FALL BARBAROSSA

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Royal » 20 říj 2009, 19:47

Hitlerův omyl

Obsazením Rakouska v roce 1938 získal Wehrmacht výhodu maximálně možného obklíčení Československa. Po odstoupení českého pohraničí Německu se pak Hitler zbavil úplně obav z české armády a její schopnosti klást dlouhodobý odpor. Nová strategická situace vedla k přehodnocení plánů německého generálního štábu. Diktátor se po záboru českých pevností sešel s šéfy armády, aby vzniklou situaci podrobně prozkoumali. Shodli se na tom, že vojenský útok proti Československu by byl za dané situace nežádoucí, protože by mohl vyvolat nepřátelskou reakci proti Německu ze strany Francie a Velké Británie. Místo toho Hitler navrhl počkat do jara, kdy osamocený a všemi spojenci opuštěný zbytek Československa spadne Říši do klína jako zralá hruška.

Plány jsou věc jedna, skutečnost jiná. Na úsvitu 15. března 1939 se Evropa a Německo probudily do nejostřejší mezinárodní krize od konce války v roce 1918. Československá vláda reagovala na zvěsti o chystané německé invazi do zbytku republiky a v noci z 14. na 15. března vyhlásila mobilizaci. Praha svým důrazným postojem rázně připomenula západním spojencům Francii a Velké Británii, že nadešel čas splnit své závazky dané Mnichovskou smlouvou. Nad ránem už podél celé hraniční linie vypukly zuřivé boje československé armády s tankovým a motorizovaným předvojem Wehrmachtu. Za daných okolností nezbylo západním vládám v Paříži a Londýně nic jiného, než o 24 hodin později vyhlásit válku Německu.


Obrázek
Rozmístění německých divizí po podepsání Mnichovské dohody


Po rychlém obsazení českých zemí se odpor oslabené československé armády zhroutil. Německo bleskově přesunulo všechny divize na Západ a okamžitě zahájilo útok na Francii přes Brusel a Ardeny. Podle předem vypracovaných plánů měla německá armáda provést manévr s cílem obchvátit co největší počet divizí mezi Maginotovou linií a Švýcarskem, aby po pádu Francie nemohlo francouzské velení disponovat pro případ pokračování války žádným větším počtem divizí. Německé motorizované kolony měly postupovat co nejvíce podél atlantického pobřeží a teprve v okolí Normandie se měly stočit na východ, aby uzavřely dvě obrovské kapsy v okolí Paříže a Maginotovy linie.


Obrázek
Průlom francouzské fronty u Sedanu a Lille


Po promyšleném německém manévru uvázlo ve dvou velkých kapsách východně od Paříže a v prostoru Maginotovy linie na 65 převážně francouzských a belgických divizí. Z této rány se už Francie nevzpamatovala a další průběh války byl už jednostranou záležitostí německé armády. Když pronikly německé tanky až na Azurové pobřeží, bylo o výsledku války definitivně rozhodnuto. Hitler smetl ze stolu návrhy některých ministrů o vytvoření loutkového státu Vichy na menší části francouzského území a rozhodl se k okupaci celé Francie.


Obrázek
Obklíčení 65 francouzských a belgických divizí v létě 1939 předznamenalo konečný pád Francie


Ještě před příchodem zimy nařídil diktátor dokončit okupaci celé západní Evropy záborem Holandska, aby si vytvořil co nejvýhodnější pozici k vedení války proti Velké Británii. Současně s tím se část německé armády začala přesouvat na východ a jihovýchod, kde mezitím došlo k dalšímu vystupňování války. Ještě před přesunem části sil na východ musel Hitler spolknout dvě hořké pilulky. Tou první bylo prodložení záruk Polsku, ve kterém se německá vláda zavázala nevystupňovat tlak na Polsko ohledně Gdanska a koridoru do východního Pruska. Druhým politickým políčkem do tváře bylo odmítnutí návrhů sovětských diplomatů na uzavření paktu Molotov-Ribentropp, když sovětská strana jednostraně zahájila útok na území Turecka. Přes tyto dílčí ústupy dosáhl Hitler svého : oslabená východní fronta zůstávala klidná. Německá armáda tak získala několik dalších měsíců drahocenného času ke konsolidaci, modernizaci a vytvoření nových divizí pro další výboje.

