Itálie (scénář 1941 probuzení obra)

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Itálie (scénář 1941 probuzení obra)

Příspěvek od Walter Model » 16 led 2013, 01:07

Na radu Royala jsem se odhodlal zkusit Itálii s tímto scénářem, který je pro ni velmi nepříznivý z mého pohledu.
Parametry obtížnosti: Vysoká
Agresivita: Vysoká

Pánové a dámy řeknu vám, že DUCE dopracoval situaci v severní Africe ke katasrofě. Zásobování vešeré žádné a britové v přesile téměř 600 letadel. Taktické bombardování naprosto zdecimovalo morálku armády Afrika..

Obrázek
srovnání chabé Italské armády..

Severní Afrika

Po několika minutách přemýšlení jsem se rozhodl, že se v Africe tak jednoduše nevzdám..Konsolidoval jsem jednotky a připravil k pasti na Montyho. Britové byli nejprve rozprášeni za Tobrukem. Vše jsem se snažil podporovat z moře i když britské námořnictvo, je v této fázi války naprosto jinde než Italské. Námořní bombardéry Maršála Balba intenzivně napadaly lodě kolem Sicílie. Poté jsem V Tobruku dohromady zklividoval 12 divizí armád comonwealthu.

Obrázek
Nechráněná Malta se okamžitě stala kořistí hrdých Italských vojáků.

Obrázek
Rozprášení Britů u Tobruku.

Dokončení pasti
Ačkoliv je AI nastaven na vysokou obtížnost, na mou past skočil dokonale. V následujícím screenu znázorním postup mého plánu

Obrázek
černá značí fázi ústupu
červená značí fázi protiůtoku
modrá je konečná fáze destrukce u Tobruku

Obrázek
Angličané obsazující Tobruk a následný protiútok Basticovy armády

Likvidace podruhé obklíčených Britů a spojenců v Tobruku (nyní bez opevnění)

Hra má prozatím spád pouze díky tomu, že jsem se rozhodl za každou cenu v nejkratším možném čase docílit Egypta. Američané klepou na dveře a své schopnosti budu muset teprve dokázat v defenzivě. Nicméně Afrika je zásobována a cesta na Káhiru je volná. Situaci Němců přiblížím v dalším reportu. Mé další kroky tedy budou jasně směřovat směrem na východ. Při stavu surovin mi ani nic jiného nezbývá. Italskou říši stále čeká budoucnost v pravdě nejistá..
Podepsán Generál Model.
"Vare Vare! Vrať mi mé legie!"

Royal
Plukovník
Plukovník

Re: Itálie (scénář 1941 probuzení obra)

Příspěvek od Royal » 16 led 2013, 09:46

A co italský motorizovaný sbor v SSSR ?
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 16 led 2013, 13:06

Máš moj obdiv :D Len by to možno chcelo, ehmm, trochu viac sa rozpísať o politických aférach :)
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 16 led 2013, 13:25

Pěkná taktika. Jenom mi řekni, co tam probíhaly nějaké pozemní boje o Neapol? V třetím obrázku, v záznamu o tom něco je...
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 16 led 2013, 18:51

" Nechtěná bitva o Itálii a Sicílii"

V pravdě politická situace v říši je mnohem horší, nežli u nás v Itálii. Třetí říše ztratila v boji se SSSR 15 tankových dvizí od počátku roku 1942 což mě naprosto děsí. Duce osobně navštívil Furhera, kterému doporučil mír se Sověty.

Rozhovor Mussoliniho s Hitlerem.
Milý příteli je naprosto bezpředmětné válčit o holé ruské pláně. V Rusku pro nás není nic užitečného, jen nekonečné pláně a zima. Sjednejme se Stalinem mír a vypořádejme se se spojenci.

Hitlerova odpověď
Lituji příteli, ale nikdy se nevzdám svého životního boje proti bolševismu. Až padne Moskva, Stalingrad a Leningrad rusové se vzdají.

DUCE vyjádřil velké pochyby nad rozhodnutím Hitlera a vzkázal nám v Generálním štábu Římském, že se máme spolehnout na svou odvahu a jít v před.

Report z bojiště Itálie.

Bylo mi naprosto jasné, že bojiště Egypt váže mnoho našich jednotek. Ostrov byl chráněn pouze klasickou pěchotou a pár ženijními jednotkami. Naše letectvo intenzivně bombardovalo spojenecké konvoje a naše 2 bitevní svazy bránily pobřeží za cenu středních a větších ztrát. Přesto však došlo k vylodění 25 americký divizí v Neapoli, což jsem upřímně nečekal.

