Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 26 dub 2018, 04:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 27 říj 2014, 12:26 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Změna velitelů

Jak již první nadpis napovídá. Koná se změna velitelů. Hra dále pokračuje se mnou a Kastou nicméně Kasta vyslovil přání vzít si Italy a mě předat velení Wermachtu. S potěšením jsem přijal a zahájil velké reformy v Německé armádě. Ale o tom všem již v následujícím reportu. Dále bych vás poprosil, zdali máte někdo nějakou dobrou stránku pro nahrávání screenshotů, jelikož imageshack je již pouze placený alespoň z mého pohledu. Rovněž hledáme dobrovolníka pro Japonsko, který by také rád okusil možnost hry.

Počátky Velkolepé Německé říše.

Konec roku a rok 1937 jsou v pravdě reformačními a přípravnými obdobími. Po té co jsem osobně navštívil generální štáb v Berlíně, mi bylo vůdcem řečeno, že mám plné pravomoce polního maršála a rovněž vedení nad armádami naší země. V prvé řadě se rozběhly naplno mozky těch nejlepších inženýrů, které Německo má a naplno se pracuje na výzkumu obrněných jednotek. Podle názoru mnoha velitelů to budou právě ony, které budou udávat tempo války v příštích letech.

Španělská občanská válka.

Generalisimus Franco úspěšně vytlačil republikány z Madridu. a poslední baštou odporu zůstává Barcelona. Generál první panzerarmee Guderian sbírá s naším expedičním sborem zkušenosti.

Italská invaze na Balkán.

Kasta si doposud v Italském tažení vede výtečně. Etiopie poznala, že se musí podvolit a Italské vojska bez problémů obsadily hlavní město Adis Abeba. Na jaře roku 1937 se vydaly italské síly na své Hranice s Jugoslávií a připravovaly invazi. Německý štáb armády na to podle mých rozkazů zareagoval převelením Guderianova sboru do Taranta odkud podpořil Italské snahy o rozšíření impéria.

Německé plány 1938

Nyní je naší politikou vystupňovat tlak na Rakousko, které se musí dle historických pamětí připojit k naší říši. Po připojení Rakouska je vyžadováno od vůdce vypracovat plán na napadení Belgie, Nizozemí a Francie. Ještě téhož roku je v plánu obsadit Gibraltar, Dánsko a Čechy. V dalším reportu vás tedy čeká už první část našeho dobývání světa. :salute: :salute:

obrazek
Vůdce při stranickém sjezdu v Norimberku.

PříspěvekNapsal: 27 říj 2014, 12:40 
Kapitán
Kapitán

Výborně, jsem rád, že report pokračuje a síly zemí osy rostou. Na nahrávání obrázků doporučuji http://www.imagehosting.cz/.

PříspěvekNapsal: 28 říj 2014, 11:36 
Svobodník
Svobodník

Zdrávím, bohužel já jsem též do této fáze bez screenů, ale žádné strachy, vše jsem napravil a v dalším reportu budou :)

ITÁLIE

Rok 1937
Italská armáda již rok pilně zbrojí a přípravy na válku jsou v plném proudu. Velký nedostatek nerostných surovin nutí našeho Duceho poohlížet se po surovinách jiných zemí. Již roku 1936 byl Italské jednotky úspěšné v Habeši, ovšem toto ,,malé" vítěství nemohlo Duceho nijak výrazně uspokojit, a už vůbec ne zaručit dostatek surovin pro vzrůstající průmysl. Právě v létě roku 1937 se nečekaně pro celou evropu vylodili italští vojáci na plážích Albánie. Albánské slabé ,,vojsko" nemělo žádnou šanci ubránit se italské přesile, ovšem co bylo překvapující, byl fakt, že zástupci ,,míru v Evropě" tzn. Spojenci nijak neprotestovali proti této agresi. Pro většinu Evropy bylo jasné, že Albánie je pouze strategické vítězství, hlavní plány italského vrchního velení byly totiž suroviny v Jugoslavii. Italské jednotky měli nyní výhodu útoku jak ze severu, tak z jihu, a útok byl překvapením hlavně pro Jugoslávskou armádu která se po dlouhém ústupu zastavila až v Bělehradě, který urputně bránila. Ovšem obklíčení, přesile, neustálím náletům německých junkersů zapůjčených italům a ztenčujícím se zásobám se nelze bránit věčně. Po necelém měsíci tvrdých bojů padlo hlavní město a s ním celá země. Až nyní, po anexi Jugoslávie se Spojenci rozhoupali a vyhlásili agresorovi válku. Avšak né příliš rozumně, jelikož jak Francie, tak Velká Británie byly naprosto nepřipravení vést válku, zvláště na Africkém kontinentě. Po pár týdnech ustoupily francouzské jednotky do Tuniska, na východě afriky byl postup italů ještě větší, když po necelých 2 měsících dobyly suezský průplav a překročili jej. Na italsko-francouzském pohraničí se nic neděje, obě strany zaujali obranné pozice v horách a vyčkávají co udělá nepřítel. Pouze na moři poznali Italové porážku, a to ztrátu 1 bitevní lodi, 3 křižníků a 6 torpédoborců.

