AAR- Japonsko 1936

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Zamčeno
Uživatelský avatar
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 2631
Registrován: 22 led 2006, 21:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy(okolí Prahy)
Kontaktovat uživatele:

AAR- Japonsko 1936

Příspěvek od Phoenix » 11 srp 2008, 17:23

Tento příběh vám bude vyprávět osudy jedné krásné země za II. světové války.
obtížnost-standartní
agresivita-velmi vysoká
a samozdřejmě mlha války zaplá
předherní úpravy-Pohlcení loutkového Mandžukua Japonskem

1936
území Japonska 1936
Obrázek

Hlavním problémem Japonska je nedostatek surovin a malá operační schopnost průmyslu. Problém s uhlím a železem vyřešila okupace Mandžuska v roce 1931, přičemž tento útok se stal součástí konečného procesu s Čínou. Potíže s ropou a kauček zatím řeší mezinárodní obchod hlavně s Nizozemím a USA. Avšak průmysl byl opravdu v dezolátním stavu. Japonské souostrový je sice vyspělá průmyslová oblast, ale Korea,Mandžusko,Taiwan a byvalé německé souostrový v Pacifiku,které přidělila Japonsku Versailleská smlouva přispívají dílčím dílem.
Proto se od ledna 1936 drasticky zvýšila investice do růstu průmyslu v koloniích a začal tím plán obrovského průmyslového růstu v odlehlých oblastech říše.
všimněte si obrovské práce Japonskách konstruktérů(taková ta špatně viditelná ozubená kolečka ) :)
Obrázek

Hlavní část průmyslové kapacity však směřovala do výskumu pěchotních zbraní a doktrýn,námořnictva a námořních doktrýn,elektroniky,průmyslu a dělostřelectva.Tankový výskum byl vládou uplně vyškrtnut a projednávat se bude až v roce 1940 a letecký výskum se skoumá velice letmo a letecké doktrýny byli též odloženy na rok 1939. Ponorky byly absolutně vyřazeny ze zájmu císařství
Jen 5% průmyslu jde na produkci a to na konkrétně zbývající 3 křižníky třídy Takao,přestavbu námořních bombardéru na modernější verzi a pěších divizí s ženijní a dělostřeleckou brigádou. Samozdřejmě průmysl se musel vypořádat i ze spotřebním zbožím a zásobami pro vojenské jednotky a to nemalou měrou

Japonská armáda byla složena z 59 pěších divizí, ve které bylo stále silně obsazena kavalérie. Za připomínku stojí i 5 motostřeleckých divizí,které jsou jedinou motorizovanou částí armády a s další výstavbou naftových jednotek se nepočítá, protože železo a nafta je potřeba pro námořnictvo. Tudíš i proto pozemní doktrýny hlavně věří v sílu pěchoty a její údernost, jestliže je podporovaná silnými brigádami. Hlavní doktrýna věřila v rozhodující sílu dělostřelectva a tak u veškerých nových pozemních divizí se počítalo s dělostřeleckou brigádou a nikdy jinak. Avšak vyjímečně se muselo postavit několik divizí s brigádou ženijní,jelikož ženistů byl těžký nedostatek. Na protitankové zbraně se nekladl důraz vůbec a to jak v produkci, tak ve výskumu.

Japonské letectvo se skládalo z 5 děsivě špatně vyzbrojených perutí taktických bombardérů Micubiši G3M. Sice už byl dostupný nový tip Ki-21,ale slabí průmysl neumožňoval modernizaci ze starých perutí ani stavbu nových.
Micubiši G3M
Obrázek
Námořní letectvo se skládalo z jedné perutě zastaralých torpédových bombardéru B4Y a perutě zastaralých dvojplošných námořních bombardérů D1A,která se v únoru začala modernizovat na skvělý stroj Aiči D3A. S modernizací a vývojem lepších torpédových bombardérů se nepočítá,jelikož se chce císařské námořnitvo díky malé průmyslové kapacitě soustředit jen na námořní bombardéry střemhlavého tipu,která díky šikovnosti konstruktérů mohou být snadno přebudována na torpédové bombardéry.
Aiči D3A
Obrázek

