Royal(III.Říše) vs Phoenix(SSSR)

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Odpovědět
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Royal(III.Říše) vs Phoenix(SSSR)

Příspěvek od Phoenix » 30 bře 2009, 19:00

nn však mi se na to ještě vrhnem vid royale ;-)
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 30 bře 2009, 19:32

Hraju dost dlouho na to, než abych nedokázal nepřiznat, že situace z tvého posledního screenu z 6. července 1942 po prolomení do Rumunska připouští jen jediné východisko - a tím je porážka a kapitulace Německa. Možná jsem byl příliš naivní a měl udělat, co bylo třeba. Zpomalit tempo a zastavit hru - když bylo třeba odejít. Než jsem se chvíli do hry, bylo v podstatě už pozdě.

V té jedné nebo dvou minutách přišlo Německo v Rumunsku a na Ukrajině přibližně o 50 % své tankové síly. Tím jednou pro vždy ztratilo naději na úspěch v celé válce se SSSR. Během chvíle se kromě válečného štěstí vytratila i šance na dosažení alespoň vojenské remízy. Další válečné úsilí by se už neřídilo žádným opravdovým hráčským umem nebo strategií. V případě pokračování by následovaly jen fanfaronství, slepá víra v dobrý konec a nesmyslný odpor živený fascinující hrou přerůstající ve zbytečný fanatismus.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 30 bře 2009, 20:05

Mno já si myslím to samé. V karpatech vykrvácelo mnoho německých jednotek a ta přicházející zdrcující ofenziva by rozmetala německé jednotky ve Lvově....byla by to jen hra na válku a já jdem rád že se mi podařilo dokázat to co jsem řikal při hře tebe s marmontem, že SSSR s dobrou strategií je ve hře proti Německu neporazitelný a tvé vítězství nad Marmontem byla jen obrovská převaha hračských schopností na tvé straně oproti marmontovi.

Hen
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Hen » 30 bře 2009, 20:12

No to je škodná přeškodná jestli je konec. Viděl jsem tu dost bitev ta vaše byla nejlepší. Musíš se Í soustředit příště jen na jednu věc :D Tak si to zas někdy můžete zopakovat, doufám

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 30 bře 2009, 20:31

Díky Hene a neboj, snad ještě nějaké ty bitvy pro historii vybojujem.
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 31 bře 2009, 13:07

Připojuji se ke gratulacím,

obvzáště ve hře za SSSR. Za Rusy to opravdu neumím, mám vždy problém se odhodlát k nějaké otevřené expanzi...

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 31 bře 2009, 13:27

Rovněž gratuluji :clapping:

Škoda, že tak zajímavej boj skončil v podstatě několika velkýma bitvama, kde mraky divizí vykrvácely. SSSR si holt lidský ztráty může na rozdíl od Němců dovolit. :) Ty screeny byly zajímavé. Německým genrálům nelze upřít um při bojích proti značné přesile.
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 bře 2009, 20:21

však se ukázalo to co jsem na začátku hry říkal.....jestliže SSSR začne v roce dobrou průmyslovou strategii a specializovanym výskumem toho čeho má SSSR dost, tak Němec má čas jen do roku 40-41 aby hru vyhrál jinak nemá šanci.......mě se obě strategie povedly(na začátku hry jsem mě něco kolem 200-300PK a nakonci 850PK která díky výskumné práci chrlila obrovské kvanta pěších divizí s brigádami, které převyšovaly ty německé) a tak se ukázalo to co jsme říkal.....

