SSSR (Marmont) vs Třetí říše (Royal) 1936

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Re: SSSR (Marmont) vs Třetí říše (Royal) 2

Příspěvek od Lajgor » 20 kvě 2009, 09:16

dobýt z druhé strany zbytek rumunska taky není od věci. a udělat z něj loutku něž se rudí na něco zmohou. A ten uder do Pobaltí nevím. já bych čekal, že někde ve vnitrozemí bude přpravená past. Nejen zjevná linie pevností. Rusové mohou být nevypočitatení :D
dorazit Anglii je lepší scénář, ale myslel bych na zadní vrátka. Tj. tajistit alespoň linii Odra, když už ne Visla. O karpatech ani nemluvě. Vytlačit z hor davy Rudé armády bude vlemi obtížné. Těch pár divizí jak je vidět na screanu, kdyby to Marmont rozjel byho asi moc nezdrželo :? Současně s boji v Anglii bych spozoroval technikou Rumuny o sto šest.

Mám rád otevřené konce s mnoha směry vývoje :D
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 20 kvě 2009, 09:44

hadour píše:No za předpokladu, že máš dost divizí na to, abys provedl invazi na ostrovy a zároveň udržel Rusy alespoň za původními německými hranicemi, tak bych se snažil ze všech sil uskutečnit invazi. Pokud ne, tak hurá se vším na Moskvu :). Marmont by si těžko nechal ujít úder na říši, jejíž vojáci by bojovali v Anglii.
na ostrovy bez američanů většinou stačí i 10 divizí.....jo s američany už to bejvá poněkud horší....
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 20 kvě 2009, 10:00

Lajgor píše:.... Rusové mohou být nevypočitatení ....
Marmont " ... Chce válku. Kdyby mohl mírumilovnými prostředky dosáhnout dvojnásobek toho, co žádá, odmítl by ... "
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 20 kvě 2009, 11:46

Hezká diskuze pánové.. snad vaše úvahy poněkud zvrátí fakt že Ruská armáda má jen o 30 divizí více než Wehrmacht a poloviční průmyslovou kapacitu.. děkuji :) Navíc za každé vyhlášení války štěstěna zaúčtovala 10% opozice. Rumuni se drží za řekou a byl bych blázen kdybyvch se je pokusil s vyčerpanými jednotkami napadnout... Produkce dělostřeleckých divizí je pomalá a nabírá skluzu...

Docela mě zaujal Ropyalův screen, kde je vyfocená prázdná Fronta SSSr, ale tam mám na každé provincii 9 divizí, takže vážně nevím co to je za bug...

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 20 kvě 2009, 12:54

Že by nějaký druh maskování, na který jsem ve hře ještě nenarazil? :D Obvyklá bývá finta se spoustou divizí domobrany u hranic, ale to je jaksi nákladné a vzhledem k své efektivitě na můj vkus žerou moc zásob. Nehledě na výrobní náklady.
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 20 kvě 2009, 13:20

Lajgor píše:Že by nějaký druh maskování, na který jsem ve hře ještě nenarazil? :D Obvyklá bývá finta se spoustou divizí domobrany u hranic, ale to je jaksi nákladné a vzhledem k své efektivitě na můj vkus žerou moc zásob. Nehledě na výrobní náklady.
Ani nápad, spíše v Rumunsku není tolik vojsk kolik si myslím Německé velení...

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 20 kvě 2009, 16:56

Marmont píše:Hezká diskuze pánové.. snad vaše úvahy poněkud zvrátí fakt že Ruská armáda má jen o 30 divizí více než Wehrmacht a poloviční průmyslovou kapacitu.. děkuji :) Navíc za každé vyhlášení války štěstěna zaúčtovala 10% opozice. Rumuni se drží za řekou a byl bych blázen kdybyvch se je pokusil s vyčerpanými jednotkami napadnout... Produkce dělostřeleckých divizí je pomalá a nabírá skluzu...
ouuuuuuuu......jak se ti tohle mohlo povíst? Tak zase si teda, ale musel přehnat výskum a tvé jednotky budou o něco lepší než ty Německé ne, protože o 30 divizí se mi zdá fakt málo....

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 20 kvě 2009, 19:36

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené skutečnosti, pak zbývá jediná otázka - která z těchto dvou armád zvítězí, pokud se utkají na témže stejném místě, ale o rok nebo dokonce o dva dříve než tomu bylo v minulé válce ? Pro ilustraci připomínám, že válka tenkrát začala 20. dubna 1942 vpádem Wehrmachtu do Sovětského a skončila v listopadu 1944 po německém průlomu u Vitebska a následně pod Moskvou.