Námořnictvo se skládalo z 10 nevýkoných bitevních lodí,avšak v řijnu již byla možnost produkce nových výkoných bitevních lodí,pojmenované podle jedné z historických provincií Japonska Yamato,avšak průmyslová nouze neumožnila s okamžitou výstavbou.
Dále bezpečnost na moři zajištovalo 38 křižníků,avšak většina z nich zastaralé třídy Kuma,avšak zdárně je u křižníků zaváděna modernější třída Takao. Avšak 8 křižníků čeká nutná modernizace, jelikož jde o první lodě třídy Takao,které byly vyroveny s těžkou výrobní chybou a tak jsou v boji o 70% horší než lodě bez výrobní chyby
Torpédoborce jsou na tom nejhůře. V námořnictvu slouží 20 eskader torpédoborců, avšak jen 6 z nich je modernějšího tipu. V zimě však výskum umožnil stavbu mnohem modernějších a efektivnějších torpédoborců,ale průmysl nemá kapacitu ihned na výrobu,avšak určitě se na ně dostane

Páteř loďstva tvoří 2 letadlové lodě Akagi a Kaga a dále tři lehké letadlové lodě, avšak ty by se do bojů měli dostat jen když nebude jiného řešení, protože jejich nosnost letadel je velice malá a efektivita velice nízká. Agaki a Kaga však do bojů zasánou a je vplánu alespoň jednu letadlovou loď vybavit do roku 1938 moderními námořními bombardéry Aiči D3A.
letadlová loď Akagi
Obrázek

Císařské námořnictvo mělo k dispozici i 10 eskader ponorek, avšak byly hrozně zastaralé a s produkcí a výskumem ponorek se vůbec nepočítá. Japonské císařství počítalo s obsazením nepřátelských uzemí a ne jeho vyčerpáváním pomocí utoků na konvoje,proto veškeré investice šli do hladinového loďstva
Obchodní flotila je na docela slušné urovni. Pro konvoje je k dispozici 400 eskader transportních lodí a aktivně slouží 20 invazních eskader. Konvojové obchodní loďstvo je ve velice dobré stavu, ale invazní flotila bude potřebovat slušnou investici pro její rozšíření

Vojenské akce: Veškeré pěší divize byly obchodním loďstvem ze všech koutů říše dovezeny do Tokia, kde se zůčastňují hromadného cvičení a treningových manévrů . To samé uskutečnilo námořnictvo a letectvo.

Vnitrostátní události: V japonském Tokiu se 26. února vzbouřili armádní důstojníci a zavraždili
bývalého premiéra Saita, ministra financí Takahashiho a další vysoké vládní
představitele. Pokus o vojenský převrat se jim ale nepodařil.

Světové události:
20. ledna zemřel britský král George V. Jeho syn David nastoupil na trůn pod
jménem Edward VIII., ale již 10. prosince téhož roku abdikoval poté, co se
oženil s rozvedenou Američankou. Nahradil ho jeho bratr Albert, jenž přijal
královské jméno George VI.

Arménie, Ázerbajdžán, Gruzie a Kazachstán se staly součástí Svazu sovětských
socialistických republik. 5. května byly zabity stovky tisíc etiopských
vojáků italskými bombami a yperitovým plynem při útoku na Addis Abebu.
Itálie pak Etiopii anektovala a spojila ji s Eritreou a italskou částí Somálska.
Vzniklé území bylo nazváno Italská východní Afrika

Hitler využil etiopské krize a v březnu znovu dobyl Porýní. V říjnu byla vytvořena
římsko-berlínská Osa. V listopadu pak Japonsko a Německo společně
podepsaly pakt proti Kominterně. Heinrich Himmler převzal kontrolu na gestapem
(tajnou policií) a propojil ho s běžnou policií.

V lednu padla francouzská vláda a byla ustaven prozatímní kabinet vedený
Albertem Sarrautem. Po parlamentních volbách v květnu se ministerským
předsedou stal vůdce socialistů Leon Blum.

18. července začala španělská občanská válka. Většina armády se postavila
na stranu vzbouřeneckých generálů Francisca Franca a Emilia Mola. Němečtí
a italští dobrovolníci se připojili k jejich vojenské chuntě. Druhé straně poskytla
dobrovolníky a výbavu Moskva. Velká Británie, Francie a Spojené státy se
jakýchkoliv intervencí zdržely.