Německu se dařili ofensivy, ale žádná z nich nebyla drtivá, jelikož se mi jí podařilo vždy nějak ubránit nebo zahnat včasnym protiútokem.....tudíš sem se dopracoval do roku 42, kde už jsem si byl jist vítězstvím, které bylo otázkou času.....nakonce vše dopadlo překvapivě, protože to co zničilo Německé jednotky bylo paradoxně obklíčení a izolace jednotek Sovětského svazu
Obrázek
začátek konce
Po té co Royal podnikl ofensivu do hloubky Ukrajiny, povedlo se mi zreorganizovat protiútok, který zahnal nepřítele až do Rumunska. Usnul jsem na vavřínehc a začal realizovat plán na izolaci říšských jednotek v Rumunsku dobře položenou tečnou. Royalovi se však povedl překvapivý útok a izolovat 36 sovětských divizí, avšak jejich konečná likvidace skončila na kvalitách sovětských pěšáků a terení obranné výhodě karpatských hor...Německo se současně pokoušelo zvýšit korydor obklíčení a to útokem na Beltsy, ale tento hlavní útok byl krvavě odražen a Německo se odstalo do kritické situace...nyní Němci neměli sílu na likvidaci obklíčených jednotek a ani sílu na obranu, protože značná část sil skončíla na pláních u Beltsy....a navíc již v době útoku na Beltsy zaútočily sovětské divize na Lwow a tak na sebe vázali poslední bojeschopné německé jednotky,....bitva se vyvíjela vyrovnaně, ale asi každej pochopí, jak by bitva dopadla, kdyby na místo dorazilo 124 sovětských divizí, které právě odrazily útok u Beltzy
PS:Zde vidím tu hlavní chybu Royala...místo zaměření se na jednu věc se pokoušel jak o likvidaci, tak o zvýšení koridoru...tím neměl ani jeden útok dostatečnou sílu a oba zkrachovali a Německo postihla silná materiální a lidská ztráta, která už se pod přívalem protiútoku 3 600 000 nedala dohnat. Hru tak urychlila paradoxně Royalova dokonalá taktika, která obklíčila 36 divizí, ale jeho posedlost likvidací těchto jednotek ho stála válku, která teda stejně už podle mě bylo pro říši prohraná již v roce 41

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 31 bře 2009, 20:52

Phoenix je jednoduše dokonalý...

Spíš by mě zajímalo jak to dopadlo se surovinama, já třeba když vyrábím za sssr moc dělostřeleckých brigád, uhlí jde pak nezadržitělně dolů.. Neumím si s tím poradit.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 31 bře 2009, 20:53

Žádná válka není prohraná předem a také jsem do ní nešel s tím, abych jí prohrál. Po válce dokáže být generálem každý, ale žádné z chyb, které jsou tu uvedeny, jsem se nedopustil. Počet nepřátelských divizí nebyl pro německou stranu až takový problém, ale vzhledem k neustále se snižujícím lidským zdrojům jsem nemohl ztráty doplňovat najednou. Faktem je, že od března, května a znovu června byly pancéřové divize v boji po celé jižní polovině sovětsko-německé fronty a tudíž na poloviční oragnizovanosti a síle ... avšak nebylo je kým a čím vystřídat. Další divize bylo nutno držet proti dotírajícím Američanům ve Francii, Británii, něco málo v Itálii a na Balkáně a dokonce i v Africe. Měl jsem tak málo volných divizí ... vlastně žádné, že jsem musel vsadit vše na rychlost, abych byl schopen proti výsadkům zasahovat. Snížená bojeschopnost nutně vedla k odražení tankových divizí na Ukrajině, když do asi poloviny roku byly tanky ještě schopny přesilu pěších divizí odrážet.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 bře 2009, 21:00

však říkám že to obklíčení a následné bitvy válku mnohem urychlili....jenže ve msi že já každý měsíc dával 400 pk do produkce pěsích jednotek...prostě kdyby se stále děla statická fronta, v roce 43 by už byla nadvláda SSSR taková, že by ani tvoje panzery neměli šanci

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 31 bře 2009, 21:08

Phoenix píše:však říkám že to obklíčení a následné bitvy válku mnohem urychlili....jenže ve msi že já každý měsíc dával 400 pk do produkce pěsích jednotek...prostě kdyby se stále děla statická fronta, v roce 43 by už byla nadvláda SSSR taková, že by ani tvoje panzery neměli šanci
No právě jakto že jsi chrlil stovky divizí předpokládám že postivě brigádovaných a tvé uhelné i železné zásoby zůstávali na 99 999 to je v té africe tolik nalezišt.. myslím ža sama SSSR by atakový nával materiálu nevydržela, nebo ano?

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 bře 2009, 21:12

určitě ne......SSSR na začátku hry chybý průmyslový potenciál a ten se dá získat jedinou,rychlou formou a to stavěním továren všude kde je pk měnší než 5.....těchto míst jev samotném Rusku hodně, ale ještě více je jich v samotném Rusku + Finsku+Turecku+Africe......díky tomu jsem mohl využít ten svůj liský potenciál v obrovskou kvantum vojáků, kteří se mi díky průmyslo rojily jako houby po dešti.....navíc sem získal jak ty řikáš surovinové zásoby

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 bře 2009, 21:14

u každé země se na začátku musíš hlavne zamyslet co potřebuje......Německo suroviny....SSSR pk....Italie suroviny...Japonsko pk......vždy prostě musíš zvolit takovou strategii, která dokáže vyzvyhnout sílu toho státu a schovat slabiny.

