Royal(III.Říše) vs Phoenix(SSSR)

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Odpovědět
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Royal(III.Říše) vs Phoenix(SSSR)

Příspěvek od Phoenix » 08 úno 2009, 18:49

Dalo by se čekat, že po té co Německé pancéřové jednotky lehce dobili Moldávii a Jižní Ukrajinu, měla by se pod maršálem Phoenixem houpat židle, avšak tento charismatický mladík měl sice hodně nepřátel, ale jednoho dobrého přítele, který po čistkách v druhé polovině 30.let neměl v říši konkurenci a tak díky Stalinově víře ve Phoenixovu doktrýnu "Jediné specializace" , nemusel hlavní maršál SSSR dělat ukvapené kroky. Díky tomu v klidu odhadl další směr Guderianových tanků a u Kirovogradu je odrazil. Nyní mohl opět přezvít inicitativu SSSR. Masa lépe vycvyčených sovětských vojáků začala postupně opsazovat území umyslně předem opuštěné německou stranou.
obrazekhttp://fotoalbum-eu.s3.amazonaws.com/im ... 000043.JPG[/imgleft]

Phoenixovi se opět zdálo o Sadoměři.....na totomto území přišlo o život tolik Ruských vojáků, že Němci ani nestíhali mrtvá těla pálit. Opět se, ale Phoenixovi přitížilo....na přelomu roku zasypal Sadoměř milionový déšť dělostřeleckých střel různých ráží a k tomu se připojial obrovská lavina rudoarmějců....avšak opět i teď utrpěl SSSR obrovské lidské a Německo materiální škody...opět se musela dát Rudá armáda na organizovaný ústup..
obrazekhttp://fotoalbum-eu.s3.amazonaws.com/im ... 000044.JPG[/imgleft]

14. května to zkusil Phoenix znova, ale tentokrát jinak.....SIlný útok na Sadoměř vedený generálem Golikovem očerpal německé síly právě na tuto oblast a Žukovův přepad do RUmunska se tak skvěle vydařil....Hothův pancéřový zbor kladl sice odpor, ale čtyřem armádním zborům prostě 6 tankových divizí odolat nemohlo. ..
obrazekhttp://fotoalbum-eu.s3.amazonaws.com/im ... 000041.JPG[/imgleft]
-Nyní se SSSR otevřel prostor v Rumunsku, ale maršál Phoenix si stále musí dávat pozor na strategický Lvov. Karty jsou rozdané oboum stejně, jde jen o to, kdo si lízne silnější
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 08 úno 2009, 19:34

situace je nyní taková
Jak vydíte v předchozím přízpěvku, SSSR se daří šmudlat se s Němci stále na té samé linii a nepustit je do vnitrozemí....Německá taktika skvělích tankových divizí si vyžaduje rychlé vítězství, které se však podaří získat jen proti hráčům, kteří nejsou na stejné úrovni jako hráč hrající za němce(viz royalova hra s marmontem a Henem). Německo musí co nejrychleji rozhodnout, jelikož uživení tankových jednotek stojí ropu a ropa je potřeba i pro syntetickou výrobu kaučuku...Myslím si, že to budu právě já, kdo jako první Royala porazí a že to budou Sovětské jednotky, které vkročí do Berlína(BTW pravidal této hry jsou jasná, kdo první vkročí do hlavního města,vyhrál) a věřím, že se tedy ukáže že moje teorie o neporazitelnosti USA a SSSR. Podle mě je v HoI opravdu USA a SSSR neporazitelné a hra se dá za tyto země prohrát jen nezkušeností a nevyzrálostí.

Těším se na pokračování, ve kterém Royal bude chtít ukázat, že to nebude horda rudých dělostřeleckých a ženijních brigád v Berlíně, ale parta neporazitelných německých tanků v Moskvě kdo se bude smát =)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 08 úno 2009, 19:42

Hm, soupeř hraje tvrdě a vidí do daleka. Pravdou je, že zima a jaro roku 1942 nezastihly Wehrmacht právě ve skvělé kondici. Ruská pěchota svojí kvalitou a počtem vzbuzuje respekt a jako s takovou se s ním musí zacházet. Zajímavostí je, že od 30. listopadu 1941 do 30. května došlo na východní frontě pouze ke dvěma větším bitvám. A tentokráte měl lepší karty namíchány sovětský protivník. Pro ilustraci uvádím záznam bitvy u Sandoměře.

Obrázek
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 08 úno 2009, 19:51

když vidím to letící letectvo, tak mi to připomíná zajímavost hry. Mé 4 perutě zastaralích seschlích dvojplošníků vládnou obloze =) Viz i v této bitvě, tam myslim přilítli moji kosočtverci a tvé letouny zahnali =) Koukám, že jsme se oba na letectvo pěkně vyprdly :D

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 08 úno 2009, 19:54

No co bys taky chtěl ? Za jednotkovou cenu se dá pořídit kompletní pěší divize. A kdo se má pořád koukat na počasí ? To bych nedělal nic jiného než přepínal mezi mapami. To si můžu dovolit, když mám proti sobě pár divizí, ne 300 jako teď 8)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 08 úno 2009, 20:06

Phoenix píše:..... Německo musí co nejrychleji rozhodnout, jelikož uživení tankových jednotek stojí ropu a ropa je potřeba i pro syntetickou výrobu kaučuku...Myslím si, že to budu právě já, kdo jako první Royala porazí a že to budou Sovětské jednotky, které vkročí do Berlína(BTW pravidal této hry jsou jasná, kdo první vkročí do hlavního města,vyhrál) a věřím, že se tedy ukáže že moje teorie o neporazitelnosti USA a SSSR. Podle mě je v HoI opravdu USA a SSSR neporazitelné a hra se dá za tyto země prohrát jen nezkušeností a nevyzrálostí.
Pravda, v podstatě už jsi zvítězil. Jen je s podivem, že se rudému impériu stále nedaří snížit opozici natož zvýšit počet zásob. Že by stávka dělníků ? Nebo dobytá území už tolik nenesou ? A co teprv, až k pobřeží SSSR dojedou americké divize námořní pěchoty, kterým se jako zázrakem uvolní volný průjezd Baltským mořem ... ? Již jsou na cestě ...

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 08 úno 2009, 20:32

jistě, do zásob musim každý dne dávat 500pk, což je obrovské množství, ale jelikož jsem na tohle myslel, obsazoval jsem uzemí a stavěl na nich za přiznivých podmínek továrny...díky tomu mám teď velice silný průmysl, který mi zajistí nejen zásobování, ale zajistili , že mezi mými jednotkami koluje již vylepšená verze útočné pušky a moji vojáci mají pěší ochrané vesty....o tomhle se Němcům může jen zdát, ale také jako se mimochodem může zdát sovětským vojákům o podpoře v boji "železnou kavalérii".
Hen píše: Co mě nějak uniká...je strategie obou hráčů...
Co pohledává Rus na jihu Afriky ? Bude odtud útočit na Austrálii nebo snad Jižní Ameriku :) ?
už víš Hene?? SSSR je stát, který může díky lidské síle a surovinám mít odbrej průmysl, kterej však na začátku nemá...moje strategie byla získat bezcenné uzemí a udělat z tohoto uzemí provincii s průmyslem 5, protože díky tomu využívám naprosto nepřekonatelné ekonomické výhodě stavby továren v těchto provinciích a díky tomu splnit to jediné co SSSR chybělo, průmysl a to za cenu, že jsme si vůbec nesnížil ten budovací na armádu a na výskum....Pamatuj, že vždy když jdeš hrát nějakou hru, tak musíš mít dobře promyšlenou taktiku, dobře vedět jaké jednotky kdy budeš vyrábět a co v pozdějších fázích budeš potřebovat a co je podřadné. Ještě vemu-li v potaz zkušeného a ostříleného hráče coby protivníka....Tohle není singl, tady už nejde vybrat si stát a prostě na všechny vletět a to je asi rozdíl mezi mojí hrou s Royalem a Marmontovou hrou s Royalem. Každopádně nejlépe se člověk učí s chyb a rád tudíš budu sledovat marmontův vývoj v HoI v jejich nové hře o středozemí :)

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 08 úno 2009, 21:31

tak sme ještě v noci 20 min hráli a nalákat vás můžu tímto screenshotem, ktere mluví za 1000 slov, hra byla vyplá v době boje a ten ještě neskončil, tak se nechte překvapit jak toto dopadne :)
obrazekhttp://fotoalbum-eu.s3.amazonaws.com/im ... 000045.JPG[/imgleft]

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 08 úno 2009, 22:30

Já teda nevím nakolik je reálné zvítězit za francii proti němcům a multiplayerovým italům. Po hře bych na našeho profi spialmachra měl několik otázek ke hřa za Francii. V hoi jedna se mi nikdy nepodařilo Němce za Francii Porazit vdy jsem vydržel nejdéle do roku 1941... Jo jednou, ale to jsem měl hru neopatchovanou a to je všechno jednodušší. Například Francie nedokáže zkoumat na víc než 60 PK... To je strašný průser