Josef Stalin začal s likvidací svých politických oponentů a vojenských důstojníků.
Během následujících dvou let zemřelo při jeho čistkách téměř 10 milionů lidí.

Ve Spojených státech byl Franklin D. Roosevelt podruhé zvolen do prezidentského
úřadu, když získal 61 % hlasů voličů.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Uživatelský avatar
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 2631
Registrován: 22 led 2006, 21:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy(okolí Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Říše vycházejícího slunce 1936

Příspěvek od Phoenix » 11 srp 2008, 23:13

1937
V roce 1937 zůstal Japonsku už jenom jeden problém. Surovinové zdroje se díky obchodu a hlavně průmyslovému výskumu, který objevil nové technologie ohledně získání syntetického kaučuku a ropy, ustálily. Avšak průmysl byl stále problémem. Díky investici v roce minulém stoupla průmyslová kapacita sice o neuvěřitelných 38% (z 177 na 237),ale furt tato hodnota neodpovídala hodnotám, aby se císařství stalo hybnou sílou světa. Proto opět započala velkovýstavba průmyslových kapacit jako v roce minulém.

S rostoucím průmyslem rostla i chuť válčit. Japonská špionáž zaznamenala podobnou rostoucí průmyslovou tendenci i v Číně. Čínské strany ukončily konflikt mezi sebou, aby mohla čelit Japonské hrozbě. Po celé Číně probíhal průmyslový booom. Každá oblast zlepšovala,rozšiřovala a stavěla nové továrny a tak s přihlédnutím na potenciál,který by Čína za 1-2 roky mohla mít bylo rozhodnuto o okamžité agresy.

Vojenské akce

12. března začala zdlouhavé přesouvaní 855 000 vojáků z japonského souostrový na hranice s Čínou. Akce byla koplikovaná nedostatečnou kapacitou obchodního loďstva,které dokázalo převést jen 300 000 vojáků na jeden převoz. Dále se 12. března vypracovala koncepce námořního velení. Byli vytvořeny 2 úderné,1 bojový,1 ponorkový,1 invazní a 1 náhradní svaz.

přesouvání vojáků
Obrázek

Úderné svazy-jde o páteř loďsva,hlavní bojová síla

Svaz U1 - 21 lodí. Velitelé: Nejvyšší admirál Nagano(12 lodí) a Admirál Koga(9)
celkově ve svazu-5 bitevních lodí,9křižníků,7 eskader torpédoborců
Svaz U2 - 21 lodí(eskader). Velitelé: Nejvyšší admirál Yamamoto(12 lodí) a admirál Nagumo(9)
celkově ve svazu-4 bitevní lodě,1 letadlová loď,9křižníků,7 eskader torpédoborců

Bojový svaz-jde o svaz který pomůže Úderným svazům,kdekoliv a kdykoliv je to potřeba
Svaz B -9 lodí. Velitel: Admirál Ozawa
celkově ve svazu- 1 bitevní loď,5 křižníků,3 eskadry torpédoborců

Svaz ponorek-tomuto přikládám nulovou důležitost,spíše špionážní svaz
Svaz P- 10 lodí. Velitel: Nejvyšší admirál Sankonji
celkově ve svazu - 10 zastaralých ponorek

Náhradní svaz-svaz,ve kterém jsou shlukovány všechny ostatní lodě,vždy kotvý v Tokiu
Svaz N- v roce 1937 23 lodí. Velitel Nejvyšší admirál Yamagata
celkově ve svazu pro rok 1937 - 17 křižníků,4 letadlové lodě,2 eskadry torpédoborců

Invazní svaz-shlukuje mimokonvojové obchodní loďstvo
Svaz I-22 lodí. Velitel Nejvyšší admirál Hyakutake
celkově ve svazu-1 křižník,1 torpédoborec,20 transportních lodí

soudobá fotka letadlové lodi Akagi a bitevní lodi Nagato v plných přípravách na vyplutí,všimněte si u Akagi vepředu 203mm dělových věží,jelikož názor,že se letadlová loď dokáže ubránit sama, byl kacířský
Obrázek

vlajková bitevní loď bojového svazu B Nagato s její posádkou
Obrázek

Válka s Čínou


12. dubna nový japonský ministerský předseda Fumimaro Konoye spustil nikdy nevyhlášenou
válku proti Číně. Zatímco Yamamotův svaz U1 spolupracoval s bojovým svazem,se kterým podporoval ve Žlutém moři pozemní operaci, Naganův svaz U2 čekal v moři u Šanghaje na možné střetnutí s Čínskou flotilou,která disponovala 8 křižníky a 4 torpédoborci a ta přišla okamžitě.

