ale nevšimol som si nejakú všeobecnú negatívnu náladu na mňa. A keď náhodou vyhlásim vojnu cudziemu štátu, tak to že v momente sa vzbúri min. 1/2 kráľovstva je už zasa ďalší príbeh.
Keď som hral na obtiažnosti Normal, tak samozrejme to takto fungovalo: dobré vzťahy s vazalmi = minimálne riziko vzbury. Ale na Harde sa všetky v mojom kráľovstve zbláznili.
9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe »

na toto len jedinú radu :D ak máš dosť piety , tak každého tvojho vazala uvazni a daj mu zhabať všetok majetok a vyhosti ho.(banish) úplne každeho a potom pozvi nových a tým udeľ tituly. možno to nepomože ale niekedy ti to dá úplný pokoj na minimálne jednu generáciu
destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov »

Ahoj. Mám několik začátečnických dotazů. Hraju v současné době mód Game of Thrones.

1) Jak je to s ženěním a vdáváním dvořanů a dvořanek? Musím ho provádět manuálně? Protože oni jsou klidně 20 sami i když touží po manželství. Zjistil jsem to, když mi začali dvořani pomalu odumírat a já neměl je jak nahrazovat. Jestli to fakt nejde nastavit automaticky, neexistuje na to nějaká úprava? Protože když má člověk 30 dvořanů, je to fakt na nic.

2) Nedávno jsem si rozjel kampaň za Šíji a oženil druhorozeného syna s budoucí vévodkyní z Bílého přístavu. Zároveň jsem provdal a přiženil pár příbuzných do okolních vévodství, abych s nimi měl dobré vztahy. Jenže co se nestalo. Vévodkyně si začala nárokovat moje vévodství (nechápu proč, měl jsem tam plnoletého vévodu, potomky, všechno) a přidala se k ní všechna vévodství, kam jsem někoho přiženil nebo vdal. Jak je to možné? Myslel jsem, že to naopak vztahy posílí a budou to moji spojenci. Co jsem tedy udělal špatně?

3) Jak postupujete, když hrajete za vévodství? Právě teď jsem provdal druhého a třetího syna za nejstarší dcery sousedních vévodů a rozjel intrikaření. Mám v plánu zabít nejdřív oba vévody a pak se postupně zbavovat následníků, dokud vše nezdědí manželky mých synů. Chápu to dobře, že pak to jejich vévodství připadne mně? A jestli ne, tak jak se dědí vévodství?

4) Moc nechápu válečnictví. Dá se vůbec porazit nějaký bohatý rod? Takhle se mi zdá, že jsou karty rozdané předem, protože nemůžu moc ovlivnit počet nebo kvalitu vojáků (max. o pár stovek za x let, ale co to je, když dohromady svolám 4000 vojáků?). Bohatý si pak najme žoldnéře a já nemám šanci. Celkově se mi válečnictví zdá odfláknuté, neměli byste nějaké válečnické typy? Dát na všechna křídla nejlepší generály samozřejmě, hlídat si terén samozřejmě, ale to je opravdu všechno, co to ovlivňuje?

5) Hrál jsem za vévodství, z nějž 3 provincie byly u moře, ale přesto jsem nemohl naverbovat ani jednu loď. Jakto?

6) Dá se nějak udělat, abych mohl vést víc spiknutí najednou, nebo se vždycky může rozjet jen jedno?

7) Nevíte náhodou jestli a kdy bude čeština do Game of thrones modu, kde bude i ten východní kontinent? :D

Děkuji za odpovědi. :worship:
destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov »

Jo a ještě:

8) Když jsem vévoda a můj král se pustí do války, logicky očekávám, že mi vezme nějaké vodáky. Taky že se při začátku války objeví na mém panství jeho armáda, tedy jsem nejdřív předpokládal, že to jsou moji vojáci. Jenže když chci armádu svolat já, nic nechybí, ani jeden voják. Tak kde se tam ti vojáci vzali?

9) Když kliknu na svou provinvii a vlevo dole pravým na nějaké z měst nebo hradů, tak je tam tlačítko s korunkami a textem "Je možno dosadit barony jen v ovládaných baronstvích". Co to znamená? A proč ho mám pořád zašedlé a nic nedělá?
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

To první je sice nelogické, ale je to asi kvůli tomu, že jinak by si sám skoro nemohl vést válku. Ohledně těch baronů, pokud je mezi nimi a tebou ještě nějaký tvůj jiný vazal, tak je myslím spravuje on.
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