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 31 bře 2009, 21:17

Phoenix píše:určitě ne......SSSR na začátku hry chybý průmyslový potenciál a ten se dá získat jedinou,rychlou formou a to stavěním továren všude kde je pk měnší než 5.....těchto míst jev samotném Rusku hodně, ale ještě více je jich v samotném Rusku + Finsku+Turecku+Africe......díky tomu jsem mohl využít ten svůj liský potenciál v obrovskou kvantum vojáků, kteří se mi díky průmyslo rojily jako houby po dešti.....navíc sem získal jak ty řikáš surovinové zásoby
To je zajímavé, jestli jsi četl můj (zatím) nedokončený report ze Studené války, jeden čas mi při masové výrobě strategických bobradérů a hlavně desíti dělostřeleckých poěších divizí začalo nevysvětlitelně docházet uhlí a to i přesto že jsem ovládl většinu německa, benelux a severní Francii... To je to čeho se při hře s Royalem oávám nejvíce nedostatku Uhlí, kterého se při své panické hrůze z útoku do Rmunska jistě dočkám... :frusty:

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 31 bře 2009, 21:17

No ona má Marmonte taková strategie taky své zápory. Jednak minimální zásoby a obrovské problémy takovou armádu vůbec uživit i přes obsazení Afriky a velké části Asie. Však se podívej na screeny. Avšak neexistovala tu druhá fronta. Když jsem uzavřel Středozemní moře ze západu, myslel jsem to jako dobrý tah. Pozdější analýzou jsem zjistil, že to byla právě obrovská chyba, která umožňovala Britům a hlavně Američanům napadat Německo ze západu, protože na Východ se nemohli spojenci dostat.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 bře 2009, 21:23

ano uznávám že se mi tím uvolnilo kvantum divizí bránící středomořské pobřeží, ale většinou šlo o pozůstatky z divizí, které má člověk k dispozici na začátku hry, tedy cetky bez brigád....ale nezapoměň že i ty jsi si díky uzavřením gibraltaru uvolnil jednotky, které nemuseli hlídat středomoří...

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 01 dub 2009, 07:38

Phoenix píše:....ale nezapoměň že i ty jsi si díky uzavřením gibraltaru uvolnil jednotky, které nemuseli hlídat středomoří...
Není tomu tak. Stěží uvěřitelným faktem je, že ještě i v době rozhodujících bojů na východní frontě se ve středomořských státech nachází ne méně než 15 divizí, aby provedly invazi a následné obsazení Korsiky, Sardinie a dalších ostrovů patřících dosud poraženým státům Francii, Itálii nebo Británii.

Z těchto čísel prostě vyplývá, že ještě tak do podzimu/zimy 1942 jsem teoreticky i prakticky schopen pokračovat ve válce na všech třech frontách - východní, západní a atlanticko-africké. Snad je s tím rozdílem, že víra v konečné vítězství se poněkud vzdálila.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 09 črc 2010, 21:33

Phoenix píše:však se na to ještě vrhnem vid royale
Obrázek

Wehrmacht pod velením generála polního maršála Royala se již zotavil z pohromy na Ukrajině a úderné obrněné svazy s čerstvě zacelenými šrámy utrpěnými z bitvy o Karpaty jsou znovu připraveny k boji. V urputných bojích zocelení muži ve svých ocelových strojích jsou připraveni střetnout se Rudou armádou jako rovní s rovnými. Obyvatelstvo Velkoněmecké říše přijalo rozhodnutí o odvetném střetnutí se Sovětským svazem bez námitek a s nadšením.

http://www.youtube.com/watch?v=9kD8sxIj ... ure=channe

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 10 črc 2010, 04:38

však přijde čas......příští týden opět vypukne velká bitva.........kde budu já obhajovat své vítěství a ty se budeš snažit dokázat že šlo pro Německo jen o nešťastný sled náhod.......už se těšim.
PS:normálně jsem teď přišel z diskotéky a místo toho abych šel spát, tak jsem si pročítal všechny komentáře co tu jsou a sledoval vývoj tohoto dramatu........byla to neskutečná hra :)))...plná zvratů a překvapení.......doufám, že nám bude osud nakloněn a vyjde nám to ;-) Akorát bych to pojal trochu více historicky.....to znamená žádná obrovská rudá skvrna přes afriku a asii, ale první válku véct až tu zimní s finy :P

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“