Čínská flotila nebojácně vyplula a zaskočila Yamamota,který nečekal tuto akci,kterou bral jako Čínskou sebevraždu a nepředpokládal, že bude této akce Čína schopná. Seskupený Čínský svaz podporovaný perutí námořních bombardérů(o kterých nidko netušil že Čína má) pokusil o průlom na levé straně bráněné císařskou bitevní lodí Hiei a starším křižníkem Tatsuta. Dokonce se čínským letadlům podařilo 2 pumamy zasáhnout Hiei a způsobit jí tak 40% škody. Tatsuta okamžitě udělal kouřovou clonu a umožnil tak Hiei se bezpečně stáhnout. Bojiště v tu dobu již ovládalo stihací krytí z Agaki. Číňané měli štěstí, jelikož na Agaki byly kromě stíhací ochrany jen staré torpédové bombardéry,protože střemhlavá peruť byla právě na ostrovech modernizovaná s dvojplošníků D1A na Aiči D3A Valy, jelikož se nepředpokládalo v Čínské námořní akce.

Přesto první vlna zastaralých torpedových letadel uspěla dvoumi zásahy a zneškodnila jeden křižník, druhá vlna však uspěšná nebyla. Nezkušení Japonští piloti nebyly schopni přímého zásahu. Zastaralá čínská protiletadlová obrana se též nepředvedla a nebylo ztraceno žádné letadlo. Nakonec bitvu rozhodla palebná síla z bitevních lodí Karuna a Kongo a křižníku Takao, které včas zasáhli a udělali z Čínské flotily úkryt pro Murény na dně moře. Přesto však padla na Yamamota vlna kritiky, protože následky na Hiei byli nakonec horší než se předpokládalo a musela být vzána do vleku a dovlečena do Tokia na generální opravy. Nejvyšší admirál se poučil a jak uvedl ve svých spisech podcenil soupeře a od této doby bude připravený na cokoliv. Přesto se Yamamoto vyznamenal, protože rychlost a efektivita jeho reakce byla pro Číňany destruktivní a ukázala jeho schopnosti.

Svaz U2 po bitvě s Čínskou flotilou,vidět můžete i bojový svaz B mířící do Žlutého moře
Obrázek

615 000 mužů překračuje hranici s Čínou
Obrázek

Pozemní akce též začali okamžitě. Akce se zůčastnily 4 polní maršálové. Hlavní udernou silou se staly 41 divizí rozděleny do 6 pěsích a 1 motorizované skupiny,kde každá pěší skupina obsahovala 6 divizí(vždy jedna z nich byla ženijní) a jedné motorizované skupiny,která obsahovala 5 motorizovaných divizí. Tato skupina měla rozdělit Čínu jako nuž máslo. Po té se obrátit na východ a až po té obsadit Nanking a Shanghaj. Hlavními veliteli se stali Polní maršálové Yamashita,H.Terauchi a Hata. Zbytek pěší armády(19 divizí) pod vrchním velením Polního maršála Sugiyami mělo bránit severní hranice s Čínou a obsazovat a bránit nově dobyté uzemí po uderné skupině,aby se ta nemusela drobit a zachovávala si udernou sílu.

Útok na Peking podporovaný letadly dopadl dle očekávání pro slabou čínskou obranu katastrofálně a rychlí průlom do Čínského vnitrozemí umožnil vytvořit Tianjinskou kapsu,ve které uvízlo 105 000 čínských vojáků. Ihned se na ně soustředila palba z lodí a netrvalo dlouho a z vojáků se staly zajatci.

Tianjinská kapsa
Obrázek

Po té následoval týden vojenského klidu a snaha přesvědčit Číňany, že další útoky povedou podél pobřeží a také na hlavní město Nanking. Avšak císařská armáda se obrátila na jih a než si to Čínský generální štáb uvědomil bylo již pozdě.

bojové operace
Obrázek

Již v září byla Čína rozdělena na 2 části. Západní strana byla bez zásob a bez průmyslu a Východní strana zase bez surovin. Hlavní strategický plán Maršála Haty se vydařil. Hlavní část Čínské armády v kleštích mezi defenzivními postaveními maršála Sugiyami a císařským námořnictvem a těžko dobyvatelné západní horské provincie odkryté pro další utočné plány.

