Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Scipio
Kapitán
Kapitán

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od Scipio »

Smůla, když se mě objeví v následnictví, někdo takový, tak přichází na řadu volba assassinate. :evil:
9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe »

naštastie bol taky slaby , že umrel sám od seba
Achab
Četař
Četař

Příspěvek od Achab »

9fabe píše:naštastie bol taky slaby , že umrel sám od seba
Škoda, byl by to ideální sájošant :p
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

Vybudoval jsem si již vskutku mocnou říši. Mám titul císaře a ptám se, zda se vyplatí vytvořit v odlehlejších částech říše vazalská království, či raděj zůstat u správy mnoha vévodů?
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Zkus vytvořit jen několik království, ostatní ponechej jako vévodství. Hlavně doporučuji dávat si pozor, aby ti králové neměli příliš velké demesne. Mě se tenhle systém osvědčil, byť se jednalo o nižší tituly (já-král, vazalové-vévodové a hrabata).
Dosec
Desátník
Desátník

Příspěvek od Dosec »

Pokud je už založena říše,tak ty královské tituly co máš,začnou být velice horké zboží,myslím že tvrdošíně si je ponechávat a ignorovat žádosti o jejich udělění, nadělá víc škody než užitku,alespoň z mého pohledu.
„Dobrá, tak jsou nalevo, jsou napravo, jsou před námi a jsou za námi - tentokrát nám už neutečou.“
werrek
Četař
Četař

Příspěvek od werrek »

Pak lze ale očekávat, po každém nástupu nového císaře, poměrněsilnou frakci s žádostí o nezávislost, král totiž není vévoda, každopádně spravovat velkou říši bez rozdělení na království je obtížnější
Dosec
Desátník
Desátník

Příspěvek od Dosec »

Jasně,po udělění královských titulů se rozjíždí kolotoč územních úplatků a dá se to dopracovat i do situace,že je císař tím nejméně vlivným ve své říši.Bohužel se mi nedaří to hrát jinak než že ob generaci člověk čelí velké vzpouře,zvlášť když se nedaří v genetických pokusech a do císařského purpuru se rodí samí blbci. :wink:
„Dobrá, tak jsou nalevo, jsou napravo, jsou před námi a jsou za námi - tentokrát nám už neutečou.“
ert19
Rotný
Rotný

Příspěvek od ert19 »

Takže jsem dóže z Janova a za ženu jsem si vzal chorvatskou královnu zplodili jsem spolu syna. Královna zemřela a on se stal vládcem v Chorvatsku. Po přirozené smrti mích bratří jsem čekal, že se stane i mým dědicem ale nestal co s tím mám dělat. Ještě bych se chtěl zeptat jak plout po řece.
Reklamana web kde jsem CK2 získal a pak i další hry od paradoxu. http://www.tremorgames.com/?ref=282072
ert19
Rotný
Rotný

Příspěvek od ert19 »

Takže jsem vládce Persie jsem zarathuštrista a chci vytvořit perskou říši, ale možnost ji vytvořit se mi neobjevila. Ovládám celou de jure Persii kromě jedné malé vesničky kde se usadili nikoliv stateční Galové ale Asasíni. Podezírám z toho právě je. Jak je mám zlikvidovat?
Reklamana web kde jsem CK2 získal a pak i další hry od paradoxu. http://www.tremorgames.com/?ref=282072
werrek
Četař
Četař

Příspěvek od werrek »

hraješ dvě hry nebo schizofrenie? :D

plout po řece pokud správně vím mohou jen vikingové za účelem drancování
a co se týče vytvoření Perské říše, nehrál jsem sice za ni, ale za Byzanc jsem měl v rozhodnutí možnost vytvořit Římskou říši, takže po splnění podmínek jsem mohl kliknout
tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava »

Našel jsem si na wiki podmínky a pro vytvoření Perské říše musíš:

1) Mít dostatek peněz a zbožnosti.

2) Vlastnit 2 královské tituly ze tří - Khiva(Chiva), Persie a Mezopotámie

3) Vlastnit 80% (60 ze 75) de jure provincií.
Obrázek

4) Mít postavu Íránské kultury - Kurd nebo Peršan.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek
ert19
Rotný
Rotný

Příspěvek od ert19 »

Tak díky s Perskou říší já jsem neměl ty království, ale stejně bych potřeboval vyhnat asasíny, abych se mohl stát šajšonátem.
A hraji dvě hry zároveň, protože mě jedna přestane bavit tak hraji tu druhou a až mě přestane bavit ta tak se vrátím zpátky.
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Syn a dědic mého vazala míšeňského vévody je zároveň hrabětem Schwyz a vazalem Horního Burgundska. Zajímalo by mě, jestli v případě úmrtí současného vévody stane mým vazalem, nebo se Míšeňské vévodství stane součástí Horního Burgundska?
Lukyn223
Desátník
Desátník

Příspěvek od Lukyn223 »

Ne protože Míšensko i Horní Burgundsko jsou obě vévodství takže o Míšeň nepřijdeš.
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

Dobrá otázka - z hraběte se stane vévoda a tedy se jistě odtrhne od Burgundska. Ale již si nejsem zdaleka tak jist, že zůstane zároveň tvým vazalem.
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Vals píše:Dobrá otázka - z hraběte se stane vévoda a tedy se jistě odtrhne od Burgundska. Ale již si nejsem zdaleka tak jist, že zůstane zároveň tvým vazalem.
Teď jste mě trochu znejistěli,taky si nejsem jistý.I když už jsem za ta odehraná staletí takovou situaci určitě mnohokrát zažil.Hned jak se mi to zas jednou stane,tak to sem písnu.Ale myslím,že tato dědická alternativa spadá do oblasti,kdy ztrácíš pozemky a tituly.Zkrátka asi se od tebe odtrhne.Ty maximálně získáš nárok na jeho tytuly i pokud nespadají de jure pod tvou říši.....MOŽNÁ.... :)
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Děkuji mnohokrát, za vaše rady, ale situace se vyřešila sama. O hrabství vévodův následník přišel, takže se vrátil na dvůr vévody Míšně.
tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava »

Podle mne by to zústal otobě, protože jinak by ti nahoře vyběhlo upozornění - Pozor na vazalské dědictví(pokud hraješ v češtině)
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Vassal inheritence warning se mi objevilo, ale co jsem vypozoroval, tak to informuje, i když dědí někdo z tvé říše, ale je z jiné dynastie, než původní.
Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“