Obrázek
Německo po úspěšném ovládnutí západní a střední Evropy


V létě a na podzim roku 1939 se na cestu válečného dobrodružství vydal také Sovětský svaz. Rudá armáda využila zatažení rozhodujících evropských velmocí do války na Západě a překročila sovětsko-turecké hranice. Do podzimu ovládli Rusové celou Malou Asii, ale tento územní zisk byl vykoupen značnou cenou - SSSR se ocitl ve válce s Velkou Británií, Francií a Itálií. Německý generální štáb bude nyní s napětím sledovat, jak se povede Sovětskému svazu oddolat armádám třech západních států. Nejde o nic méně, než armády těchto států a jejich spojenců předčít ve vojenském umění, rozbít napadrť a neutrpět přitom významné lidské, materiální a územní ztráty před rozhodujícím střetnutí s Německem.
Naposledy upravil(a) Royal dne 22 říj 2009, 22:10, celkem upraveno 1 x.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Marmont » 20 říj 2009, 21:27

Tady se chystá něco velkého...
Obrázek

Uživatelský avatar
Lulina
Rotný
Rotný
Příspěvky: 118
Registrován: 08 zář 2009, 07:09
Bydliště: Moskevské předměstí K.Vary

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lulina » 20 říj 2009, 22:45

Zprávy Večerní Moskvy:

30.léta proběhla ve znamení celosvětového společenského kvasu. Dozvuky ekonomické krize spolu se zrodem nového řádu v Německu určily směr, kterým se bude svět ubírat v následujících letech.
Sovětský svaz, jehož ekonomika nebyla díky osvícenému centralizovanému řízení, tolik postižena krizí, se vydal na cestu rozvoje své průmyslové základny. Do budovatelského úsilí se zapojil doslova celý národ a výsledky se velmi brzy dostavily. Monumentální díla dokumentující neomezené schopnosti sovětského člověka, jako například DněproGes, jehož dostavba v roce 1939 umožnila ohromující nárůst průmyslu na Ukrajině, vyrůstala po celé zemi za zpěvu častušek a otcovského dohledu prvního tajemníka strany. Nečetné skupinky rozvracečů, sionistů a imperialistických agentů pokoušející se o sabotování jednotného úsilí strany a lidu, byly rozdrceny ocelovou pěstí strážkyně pokroku NKVD.
Na počátku roku 1939 se Kobova pozornost upřela směrem k Malé Asii. Turecká republika se po smrti jeho přítel Atatürka zmítala v nepokojích a její postup vůči arménským bratrům či křesťanům také nevzbuzoval zrovna záruku stabilního mostu mezi Evropou a Asií. Proto se Josif Visarrionovič rozhodl, že "nemocného muže" na Bosporu vyléčí.
Byl vytvořen Jižní front pod velením maršála Žukova a jeho úkolem bylo prolomit překvapivým úderem obranu turecké hranice v oblasti Trabzonu a Karsu a postupovat směrem na Ankaru. Jednotky prvního sledu byly tvořeny pěšími divizemi a jedním horský sborem,v záloze pak byl k dispozici jeden sbor tankový, který měl po překonání nepřátelské obrany v kavkazských průsmycích zajistit, aby útok na maloasijských pláních neztratil hybnost a nepříteli nebyla dána možnost zaujmout obranné pozice.
Útok byl zahájen 3. června a na všech úsecích fronty byl postup v souladu s plánem operace.
Obrázek

Po překonání odporu turecké armády v pohraničních horách se Jižnímu Frontu otevřela cesta do nitra Malé Asie a tankový sbor generála Rokossovského, podporovaný děly černomořské flotily, mohl započít svůj úder směrem k Bosporské úžině.
Obrázek

Pod soustředěnými údery tankového sboru, který místa silného odporu obcházel a postupoval nezadržitelně vpřed, se postupně hroutila jedna obranná linie za druhou a začal se slibně rozvíjet plán na izolaci tureckých divizí v nevýznamných oblastech.
Jedinou skvrnkou na jinak skvěle probíhajícím tažení se tak stal obsah depeše, kterou doručila spojka do štábu maršála Žukova 14.července, ve které ho Stavka krátce informovala, že Sovětský svaz je nyní ve válečném stavu také s Itálií.
Vzápětí následoval telefonický hovor se Stalinem, který po stručném blahopřání k dosavadním úspěchům suše poznamenal, že:"...ten potrhlý makarón si snad opravdu myslí, že je Caesarovým dědicem, nu vot z toho ho rychle vyléčíme".
Ovšem "makarón" to myslel vážně a vzápětí se sovětská podpůrná flotila ocitla pod palbou drtivé přesily italských válečných lodí a po lítém boji hrdinné sovětské loďstvo ustoupilo do bezpečí Sevastopolského přístavu.
Na průběh sovětských operací to ovšem nemělo nejmenší vliv a jednotky maršála Žukova pokračovaly podle plánu.
Obrázek