Rok 1938
V tomto roce očekává Italské velení dobití Řecka, Sýrie a Iráku, možná i Turecka. A po uzavření Gibraltaru zajištění středozemního moře.

obrazek
Italský voják v severní africe

PříspěvekNapsal: 29 říj 2014, 11:19 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Deutschland 1938

Na počátku roku 1938 se situace stávala čím dál více nestabilní z politického hlediska. Z toho vojenského a výzkumného byla vskutku fantastická. Naše říše vzkvétala. V Obrněném a dělostřeleckém výzkumu jsme o století před našimi rivaly a v příštích pár měsících se to pouze potvrdilo. V Dubnu jsme se s vůdcem sešli, aby nám sdělil, že Rakušané se nenásilnou formou připojují k naší zemi, což jen povzbudilo naše odhodlání v generálním štábu. Nyní jsme dostali klíčové úkoly pro rok 1938 a jeho přelom na 1939. Našimi hlavními cíly bylo Nizozemí Belgie a bleskurychlý postup přes Sedan.

Pád západu

Obrázek
červená silný útok na Rouan, který má zajistit obklíčení pár divizí v Lille a Pade Calle s pokračováním za pomocí Mainstainova obrněného a Guderianova tankové sboru na Caen.

Černá- Hlavní Rundstetovy a von Schobertovy síly v útoku na Remeš a Troyes.

Zelená dokončení obklíčení za pomocí obrněných sborů z Caen do Orleans a Auxerre

Obrázek
Manstainův sbor spěchající k Orleans, aby se potkal s Rundstetovou první armádou

Obrázek
Obklíčená Paříž znamenala jediné. Mohutnou dělostřeleckou operaci a silný tankový útok podpořený ženisty.

Válka o Francii byla velmi krátká, což jsme rozhodně na velitelství uvítali a nyní se naše kroky přesunou bleskurychle k čechám a Maďarsku

Obrázek
Česká kampaň a vyhlazení Slovenské části s tuhými boji o Bratislavu, po které následovalo rychlé obsazení Maďarska s prach-bídným odporem.

Válečné úspěchy naší země jsou fantastické, prohlašoval Vůdce v Mnichově. Vše jde podle plánu. Vůdce naléhá na rychlé obsazení Polska načež ho já osobně uklidňuji, že vše jde podle plánu a do konce roku 1939 bude spuštěno 12 obrňených divizí Panzer IV 70mm pro naše využití spolu z se 14 mechanizovanými ženijními brigádami. Vůdce i přes drobné protesty jasně sdělil, že válka na souši je nyní naší jasnou prioritou číslo jedna.

obrazek

Testování nových Panzerů dopadlo na výbornou a do řad naší armády přibyl vynikající stroj.

PříspěvekNapsal: 29 říj 2014, 17:16 
Svobodník
Svobodník

Itálie

Rok 1938

V roce 1938 očekává náš Duce další velké územní zisky pro obnovení slavného Římského impéria. Do jara tohoto roku byla úspěšně obsazena Albánie, Jugoslávie a velký úspěch našich vojsk byl také zaznamenán v severní Africe.

