Холодной войны - 1953

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 17 led 2009, 16:39

Obrázek


Холодной войны

Studená válka - 1953Mírová hráz socialismu


Stalin umírá roku 1953. Pro mnoho Ruských, ale i východo evropských komunistů nastává čas nadějí... Dojde ke zpřístupnění západu a či všeobecnému uvolnění? Mocenské boje známé z 20. let se neopakovaly. Na místo neotřesitelného vůdce světového dělnictva nastupuje mladý politik plný ideálů generál Marmont. Kam se vydá SSSR pod jeho neomezenou diktaturou?

Prvním krokem bylo přikročení k všeobecké industrializaci země. SSSR se po válce potýkal s hospodářskými problémy. V lednu 1953 činil sovětský průmysl 512 PK z něhož plných 350 dopadalo na produkci zásob a výrobu potravin. Pro pokračování ve velmocenské politice se číslo 162 PK zdá být směšně malé...

Obrázek
Továrny rostou po celé SSSR

Po první poválečné pětiletce nastává období uvolnění trhu. Během roku 1953 se podařilo Sovětskou výrobu navýšit o celých 180 Pk. Pro válečené účely a především pro výzkum. K těmto účelům vybývala průmyslová síla přes 350 Průmyslových kapacit.

K reorganizacím došlo i ve stránce vojenské. Komunisté byli přesvědčeni o nastavající vojenské pasivitě západních spojenců. Prodo Rudá armáda provedla demobilizaci a zredukovala svůj stav na pouhých 100 divizí. Vojensky mělo dojít k rozvoji na přelomu let 1956-1957, kdy měl být nashromážděn dostatečný počet technologii k vybudování moderní armády. Mírová hráz socialismu, tak nazval novou obrannou linii SSSR a jeho stalelitů generál marmont při svém projevu na přátelské návštěvně ve Varšavě. Současně provedli Ruští komunisté politické převzetí vojenských velení všech svých satelitů a zorganizovali obranná postavení jak na Baltském pobřeží, v Okupačních zonách tak v černém moři.

Obrázek
Stav Mírové hráze socialismu 1955

Čínské Peklo


Plamínky nového ani jednou ze znepřátelených stran plánovaného konfliktu byli zažehnuty již v Korejské krizi před několika léty. Ačkoliv se světovým diplomatům podařilo zažehnat rozdělení země, problémy demokratického jihu a Komunistického severu přetrvávaly. Komunistická čína hodlala z Koreje vytvořit nárazníkový stát proti spojeneckým invazím. Tamější režim začíná s hlubokou politickou intervencí v zemi. Sovetský svaz udělal těmto pokusům přítrž přijetím Korejské lidové republiky do socialistického paktu. Číňané, kteří o vstup do této organizace nijak neusilovali se pokusili Koreu ovládnout vojensky. Narazili však na pozorovací mise japonských vojáků...

Dalším rozdmýcháním plamenů byl pokus o dobytí Taiwanu poslední bašty Čínských nacionalistů Komunistické loďstvo při vyloďovací akci bez výstrahy začalo střílet na japonce, kteří po řadě incidentů v Koreji začali naléhat na Intervenci OSN v Číně... Tak se také 8. Května 1954 stalo...

14. Květen 1954
Zoufalé prosby Čínského velvyslance o Sovětskou pomoc musely být jiíž několik dní odmítány. SSSR nebyl připraven na válku se západem již v roce 1954. Souhlasil však s volným průchodem činských vojsk přes svá uzemí.

Obrázek
Čína v obležení 1954

Situace se během přelomu května a června 1954 hrotí. Spojenci se vyloďují na několika místech čínského území a občanskou válkou zdecimovaní komunisté se nedokáží bránit. Má snad největší komunistická velmoc plantey nečinně přihlížet jak se její triumfální vítězství v podobě komunistického státu v číně hroutí jako domek z karet?

2. Června 1954

RA překračuje Rusko-Čínskou hranici v počtu 6 divizí intervenčního sboru Sovětského svazu. Velká čínská válka začíná.
Na jižním bojišti se Čínské vojsko drží zuby nehty a odolává Britsko-Holandským útokům z Barmy. Proti japonským vyloděním na severu však není adekvátní obrany.
5. Června 1954
Intervenční 8. Sbor je posílen dalšími třemi divizemi z Koreje. Následujícího dne svádí generál Vatutin bitvu s Japonskými vojáky v zálivu Dalian. Bitva končí úplným zničením 2 Japonských divizí pod velením maršála Fuijeho.