Obrázek
Situace v Itálii se stala opravdu kritická. 25 amerických divizí strašilo u Neapole a 8 britských u Taranta. Nicméně vedení zachovalo chladnou hlavu. Uzamkli jsme bitevními loděmi přístup konvojům do přístavů a nechali jsme jednotky doslova vyhladovět. Poté došlo k okamžitému zajmutí 25 amerických divizí u Neapole a Říma. Poslouží demonstrativně v Římě jako Ukázka naší síly.

Obrázek
Destrukce Američanů u Neapole.

Obrázek
Porážka britů u Taranta a obnovení vlády nad Itálií vyjímaje Sicílii.

S námořními výsadky spojenců jsem se tedy vypořádal, ač to chtělo notnou dávku obratnosti a nervů. Osvobodil jsem i Sicílii, ale o tom až v dalším reportu. Nyní se chci věnovat našemu počínání v Egyptě a na Východní frontě.

Egypt a motorizovaný sbor v Rusku.

Po úvahách s DUCEM kudy dál jsem navrhl alternativu proražení Egyptských hranic a dobytí Iráku. Britové stáhli své taktické letectvo o kterém bohužel nic nevíme. Naše rozvědka hlásí, že Britové upřednostňují boj s Japonci, což se může stát jejich velkou chybou. Díky vojákům Afrika korpsu a armádě Itálie nezadržitelně postupujeme přes Káhiru, Jeruzalém a Beirut. Rovněž jsem se vylodil na Kypru a britové tak definitivně ztratili poslední mateřský přístav ve středomoří.

Obrázek

Situace na Ruském frontu je tragická. Němci se stále snaží držet iniciativu, ale platí za to obrovskou daň. Rok 1942 by se dal označit jako nejhorší rok pro útočnou válku. Všude déšť sníh a bláto. Na celém evropském bojišti tragické podmínky pro jakýkoliv postup. Náš expediční sbor i díky značně menší vojenské zkušenosti a výzkumu musely zaujmout defenzivní postavení u Kyjeva. Rumunsko se svými několika pěšími divizemi ustupovalo pod nátlakem Ruských vojsk. našťestí se situace ustálila a díky dešti a nepříznivým podmínkám se situace stabilizovala a Němci plánují protiútok. Náš sbor má v plánu po oslabení Ruských pozic obsadit Oddesu a odříznout tak několik ruských divízí. Pro tuto chvíli je pro nás ruský front druhořadý.

Egypt
V egyptě se našim statečným vojákům velmi daří. Za cenu značných ztrát se daří držet plán rychlého postupu a obsazování Egypta. Vedení armády se ovšem rozhodlo, že společnou hranici s Ruskem nemůže naše armáda akceptovat. Proto armády zastavily postup u mestečka Mosul. Dál se naše jednotky nevydají a ropu získáme z Arábie. Osobně jsem navštívil Saudskou nejvyšší radu a vyhlásil požadavky Itálie. Okamžité postoupení celé Saudské oblasti a okamžitou kapitulaci. Prozatím jsem se nedočkal odpovědi a podle toho se budou odvíjet mé kroky.

Obrázek
Naše jednotky díky destrukci britů u Tobruku frontálně postupují na Káhiru. Postup je nezadržitelný a egypťané nás vítají jako osvoboditele od bristkého útlaku.

Obrázek
obklíčená 8 armáda britů u Port Said se vzdala a naše statečné jednotky tak obsadily poslední město před suezským průplavem.

Obrázek
a konečně poslední screen. Naše jednotky úspěšně obsadily Jeruzalém Beirut a Aleppo. "Středozemí je naše!" vykřikovali nadšení vojáci. Nyní se oči naší říše upínají k Saudské Arábii která je naším plánem do budoucna. Rovněž mě straší železo, kterého je jako šafránu. I proto si pohrávám s myšlenkou Turecka, čímž pro mě opět vzniká hranice se SSSR, což je pro mne přijatelnější v podobě Tureckých a Arménských hor.

A konečně posíláme pozdrav z fronty :)
http://www.youtube.com/watch?v=Gm4OisR04EM

Konec hlášení s pozdravem a úctou Generál Model.

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 16 led 2013, 20:46

Musím podotknout, že příští report bude velmi pesimistický co se týče východní fronty..Tam je to holá katastrofa a nahání mi hrůzu do budoucna...

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 16 led 2013, 21:01

Walter Model píše:Musím podotknout, že příští report bude velmi pesimistický co se týče východní fronty..Tam je to holá katastrofa a nahání mi hrůzu do budoucna...
Ja sa obávam, že ak sa nepustíš do Rusa z juhu tak sa do teba pustí Rus zo severu cez Rakúsko. Ak by sa ti aj moc nedarilo, tak zachrániš Nemecko. Ak by padol Hitler, tak spojencov s Rusom neudržíš.