Čína rozdělena
Obrázek

bojové operace roku 1937 ukončím tímto screenem z ledna roku 1938
konečná situace po roce 1937
Obrázek

Výskum
Pokračovalo se ve výskumu praktickém využití vylepšeného krátkovlného radaru a v teoretickém využití pokročilého krátkovlného radaru. Vědci také začali skoumat vylepšené syntetické látky jako je nylon a polyuretan. Vědci se také předvedli v námořním výskumu, kde díky vylepšenému radaru objevily mnohem lepší technologie pro odhalení a likvidaci ponorek. Tyto technologie se budou hodit hlavně pro ochranu našich konvojů. Největšími kroky však pokročil výskum pěchotní a dělostřelecký. Hlavně druhý jmenovaný, jelikož nové děla ráže 170mm se ukázaly jako extrémě destruktivní zbraň proti nepřítely, ktery se stále silně bránili a to hlavně v lesích a v horách.

Produkce Bylo vyrobena řada pěších divizí s dělostřeleckou brigádou,větší úspěch je však úspěšně dokončená modernizace námořních bombardérů na nejmodrnější Aiči D3A a dokonce vytvoření nové perutě námořních bombardéru. Tudíš byl splněn hlavní cíl a to mít do roku 1938 dvě moderní perutě námořních bombardérů. Hlavní úkol byla však rekonstrukce letadlové lodě Agaki. Díky potopení Čínského námořnictva nebylo nutné její bojové nasazení a tak proběhla její přestavba. Třípalubové uspořádání letových palub se neosvědčilo a tak byly obě přední nižší paluby odstraněny a hlavní vzletová a přistávací paluba protažena na celou délku plavidla, přičemž na přídi a zádi byla podpírána nosníky. S přestavbou souviselo i navýšení přepravní kapacity palubního letectva z 61 na 91 strojů a zvětšení kapacity skladů munice a leteckých pohoných hmot pod pancéřovou palubou. Odebrány byly i 203mm veže na přídi,jelikož se již názor,že se letadlová loď ubrání sama nepovažovalo za kacířství,zvlášt když byla obsazena moderními námořními bombardéry. Díky všem těmto aspektům se z Agaki stalo nejnebezpečnější plavidlo na hladině světových oceánů.

Události ve světě

Ve Španělsku zahynul Generál Mola při letecké havárii. Občanská válka pokračovala
a 10.000 Němců a 50.000 Italů se připojilo k Francově armádě.
Podpořili ji tak v jejím boji proti republikánům, na jejichž straně byly i mezinárodní
brigády Američanů, Rusů, Britů a dalších Evropanů. 26. dubna německé
bombardéry typu Junkers a Heinkel srovnaly se zemí baskické město
Guernica. Na město souvisle dopadaly explozivní a zápalné pumy po dobu tří
hodin.

vybordovaná Guernica
Obrázek

Britský ministerský předseda Stanley Baldwin odešel do ústraní a jeho nástupcem
se stal Neville Chamberlain

V listopadu se Itálie připojila k německo-japonskému paktu namířenému proti
Kominterně a současně vystoupila ze Společnosti národů (11. prosince).
V červenci Německo otevřelo koncentrační tábor v Buchenwaldu, kde později
zemřelo 238.980 lidí, převážně Židů.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Uživatelský avatar
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 2631
Registrován: 22 led 2006, 21:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy(okolí Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: AAR- Japonsko 1936

Příspěvek od Phoenix » 13 srp 2008, 19:00

1938

Čínský konflikt

Po úspěšném roce 1937, kdy se na podařilo rozdělit Čínu, náleželo, podle plánu rychlého zničení, roku 1938 západní část uplně odizolovat od moře a po té jí obsadit. Po tom by měla přijít zdrcující událost v Číně východní.