Obrázek
Ruský 8. Sbor v první bitvě

Během července
probíhají další boje proti japoncům v nichž Rudá armáda likviduje celkem 8 Spojeneckých divizí. Přesto je nadaří spojence na severu Číny zcela potlačit. Na jihu a v Barmě se Britům daří přejít do ofenzivy a drtit komunistické divize. V létě 1954 měla Čína k dispozici pouhých 30 divizí pěchoty. + 9 Divizí Intervenčního sboru RA.

Obrázek
Válka na Severu Číny

Světová krize


Západní společenství podalo proti sovětské intervenci v Číně protest u mezinárodních orgánů. K militárním krokům se však neodhodlalo. Sovětský svaz zaujal jasné mezinárodní stanovisko: ustupe z číny, a my se stáhneme také Ovšem při tak impozantní akci jakou invaze spojenců byla nešlo jen tak odvolat útoky. I pokusy o mírovou dohodu selhali, protože Maovi komunisté po příchodu 8. Sboru odmítali jakékoliv ústupky...

Podzim 1954
Sovětský 8. Sbor ze svého velitelství v Šanghaji stále hlasitěji volal po posilách. Těch se mu 11. Srpna dostalo šlo o celkem 8 divizí odvolaných z pobřežní obrany Černého moře a Baltu. Zde nyní zůstávalo celkem jen 22 divizí obránců...

Během podzimu se podařilo zlikvidovatpočáteční nápor na severu země a Sovětské jednotky se vydali na spěšný pochod na jih. Tam se spojené Britsko-Australské jednotky pokusili o invazní ofenzivu. Celkem 11 spojeneckých divizí. První vítězství na jihu si 8. Sbor připsal 24. Řijna, kdy rozbil Australské předmostí v Zenjangu.

21. Listopad 1954
Útok na ostrov Haikou, který byl posledním útočištěm invazních australských jednotek selhal. Ačkoliv se Britové již evakuovali Eremenkův útok šesti divizí proti 7 Australským byl pro vyskoé ztráty odvolán. Bylo rozhodnuto o vyčkání na Příchod Vatutina v prosinci 1954...

8. ledna 1955
Nové komunistické ofenzivy na poloostrov Haikou. Po dvou dvech bojů se Australská posádka vzdává 9 Ruským divizím. Haikou Bránilo 5 Australských 1 Holandská a 1 Novo Zélandská divize.

Neúspěchy na jihu se spojenci snaží vyvažovat novými ofenzivnímu akcemi na již známém bojišti. Na březích Žlutého Moře. V oblasti se soustředili pouze 3 dvizie sovětského generála Koněva a 2 divize Čínské.

28. Leden
po Krutých bojích na plážích se podařilo 6 americkým divizím vytvořit předmostí u Šanghaje. Američané bez odporu postoupili přes 150 km do vnitrozemí kde jejich předvoj narazil na 3. divize 8. Sboru. Sovětští vojáci za těžkých bojů a ztrát vítězí v bojích muže proti muži...

Hlavní úder však Směřuje mnohem severněji. Po Krutých bojích byli přední sovětské jednotky smeteny spojenými Italsko-Americkými jednotkami. Muselo být povoláno záložních 12. divizí z Vladivostoku. Po jejich příchodu došlo k obratu a vylodění se podařilo do konce poloviny března potlačit.

Obrázek
Boje po velkém vylodění spojenců
Naposledy upravil(a) Marmont dne 24 led 2009, 19:57, celkem upraveno 1 x.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3435
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Cizinec » 17 led 2009, 17:31

Těším se na pokračování. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 18 led 2009, 21:14

Čínské bojiště


Rok 1955 se nesl v duchu dalších krutých bojů v číně, nedávno pořízené letecké snímky sovětských letounů nad Barmou jasně ukázaly že spojenci věnují válce v číně maximální vojenské úsilí.
Obrázek
Mnohonárodnostní síly spojenců v Barmě

Japoonský úder

8. Ledna
Konečné vítězství na Poloostrově Haikou nad Spojenci. Na ostrově bylo zabito čí zajato 80 00 mužů převážně australské armády.