Obrázek
Začátek jara 1938

Obrázek
Afrika 1938

V srpnu překročili naše jednotky řecké hranice, řekové byly hnáni a velmi rychle kapitulovali.Díky rychlosti postupu si dva generálové naší armády vysloužili povýšení a medaili za toto řecké tažení.V africe se naše jednotky dostali až k samotným hranicím s Iráckou půdou, která je velmi bohatá na ropu, které mají naše vojska velký nedostatek. Velké starosti vrchnímu velení děla velký nedostatek nových branců (manpower 200-300). I přes to se podařilo našim jednotkám pomoci ve Francouzském tažení našemu severnímu spojenci, francouzská armáda byla silou našich armád tak zaskočena, že stačil pouhý měsíc bojů a Paříž kapitulovala.

Obrázek
Pád Francie

Na přelomu roku 38/39 přišla další rána pro italský průmysl, a to nedostatek zásob uhlí, který klesl na nulu. Duce rychle rozkázal přepadnout Bulharsko a připravit se na invazi do velkého Turecka. Obsazením Gibraltaru uvízlo ve středozemním moři velké množství spojeneckého námořnictva, podle našich průzkumných letů až 3-4 letadlové lodě + dalších 50-60 válečných a transportních lodí.

Obrázek
Rozložení sil na začátku roku 1939

V roce 1939 se očekává anexe Turecka, Iráku, příprava na přepadení sovětského svazu a konečné vyklizení středozemního moře od spojeneckého námořnictva.

PříspěvekNapsal: 30 říj 2014, 09:54 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Opravdu by se nám hodil třetí hráč za Japonsko...Když koukám na Japonskou armádu je mi smutno...Rozložení sil Japonského námořnictva rovněž není takové jaké bych si představoval a to po pádu SSSR budeme muset řešit otázku ovládnutí moří, kde jsem střízlivě realistický...Jistě v Evropě ponorky mohou vyhrát válku na moři svou masovou výrobou, ale USA rozhodně nezahálí v námořním výzkumu a jak je nám známo, masová výroba torpédoborců jim není cizí... :tdsa:

PříspěvekNapsal: 30 říj 2014, 10:17 
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Námořní plán Německého velitelství

Na reakci silné převahy na moři generální štáb námořních sil v Berlíně musí začít jednat. Polní Maršál Model se osobně sešel s Velkoadmirálem Readerem a projednával taktiku budoucích operací na moři. Vzhledem k pokročilému výzkumu v oblasti pozemních sil se rozhodlo a za přítomnosti vůdce věnovat velkou část výzkumu ponorkám. Do dvou let by mělo být zařazeno do provozu přes 30 ponorek typu IX. Po získání kapitulace Polska, SSSR a východu obecně se připravuje nová operace na destrukci královského námořnictva.

Obrázek
prototyp U-boot IX

Přípravy operace Comonwealth sunk

V této operaci se předpokládá, že skupina ponorek U-boot IX podporována staršími U-boot VII uzavře kanál La Manche a zničí královské námořnictvo v něm. Po zničení bitevních lodí a letadlových lodí Home fleet, vypluje s Kielu eskadra kapitána Ljutense a bude hlídkovat v oblasti Biskajského zálivu, kde potopí veškeré zbytkové síly Britů skládající se právě tak z křižníků a torpédoborců pro volný pohyb našich ponorek. Poté se bude plánovat další operace na vylodění v Edinburghu a Portsmouthu.

PříspěvekNapsal: 02 pro 2014, 10:25 
Vojín
Vojín

Obvykle jsem za buršáčky sázel na nám. bombardéry, zdecimovat Home fleet a přes la Manche když se opravuje :)

PříspěvekNapsal: 17 pro 2014, 16:13 
Nadporučík
Nadporučík

Odpověď: na ovládnutí světa má Itálie žalostně málo lidí...mappowerem je třeba od počátku šetřit

Ovládnutí moří: nejlepší varianta ve hře...námořní bombardéry (proč...ze základen z pobřeží mohou opakovanými nálety vymést libovolně silnou flotilu, za druhé-jejich doplnování je rychlý a stojí více zásob a mnohem méně lidí než ponorky a bojové lodě a žerou méně zásob na údržbu).

Pevninský boj...nejvíce se osvědčily horské ženijní divize...mají minimum ztrát a krom pouští Itálie bojuje jen v horách :)

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina