Jak Wothan (Polsko) Jajjuna (Německo) porazil

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Zamčeno
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Jak Wothan (Polsko) Jajjuna (Německo) porazil

Příspěvek od Jajjun » 05 úno 2006, 16:39

Při čekání na Rudolfa jsme s Wothanem rozehráli můj scénář, kde Osu místo Německa zastupuje Francie, Itálie a Polsko. Aby se Wothan upamatoval jak se to vůbec hraje vzal si Polsko a já jako agresor na něj zkusím zaútočit.

První tři měsíce probíhali v klidu. Připravovali jsme se na válku. Koncem Března mi Wothan napsal: „Tak jen do mě“ a já neváhal mu vyhlásit válku.

První měsíc války byl o ničem každý jsme drželi své pozice. Občas někdo chtěl útočit, ale než přišel, nepřátelská letadla mu to rozmluvila.

Stav armád byl asi tento: Polsko 54 jednotek, Německo 45 jednotek potom k tomu ze západní fronty 60 Francouzů + 70 Taliánů. Hrdinní Němečtí vojáci se drželi všemi silami svých pozic, Když tu najednou z nenadání mu byl vražen nůž do srdce. A to prohnanými Čechy.

Po uvážení všech aktuálních pozic jsem byl nucen ustoupit a objetovat celé jižní Německo. No prostě s devíti jednotkami nejsem schopen udržet 35 jednotek nepřátelských.

V tu dobu Wothan využil mého rozčarování a obsadil Opole.

Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 05 úno 2006, 16:40

Psal Wothan

Snad bych dodal jenom tolik. V období roku 1936 duben, zaútočili mocné pancéřové divize velkého Jajjuna na slabé poláky. Bitva probíhala v oblastí zvané Czestochowa. Jajjun zaútočil tuším 3 nebo 4 pancéřovými dvizemi a na polské jedotky v počtu 5 polsých špatně vyzbrojených pěších divizí. Morálka poláku byla kritická..několik dnů před útokem byly tyto jednotky totž soustavně bombardováni mocnou Luftwaffe...... Už když se zdálo, že boj o oblast prohraji, se počítač přiklonil na mou strau a začalo hustě sněžit. To postup jajjunových obrněnců razantně spomalilo. Tomi umožnilo přisunout velké posily a oblast udržet. Jajjun pak tuto bitvu prohrál a měl velké ztráty....nezbívá než říci, že štěstěna se v tuto dobu přiklonila na mou stranu....

Také bych dodal, že i když je situace z jajjunova pohledu vážná, není zase až tak kritická a dá se z ní vybruslit

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 05 úno 2006, 16:41

Tak jsem to zase rozehráli. Po pár měsících vycházek (chceme útočit, ale nepřátelské letectvo nám to vymluví) jsem dostal nové jednotky ( 30 jednotek super namachrovaných nácků).

S nimi jsem se vrhl na ČSR. Jelikož měli v každé provincii dostatek jednotek a ještě k tomu mobilní jednotky které přesouvali tam kde jsem měl army. Musel jsem požádat Rakousko o volný průchod který mi byl NAŠTĚSTÍ povolen.

Obrázek

Rudá vlna: V tu chvíli jsem vzal své tři tančíky, prošel Rakouskem a vpadl na Šumavu. V tu chvíli češi začali vyvádět. Přesouvali svou army nesmyslně po svém území.

Modrá vlna: To mi hrálo do karet a zaútočil jsem na Ostravu. Ta padla během pár hodin. Z Ostravy jsem část jednotek přesunul do Brna a tím jsem rozdělil ČSR na českou a slovenskou část. Z Brna jsem rychle vklouzl do Bratislavi, Rožumberoku a Lučence.

Zelená vlna: Po pádu hraničních oblastí se češi opevnili v Praze a tam byl problém. Češi ke konci měli na 24 plně organizovaných jednotek. Asi po třech měsících náletů jsem zaútočil se svými tanky, kteří je všechny zabili. Poté přišla krásná anexe.

V tom čase jsem se vrhl na Wothana a jeho „armádu“. Boj probíhal rychle. Němečtí vojáci postupovali a už se nezastavili. Jednotkami zněla píseň „Jdem, mi jdem, mi vám všem ukážem“.

Obrázek

Polská armáda se ke konci snažila opevnit ve Varšavě jako češi, ale nic ji to nebylo platné a po pár hodinovém boji padli.

Obrázek

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 05 úno 2006, 16:42

Psal Wothan

Ano. Boj ve Warsave byl skutečbně náročný a podle mě trval několik dnů.... vrchní velitel armády - polní maršál Wothan si za této neúnostné situace vpálil kuli do hlavy. On se svým jménem, proslaven svými činy široko daleko po celém světě, nehodlal kapitulovat.......

PS: Jajjun mě skutečně tlačil hodně rychle. Při každém střetnutí armád, mě doslova drtil a má morálka šla do háje.....byl to marast..... Confused

Zamčeno

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“