Na severu se rozmáhá obrovské Japonské vylodění, které se rychle šíří po celém pobřeží. Prvnímy uspěchy bylo vítězství 3 Sovětských divizí na 3 Pattonvými motorizovanými divizemi. Definitivně se podařilo Americko-Japonské síly vyhnat 12. Března, ovšem pouze se zátoky Žlutého moře. Většina bojovýchprostředků byla okamžitě přesunuta k potlačování vylodění u Šanghaje.

7. Dubna. Japonci se znovu vyloďují severně od Pekingu, Čínští velitelé odvolali sovětskou obranu, takže vyloďovací akce se snadno podařily. Během roku 1955 vrcholí spory s Číňany o velení expedičních jednotek SSSR

9. Dubna dobytím Šanghaje jsou rozděleny Japonské síly vyloděné ve zdejší oblasti.
Obrázek
Impozantní japonské akce ze zimy a jara 1955

Během května se daří vylodění zcela uklidnit a potlačit. Spojenci, zejména Australané a Britové znovu obnovují ofenzivu u polostrova Haikou, Honkongu a Macaa. Zaskočené čínské jednotky se nestíhají bránit a Sověti se nacházejí daleko na severu.

Američané přebírají iniciativu

Zjevně kvůli snadnějšímu zásobování Japonci obsazeného taiwanu se otázka nadvlády Spojenců ve Žlutém moři stává prioritou číslo 1. Nové útoky vrcholí v létě 1955 vyloděním 5 divizí v Dailanu a dalších 8 Amerických divizí poněkud jižněji (12. Červenec) Jednotkám se však nedaří postoupit hlouběji do vnitrozemí a madžuska, omezují se tedy na získání nadvlády nad omezeným Čínským námořnictvem (SSSR odmítá poskytnout své válečné lodě) a letecké výpady do mandžuska.

Srpen Sovětsko-Čínská armáda v počtu 15 divizí obkličuje a v třídenní bitvě ničí osm amerických divizí z toho 3 tankové. V Nanangu vítězí 6 Vatutinových divizí proti dvojnásobné přesile. V Evropě Sověti dokončují svou předpisovou Baltskou obranu skládající se že 6-ti motorizovaných a tří tankových divizí. Tyto jednotky rozdělené do Svazů po třech mají svou mobilitou pružně potlačovat eventuální nepřátělská vylodění v případě vypuknutí války v Evrpě.

Úder do Indočíny

Čínské bojiště mělo po dvou letech defenzivní války přejít v útočnou taktiku v oblasti Indočíny. Operace se mělo zúčastnit 9 Sovětských divizí a jejím cílem bylo ovládnutí hanoje, především kvůli jejímu neustálému ohrožování jednotek bojujících proti australanům v oblasti Haikou.

12. porsinec Čínská vojska provádějí nezdařený útok ke znovu dobytí ostrova Haikou. Sovětský 8. Sbor odmítá pomoc kvůli připravovanému útoku na Hanoi.

Zima 1956
Sovětští vojáci v útoku do číny zahajují ofenzivu do oblasti Laung Prabang. Hodlají obklíčit rychlým výpadem na Hanoi oblast Hipongu, kde byla předpokládána největší koncentrace Francouzských sil. 23. Ledna Laung Prabang bez boje obsazen a Koněvovi vojáci mají otevřenou cestu do Hanoje. Zde vypuká 29. Ledna krutá bitva proti 3 Pěším 2 tankové a 1 jízdní divizi. Francouzi jsou v Krvavých bojích poraženi 10. Února...

Další postup do Indočíny zaražen ve Viantiane tvrdým odporem Francouzů. Základní záměr zničit a obklíčit Hipong se daří Francouzi ztrácejí 4 divize pěchoty a 6 jich nenávratně poškozeno.

Obrázek


Poměr sil

Zatímco Rusové jsou nuceni vést boje v číně prostřednictvím svých intervenčních sborů. Spojenci se ocitají jíž od roku 1954 v regulérním válečném stavu s Číňany. Ekonomiky demokratických velmocí jsou nastarovány novými válečnými zakázkami zatímco SSSR zůstává u výzkumného programu...