Již 8.ledna se podařila uplná izolace západní oblasti a čínským jednotkám se tak silně zkomplikovala situace. Již v roce 1937 po rozdělení trpěly nepřátelské jednotky nedostatkem válečného vybavení a to hlavně díky skvělé praci Japonského námořnictva. Konvoje měli prachmizernou šanci proplout, ale i tak se čínským pěšákům dostávalo alespoň něco. Nyní však je i těmto drobným dodávkám konec. Japonské jednotky okamžitě začali pronikat do vnitrozemí.
Pronikání do vnitrozemí
Obrázek

Na začátku léta již bylo vše jasné, západní čína byla v Japonských rukou.

na západní frontě klid
Obrázek

Všechny jednotky se tak mohli v pohodlí přesunout na pozici generál poručíka Nakaiha na předměstí Nankingu. Jen jednotky generála Tódža zůstali v oblasti a chránily jí před případným útokem komunistů ze severu, který však nepřišel.

nebojucí jednotky generála Tódža, tak měli čas na zábavu a pózování před fotoaparáty
Obrázek

Ikdyž se nyní nabízel rychlý postup na Nanking, jednotky se do konce května nehly. Polní maršál Yamashita byl sice pro rychlý postup, ale byl přehlasován hlasy polního maršála Haty a maršála Terauchiho. Ti naslouchali výpovědím podřízených generálů, generál poručíků a generál majorů o stavu vojska. Hlavně generálmajor Ishiwara se svojí výpovědí zasloužil o možnost vojáků vyléčit si šrámy a napsat domů vyhlazené dopisy s vojenskou pečetí. Další možný argument nečinosti císařských pozemních složek je neuspěchané plánování akce v generálním štábu proti Nankingu a Shanghaji.

dopisy císařských vojáků svým blízským
Obrázek

Avšak 1.června se dalo 570 000 vojáků do pohybu. Čtvrt milionové hlavní město Nanking bylo rychle obklíčeno. Nyní však bylo přeplněno uprchlíky a vojáky a počet jeho obyvatelstva přesahoval milion. Bránící čínské jednotky se rozhodly ustoupit přes řeku Jang-c'-ťiang. Druhého června Japonci prolomili hradby Nankingu. Mnoho lidí se ten den snažilo utéct z obleženého města přes řeku Jang-c'-ťiang. Japonci do nich začali střílet. Druhý den ráno byla řeka pokrytá asi 50,000 mrtvými těly lidí i dětí. Vyčerpaní Číňané se však pod příslibem slušného zacházení vzdali. Zbylí čínští vojáci se ve středu města oblékli do civilního oblečení. Po „Slavnostním vstupu do města“ (3. června) Japonci zajali všechny, o kterých se domnívali, že byli čínští vojáci. Velké množství mladých mužů, bylo posláno ven z města, aby mohli být zmasakrováni střelbou z kulometu. Jejich těla byla částečně spálena a naházena do Jang-c'-ťiang.

Po likvidaci zajatců začali vojáci namátkou zabíjet civilisty. Když došly náboje začali používat bodáky a meče. Dokonce mezi sebou soutěžili, kdo zabije více lidí, vymýšleli extrémní způsoby mučení a mnozí se nechávali fotit. Došlo k události,který si svět bude pamatovat jako Nankingský masakr. Masark, který nepřežilo až 400 000 Číňanů

Nanking-válelo se zde opravdu mnoho hnijících mrtvých těl
Obrázek

Během 6 týdnů bylo znásilněno a posléze brutálně zabito kolem 20,000 žen. Japonci dokonce znásilňovali dívky mladší deseti let, ženy starší 70 let i těhotné ženy. To vše se odehrávalo v ulicích nebo na posvátných místech během dne. Důstojníci své vojáky k těmto činům povzbuzovali. Znásilněných žen mohlo být mnohem více, avšak většina armády se dala na pochod k Shanghaji, který s podporou námořnitva dobila.

Nanking v japonských rukou
Obrázek

Týden se jednalo se zajatými představiteli Kuomintangu o osudu Číny, která byla nakonec celoúzemně, vyjmo komunistů, anektována!

Válka s komunisty

Avšak Komunisté se též nehřáli dlouho. V řijnu byla zahájena rosáhlá invaze. Komunistické jednotky měly sice obrovskou výhodu vysokohorského prostředí, avšak dělostřelecký 200mm kánon si se zakopanými pozicemi Číňanů hravě poradil. Komunistické uzemí bylo celé obsazeno ještě před začátkem zimy, avšak ne diplomaticky anektováno. Předním komunistickým představitelům se podařilo uniknout a tak májí komunistické provincie jen status okupovaného uzemí.