Zatímco do Berlína putoval jeho blahopřejný telegram Hitlerovi k dobytí Francie, stál rodný otec všech Rusů u okna své kremelské pracovny a hleděl zamyšleně do rozbřesku nového dne. Před chvílí mu službu konající důstojník doručil zprávu, že
"červi", jak s oblibou v soukromí nazýval německý říšský kancléř Anglii a nyní již bývalou Francii, se v zřejmě zcela pomátli na rozumu a aniž by je nutili nějaké mezinárodní závazky, vyhlásili Rusku válku kvůli hromadě kamení kdesi v Asii a právě se pokoušejí vylodit na Krymu.
Marně se Josif Vissarionovič snažil odhalit v jejich počínání nějakou logiku, neboť katastrofálně probíhající válka s Německem, kterou už spojenci vedou, nezavdává zrovna příčinu k nějakému optimismu a přidat si k tomu ještě další bojiště s tak mocným soupeřem, se Kobovi jevilo jako čiré šílenství.
Sykot stříbrného samovaru v koutě pracovny prvního občana státu vrátil do reality. Posadil se za mahagonový psací stůl a vychutnával první šálek čaje toho dne. A pak se pousmál a jen tak pro sebe tiše pronesl: " nu vot, duraki, počítal jsem s tím a stejně by na vás brzo došlo".
Obrázek

Koncem léta 1939 bylo Turecko po kapitulaci posledních jednotek v Cařihradě připojeno ke svazu jako Sovětská Turecká republika s autonomním statusem a strategicky důležitá bosporská úžina tak byla zabezpečena.
Jediným kazem tohoto jinak velmi úspěšného léta bylo to, že se nám neuvěřitelným způsobem smrskly zásoby ropy, patrně důsledkem sabotáže imperialistických agentů a jejich přisluhovačů z řad opozice.
Ovšem NKVD už zahájila vyšetřování a první tajemník očekává, že viníci budou rychle vypátráni a příkladně potrestáni.
Obrázek
"Běda vojevůdci, který přichází na bojiště s nějakým systémem".
Napoleon Bonaparte

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Royal » 21 říj 2009, 05:55

Lulina píše:...vyhlásili Rusku válku kvůli hromadě kamení kdesi v Asii a právě se pokoušejí vylodit na Krymu. Marně se Josif Vissarionovič snažil odhalit v jejich počínání nějakou logiku, neboť katastrofálně probíhající válka s Německem, kterou už spojenci vedou, nezavdává zrovna příčinu k nějakému optimismu a přidat si k tomu ještě další bojiště....
Také v Berlíně si dlouho do noci lámou hlavou nad průběhem války na černomořských úžinách a nad posledním vývojem v Rusku. Britská armáda zcela nesmyslně a za těžkých ztrát útočí na třetí nejtěžší pozemní (a první nebo druhé nejsilnější námořní) opevnění v Evropě. Sovětský svaz zase zcela zmátl Berlín kombinací budování mohutného opevnění s útočně vedenou válkou všemi dostupnými prostředky.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3477
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Cizinec » 21 říj 2009, 06:27

Tato hra bude památná... Všichni jsou zmateni. :)

(Těším se na pokračování.)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Uživatelský avatar
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1357
Registrován: 24 bře 2009, 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lajgor » 21 říj 2009, 07:06

Vyvíjí se to opravdu zajímavě. Vššichni proti všem. To zas bude řež. Nechtěl bych být na místě Polska :?

