Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Re: Crusader Kings II.

Příspěvek od Vals » 15 úno 2012, 15:38

Frick:
To nelze, jediné, kde to můžeš udělat je, když máš "elective law", kdy můžeš nominovat svého kandidáta dle libosti. Ale tam se vystavuješ nebezpečí, že ti ostatní velmoži zvolí někoho jiného, pokud tvůj kandidát nebo ty jste neoblíbení

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 15 úno 2012, 16:07

Nebo nasledovnika trunu uvrhnou do vezeni :shock: a nasledovne ho popravit :twisted: . Trosku to posramoti povest :D , ale dostane se tak na radu dalsi v poradi. :lola:

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 15 úno 2012, 16:22

cakam kedy sa na fore paradoxu ozve daky madar, ze co to je za blbost a preco tam je Duchy of Slovakia :mrgreen:

a ktomu mam otazku, da sa dako "osamostatnit"? napriklad to Slovensko od Uhorska, Cechy od HRE atd.
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 15 úno 2012, 17:00

Na svého lenního pána bys měl mít cassus belli "liberation". Zrovna tak, pokud se ti tvůj pán pokusí něco vzít, ty odmítneš a pak ho porazíš, tak prosazením svých požadavků v mírové smlouvě se rovněž osamostatníš. Jen tak jako v jedničce to nejde (a to je dobře, nic mne neštvalo víc, než že se do padesáti let zhroutila všechna království)

Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis » 15 úno 2012, 18:30

Frick: Pokud to je jako v jednicce, tak spatneho naslednika muzes posilat do skvelych boju jako 100 muzu proti 10000 apod, myslim, ze ho muzes jeste nechat zabit, jestli si dobre pamatuju.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 17 úno 2012, 12:07

Zajímavé startovní datum - rok 1260 - Mongolský nestoriánský křesťan kníže z Alepa.

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 » 17 úno 2012, 18:41

Tak se mi konečně podařilo za cenu velkých peněžních výdajů na podplácení a rozdáváním všech možných i nemožných čestných funkcí uchlácholit a naklonit si své vazali a změnit tak dědické právo,čímž jsem si zachránil krk,protože eklektiv právo by udělalo tlustou čáru za vládou mé dinastie.Už jenom zplodit mužského dědice byla vážně velká fuška.....Ale mám to v suchu.Dědic je na světě a ještě ke všemu naštěstí zůstane sám a já mu zajistil i dědictví.Teď můžu vesele a téměř bezstarostně hrát dál a pokukovat při tom po okolních zemých a titulech.Jinak není na škodu zvát ke svému dvoru šlechtice,kteří mají nárok na některou z okolních zemí.Získáte tak nárok na válku a i když po vítězství připadne získaná država vašemu novému dvořanu,který vám svím nárokem na titul zajistil právo na válku,pořád z něj bude váš vazal a tak to bude defakto vaše země.....

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 18 úno 2012, 13:03

Panove nebylo by vhodne udelat samostatne tema pro Crusader Kings II? At se to tady nemicha.
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 úno 2012, 15:34

Vicky je taky spojená, o jedničce už málokdo diskutuje, zbytečné to dublovat a nechávat mrtvé téma za sebou...

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 18 úno 2012, 16:46

Pochybuji, že by to ještě někdo nezkoušel, ale zkuste si zahrát za Viléma Bastarda a dobýt Anglii. Není to ani moc obtížné, zvlášť když si do Anglie posíláte další najaté armády. :)
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 18 úno 2012, 18:41

CKII je opravdu výborná hra. Dal jsem si to za toho nestoriánského Mongola, co ho objevil Vals. Bohužel zemřel v bitvě a zanechal po sobě jedinou dceru ještě v plenkách. Vyrostla z ní ale znamenitá kněžna a jejím úkolem bylo rozšířit nestoriánství po celém Aleppu. Za muže si vybrala staršího Mongola znamenitých kvalit, ovšem její dívčí srdce toužilo po romantickém doteku mladého bojovníka. Povšiml si jí samotný chán, syn velkého Hulegu, a plodem jejich lásky se stalo parchantí děvčátko, rychle uklizené kamsi k Baku na převýchovu. Kromě nasraného paroháče a pohoršených vazalů, zvláště biskupů, musela moje rekyně řešit zcela nečekaný problém. Chán se ukázal byl zrádným milencem a našel si další ženy, hajzl. To jsem nepřekousla a rozešla se s ním. Chán ke mne zahořel nenávistí, jakou zná jen odepřená láska, a začal po mne chtít území. To jsem samozřejmě odmítla. První válku jsem ještě dohrála alespoň k bílému míru, v další už jsem neměla šanci. Že já husa hloupá jsem si kdy s mocnými tohoto světa vůbec něco začínala :facepalm:
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 18 úno 2012, 18:44