Teď, po roce se zdá být všechno jiné. Německo má a bude mít výhodu výkonější ekonomiky, zkušenějších velitelů a vysoké organizovanosti a soudržnosti mobilních jednotek. Síla Rudé armády s vyspělými pěchotními technologiemi to ale patrně může vyvážit a s převahou dvojnásobného počtu divizí a v podstatě neomezenou surovinovou základnou i převážit. Bezpochyby to ale bude nemilosrdný boj bez kompromisů.
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 20 kvě 2009, 20:08

Marmont píše:... Docela mě zaujal Royalův screen, kde je vyfocená prázdná Fronta SSSr, ale tam mám na každé provincii 9 divizí, takže vážně nevím co to je za bug...
Nemohla to způsobit skutečnost, že nedošlo k německé anexi Polska ? Hlavní město Varšavu totiž ovládá Rudá armáda ...

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 20 kvě 2009, 20:46

Royal píše:Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené skutečnosti, pak zbývá jediná otázka - která z těchto dvou armád zvítězí, pokud se utkají na témže stejném místě, ale o rok nebo dokonce o dva dříve než tomu bylo v minulé válce ? Pro ilustraci připomínám, že válka tenkrát začala 20. dubna 1942 vpádem Wehrmachtu do Sovětského a skončila v listopadu 1944 po německém průlomu u Vitebska a následně pod Moskvou.

Teď, po roce se zdá být všechno jiné. Německo má a bude mít výhodu výkonější ekonomiky, zkušenějších velitelů a vysoké organizovanosti a soudržnosti mobilních jednotek. Síla Rudé armády s vyspělými pěchotními technologiemi to ale patrně může vyvážit a s převahou dvojnásobného počtu divizí a v podstatě neomezenou surovinovou základnou i převážit. Bezpochyby to ale bude nemilosrdný boj bez kompromisů.
Hra je špatně z mojí strany založená.. o tvé organizovanosti se mi jen zdá! A poměr divizí? 95: 126...! Navíc v Rumunsku uvázla válka na mrtvím bodě, Ruská postavení v polsku jsou zranitelná z jihu... A to všechno za 21% opozice, která znemožnuje jakoukoliv další oparaci! Právě opozice je strůjcem kolapsu Sovětského válečného úsilí.. já to za ty Rusáky prostě neumím.. :D

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 20 kvě 2009, 20:49

Marmont píše: .. já to za ty Rusáky prostě neumím.. :D
Nikdo není dokonalý. Zato vím jistě, že to nahradíš svojí neuvěřitelnou tvrdohlavostí a houževnatostí

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 20 kvě 2009, 20:55

jj SSSR je něco jiného než třeba Německo nebo Japonsko.....za SSSR při každém vyhlášení války dostaneš 10% opozice a tak musíš dobře promýšlet komu válku vyhlásíš. V mé hře z Royalem se mi toto dost podařilo a než začla válka z Royalem, měla červená skrvna SSSR celou afriku a hlavně suroviny z blízkého východu....tudíš jsme měl obrovskou převahu nad Německem, kterému pozvolně docházeli suroviny a tak mohl Royal zvítězit jen nějakou rychlo bojovou operací....to se mu zezačátku díky jeho umění lehce dařilo, ale kvalitnější Sovětská pěchota a to ještě v hojném počtu držela krok a Němce nepustila. Po té následovalo to co následovalo...jedna divize za divizí se rojila z líhně a vítězství Německa bylo už jen v rovině teoretické a hra teda nakonec dopadla tak jak dopadla.

Někde SSSR moc nemusí, já zase ano...je to vyloženě na hráči. Nemusí řešit žádné konvoje a prostě jede...je jen na hráči ja rozšíří zezačátku dost ztuchlý průmysl a jakou cestou armády se vydá. A tuhletu volnost, kde se může prosadit hráčská kvalita a silná agresivní politika prostě miluju.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 20 kvě 2009, 20:58

Royal píše: Nikdo není dokonalý. Zato vím jistě, že to nahradíš svojí neuvěřitelnou tvrdohlavostí a houževnatostí
taky si myslím, když přežiješ ty první měsíce, které vidim budeš mít hodně těžké, tak by s imhol poměr sil postupně obracet. Hodně pomůže i Amerika, která jen tak royala taky nenechá...

