Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Lubis
Praporčík
Praporčík

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od Lubis »

Ono taky zalezi na autorite, , nebo jak se to jmenuje. S vetsi autoritou odpada moznost toho, ze se vydedi nejake uzemi mimo tve soustati.
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Lubis píše:Ono taky zalezi na autorite, , nebo jak se to jmenuje. S vetsi autoritou odpada moznost toho, ze se vydedi nejake uzemi mimo tve soustati.
Taktak,to je pravda.Na to jsem zapoměl.
Kimon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kimon »

Ahojte,

dopredu sa ospravedlňuje za trocha dlhší príspevok :)
Mám menší (vlastne väčší) problém ohľadne nástupníckeho práva v Byzancii.
Rozohral som hru za jedno z Byzantských vojvodstiev. Konkrétne Palaiologovcov, ktorí na počiatku ovládajú Epirus. Postupne (trvalo mi to asi 70 rokov, vystriedali sa dvaja moji doux-ovia), som ovládol susedné Athénske vojvodstvo silou, pričlenil som si časť Achaie na Peloponéze a Iónske ostrovy som získal cez dynastické svadby. No a problém je ten, že mám ako dedenie nastavené "gavelking". Pôvodne som si myslel, že hoci zvyšný synovia zdedia ostatné tituly, tak ostanú naďalej mojimi vazalmi, ale ako sa ukázalo, funguje to tak, že sú odo mňa úplne nezávislí, a závislí jedine na cisárovi. Takže vlastne som prišiel úplne o všetko, okrem Athén, kde som premiestnil moje hlavné mesto.

Otázka znie, čo sa s tým dá robiť? Za predpokladu, že nechcem vstúpiť hneď od začiatku do nejakej občianskej vojny o cisársky purpur a nemám záujem stať sa cisárom? Dedičné právo sa zmeniť nedá, lebo to musí mať cisárstvo vysokú alebo maximálnu autoritu koruny, a to samozrejme ja nemám ako ovplyvniť (môžem vytvoriť frakciu za zníženie autority, nie zvýšenie). Je to v takomto prípade vážne za nejakého vojvodu z Byzancie úplne nehrateľné (ak nemá za cieľ stať sa cisárom)? Pretože takto človek nikdy nemá šancu nazhromaždiť väčšie množstvo provincií, aby neskôr vyhlásil samostatnosť, lebo na konci života o ne automaticky príde a môže ísť zasa od začiatku...

Inak, dokonca som sa prvý krát v živote pri hre od Paradoxu uchýlil k použitiu cheatu (a to dlhé roky z prestávkami hrám HOI). Použil som cheat allow_laws, kedy je možné len tak meniť zákony, a ono naozaj ich je možné len tak meniť, ale akurát tento jeden (zmeniť gavelking na primogentura) nefunguje. Skrátka tá možno je zelená, ale po kliknutí na to sa nič nestane. Dosť mi zo celú hru znechutilo.
Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis »

Musis si uvedomit, ze nehrajes sam za sebe, nebo stat, ale za dynastii, takze pokud chces v v tomto stavu udrzet vsechny provincie pohromade, zkus treba zmenit dedicne zrizeni na seniorat, pak bude rodu vladnout, vzdy ten kdo je nejstarsi a sjednotis tak vsechny drzavy pod jednoho vladce. Nebo jedna z dalsich moznosti je vyuzit jedne z mnoha obcanskych valek, pridat se na stranu, ktera vystupuje proti stavajici legitimni vlade a v tu chvili se stanes nezavislym statem a muzes si urcovat zakony sam, pokud strana ke ktere si se pridal prohraje, tak to vetsinou odnese jen vudce povstani.
Tahle hra proste neni HOI a ani EU, hraje se proste jinak, jako ve stredoveku :D
Kimon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kimon »

OK, díky za radu, skúsim to s tým seniorátom. Povstania proti cisárovi podporovať nechcem, keďže aj ja mám zatiaľ záujem, aby Byzancia bola čo možno najsilnejšia a "starala" sa o islamských nepriateľov na východe. Navyše (teraz som si nie úplne istý), keď povstanie vyhrá, tak jeho vodca sa stane novým cisárom, a tým pádom som znova tam kde som bol, či nie?
Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis »

Pokud vudce povstani vyhraje, stane se to proc povstani zacalo, treba se zmeni cisar, ale po dobu obcanske valky, ty budes samostatny, takze si muzes zmenit dedicke zrizeni jak uznas za vhodne, jedine co te bude omezovat, jsou podminky pro jejich prijeti. Takze si dejme tomu zvysis autoritu a pak zmenis na primogariat. Az valka skonci budes opet soucasti byzance, tak tebou prijate zakony z obdobi obcanske valky, dal zustavaji platne.
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Taky je tu možnost zrušit všechny ostatní vévodské tituli a nechat si jen jeden.Potom tvoji další synové zdědí maximálně hrabství a zůstanou dál tvými vazali (respektive vazali tvého nástupce :D ).A taky je tu možnost udělat vše pro to,aby ti v době smrti zůstal vždy jen jeden dědic,ale to je dost morbidní....... :ble: Leč na druhou stránku asi dost blízké mentalitě a dění ve středověku kdy se bratři normálně nenáviděli mezi sebou i se svými otci a běžně mezi sebou válčili a občas se i vraždili a oslabovali tak svá panství.....Je jen málo vyjímek,kdy se nejbližší rodina v historii navzájem podporovala a pomáhali si.A naši Přemyslovci k těmto vyjímkám určitě nepatřili!!!
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Josef81 píše:Taky je tu možnost zrušit všechny ostatní vévodské tituli a nechat si jen jeden.Potom tvoji další synové zdědí maximálně hrabství a zůstanou dál tvými vazali (respektive vazali tvého nástupce :D ).A taky je tu možnost udělat vše pro to,aby ti v době smrti zůstal vždy jen jeden dědic,ale to je dost morbidní....... :ble: Leč na druhou stránku asi dost blízké mentalitě a dění ve středověku kdy se bratři normálně nenáviděli mezi sebou i se svými otci a běžně mezi sebou válčili a občas se i vraždili a oslabovali tak svá panství.....Je jen málo vyjímek,kdy se nejbližší rodina v historii navzájem podporovala a pomáhali si.A naši Přemyslovci k těmto vyjímkám určitě nepatřili!!!

Jo a taky si musíš dát bacha aby některý z tvých dědiců pak znovu neobnovil tebou zničené vévodské tituly a neosamostatnil se tak....
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

Len škoda že keď máte gavelkind tak sa titul zničiť nedá... :(
T. S. P.
Kimon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kimon »

Tak nakoniec som hru trocha neférovo podviedol. Dosť dlho som s tým v mojej hlave zápasil, ale nakoniec zvíťazila chuť skúsiť vytvoriť samostané Grécko v stredoveku :), bez toho, aby som musel vyvraždiť polku rodiny, mať za panovníkov stále len senilných členov dynastie a podobne. V zložke s hrou v súbore succession_laws som zmenil podmienky tak, aby som mohol nastavovať dedičné práva aj pri nízkej autorite koruny.
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Timoteus píše:Len škoda že keď máte gavelkind tak sa titul zničiť nedá... :(
HA!Tak to jsem ani nevěděl!§A to už hru hraju nějaký ten pátek!No spíš hodně pátků.... :D :oops: :idea:
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

Ja na to väčšinou doplatím keď hrám za knieža...preto sa cždy ponáhľam vytvoriť min. jedno kráľovstvo...aby som si udržal územie pokope........ :pitka:
T. S. P.
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

Mám otázku...hrali ste už za Bulharsko alebo VM v Old Gods? ak ano,a ak ste zastavili Maďarov, ako ste to urobili?pokúšal som sa ich zastaviť už v Bulharsku, no nepodarilo sa mi to...a potom mi 9000 horda prišla do krajiny...mal som zhruba 5000 vojsko no nestačili ani vrchy...keď som konečne dosiahol to, že mi zoberú iba uhorské územie a moravu nechajú na pokoji, vzbúrili sa všetci pohania .....
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Já jsem vždy počkal až šli válčit s někým jiným na druhém konci evropy a pak jsem jim vyhlásil válku.Pokaždé jsem jim tak "uždibnul" kousek území a navíc jsem měl na 10 let zajištěný mír.Jim navíc prohraná válka podrývala reputaci a vznikali u nich rozbroje a vzpoury.Takže jejich říše pomalu chřadla a odumírala.nakonec po smrti vládce se úplně rozpadla a okolní státy (včetně mě :D ) si je rozebrali.Teď je moje Velká morava jeden z největších státních útvarů na mapě.I když určitě ne největší a ani druhý nebo třetí....
Dosec
Desátník
Desátník

