Vojna na presvecivy narok

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
ce4aser
Desátník
Desátník

Vojna na presvecivy narok

Příspěvek od ce4aser » 19 říj 2018, 09:56

Bojoval som za narok svojho dvorana, ktoreho som presvecil aby isiel ku mne na dvor. Reku idem si rozsirit nove uzemie. Nema ziadny zemsky titul.

Idem vyhlasit vojnu a citam podmienky za akych bude mojim vazalom:
  • Ak mam vyssi titul ako vojvodctvo k ktore sa vlastne bojuje (SPLNAM: Kralovstvo Francie > Vojvodstvo) alebo
  • Za koho bojujem je z mojej dynastie to (NESPLNAM) alebo
  • Pokial to vojvodctvo je v de jure (Kralovostvo Francie) uzemi (NEPLNAM)
Narocky som zvyraznil to "alebo" cize ak jedno s toho splnam tak to splnam cele (z programatorskeho hladiska: if( a || b || c){ vazal=true; } , ziadne AND ale vsetko OR teda ALEBO) a aj tak ten bastard po vyhrati vojny nie je mojim vazalom. Stretli sa s tymto bugom ? Alebo je to chybny preklad? Tiez som sa stretol aj s tym ked idem vytvarat de jure zemsky titul je tam napisane alespon 50% cize matematicky uzavrety interval <50,100> v praxi je to ze musis mat viacej (jak jedno slovo alespon - viacej zmeni cely vyznam) cize matematicky polotvoreny interval (50,100>. Cize <50,100> jak je v preklade a (50,100> ako je realne je brutalny rozdiel.

Tak sa vas chcem spytam je to bug s vojnou ku ziskaniu titulu z naroku pre druheho lebo v texte je pisane ze mal byt mojim vazalom ale v praxi sa nestal mojim vazal ani nechcel sa na poziadavku stat mojim vazal a aj tak sa nakoniec pridal ku tomu s kym som bojoval o ten titul. Alebo je to len chybny preklad?

Obrázek

EDIT:

Tak som si dal overit integritu suborov na steame aby som sa mi vratila anglictina do hry a tam to je zase inaj napisane:
  • Ak je moj titul vacsi A za koho bojujem je z mojej dynastie (NESPLNUJEM lebo splnujem jen jednu cast a nie oba) alebo
  • Ak je ten zemsky titul v de jure uzemi (NESPLNUJEM)
Tak z anglickeho textu je to vsetko tak ako sa to udialo ono. Cize preklad hovori takto if( a || b || c){ vazal=true; } a anglicka verzia hovori if( (a && b) || c){ vazal=true; }. To iste podobne je aj s tym alespon 50%.

Obrázek

Lubis
Praporčík
Praporčík

Re: Vojna na presvecivy narok

Příspěvek od Lubis » 19 říj 2018, 21:01

Bohate by stacilo, aby jsi tomu dvoranovi dal nejaky titul, staci, ze bude mit 1 hrad a tim padem bude tvym poddanym a po ziskani titulu jim zustane.

ce4aser
Desátník
Desátník

Re: Vojna na presvecivy narok

Příspěvek od ce4aser » 20 říj 2018, 15:10

Hej to som si toho vedomy. Ale ak ma presvecivy narok zenska tak jej zemsky titul nemozem darovat. Alebo ak nemam volny zemsky titul by som musel odobrat titul ak mam dostatocny zakon a rada bude suhlasit. A odobratie titulu znamena -60 a ostatny vazalovia -15 do reputacie a to je dost. Tento sposob by sposobil zvysenie rizika frakcie, revolt. Nejak si poradim. Teraz pracujem a vytvoreni jednom mode a zistujem ze paradox to moc nema domyslene.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“