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 20 kvě 2009, 21:13

Phoenix píše: taky si myslím, když přežiješ ty první měsíce, které vidim budeš mít hodně těžké, tak by s imhol poměr sil postupně obracet. Hodně pomůže i Amerika, která jen tak royala taky nenechá...
Během minulé hry Američané v evropě suma sumárum vylodili dohromady přibližně 20 divizí a to roztroušeně po plážích celé evropy. Amerika je když za ni hraje počítač naprosto nemožná. Opravdu trnem v oku je mi moje šílená 20% opozice, na jejíž likvidaci mus SSSR vydávat obrovské prostředky, které by jinak věnoval na produkci dělostřeleckými brigádami vybavené pěchoty...

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 20 kvě 2009, 21:49

Marmont píše: Během minulé hry Američané v evropě suma sumárum vylodili dohromady přibližně 20 divizí a to roztroušeně po plážích celé evropy. Amerika je když za ni hraje počítač naprosto nemožná. Opravdu trnem v oku je mi moje šílená 20% opozice, na jejíž likvidaci mus SSSR vydávat obrovské prostředky, které by jinak věnoval na produkci dělostřeleckými brigádami vybavené pěchoty...
Nevím jak v HoI ale ve dvojce dokáží amíci způsobovat docela nepříjemnosti. Já jsem odmítnul hořký mír od sovětů a chtěl jsem si je celý anektovat...moje chyba. V Polsku začali hromadně povstávat partyzáni. A v Řecku se mi vylodilo asi 5 US divizí. A jejich počet začal celkem rychle narůstat. Zanedlouho obsadili celý balkán a dostali se i do Čech, Polska a měli také kousek Německa. Naštěstí pro mě už byla anexe SSSR na spadnutí a tak jsem mohl rychle přesunout hodně jednotek zpět na západ. Nakonec jsem válku dotáhnul do úspěšného konce.

Mimochodem, nemohl bych se také zapojit do hry? :)
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 20 kvě 2009, 21:49

A může být ještě hůře Marmonte. Nezapomeň, že jsi ve válce s Velkou Británií a celým Commonwealthem. A co se Spojených států týká, mám na to jednu teorii - půjdou nejprve po Italech. Už jen proto jsem s nimi uzavřel Ocelový pakt. Pak teprv zavřu Středomoří od Západu dobytím Gibraltaru. Italové se snad konečně doplazí k Suezu a udělají totéž od Východu. Mezitím německá diplomacie zavleče do války Japonsko na straně Osy a z Číny se tak stane nepřítel. Diktátorova chladná kalkulace je založena na prostém faktu, že mezi Sovětským svazem a Velkou Británií trvá válečný stav. Moskva se má pro rok 1940 rozhodně na co těšit. Vytáhnou proti ní čínští nacionalisté i komunisté ...
Naposledy upravil(a) Royal dne 20 kvě 2009, 22:26, celkem upraveno 1 x.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 20 kvě 2009, 21:54

J. G. Mendel píše:Mimochodem, nemohl bych se také zapojit do hry? :)
Můžeš hrát kdykoliv, ovšem další hru. Pošlu na SZ vstup a heslo. Pro veterány fóra a HoI se VIP místo najde vždycky.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 20 kvě 2009, 22:38

Phoenix píše:Hodně pomůže i Amerika, která jen tak royala taky nenechá...
Zůstává otázkou, kdy vstoupí USA do války. Pokud Německo stihne vystavět Atlantický val, nevidím šance Američanů na vylodění v západní Evropě příliš růžově. Máme teprve konec roku 1939. Maršál von Royal si tentokrát pospíšil, dobyl skoro celou Evropu poměrně s předstihem a ženijní jednotky Wehrmachtu ve Francii, Belgii a Nizozemsku co nevidět zahájí výstavbu pobřežního opevnění 3. pevnostního stupně. Z minulých her vím, že v opevnění se sílou 5 se dokázala ubránit jediná pěší německá divize - navíc bez brigády - útoku šesti amerických mechanizovaných divizí. Horší důsledky pro německé válečné úsilí mají spíš nálety amerických a britských strategických bombardérů a velkolepá americká flotila a ponorkové loďstvo.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 21 kvě 2009, 09:45

o to dřív by si měl Japončíky pozvat do války :)
Já val nidky nestavim, nevim připadá mi zbytečný

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 21 kvě 2009, 09:53

Phoenix píše:Já val nidky nestavim, nevim připadá mi zbytečný
Hm, a čím bráníš Francii, Belgii a Nizozemsko proti vylodění Spojenců ? Pokud vím, za SSSR jsi stavěl valy na každé pláži dokonce i v tropické Africe, kde nehrozilo vůbec žádné nebezpečí ...

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“