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 08 úno 2009, 22:34

Za francii já hraju rád, musíš akorát dělat hodně státních zakázek v provinciích

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 08 úno 2009, 22:38

Phoenix píše:Za francii já hraju rád, musíš akorát dělat hodně státních zakázek v provinciích
Co to ze strátní zakázka? stavěl jsem továrny ve dvou vlnách do roku 1938.. dál už musím zbrojit na němce... nebo ne :?: Ostatně, už ted se mi rozležel způsob stavby severního opevnění.. mělo byt budováno ve dvou vlnách a ještě jedna opřená o Loiru.. No uvidíme Myslím že Italové by na jihu prorazit nemuseli... zajímavé to ale bude v alžírsku

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 08 úno 2009, 22:41

jj továrny jsou hlavní, stavět je i na madagaskaru, v karibiku, prostě všude....a opevnění já stavím na belgických,italských hrnaicích. ZA francii je hlavní výskum, musíš zase zvolit přesně to co potřebuješ....Mě při singl hře za francii baví potom až ta jakoby studená válka proti Rusku, protože jestli ti boj za francii proti Německu připadá těžký, tak boj proti SSSR je ta největší sranda :D

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 14 úno 2009, 18:10

BITVA O KARPATY

Německá armáda už v roce 1942 nebyla tou zdánlivě neporazitelnou armádou, která se v prvním období světové války dobyla většinu Evropy. Během šesti měsíců od 30. listopadu 1941 do 30. května 1942 Rudá armáda zatlačila německou skupinu armád Jih o šest set kilometrů zpět, od levého břehu Dněpru k předhůří Karpat. Sovětský svaz donutil Wehtrmacht k opuštění bohatého kraje levobřežní Ukrajiny. Další desítky a stovky kilometrů ztratily skupiny armád Střed a Rumunsko západně od Pripjatských bažin a nejvýchodnějších oblastí Rumunska. Jedinou relativně statickou frontou zůstával i nadále sektor skupiny armád Sever.

Diktátorovi a vůdci německého národa však postavení Wehramchtu na Východě starost nedělalo. Jeho jedinou obavou bylo udržení neustále tenčících se zdrojů surovin a tím celé hospodářské síly Německa. Proto také, když se koncem května 1942 poohlížel po jednotkách, ze kterých by sestavil další útočnou armádu pro nové výboje, oznámil prostě veliteli Wehramcht maršálu Wilhelmu von Royalovi : " Ještě i teď můžeme vzít armádám na Východě dvanáct divizí a poslat je jinam ..." Současně nařídil, aby byly vypracovány plány na přesun první z těchto divizí nejpozději začátkem července 1942.

Diktátor možná měl důvěru v obranná postavení Wehrmachtu na sovětsko-německé frontě, ale velitel armády si tak jistý nebyl. Právem se domníval, že si jeho armády - zejména pancéřové - sotva mohou dovolit ztrátu jednotek. Ani před jejich stažením neměl tolik frontových vojáků, aby jimi dostatečně obsadil své pozice. Navíc velitelé výcvikových středisek v Německu vyškrábávali doslova ze dna poslední zbytky záloh pro příští boje na východní frontě. Situace byla tím vážnější, čím více bylo jasné, že Sovětských svaz disponuje téměř nevyčerpatelnou zásobárnou lidských rezerv.

Po odražení březnové sovětské ofenzívy u Sandoměři nastalo krátké období ticha před bouří. Od samého počátku června registroval abwehr pohyby sovětských útočných oddílů směrem na západ. Nejhrozivější uskupení se vytvořilo v prostoru Lwowa. Toto strategicky důležité území přecházelo od vypuknutí války v červenci 1941 několikrát z ruky do ruky. Němci chápali důležitost Lwowa jako brány otevírající cestu na východ - na Ukrajinu a k břehům Dněpru. Jejich sovětský protějšek naopak spatřoval v ovládnutí Lwowa nejkratší cestu k průlomu na západ do jižních oblastí Polska, na Slovensko a do Maďarska.

Nad ránem 10. června 1942 začal německý útok na Lwow. Na sovětské divize se ze tří směrů sneslo sto tisíc granátů a bomb. Na hrotu útoku byla Hausserova pancéřová armáda, sestavená výhradně z oddílů, jednotek a divizí ZZ. Tato Diktátorova soukromá armáda měla poprvé možnost dokázat, jestli výdaje a naděje v ní vložené nebyly mrhání prostředky a časem. Obě strany bojovaly statečně a tvrdě. Nikdo neočekával slitování z druhé strany. Žádná strana neměla dezertérů ani opozdilců, v případě zajetí nebo zranění musel voják počítat se vším. Sovětští vojáci již dávno přizpůsobili zásady bleskové války svému vlastnímu způsobu boje. Německá převaha v tankových jednotkách a ve vzduchu však ještě jednou naklonila misku vah válečného štěstí na německou stranu a v noci z 12. na 13. června ovládly bojiště u Lwowa německé pancéřové sbory.