Jen mě překvapuje, že Francie neútočí proti lidu SSSR ze Sýrie :frusty:
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Royal » 21 říj 2009, 08:25

Zámek

Obrázek

Východní Prusko tvořilo po celá staletí nejvýchodnější periferii německé říše. Tento zapomenutý kout země byl kolébkou poněmčilých baltických Prusů, kteří se během několika generací stali sloupem německé moci a pavézou její vojenské slávy. Tato záhadná a nevlídná krajina, s mnoha přírodními překážkami, se v dávné i nedávné historii stala místem mnoha krvavých bitev. Východní Prusko si zvolily jako pochodovou osu svého tažení mnohé armády, i když území bylo téměř neschůdné, všude plno močálů a jezer, takže jízda i dělostřelectvo se tu staly přítěží.

Obrázek

V samém koutu tohoto nehostinného kraje stál na malém návrší lovecký zámek, který dal v letech 1879-1882 postavit pruský korunní princ podle architektonických plánů věhlasného hraběte Rochefora. Kolem zámku se rozkládal rozsáhlý park s množstvím staletých stromů, které vzduzovaly nelíčený obdiv všech návštěvníků. Nedaleko zámku stál dům polního maršála von Bittenfelda, později známý jako lovecký zámeček Riviera. Zatímco architektura zámku byla nehezkou směsicí různých slohů, zámecký interiér naproti tomu tonul v přepychu. Do lesů v okolí zámku vyjížděli na lov pruský císař Vilém II., ruský car Alexandr III., pruský, saský a rakouský korunní princové.Po velké válce 1914-1918 připadl zámek německému státu a později byl byl darován prezidentovi Hindenburgovi. Okolní lesy se opět staly místem reprezentačních honů. Jezdívali sem na lov polský prezident Pilsudski, maďarský regent Horthy, Hermann Göring a mnozí další hodnostáři Velkoněmecké říše. Tato idylka trvala až do anšlusu Rakouska v roce 1938.

Obrázek

Během následujících několika měsíců orgány německé rozvědky důkladně pročesaly zdejší okolí a konečně v srpnu roku 1938 se v zámku Riviera objevili noví páni. Směřovaly sem řady vozů s poznávacími značkami wehrmachtu a luftwaffe. Na zámeckých baštách se objevily vysoké anténní stožáry radiových stanic. Spojovací oddíly sem instalovaly kilometry kabelů a vedení. U zámecké brány se usídlil letištní prapor a do bývalých kasáren se nastěhovala zesílená rota vorschutzkommanda.

Obrázek

Po celé dny a noci vřel zámek prací. Technici a stavební dělníci ho připravovali ho na příchod nových pánů. Pracovny byly vybavovány zvukotěsnou izolací čalouněných dveří a v místnostech se objevily mohutné ocelové trezory. Po obvodu zámeckého parku se objevily strážní budky s výstražnými nápisy, že vstup na území parku je pod trestem smrti zastřelením zakázán. Veškeré práce byly dokončeny koncem srpna. Od 1. září 1938 se na zámku usídlil štáb německé vojenské zpravodajské služby – abwehru, s krycím názvem HORN. Jeho pracovníci soustřeďovali a vyhodnocovali materiály z výzvědné a proti výzvědné činnosti agentů pro oblast „ Východ “, které zahrnovaly všechny zpravodajské informace z pobaltských republik, Polska, Československa a – Sovětského svazu.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Lulina
Rotný
Rotný
Příspěvky: 118
Registrován: 08 zář 2009, 07:09
Bydliště: Moskevské předměstí K.Vary

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lulina » 21 říj 2009, 10:31

Lajgor píše:...Jen mě překvapuje, že Francie neútočí proti lidu SSSR ze Sýrie :frusty:
Pro zasvěcené tento fakt není nijak překvapivý. Stalinovi se vlastní hlavou (a v Sovětském svazu to bereme doslova 8) )zaručil náčelník GRU Ivan Proskurov, že Francie zůstane na Blízkém východě prozatím pasivní, což je momentálně stav vyhovující oběma stranám. Jednak nemá Francie, díky taktice maršála Royala :worship: dostatek bojeschopných divizí ani k obraně, natož k ofenzivním akcím (ty dvě divize viditelné na posledním screenu jsou pravděpodobně jedinné, které v Sýrii jsou) a dále chybí Francii především vůle vystupovat aktivně, protože po vojenském debaklu a ztrátě téměř všech území v Evropě, je příliš zaměstnána vnitřními rozpory a bojem o moc mezi několika exilovými klikami.
Navíc zde také silně působí fakt, že Francie byla do války proti Sovětskému svazu zatažena prakticky proti své vůli a momentálně je vleku událostí, které nemůže nijak významněji ovlivnit.
"Běda vojevůdci, který přichází na bojiště s nějakým systémem".
Napoleon Bonaparte