Obrázek

Poměr sil
Naposledy upravil(a) Marmont dne 24 led 2009, 20:09, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Příspěvky: 1258
Registrován: 20 led 2006, 16:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Jajjun » 18 led 2009, 22:03

vážně nádherný jen pokračuj
a co to je za mod?
Obrázek

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 19 led 2009, 14:05

To není žádný mod... trošku jsem upravil hranice, spojenectvi a armády. To datum to jsem graficky upravil, protože to neumím předělat. Mám dojem že to do natvrdo v kodu... neporadíš jak to předělat do hry?

Uživatelský avatar
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Příspěvky: 1258
Registrován: 20 led 2006, 16:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Jajjun » 19 led 2009, 16:39

víš že jsou nějaké stránky?
neříkám, že je na nich všechno, ale čti: http://hoi.jajjun.com/index.php?id=1-down

jinak když by jsi ten mod udělal tak aby se mohl volně přidat do hra aniž by změnil vlastnosti jiných scénářů tak bude určo dost žádán
Obrázek

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 19 led 2009, 17:03

Jajjun píše:víš že jsou nějaké stránky?
neříkám, že je na nich všechno, ale čti: http://hoi.jajjun.com/index.php?id=1-down

jinak když by jsi ten mod udělal tak aby se mohl volně přidat do hra aniž by změnil vlastnosti jiných scénářů tak bude určo dost žádán
Na tom odkazu, ani v úpravách jsem nenašel jak mám měnit data v rocích (kromě notimelimitu) Jinak ten scénář, funguje jak jsi říkal, nejde o nic jiného než o upravenou 1936. Zobrazuje se jako pátý scénář... (alespoň mě) No nic zkusím se pohrabat ve složkách, třeba to datum nějak rozlousknu...

Uživatelský avatar
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Příspěvky: 1258
Registrován: 20 led 2006, 16:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Jajjun » 19 led 2009, 17:06

nu musíš nainstalit notimelimit a potom upravuješ ve scénáři pouze ty data - hned na začátku a potom ke konci první stránky
a je to
Obrázek

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 22 led 2009, 19:53

Po rozmýškách a několika pokusech se zahanbeně musím otázat ( :frusty: :oops: :!: ) Jak ten notimelimit nainstalovat? Postupuju následovně.. Stáhnu to rozbalím, a dablklikem otevřu. Klasa se v popisku napíše:

This patch changes the limit of time of the game 1935-1949 to 1000-2100 (tested in HOI version 1.04)

A u [Select target file to patch] Už jsem označil všechno možný i nemožný... Od klasických a logických instalačních kroků po ty nejvíce přitažené za vlasy vždycky se se oběví tohle:

C/Program Files...blablablabla Hoi. Exe - File was NOT patched! [0 bites Written]

Nemůže to bejt třeba tím že moje hoi je patchovaná na 1.6c :?: (Si u pokládání tohoto dotazu připadám jako pako... To snad už nenainstaluju ani ZOO Tycon... :roll: )

Uživatelský avatar
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Příspěvky: 1258
Registrován: 20 led 2006, 16:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Jajjun » 22 led 2009, 20:58

mě tenle patch fachá vždy i na poslední patch

prostě v tom oknu vyberu hoi.exe ve složce se hrou a jedu

podrobný návod: když se ti otevře ten program tak kvikneš na tři tečky vedle pole [Select target file to patch]
a najdeš ve složce se hrou hoi.exe potom dáš ok a tlačítko start a mělo by to proběhnout vše ok

edit: ha zrada ve vistách mi to taky nejede :frusty:

edit: nu zítra nahodím hlavní mašinu s xpsama a opatchuju to a opatchovanej exáč hodím na hosting
Obrázek

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 23 led 2009, 10:47

Dělám to tak jak říkáš jajjune.. nejde, nejde nejde.. zkusím reinstal

Uživatelský avatar
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Příspěvky: 1258
Registrován: 20 led 2006, 16:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Jajjun » 23 led 2009, 11:09

a co máš za os?
Obrázek

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 23 led 2009, 11:22

Jajjun píše:a co máš za os?
míníš-li osem operační systém tak normal XP Profesional

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 24 led 2009, 17:03

velké dějství čínské války


Během roku 1956 Spojenci definitvně začínají vítězit na Čínském bojišti. Sovětský mírový průmysl musí čelit znovu zmobilizovaným válečným mašineriím spojenců. Ve spojistosti s neschopností čínské armády a sporům mezi sovětským intervenčním a čínským lidovým velením se rok 1956 stal rokem beznadějí a rezignace na výsledek bojů v číně.