Já si teď užívám hru za Vilémova syna Roberta. Občas se mi vzbouří nějaký ten vazal, ale vždycky je porazím. Jsem zvědavý, jak se bude hra vyvíjet dál.
je Kašpar I. Řekopolský

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 19 úno 2012, 09:30

821 píše:cakam kedy sa na fore paradoxu ozve daky madar, ze co to je za blbost a preco tam je Duchy of Slovakia :mrgreen:
Už to začalo :D Paradox fórum je zahlcené rozlícenými Uhry. Teď už dokonce obracejí zraky na jih a chtějí, aby Slavonie byla od počátku hry taky uherská, nejlépe samozřejmě s uherskými názvy :). Nacionalismus opravdu zaslepuje. Vadí jim názvy jako Pressburg nebo Slovakia, ale ani trochu se nepozastaví nad tím, že nic takového jako Byzantine Empire neexistovalo, jen se tomu tak prostě říká. Ze stejného důvodu je imho ve hře Duchy of Slovakia, aby každý Američan, Brit a koneckonců i Švéd měl představu, kde to leží a co si má pod tím představit. Árva místo Orava věru nikomu nic neřekne (kromě členů a členů-přispěvovatelů maďarských gard).
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Robert De Sable
Vojín
Vojín

Příspěvek od Robert De Sable » 21 úno 2012, 16:54

Neviem kde sa to mam spytat tak to dam sem : :?: Da sa nejak ziskat kralovska koruna ked som duke (vojvoda) a dosadit tam svoju dynastiu ?

Arizael
Rotný
Rotný

Příspěvek od Arizael » 22 úno 2012, 15:01

Princ Evžen Savojský píše:Už to začalo :D Paradox fórum je zahlcené rozlícenými Uhry. Teď už dokonce obracejí zraky na jih a chtějí, aby Slavonie byla od počátku hry taky uherská, nejlépe samozřejmě s uherskými názvy :). Nacionalismus opravdu zaslepuje. Vadí jim názvy jako Pressburg nebo Slovakia, ale ani trochu se nepozastaví nad tím, že nic takového jako Byzantine Empire neexistovalo, jen se tomu tak prostě říká. Ze stejného důvodu je imho ve hře Duchy of Slovakia, aby každý Američan, Brit a koneckonců i Švéd měl představu, kde to leží a co si má pod tím představit. Árva místo Orava věru nikomu nic neřekne (kromě členů a členů-přispěvovatelů maďarských gard).
Nutno podotknout, že by v Uhrách měly existovat početné národnostní menšiny. Uhersko 100% maďarské je jako pěst do obličeje, ale aspoň narozdíl od EU nenáleží mezi západní slovany.
Příští týden se mi vrátí noťas z reklamačky a bude třeba tu zprasenou kulturu obecně trochu modnout. Každý, kdo viděl německou severní Itálii a Tunis v roce 1200, mi doufám dá za pravdu.

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 22 úno 2012, 17:11

Já viděl italské Čechy a chorvatské severo-západní Německo :D
je Kašpar I. Řekopolský

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 22 úno 2012, 17:25

Arizael:
Nevidím nic až tak divného na tom, že se poněmčí severní Itálie a Tunis. Za jistých okolností k tomu mohlo dojít velmi snadno... koneckonců podobně se kulturně změnilo mnoho oblastí a když mohlo být za jistých okolností poněmčeno Slezsko, ta mohla být i severní Itálie. A oblast Outremeru byla vlnou evropských osadníků také značně kulturně proměněna, takže proč by nemohl Tunis?

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 23 úno 2012, 22:13

Hmm... docela by mě zajímalo, jak je možné, že se ze Stephena (ruční pojmenování) stal Stefan. Když jsem si toho všiml, docela mě to překvapilo.
je Kašpar I. Řekopolský

memo
Rotný
Rotný

Příspěvek od memo » 24 úno 2012, 18:34

Co ovlivňuje množství peněz od protipapeže? Všiml jsem si totiž, že mi to občas tak různě poskakovalo a pak jednou to kleslo úplně. Příjem byl stejný jako předtím.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 24 úno 2012, 18:49

Protipapeži platí daně ti biskupové, kteří ho mají raději než pravého papeže. A ty peníze jdou tobě jenom tehdy, pokud jsi jeho "controller" - tzn. jen tomu panovníkovi, co ho instaloval. Jakmile umře originální panovník nebo protipapež, tak už z něj žádný zisk nemáš (respektive nejspíše dostáváš jen penníze z jeho biskupství). Zřejmě to je úmyslné herní omezení, aby to nebylo tak moc zneužitelné - jinak by nebylo nic lepšího než si na začátku hry okamžitě ustanovit protipapeže a do konce hry mít neomezený úvěr... Takhle si musíš protipapeže dobře rozmyslet, protože pokud neprosadíš jeho nárok na papežský trůn tak po nějaké době už z něj nebudeš mít takřka žádná pozitiva, ale negativa zůstanou

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“