Obrázek
Třetí bitva o Lwow - 12. červen 1942

Navzdory vysokému počtu padlých byli Sověti schopni svoje ztráty pohodlně nahradit. O necelý týden později spěchaly německé pancéřové armády k hašení dalšího požáru. Hlášení velitele skupiny armád Rumunsko byla alarmující. Sovětský průlom v centrální části rumunských Karpat tehdy vedl ke zkáze celého Hothova pancéřové sboru a odepsání Kublerova 1. horského armádního sboru ze stavu bojeschopných jednotek se seznamu OKH. Německé tanky tentokrát udeřily na nejkratší spojnici s armádní skupinou Rumunsko u Iasi, aby tak zmírnily tlak na jednotky, které už pomalu začaly pod železným Žukovovým tlakem vykazovat poločas rozpadu. Pancéřoví velitelé se několika údery vklínili mezi sovětská postavení a úprkem vpřed dosáhli ještě jednoho vítězství. Hybný moment pancéřových divizí byl vyčerpán ...

Obrázek
Bitva na předhůří Karpat - 20. červen 1942
Naposledy upravil(a) Royal dne 15 úno 2009, 08:46, celkem upraveno 1 x.

Hen
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Hen » 14 úno 2009, 19:23

Cifry hovoří. Zatímco během 2 superbitev v červnu počet wehrmacht dokonce stoupl ze 175 na 187 (od března 42 pokles o cca 20), dělá zůstatek 1/10 sovětských rezerv. Zajímavéí jsou i úbytky RA : březen-Sandomierz 2250, červen-Lvov 2164, červen-Romania 1731 (to je za 1/4 roku přes 500 včetně přírůstu) . Rus je bit hlava nehlava, ale Němec pomaluu válku prohrává.

Rajis
Desátník
Desátník

Příspěvek od Rajis » 21 úno 2009, 02:35

"Pravda, v podstatě už jsi zvítězil."

Tohle vypouští z úst Pruský důstojník???? Stoletá tradice Německé armády by tě měla fackovat!

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 21 úno 2009, 09:29

TELEGRAM :

" Generále polní maršále Rajisi, děkuji Vám za laskavá a kolegiální slova, kterými ke mě hovoříte. Ostatně nejste první a ani poslední. Pro Váš klid uvádím, že ony pověstné "facky" na mé tváři přistály v poslední době hned dvě - a ačkoli to nebylo dílem německé Wehramcht - nebyly o nic méně účinnější. Pokusím se tedy ještě jednou splnit očekávání a naděje ve mně vkládané a pozvednout prapor vítězství a nositelů německých barev. Nyní přichází "krymské léto" 1942, německá armáda ovšem není na Krymu. Poté následovala Stalingradská zima, která může nastat kdykoliv a kdekoliv pro jednu nebo druhoui bojující stranu. V té souvislosti mě napadá, maršále, co kdyby jste opustil svoje teplé místo velitele pro službu a týl v Berlíně a přidal se někdy k nám, do víru strhující bitev a srážek mnoha desítek divizí odehrávajících se v pekle východní fronty nebo na pobřeží Atlantiku, Apenin nebo Balkánu při obraně pevnosti Evropa ? "

General Feldmarschall Wilhelm von Royal

Rajis
Desátník
Desátník

Příspěvek od Rajis » 21 úno 2009, 23:30

To je ovšem lákavá nabídka, polní maršál v záloze bude při příhodné příležitosti připraven ukázat, zda-li v důstojnické akademii opravdu něco pochytil a že u zkoušek opravdu neopisoval!

(akorát HOI1 jsem ještě nehrál a HOI2 se ještě pořád učím=)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 21 úno 2009, 23:59

Rajis píše:(akorát HOI1 jsem ještě nehrál a HOI2 se ještě pořád učím=)
Nikdo není dokonalý. Každopádně - vítej v klubu.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 30 bře 2009, 18:31

Ja tohle vlastně dopadlo? Nebo nedopadlo? Zrovna když má rus v balkonu 34 divizí, tak konec?
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 30 bře 2009, 18:45

Rozhodčí přiznal rozhodující výhodu východní straně.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“