Jaro - kam dál?

Spojenecká vylodění se začínají rozšiřovat a 30 divizí Sovětského intervenčníhosboru přestává stíhat provádět protiútoky po celém čínském pobřeží. V minulém roce se podařilo zpacifikovat jih, nicméně jiné ohně se okamžitě rozhořely na severu. Amerocko-japoské síly neustávají ve vyloďovacích akcích. situaci komplukují také čínští velitelé, kteří neustále odvolávají pobřežní obranu k nesmyslným pochodům na odlehlá bojiště.

28. Duben
Částečné úspěchy při omezování předmostí spojenců ve žlutém moři. Přes zničení celkem 8 divizí nepřítele se podařilo jponcům udržet na klíčových pobřežních oblastech.

16. Května
Při vedlejší invazi do indočíny zcela zničeno 5 Francouzských divizí, které podlehli v obklíčení utoku 3 sovětských pěchotních uskupení.

25. Květen
Pokusy o potlačení australských akcí končí katasrofální porážkou v Portugalské provincii MACCAO.

Obrázek
Jarní boje na jihu

Léto - Zdánlivý vrchol Krize

Prvního letního úspěchu dosahují Komunisté již v 2. Června kdy obsazují Baštu Japonců ve žlutém moři Nasang. 9. Června došlo k oficiálnímu vcyhlášení nové strategie v Číně. Pobřežní vylodění bylo rozděleno do tčí sektorů Severní, které představovalo hrozbu kvůli pruniku do Mandžuska a tím pádem přetnití infrastrukturálně dobře vedených zásobovacích linii s ruskem. Dýle jihovýchodní, to již několik týdnů doráželo na slabě bráněnou Šanghaj. A nakonec jižní. Velice nebezpečné neboť přímo ohrožovalo Komunistický průnik do Indočíny. Tyto sektory mměli být likvidovány odděleně a pojednom. Zatímco v ostatních oblastřech se budou komunsté
bránit.

12. Červen
V rámci uplatnění nové strategie byl počet sovětských intervenčních vojsk navýšen o 6 divizí.

6. Července
silná potlačovací ofenziva namířená proti australanům, kteří pevně drží ostrov HAIKOU, započala vítězstvím Vatutina v Macau. 20. Července jednotky komunistů postupují na jih a do konce léta se jim daří obklíčit Hanoi a vrazit klín mezi japonce a australany na jihu.

Obrázek
Pobřeží ovládané spojenci - 1956

Úder do Indočíny. 1956 - 1957

Oddělme se nyní na chvíli od strategie Čínského bojiště a otevřeme samostatnou kapitolu komunistické invaze do Vietvamu, Laosu i Kambodže. Oblasti Indočíny byla pro komunisty jak Ruské, tak Čínské atraktivní především kvůli částečným zdrojům Kaučuku a jejího dá se říci Týlového postavení v námořním sektoru spojenců.

Ivaze se zůčastnilo 9 Sovětských intervenčních a 2 divize Čínské lidové milice. Již z počátku se podařilo obklíčit a zničit kapsu FRancouzů na severu. Další rychlý postup džunglí nepochybně překvapil De Gaulovi koloniální síly. Hanoi se podařilo obklíčit, nikolv však dobýt. Spojenci do města přesunuli nevěřitelných 16 Belgických, Nizozemských, Francouzských, Australských a Britských divizí společně s 5 pěrutěmi letectva. Komunistům nezbylo než vyhlásit stav obležení a pokusit se město vyhladovět. Spojenci však svou nezpochybnitelnou a nikým nenarušovanou nadvládou na moři dokázali město dobře zásobovat.

Mezitím postupovali komunisté hluboko na jihjen s minimálním odporem. Cestou se podařilo zničit další tři divize a střídmé odhady Francouzských ztrát se vyšplhali až na 9 divizí a to nejen pěchoty. Obležení Hanoje však bylo stálým týlovým problémem. Číňané nyní město obléhali bez sovětské pomoco a přestávali zvládat spojenecké výpady z města. Tento týlový problém nakonec přinutil Sověrtské síly z Indočíny na začátku roku 1957 odvolat, poté co ztoskotal poslední pokus o dobytí města.

