Velkoněmecká říše

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Odpovědět
Kasta
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2014, 07:44

Velkoněmecká říše

Příspěvek od Kasta » 01 kvě 2015, 22:03

Píše se rok 1936 a na dveře Evropy klepe další válka.Německo se pomalu začíná stavět na nohy po ekonomické krizi a placení enormních válečných reparacích. Již tři léta je u moci vůdce německého národa Adolf Hitler, který odmítl platit spojencům tyto reparace a je přesvědčen že Německo si musí vzít zpět o co přišel při prohrané válce v letech 1914-1918 a znovu se stát jednou z největších mocností na světě.Ovšem to nebude snadné a vůdce si je tím dobře vědom. Wehrmacht je ve zbídačeném stavu, Kriegsmarine bývala ve ,,Velké válce" celkem rovnoceným soupeřem Royal Navy, ovšem nyní se to o německém námořnictvu opravdu nedá říci, bitevní lodě jsou pouze 2 a velmi zastaralé, ostatně jako drtivá většina Kriegsmarine. O letectvu lepší ani nemluvit.

Začátek roku 1936
Wehrmacht- 39 divizí (36 divizí pěchoty, 3 tankové divize)
Luftwaffe- 11 perutí (3 stíhací, 7 perutí taktických bombardérů a 1 peruť střemhlavých)
Kriegsmarine- 29 lodí ( 2 bitevní, 8 křižníků, 7 torpédoborců, 6 ponorek a 6 transportních lodí)

Hned na začátku roku byl vůdcem vydán rozkaz vrchnímu velení pozemních sil na posílení armády. Také byla několika výzkumným firmám zadána zakázka na nový stíhací letoun a také na střední tank. V červenci propukla ve Španělsku občanská válka a Adolf Hitler se rozhodl vyslat expediční sbory na pomoc španělskému nacionalistovi Francovi, ve kterém vidí vůdce možného budoucího spojence a dobré příležitosti obsazení Gibraltaru.

Obrázek

Kasta
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2014, 07:44

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Kasta » 02 kvě 2015, 12:13

Začátek roku 1937
Wehrmacht- 83 divizí (80 pěších, 3 tankové)
Luftwaffe- 13 perutí (3 stíhací, 7 taktických, 1 peruť střemhlavých bom., 2 perutě transportních letadel)
Kriegsmarine-33 lodí (4 bitevní,9 křižníků, 8 torpédoborců, 6 ponorek, 6 transportních lodí)

V srpnu roku 1937 vůdce konečně přiměl rakouskou vládu o referendu ve kterém se melo rozhodnout o připojení rakouského území k německé říši. V referendu bylo pro připojení 96,7% a následující den již pochodoval wehrmacht ulicemi Vídně. Tohoto roku byla vyvinuta nová útočná stíhačka Me 109E a doprovodná stíhačka Bf 110C. Firmou Krupp byl vyvinut nový střední tank Pz III. jehož výroba byla okamžitě zahájena.

Obrázek
Pz III.

Kasta
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2014, 07:44

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Kasta » 02 kvě 2015, 13:13

Začátek roku 1938
Wehrmacht- 111 divizí ( 108 pěchotních, 3 tankové divize)
Luftwaffe - 15 perutí (5 stíhacích, 7 tak. bomb., 2 transportní a 1 peruť střemhlavých bombardérů)
Kriegsmarine- 35 lodí ( 4 bitevní, 11 křižníků, 9 torpédoborců, 6 ponorek a 6 transportních lodí)

Začátkem roku nic nenapovídalo tomu, co mělo Evropu brzy potkat. 7. srpna večer se dostala k vůdci zpráva o zbabělém vyhlášení války Německu ze strany Francie a Velké Británie. Byl okamžitě vydán rozkaz k mobilizaci a doplnění armády, letectva a námořnictva zálohami.Vůdce sice měl připravené plány na dobití Francie, ale až na rok 1939. Také se drtivá většina Wehrmachtu soustředila u hranic s Polskem a na bleskové obsazení Francie stále nebyly vyrobeny tankové ani motorizované jednotky a počítalo se i s vyšším počtem pěchoty.Proto se vůdce rozhodl neriskovat zaseknutí se ve Francii a s vrchním velením byl přijat plán obsazení Polska.8 srpna v odpoledních hodinách by vyhlášena válka Polskému státu, který okamžitě přijal spojenectví s Velkou Británií a Francií. O několik málo hodin poté co přešli naše statečné jednotky polské hranice přispěchal sovětský diplomat s návrhem paktu o neútočení mezi SSSR a Německem. Ten byl vůdcem přijat a podle dohody měla sovětům připadnout bezmála polovina Polska, téměř 200.000 čtverečních mil a bezmála 13.000.000 obyvatel.Německé jednotky vítězili v jedné bitvě za druhou a již po 12 dnech padla Varšava.