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 16 led 2013, 22:01

Já ho nemám absolutně čím podpořit...Vylodění v Neapoli, Tarantu a Římě je každý týden. Ekonomika v krizi a suroviny nikde to je hra za Itálii v roce 41 :)) S tím jsem do toho šel. Každé oslabení provincie znamená okamžitý trest v podobě útoků spojenců. Každý tah musí být dokonale promyšlen...

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 16 led 2013, 22:04

Walter Model píše:Každý tah musí být dokonale promyšlen...
Jako jeden z prvních kroků bych okamžitě stáhl z ruské fronty motorizovaný sbor.
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 16 led 2013, 22:06

Stalo se :) Zůstala jedna divize pěchoty jako propagační účel :)

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 16 led 2013, 22:07

Walter Model píše:Já ho nemám absolutně čím podpořit...Vylodění v Neapoli, Tarantu a Římě je každý týden. Ekonomika v krizi a suroviny nikde to je hra za Itálii v roce 41 :)) S tím jsem do toho šel. Každé oslabení provincie znamená okamžitý trest v podobě útoků spojenců. Každý tah musí být dokonale promyšlen...
Patová situácia je pre OSU nevyhrateľná. V opotrebovavacej vojne nemáš šancu zvíťaziť :)

Ján Smrek

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 17 led 2013, 02:13

Ach Generále. Rád bych, aby jste své lstivé prohlášení předvedl na bitevním poli :)

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 17 led 2013, 14:46

Na to som zrejme lama :)
No podľa boja, ktorí si predviedol proti Royalovi súdim, že pre teba by fronta z Ruskom nemala byť tak vážna záležitosť. 8)

Ján Smrek

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 17 led 2013, 14:49

Ještě jsem neměl tu čest se s generálem poměřit. Pokud ovšem nepočítám ojedinělé srážky několika hladinových a podhladinových plavidel a Biskajském zálivu.

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 17 led 2013, 14:53

Royal píše:Ještě jsem neměl tu čest se s generálem poměřit. Pokud ovšem nepočítám ojedinělé srážky několika hladinových a podhladinových plavidel a Biskajském zálivu.
Česť je pre nás, ľudí čo bitku sledujú. Preto by som vás poprosil páni. Vrhnite sa do boja a pokračujte v meraní sil!! :wink:

Ján Smrek

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 17 led 2013, 15:00

Erdzo1208 píše:Česť je pre nás, ľudí čo bitku sledujú. Preto by som vás poprosil páni. Vrhnite sa do boja a pokračujte v meraní sil!! :wink:
Je ještě čas. Momentálně jsem plně zaneprázdněn bojištěm v Čechách.

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 17 led 2013, 15:03

Royal píše:Je ještě čas. Momentálně jsem plně zaneprázdněn bojištěm v Čechách.
Nieje, pre vašu stranu toto "bojiště" stratené ? 8) Ale to sme už zrejme :offtopic:

Ján Smrek

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 17 led 2013, 16:54

Kdepak. O Royalově strategickém umu založeném na tvrdém výcviku a kvalitní obraně, je neradno pochybovat. To, že jsem potopil pár konvojů a malou flotilu neznamená v počátcích války z hola nic. Moje vojenské myšlení mě nabádá ctít nepřítele a vážit si jeho schopností. Royal moc dobře ví, že pokud jej neporazím rychleji, nežli mi Sověti vyhlásí válku, jsem ztracený. Takový je boj proti Anglii. Čili v pokračování naší války se určitě můžete těšit brzkým bojům. Jsem, ale v porovnání začátečník s Royalem. Nezbývá tedy, než vytáhnout kvalitní a dobře promyšlený tah.

Walter Model
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Walter Model » 17 led 2013, 17:02

Situace v Itálii je nicméně zajímavá.

Vylodili se mi Jihoafričané u Port Saidm, ale s tím si poradím. Co říkáte na rusy? Mám pokračovat? Boloňa je částečně opevněná a nachází se tam má 8 armáda která je doplněná o 3 horské ženijní brigády. Je to na vás, nicméně tuto bitvu nemohu vyhrát..Remíza je otázkou..

Obrázek

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 17 led 2013, 17:23

Celkom skok, nemyslíš? :lol: Tak to je zrejme stratené.. Afrika sa nejak rozpadá. Nemci už majú 2 fronty.
Nikdy som nechápal "hard". Ten postih je obrovský. Normal je podla mňa na pohodovú hru fajn. Nieje to ľahké ale ani stratené.

Ján Smrek

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“