Uživatelský avatar
Lulina
Rotný
Rotný
Příspěvky: 118
Registrován: 08 zář 2009, 07:09
Bydliště: Moskevské předměstí K.Vary

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lulina » 21 říj 2009, 10:59

Royal píše:.... Sovětský svaz zase zcela zmátl Berlín kombinací budování mohutného opevnění s útočně vedenou válkou všemi dostupnými prostředky.
Domníval se snad říšský kancléř, že soudruh Stalin bude nečině přihlížet, jak pomocí bezohledné expanze roste moc třetí říše geometrickou řadou? Že si bude na Dněpru plácat hrady z betonu a libovat si, jak se nám letos vydařila pšenice? A že spokojeně počká, až se Evropa sjednotí pod vlajkou s hákovým křížem a na sovětské západní hranici stanou zástupy v oceli zakutých teutonů, lačných naší žírné půdy a surovin?
Sovětský lid nechtěl válčit s nikým a kroky které nyní podniká, či snad ještě podnikne, jsou pouze nezbytnou reakcí na vývoj mezinárodní situace v rámci zachováni nezbytné rovnováhy. A když už je okolnostmi přinucen použít síly, pak je to vždy v zájmu pracujícího lidu, jemuž Rudá armáda přináší světlo revoluce a socialismu a vymaňuje ho z područí imperialistických vykořisťovatelů.
Ukázkovým příkladem je právě Turecká Sovětská Republika, která vysvobozena od islámského bludařství a kapitalistického jha a nyní také s čerstvě znárodněným průmyslem, již spěje mílovými kroky k beztřídní společnosti pod moudrým a otcovským vedením Stalina a strany.
V celé zemi právě probíhají spontání manifestace k oslavě osvobození a na podporu strany a nové vlády.
"Běda vojevůdci, který přichází na bojiště s nějakým systémem".
Napoleon Bonaparte

Uživatelský avatar
Lulina
Rotný
Rotný
Příspěvky: 118
Registrován: 08 zář 2009, 07:09
Bydliště: Moskevské předměstí K.Vary

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lulina » 21 říj 2009, 11:32

Zajímavá je situace Itálie. Je ve válce proti Rusku na straně spojenců, ale není součástí jejich aliance. Koba vidí její budoucnost velmi černě. Duceho, jistě v přechodném pominutí smyslů učiněné rozhodnutí vyhlásit válku Sovětskému svazu, postavilo tuto zem skvělých módních návrhářů a designerů, ale prachmizerných vojáků do situace, která nemůže skončit jinak než katastrofou.
Pro "spojence" přítěží, pro nepřátele k smíchu, smutný osud země, jež kdysi vládla světu a legie Scipia Africana, Gaia Maria, Sully či Julia Caesara kráčely vítězně po všech kontinentech.
"Běda vojevůdci, který přichází na bojiště s nějakým systémem".
Napoleon Bonaparte

Uživatelský avatar
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1357
Registrován: 24 bře 2009, 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lajgor » 21 říj 2009, 12:56

Lulina píše:
Pro zasvěcené tento fakt není nijak překvapivý. Stalinovi se vlastní hlavou (a v Sovětském svazu to bereme doslova 8) )zaručil náčelník GRU Ivan Proskurov, že Francie zůstane na Blízkém východě prozatím pasivní, což je momentálně stav vyhovující oběma stranám.
Není nad tichou dohodu :D Ovšem představa diktatury proleteriátu, jejíž vojska překračují Suez, by mě jako západního demokrata velice děsila :lola:
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Uživatelský avatar
Lulina
Rotný
Rotný
Příspěvky: 118
Registrován: 08 zář 2009, 07:09
Bydliště: Moskevské předměstí K.Vary

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lulina » 21 říj 2009, 14:58

Lajgor píše: Není nad tichou dohodu :D Ovšem představa diktatury proleteriátu, jejíž vojska překračují Suez, by mě jako západního demokrata velice děsila :lola:
Děsit je to může, mohou o tom dokonce diskutovat, mohou protestovat, ale to je asi tak vše , co proti tomu lze dělat :D .
"Běda vojevůdci, který přichází na bojiště s nějakým systémem".
Napoleon Bonaparte