Obrázek

6. září byl přijat dánskou vládou uzemní požadavek na oblast Kolding a 12.září kapitulovali poslední polské jednotky a Německo anektoval polské území. 14. září vpochodovali z východu jednotky sovětského svazu a pakt o neutočení byl tímto aktem stvrzen.

Obrázek

Nyní když měl vůdce jistotu bezpečí z východu, obrátil svoji pozornost na jih. Československo, stát který podle vůdce byl hanbou pro celou Evropu a který podle jeho slov vůbec neměl existovat. Navíc v Sudetech žilo přes 3 miliony německy mluvicích obyvatel a to byla pro vůdce dostačující záminka. 2. listopadu Československo odmítlo uzemní požadavek na tuto oblast českého pohraničí a o týden později, 10. listopadu překročili jednotky Wehrmachtu hranice s československem.

Obrázek
Německé jednotky v Praze

28. listopadu kapitulovalo Československo a přestalo tak existovat.

Kasta
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2014, 07:44

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Kasta » 02 kvě 2015, 15:26

1. prosince vstoupili německé jednotky do Maďarska a anektováno bylo 23. prosince. Ovšem tímto se německé jednotky nezastavili a týž den co bylo anektováno Maďarsko byla vyhlášena válka Jugoslávii. Tímto končí rok 1938. Za 4 měsíce dokázalo Německo anektovat 3 evropské státy, Polsko, Československo a Maďarsko.

Začátek roku 1939
Wehrmacht-127 divizí (108 pěchotních, 7 mechanizovaných, 12 tankových)
Luftwaffe-24 perutí (15 stíhacích, 7 tak. bomb., 2 transportní perutě)
Kriegsmarine-35 lodí (4 bitevní lodě, 13 křižníky, 6 ponorek, 6 torpédoborců, 6 transportních lodí)

19.ledna byla vyhlášena válka a vpochodovalo 12 německých divizí do Dánska. Dánové měli pouhé tři divize a tak neměli mnoho šancí proti zkušeným a početnějším německým oddílům. Za obsazení této malé země mělo Německo velice draze zaplatit. 30.ledna přispěchalo nečekaně Dánsku na pomoc královské námořnictvo Velké Británie, což Kriegsmarine naprosto zaskočilo a zaplatilo za to německé námořnictvo velmi draze. Byla ztracena 1 bitevní loď, 10 křižníků, 1 ponorka a 1 transportní loď. Vůdce byl vzteky bez sebe, bylo mu totiž jasné že je velice ohrožena plánovaná invaze do Norska a invaze na Britské ostrovy je nemožná. Okamžitě byl odvolán velkoadmirál Karl Donitz a nahradil jej Erich Raeder.

Obrázek
Námořní bitva u dánského pobřeží

24.ledna Jugoslávie kapitulovala a den na to byla vyhlášena válka Albánii která vydržela pouze dva dny. Dánsko kapitulovalo až 28.února. Dánské území bylo tedy dobýváno stejně dlouho jako celé Polsko. Všechny jednotky které bylo možné použít pro vpád do Francie byly přesunuty k belgické hranici a vyčkávají na vhodné počasí. Na invazi je připraveno pouze 77 divizí, ovšem už jsou mezi nimi úderné jednotky které budou mít za úkol obkličovací akce a rychlí postup na Paříž.

Obrázek

Ke konci dubna má Německý Wehrmacht 128 divizí. Vůdce je ovšem silně znepokojen Sovětským svazem, který má sice pakt o neútočení s Německem, ale ten může kdykoliv vypovědět a podle rozvědky má SSSR k dispozici 238 divizí!