Akce začíná
Obrázek

Ekonomika

V Japonsku skončil na počátku roku 1938 druhý rok pětiletky. Průmysl vzrostl, ovšem stále to bylo málo. Výdaje na výstavbu průmyslu však stále rostly. Hlavním exponentem investice do růstu je zvyšující se počet provincií. Do každého nově dobitého uzemí,které nemá dostatečný průmysl, je okamžitě vložena velká investice na jeho výstavbu. I přes stoupající investice do růstu, narostla kapacita pro aktivní účely(výskum,produkce,tvorba zásob a spotřebního zboží) až o 13% a díky nerovnoměrnému zahájení investice v čínských provincích neustále po dobu celého roku rostla. Dále díky zavedení polyuretanu do praxe byl navýšen potenciál Japonska o dalších 5%. Díky těmto faktorům mohlo Císařství v zimě oslavovat témeř dvojnásobnou kapacitu než na počátku roku 1936.

všiměte si růstu pk a obsazení křesel Japonské vlády
Obrázek

Všudycejtící výstavba průmyslu v Číně(ozubená kolečka)
Obrázek

Výskum:
Na počátku roku 1938 se vědci hlavně věnovali novince z Německa. Byla to první vyrobená věc svého druhu. Měla divné jméno Z1 a ještě divnější druhové jméno,Počítač. V rámci spolupráce Německa a Japonska se začal počítač zkoumat i v Japonsku. Z1 Byl ještě elektromechanický s kolíčkovou pamětí na 16 čísel a byl velmi poruchový, pro praktické použití nevhodný. Elektronický výskum celkově zaujímal důležitou pozici, vědci totiž začali zavádět pokročilý krátkovlný radar do praxe a po vyvinutí rezonančního magnetronu začali s teoretickým výskumem dlouhovlného zařízení. Všechny tyto objevy měli velmi pozitivní vliv i na výskum námořní a to hlavně v zpřesnění palby a větší efektivity útoku na ponorky.

Dělostřelecký výskum nebojácně pokračoval ve vylepšování protiletadlových a dělostřeleckých kanonů, ale hlavní průlom se podařil v pěším odvětvý. Do rukou vojáků se totiž začala dostávat automatická puška, která měla mnoho výhod než předchozí puška opakovací. Dobrých výsledků dosáhly i práce na ženijním vybavení. Zdokonalený pontonový most a inženýrské vybavení zvedlo efektivitu boje pěších armád překonávající řeku až o 50% !

Produkce:
Produkci se stále v počátcíh roku 1938 dařilo hlavně pěším divizím s dělostřeleckou bigádou, ale hlavní údálostí je však uplně něco jiného. V loděnicích ve městech Kure a Nagasaki začala 14.června stavba dvou bitevních lodí. Do lodí Yamato a Musachi se vkládá velká naděje císařského námořnictva.

práce na Yamatu v Kure
Obrázek

dění ve světě

Pod záminkou ochrany Němců žijících v Rakousku Hitler 14. března tento
stát anektoval. Nacisté zbavili rakouské Židy občanských práv a zlikvidovali
jejich domy i obchody. Velká Británie a Francie se zmohly pouze na formální
protest. V září pak Hitlerovi dokonce vydaly území Sudet, jež tvořilo téměř
třetinu území Československa. V listopadu pak v Německu vypukla hromadná
likvidace a vypalování židovských obchodů a domů. Cca 30.000 Židů bylo
posláno do koncentračních táborů.

10. března došlo ve Francii k dalšímu pádu vlády. Po neúspěšném pokusu
o vytvoření vlády lidové fronty Leon Blum 10. dubna rezignoval. Moci se pak
ujal Edouard Daladier a jeho strana pravicově radikálních socialistů.

Itálie vydala protižidovskou legislativu. V prosinci začal Mussolini požadovat
francouzské kolonie Korsiku a Tunis

Dění v Nankingu svět sice odsoudil, ale třeba pro Brity bylo hlavní dění v Evropě a tak Japonsku částečně masakr prošel
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Zamčeno

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“