1) samy sa mi nikdy neoženili...občas príde návrh od republiky, lebo republikáni si musia vziať dvorana (inak platia many), alebo si ich chce zobrať nejaký šľachtic, no to iba ak majú nárok na dajaký titul
2)Nehrám síce ten mód, takže neviem čo presne tam je iné, ale je možné že to nárokuje pre svojho muža(ten má isto nárok) alebo pre jej deti....no a ak si oženil jej muža súrodencov, tak sú jeho spojenci.... a tak jej pomôžu...i keď sa to ťažko hodnotí , lebo nepoznám všetky faktory
3)najprv ich ožen, no ak aby ich deti boli v tvojej dynastie, potom nech splodia toho potomka...vyvraždi všetkých nástucov na trón tak, nech to zdedí ten z tvojeje dynastie....(občas je to urobené tak, že musíš vyvraždiť všetkých členov ich dynastie + dynastiu z ktorej pochádzajú (napr. Arpádovci + rod Ďulo))
4)Tá vojna sa niekedy zdá i mne divná....hral som za Piastovcov,mal som polku Poľska,celá Taliansko a moja matka bola Východofrancká kráľovnáá.....takže celkom sila a zničila ma malá pohanská dedina (pripomínami to Asterixa :D)....a to musím uznať, že na všetko dávam pozor
5)Lode sú neni samy od seba...aspon si myslím, najprv musíš mať nejaké budovy čo ich produkujú (napr. prístav) + výskul lodstvo ti navýši ich počet
6)nedá...aspon ja o tom neviem...ale môžeš jedno viesť a v druhom byť....ale nemôžeš viesť 2 také vojny naraz
7) -
8)tu neviem odpoved presne, ale stáva sa mi, že občas dostanem ultimátum od vazala aby som niečo urobil a tak povolám armádu....ked mu poviem že môže ísť...ehm...niekam a on odpoved dostane,vyhlási mi vojnu a jeho vojaci zmiznú....takže podobne to je asi i normálne...ide o úplne iných vojakov...sú akože tvoji ,ale nemôžeš to ovládať...
8)neviem..musel by som to vidieť....
T. S. P.
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Kimon píše:Jasne, vzťahy s vazalmi som nikdy nemal zlé. V podstate viem čo ich ovplyvňuje. Preto som si ich "hýčkal", zverujem im nové panstvá, udeľujem čestné tituly, atď... Občas som sa s niekým dostal do červených čísel, s väčšinou som ale vychádzal. Tyran som nebol nikdy, keďže moju prvú popravu som uskutočnil asi až pri piatom povstaní v rade. Ale čo mi nejde do hlavy, že sa proti mne vzburujú aj tí, ktorý na mňa majú pozitívny názor. Napr. pri povstaní, kedy som sa rozhodol urobiť už čistku, lebo ma fakt naštvali, tak som odoslal na popravisko ľudí, ktorý mali na mňa názor 50+. Nechápem prečo sa oni do povstania dostali. Priznám sa, že nikdy som neskúmal, aký názor na mňa majú účastníci pred povstaním, ale nevšimol som si nejakú všeobecnú negatívnu náladu na mňa. A keď náhodou vyhlásim vojnu cudziemu štátu, tak to že v momente sa vzbúri min. 1/2 kráľovstva je už zasa ďalší príbeh.
Keď som hral na obtiažnosti Normal, tak samozrejme to takto fungovalo: dobré vzťahy s vazalmi = minimálne riziko vzbury. Ale na Harde sa všetky v mojom kráľovstve zbláznili.
Pokud ti některý vazal vyhlásí válku,tak se potom často stává,že přizve do války i většinu tvých ostatních vazalů a oni se přidají.To je normální.Můžou za to nejspíš \asi rodinné vazby mezi tvýi vazaly.Pořád se totiž mezi sebou žení a vdávají a prakticky skoro všichni jsou navzájem v nějakém tom vztahu,svazku.Na to si chce taky dát trochu pozor.Já osobně,když je někdo příliš mocný a mám možnost mu přistřihnout křidélka v rozletu,tak to bez váhání udělám.A klidně mu i seberu tituli a udělím je jeho vazalům pokud za to nemám nějaký postih.Tím si zaručíš vděk nových vazalů a pánů v tvé zemi,zároveň je oslabíš,protože jejich nový vazalové z tohoto nového uspořádání většinou nemají velkou radost a spřetrháš tak spojenectví mezi tvýma vazalama.
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

Ono, pridávajú sa i pre to, že tam je pri nejakej vzbure možnosť povolať všetkých vazalov tvojho pána do boja...
T. S. P.
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

A teraz by som sa chcel opýtať ja, čo vlastne tí assasíni dosiahnu?
Vždy mi dá event, že vznikli, že sa rozšírili atd...ale k čomu to je?
Mám DLC Swords of Islam, a tak som raz hral za moslima (cár celej Rusi)...a vtedy mi prichádzali oznámenia že mi budú zabíjať dvoranov ak sa nezmením....a že nakoniec i mna...mna teda nezabili ale tých dvoranov....bol tam event ,že : "na tele mŕtveho sa našiel odkaž : Mustafa, dostals naše varování" - je to kvôli dekadencii?
T. S. P.
memo
Rotný
Rotný

Příspěvek od memo »

Mám problém s exportem hry. Dohrál jsem a objevila se obrazovka s hodnocením, kde je i tlačítko export game. Jenomže na něj nelze kliknout. Sice když na něj najedu, tak se rozsvítí, ale kliknutí nefunguje. Poradí někdo, co s tím? Díky.
destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov »

Nevíte někdo, jestli mají vliv vlastnosti nastávající manželky, když ji ožením s nějakým svým dvořanem? Například když mu seženu nějakou ženu s pořádným správcostvím, zlepší se o něc správcovství i jemu? A když s ním mám dobré vztahy a ožením ho s ženou, se kterou mám otřesné vztahy, zhorší se nějak jeho vztahy ke mně, nebo její vztahy ke mně?
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Vztahy by se měly zlepšit, pokud bude mít ambici se vdát/oženit a ty ji tímto splníš. Co se týče správcovství, tak tam si nejsem jistý.
destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov »

Scipio píše:Vztahy by se měly zlepšit, pokud bude mít ambici se vdát/oženit a ty ji tímto splníš. Co se týče správcovství, tak tam si nejsem jistý.
Jo to vim, ale když tu ambici nemají? A taky nevím, jak moc se dá ve hře uplatňovat eugenika - když vezmu perfektního chlapa se všemi atributy nad 15 a ožením ho s ženou, co bude mít všechno pod 3, budou mít jejich děti v průměru třeba jen 6-7?
Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“