Obrázek

Uživatelský avatar
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1357
Registrován: 24 bře 2009, 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Lajgor » 05 kvě 2015, 10:55

Jůů..jako za starých časů :D

Pakt: Ribb-Molotov už v roce 1938---to je nějaká upravená verze nebo cheat??

Tak jak se nám hra vyvine..??
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Uživatelský avatar
Juergen Koenig
Rotný
Rotný
Příspěvky: 107
Registrován: 14 črc 2010, 19:26

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Juergen Koenig » 16 kvě 2015, 12:00

Lajgor píše:Jůů..jako za starých časů :D

Pakt: Ribb-Molotov už v roce 1938---to je nějaká upravená verze nebo cheat??
Ten pakt se mi také několikrát aktivoval po vyhlášení války v roce 1938 ze strany Spojenců. Protivné je, že tou dobou za odstoupení Lvova a ostatních oblastí získá Německo ropu v počtu 30000 jednotek, přičemž ropy je zrovna dostatek :| Invaze na Balkán je skvělá věc. Líbí se mi snaha Spojenců tvrdošíjně útočit na měkký podbřišek Evropy, kde ztratí mnoho divizí. Naštěstí pro Brity často motorizované, které rychle stihnou nahradit.
Možná by v této situaci stála za zvážení varianta vyvolání převratu v Belgii či Turecku, aby byl volný průchod. Pro Spojence to má vždy fatální následky, ať už jde o Francii nebo o Irák. Nebo volný průchod Španělskem a Portugalskem. Kriegsmarine pak může odpočívat v afrických přístavech a napadat konvoje mimo dosah RAF.

Uživatelský avatar
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1357
Registrován: 24 bře 2009, 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Lajgor » 29 kvě 2015, 20:04

Juergen Koenig píše: Ten pakt se mi také několikrát aktivoval po vyhlášení války v roce 1938 ze strany Spojenců. Protivné je, že tou dobou za odstoupení Lvova a ostatních oblastí získá Německo ropu v počtu 30000 jednotek, přičemž ropy je zrovna dostatek :| Invaze na Balkán je skvělá věc. Líbí se mi snaha Spojenců tvrdošíjně útočit na měkký podbřišek Evropy, kde ztratí mnoho divizí. Naštěstí pro Brity často motorizované, které rychle stihnou nahradit.
Možná by v této situaci stála za zvážení varianta vyvolání převratu v Belgii či Turecku, aby byl volný průchod. Pro Spojence to má vždy fatální následky, ať už jde o Francii nebo o Irák. Nebo volný průchod Španělskem a Portugalskem. Kriegsmarine pak může odpočívat v afrických přístavech a napadat konvoje mimo dosah RAF.
To Trecko souhlas..průchod dobrý..Belgie, zajímavé, ale lepší je ji rychle anektovat. Dobrý je udělat přvrat v Holandsku, nebo tam silo dosadit loutkovou vládu..kaučuk z Indonésie pak teče proudem.
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Uživatelský avatar
Juergen Koenig
Rotný
Rotný
Příspěvky: 107
Registrován: 14 črc 2010, 19:26

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Juergen Koenig » 03 čer 2015, 21:17

A stačí obsazená evropská část Nizozemí k dosazení loutkové vlády?

Uživatelský avatar
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1357
Registrován: 24 bře 2009, 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Lajgor » 10 čer 2015, 17:03

záleží na počtu bodovaných provincií-území, Nizozemí má ještě kolonie v Karibiku (Antily+Surinam....ale nevím, zda mají body či ne). no pokud hraješ standartně bez rozjetí boje před 1.9.39 stačí si do daé oblasti poslat loď s jednou či dvěma pěšími divizemi :wink:

totéž jsem kdysi uplatnil před útokem na Dánsko v případě Islandu, aby ho pak kvůlu eventu nemělo USA...a pohoda :D
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Uživatelský avatar
Juergen Koenig
Rotný
Rotný
Příspěvky: 107
Registrován: 14 črc 2010, 19:26

Re: Velkoněmecká říše

Příspěvek od Juergen Koenig » 12 čer 2015, 09:39

Ano, ten Island je otravný. Stejně tak Severní Irsko.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“