Příspěvek od Dosec »

Timoteus píše:Mám otázku...hrali ste už za Bulharsko alebo VM v Old Gods? ak ano,a ak ste zastavili Maďarov, ako ste to urobili?pokúšal som sa ich zastaviť už v Bulharsku, no nepodarilo sa mi to...a potom mi 9000 horda prišla do krajiny...mal som zhruba 5000 vojsko no nestačili ani vrchy...keď som konečne dosiahol to, že mi zoberú iba uhorské územie a moravu nechajú na pokoji, vzbúrili sa všetci pohania .....
Půjčky od židů a škudlení peněz a nakonec hromady žoldáků.
„Dobrá, tak jsou nalevo, jsou napravo, jsou před námi a jsou za námi - tentokrát nám už neutečou.“
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

A keď nemám sons of Abrahams? hmm...dosec čo vtedy.....
T. S. P.
destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Jsem úplný nováček a sotva za sebou mám tutorial, ale ten je rozsáhlý a dlouhý a ne všechno jsem se v něm naučil, ale teď k věci. Dobyl jsem právě hrabství Míšeň a rád bych ho daroval následníkovi trůnu, jenže vůbec nevím a nemůžu najít, jak to udělat. Jde to vůbec? Jak to mám udělat, když chci někomu darovat hrabství? Nejen synovi, ale třeba oblíbenému a věrnému vazalovi.

A taky bych se chtěl zeptat na Rozlehlost panství. Jak můžu dosáhnout toho, že nebude v červených číslech? Moje max. velikost je 2 a já mám 3 (proto ho taky chci darovat). Jak si zvýším maximální hodnotu rozlehlosti?

Děkuju za odpovědi.
tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava »

destanov píše:Ahoj, potřeboval bych poradit. Jsem úplný nováček a sotva za sebou mám tutorial, ale ten je rozsáhlý a dlouhý a ne všechno jsem se v něm naučil, ale teď k věci. Dobyl jsem právě hrabství Míšeň a rád bych ho daroval následníkovi trůnu, jenže vůbec nevím a nemůžu najít, jak to udělat. Jde to vůbec? Jak to mám udělat, když chci někomu darovat hrabství? Nejen synovi, ale třeba oblíbenému a věrnému vazalovi.

A taky bych se chtěl zeptat na Rozlehlost panství. Jak můžu dosáhnout toho, že nebude v červených číslech? Moje max. velikost je 2 a já mám 3 (proto ho taky chci darovat). Jak si zvýším maximální hodnotu rozlehlosti?

Děkuju za odpovědi.
Maximální rozlehlsot záleží na výši tvého správcovství, výši správcovství manželky, schopnostech správce a úroveň výzkumu legalismu(nebo tak nějak se to jmenuje). Ve výzkumu je to tuším kulturní technologie úplně dole v pravo.

Darovat území můžeš tak ,že na toho, koho chceš obdarovat klikneš, dáš tma diplomatické možnosti a tam to najdeš. Nevzpomenu si, jak se to přesně jmenuje, ale je to na 100% tam. Trochu to prohledej.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek
Timoteus
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Timoteus »

Ešte by som pripomenul ,že ak máš gavelkind tak niektoré tituly nemôžeš darovať svojmu dedičovi.....
T. S. P.
tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava »

Timoteus píše:Ešte by som pripomenul ,že ak máš gavelkind tak niektoré tituly nemôžeš darovať svojmu dedičovi.....
S tím následnictví jsi mi připomněl, že i zákon o nástupnictví má vliv na maximální rozlehlost.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek
Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“