Invaze do Indočíny se stala vojenským neúspěchem. váztala ve své konečné fázi 6 Ruských divizí, které byli nutné jinde. Hanoi se včšas nepodařilo obsadit a pokračování v tažení bez držení tohoto města bylo chybou...

Obrázek
Invaze do Francouzské kolonie

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 24 led 2009, 17:06

Věřím že ta Čínská válka už začíná být úmorná jak pro Sovětské velení tak pro čtvenáře tohoto reportu... Mužu však slíbit invazi na západ hned v roce 1958 :twisted:

Vést válku se spojenci v takto velkém měřítku pomocí expedičních sboru je šílená... Číňani mi furt odvolávají obléhací síli něka do čudu, zakazují ústoky které mají končit jasným vítězstvím atd... Navíc přes mlhu nevidím vůbec nic.. Spojit se s něma a převzít velení nemůžu, protože bych pak musel válčit ještě v Evropě a na to nejsem připravený...

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Royal » 24 led 2009, 17:15

Marmont píše:Věřím že ta Čínská válka už začíná být úmorná jak pro Sovětské velení tak pro čtvenáře tohoto reportu... Mužu však slíbit invazi na západ hned v roce 1958 :twisted: ...
Žádné čtení reportu pro příznivce HoI nebude nikdy dost úmorné. Tím spíše, že přímo zde nabízí obrázky a popisy z (zatím) unikátního bojiště Dálného východu, v době neméně zajímavé (po roce 1948). Třešničkou na dortu (alespoň pro mě) je příslib, že tento report bude dlouhý a bude dotažen až do úplného konce. Když se pitbul do něčeho zakousne, neexistuje způsob, jak ho od toho (objektu zakousnutí) dostat. Myslím, že to bude právě tento případ.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 24 led 2009, 18:28

Royal píše: Žádné čtení reportu pro příznivce HoI nebude nikdy dost úmorné. Tím spíše, že přímo zde nabízí obrázky a popisy z (zatím) unikátního bojiště Dálného východu, v době neméně zajímavé (po roce 1948). Třešničkou na dortu (alespoň pro mě) je příslib, že tento report bude dlouhý a bude dotažen až do úplného konce. Když se pitbul do něčeho zakousne, neexistuje způsob, jak ho od toho (objektu zakousnutí) dostat. Myslím, že to bude právě tento případ.
Snad ano, ze strategického hlediska to ale vidím bledě... Spojenci už 4 roky mobilizují a já funguji pořád na mírovém průmyslu.. Přitom až do roku 1957 jsem dával 350 PK na výzkum... Doufám tedy že zjevný nedostatek bitevní síly u komunistů vyváží početní převahu spojenců. Při invazi na západ počítám jen s 48 divizemi. Ovšem 18 z nich bude tankových, zbytek mechanizované a poctivě obrygádované.. to při pěchotní povaze západních armád bude masakr.. :)

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Royal » 24 led 2009, 18:44

Až uvidíš Pattonovy obrázky z bojišť, pak si znovu povíme, kdo z nás je na tom víc bledě :) Můžem si vůbec dát soutěž v tom, kdo na tom bude víc bledě a nakonec vyhraje, nebo se alespoň dočká čestné remízy nebo důstojné porážky ...
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 4611
Registrován: 08 říj 2006, 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Atlantis » 24 led 2009, 19:37

Marmont dostává 1 za report.
A 5 za naprosto příšerný počet překlepů a jiných stylistických vad.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Холодной войны - 1953

Příspěvek od Marmont » 24 led 2009, 19:43

Atlantis píše:Marmont dostává 1 za report.
A 5 za naprosto příšerný počet překlepů a jiných stylistických vad.
...na tvůj popud to opravím. Report většinou píšu po hře tedy v pozdních hodinách večerních a jsem líný to opravovat. Což je blbá výmluva. :? Mimochodem jsem překvapen že jsi užil slovo stylistických a ne gramatických to u mě bývá problém daleko větší...

Nejvíc mě pobavila věta: Jasponcům se vylodění posrařilo
Naposledy upravil(a) Marmont dne 24 led 2009, 20:11, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“