Erdzo(Great Britain) vs Model (Third Reich) 1936

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Odpovědět
Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Erdzo(Great Britain) vs Model (Third Reich) 1936

Příspěvek od Walter Model » 25 led 2013, 12:06

Na stole generálního štábu v Praze se objevila zpráva, speciálně pro generála Modela. Generál Erdzo, tímto dopisem veřejně vyzval Modela k přijetí scénáře 1936-1947 cesta do války, kde bude Erdzo zastupovat Anglii a Model opět Německo.

Nechť se tedy rozběhnou kolečka továren a Evropa se opět probudí do ruchu 2 světové války. Přeji svému protivníkovi mnoho štěstí a akceptuji tuto výzvu!

Obrázek
"Vare Vare! Vrať mi mé legie!"

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Re: Erdzo(Great Britain) vs Model (Third Reich) 1936

Příspěvek od Erdzo1208 » 26 led 2013, 10:31

Nádeje Britského ľudu sa upierajú k poľnému maršalovi Erdzovi. Hlásanie mieru a kludu sú len zásterkou medzinárodného diania. Ako Británia tak Nemecko vedia, že sa blíži konflikt, či už nepriamou cestou alebo otvorený súbojom. Agresivita a podporovanie sebe bližších politických smerov môže viesť už čoskoro k nepríjemným aféram na politickej scéne. Diplomatické zázemie už na prví pohľad prezrádza, že napriek rozporom v hlavných otázkach vládnutia vo svete sa obe veľmoci uznávajú a kroky na udržanie demokracie vo svete sú opatrné.
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 26 led 2013, 13:51

Hneď na začiatok sa ospravedlňujem, že nemám screeny. Ani jeden mi neuložilo.
Hneď po začiatku hry som sa snažil zabezpečiť Afriku a Gibraltár. Pechotné divízie o celkovom počte 24 zabezpečili Stredozemné priestory. Ponorky boli uvádzané do výrobu od začiatku hry, avšak v konečnom dôsledku ich bol nedostatok. Snaha celej VB udržať vo svete mier bola prvoradá. Konflikt v Európe však nastal už v lete roku 1936, keď sa Generál Franco pokúsil o fašistický prevrat v Španielsku. Británie sa postavila oficiálne nestranne, ale pri tom podporovala Republikánov malými dávkami zbraní. Nemecko svojou agresívnou politikou podporilo Franca priamo vojensky. Potlačenie fašistov tak zlyhalo po pár mesiacoch.
V lete 1937 sa v našej tlači objavovali každý deň informácie, o tom že J.V.Stalin ma homosexuálny pomer s mnohými vysoko postavenými komunistami. Po tomto incidente ZSSR stiahlo veľvyslanca z Británie a medzi národmi zamrzli všetky toky.
Politický situácia v Británii bola kladná. Pokoj narušila až anexia Rakúska, ktoré sa „dobrovoľne“ pridalo k Hitlerovej Tretej ríši. Varovali sme Nemecko pred ďalšími územnými ziskami. Hitler si však násilne vytrhol aj kus s Dánska a my sme museli zostať ticho sedieť. Na vojnu sme neboli pripravený..
Veľvyslanectvo Ománu a Jemenu však bez nášho súhlasu vypovedalo pár dni po Anexii Rakúska Nemecku vojnu. Model bol presvedčený o tom, že to bolo nariadenie Británie. V tomto sa však mýlil.
Počiatočné úspechy Francúzska však nepretrvávali dlho. Nemec sa cez Belgicko pustil do Francúzska a naše letectvo nestihlo ani bombardovať Nemecké pozície. Francúzsko padalo rýchlo. Naša snaha vylodiť sa v Hamburgu stroskotala, tak sa 24 div vylodilo za Nemeckou líniou vo Francúzsku. Podarilo sa nám so spojencami spojiť ale Nemci prisunuli zálohy a boli sme nútený ustúpiť.
Snaha o bombardovanie Nemecka sa tie potopila ako málopočetná ponorková skupina Britského loďstva. Boli sme izolovaný na ostrovoch. Poľsko a ČSR sa pridali k spojencom a to ma stálo veľa. V zmätku, ktorý nastal som úplne zabudol, že mi v Afrike kysne 24 div. A bežal som na pomoc Poliakom a Čechom(anektovaný) na pomoc. 12 div. Celilo Polsko-nemeckú frontu. Niečo sa mi nezdalo. Nemci mali na hraniciach s poľskom len malé sily. Keď letectvo zahliadlo značne sily na Francúzskom pobreží všetci vedeli čo sa chystá. Nemci totálne zrušili zásobovanie naším jednotkám v Poľsku. Loďstvo bolo rozdrvené nepriateľskými ponorkami a bombardérmi. Udalosti nabrali spád a Nemecké tanky a pechota sa vylodili v Edinburgu. Stiahnutie sa z Poľska a Afriky už nepripadalo v úvahu. Ostrov bránilo „všeho všudy“ 30 div. Po krátkych a bezvýznamných bojoch sa VB vzdala a ostrovy vláda prenechala Hitlerovi..
Gratulujem svojmu súperovi k jeho úspechu!
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 27 led 2013, 12:36

No k ukončené válce vyjádřím své pocity a průběh války pouze screenshoty.

Obrázek
Bitva o Paříž a pád Francie.

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 27 led 2013, 12:36

Obrázek

Bitva o nadvládu na moři kolem anglie.

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 27 led 2013, 12:37

Obrázek

Briti v polsku...
Naposledy upravil(a) Walter Model dne 27 led 2013, 12:39, celkem upraveno 1 x.

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 27 led 2013, 12:38

Obrázek

Bombardování Francouzského a Bristkého loďstva u hamburku..

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 27 led 2013, 12:42

Obrázek

Vylodění ve Skotsku

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“