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Royal » 21 říj 2009, 18:26

Lulina píše:Domníval se snad říšský kancléř, že soudruh Stalin bude nečině přihlížet ?..
Nikoliv. Říšský kancléř se jen domníval, že soudruh Stalin chápe nemožnost sedět na dvou posvíceních najednou.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 502
Registrován: 11 srp 2006, 10:32
Bydliště: Vinný sklípek
Kontaktovat uživatele:

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od J. G. Mendel » 21 říj 2009, 20:00

Tak tohle bude masakr 8) ... Lulina to bude mít hodně těžké proti soupeři jako Royal, ale uvidí se co s tím kolosem jménem SSSR svede :)
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Royal » 21 říj 2009, 21:09

Na základě střípků zpráv z odposlechu sovětských komuniké a hlášení německých agentů na Balkáně, v Levantě a na Středním východě vyhodnotil štáb zpavodajské služby HORN ve Východním Prusku situaci střízlivě :

1) Sovětský svaz se po dobytí Turecka ocitl ve strategickém dilematu. Dilema sovětského generálního štábu spočívá nyní v otázce, zda :
a) upevnit a konsolidovat dobytá území a přejít do obrany proti možným útokům ozbrojených sil Velké Británie a Itálie, případně Francie ?
b) pokračovat v útočné válce zahájené na jaře 1939, případně kterým směrem vést další ofenzívní operace ?

Pro variantu a) hovoří především skutečnost nadcházející zimy, která společně s členitým horským terénem značné omezí účinnost případného vpádu Rudé armády na Balkán proti Bulharsku, Řecku nebo Rumunsku z evropské části Turecka. Německé výzvědné službě také neunikla zpráva a tenčících se zásobách strategických surovin v Sovětském svazu.

Varianta b) nabízí Rudé armádě celou řadu možností. Finsko, baltské státy, Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Persie, francouzské kolonie Sýrie a Libanon, britské kolonie Palestina, Egypt, Irák, Kuvajt. Všechny tyto možnosti mají jedinou slabinu - odvedou příliš mnoho sovětských divizí z centrálního úseku předpokládané příští fronty v Bělorusku a na Ukrajině před možným vpádem Wehramchtu už na jaře nebo v létě roku 1940.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Royal » 21 říj 2009, 21:58

Německé pancéřové svazy v závěsu s pěchotou směřují na východ do bezprostřední blízkosti sovětských hranic ... Rozkazy k přesunu byly vydány také pro všechny letecké divize luftwaffe bez vyjímky.

Obrázek
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Lulina
Rotný
Rotný
Příspěvky: 118
Registrován: 08 zář 2009, 07:09
Bydliště: Moskevské předměstí K.Vary

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lulina » 22 říj 2009, 08:39

Zpráva Večerní Moskvy:

Dne 5. října 1939 se za svítání, po mohutné dělostřelecké přípravě z děl bitevních lodí a křižníků, se v oblasti Cannakale (Turecká Sovětská rep.)na asijské straně Dardanel, pokusil o překvapivé vylodění britský expediční sbor.
Naší hrdinní vojáci bránící tento úsek pobřeží pod vedením generála Ivanova, se však nenechali zaskočit a neúnavně povzbuzováni komisařem Chruščovem se statečně postavili mnohonásobné přesile úskočného nepřítele.
Jeho počáteční nápor se podařilo odrazit i díky hrdinskému činu podporučíka V.S. Myškina, který velel četě bránící důležitý výstup z pláže. Když většina jeho vojáků padla a jedinné protitankové dělo umlklo, vrhl se k němu sám a přesnou palbou v rychlém sledu zničil 3 nepřátelské tanky a postavení udržel, ač už těžce raněn, až do příchodu posil. Podporučíku V.S. Myškinovi byl in memoriam udělen titul Hrdina Sovětského Svazu.
Po přísunu posil zavelel generál Ivanov k protiútoku a jediným úderem smetl prohnilé imperialistické žoldáky zpátky do moře, odkud přišli a zbarvil ho jejich krví. Expediční síly lorda-vikomta Gorta o síle pěti pěších a jedné tankové divize přestali existovat. Panu Churchillovi, se tak "úspěšně" podařilo repete bitvy u Gallipoli před 23 lety, kdy na prakticky stejném místě, nechal vykrvácet tisíce prostých vojáků z britských dominií jen proto, že už tehdy se domníval, jak geniálním je stratégem.
K této události se nám exkluzivně podařilo získat i vyjádření generála L.L.Luliny, který, jak se jistě mnozí naši čtenáři pamatují, byl v polovině 30.let vůdčí osobností při reorganizace armády, těšil se neomezené přízni otce vlasti a podle našich informací patřil k několika málo vyvoleným, kteří mohli oslovovat soudruha Stalina "ty", pak ovšem náhle nevysvětlitelně zmizel a upadl v zapomnění.
Na naši otázku, kde strávil několik minulých let ,odpověděl stručně:" Byl jsem na cestách".
Britskou ofenzivu zhodnotil takto:"Pokud hodlají britští imperialisté postupovat i v této válce podle plánů z té předchozí, nemám obavu z věcí příštích".
Obrázek
Naposledy upravil(a) Lulina dne 22 říj 2009, 09:13, celkem upraveno 3 x.
"Běda vojevůdci, který přichází na bojiště s nějakým systémem".
Napoleon Bonaparte

Uživatelský avatar
Lulina
Rotný
Rotný
Příspěvky: 118
Registrován: 08 zář 2009, 07:09
Bydliště: Moskevské předměstí K.Vary

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lulina » 22 říj 2009, 09:10

Vidím, že maršál Royal je v říši oblíben 8) , některá jeho opatření jako například přídělový systém, či pracovní soboty mu zřejmě na popularitě nepřidávají :D .
Fakt, že v Sovětském svazu je oproti říši opozice trvale na ústupu, lze jistě přičíst skutečnosti, že soudruh Stalin je svým lidem bezmezně milován :).
"Běda vojevůdci, který přichází na bojiště s nějakým systémem".
Napoleon Bonaparte

Uživatelský avatar
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1357
Registrován: 24 bře 2009, 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Lajgor » 22 říj 2009, 09:16

Lulina píše:Vidím, že maršál Royal je v říši oblíben 8) , některá jeho opatření jako například přídělový systém, či pracovní soboty mu zřejmě na popularitě nepřidali :D .
Fakt, že v Sovětském svazu je oproti říši opozice trvale na ústupu, lze jistě přičíst skutečnosti, že soudruh Stalin je svým lidem bezmezně milován :).
7% :12% není zase tolik rozdílný poměr, nehledě na to, že fašistické země musí poskytovat svému obyvatelstvu mnohem více spotřebního zboží než komunistické. Srazit opozici je otázkou dvou měsíců zvýšení přídělu.
PS: Propaganda je podivná dáma se spoustou zapeklitých informací linoucích se z jejích na první pohled krásných úst :D
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: FALL BARBAROSSA

Příspěvek od Royal » 22 říj 2009, 10:10

Lulina píše:Vidím, že maršál Royal je v říši oblíben ..
Sovětský odhad poměrů v Německu se stal obětí zbožného přání. I nejprofesionálnější armáda může být někdy postavena před úkol, na který prostě nestačí. Vůdce nemohl rozhodnout jinak, když se chtěl za každou cenu vyhnout zdlouhavé a nebezpečné válce na dvou frontách. Proto nejprve přestal vyvíjet nátlak na Polsko v otázce Gdanska a západního kridoru do Východního Pruska, a bezprostředně poté odmítl dohodu sovětské diplomacie o rozdělení Polska a sféry vlivu v severovýchodní, východní a jihovýchodní Evropě. I když toto politické rozhodnutí vyvolalo v Německu okamžitý nárůst opozice 10 %, ovoce tohoto rozhodnutí sklidí Říše v blízké budoucnosti. Nejenže se Sovětskému svazu nepodařilo zatáhnout Polsko po boku západních velmocí do války s Německem, ale Moskva sama naopak spadla do své předem vykopané jámy v podobě složité vojenské a zahraničně-politické situace, ze které nyní může těžit Německo. Další 2 % opozice byly způsobeny vojenským přepadem Nizozemska. Brzy však přijde čas, kdy se kyvadlo veřejného mínění a barometr spokojenosti obyvatelstva Velkoněmecké říše opět vychýlí ve prospěch politického vedení země.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“