Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 10 čer 2008, 22:27

Německo před válkou

O poměrech v Německu v předvečer války si můžeme snadno udělat dojem podle toho, kdo fakticky velel ozbrojeným silám Německa a udával jejich směr. Po odchodu několika přestárlých generálů do výslužby na podzim 1938 se náčelníkem generálního štábu stal polní maršál Royal d Estreés. Pocházel z řad staré francouzské aristokratické rodiny, která po revoluci 1789 opustila Francii a usadila se v Německu. Jeho předkové sloužili ve službách několika francouzských králů a za krále Francie bojovali a umírali.
Současníci považovali i Royala d Éstreés za starého, ale nikdo vlastně nevěděl proč. Royal d´Estréés vůbec nebyl starý. V době začátku války v roce 1939 mu bylo teprve něco přes čtyřicet let. V německé armádě prožil celou kariéru a znal její silné i slabé stránky. Bídná léta po první válce ho naučila trpělivosti a umění čekat. Čekat na příležitost, která se snad někdy dostaví.

Příležitostí bylo ale málo. Royal d Estreés byl v roce 1936 jako šéf německé vojenské mise vyslán do Etiopie, které vyhlásila válku Itálie, příští milý spojenec Velkoněmecké říše. Z této války si Royal d Estreés odnesl lehce přezíravý postoj ke kvalitám italského vojenského velení a rozhodnutí nikdy nebojovat v tak příšerných podmínkách, jako nabízela východní Afrika.

O rok později byl odjel s německým leteckým expedičním sborem do Španělska, kde se právě po tisících vyvražďovali levičáci a pravičáci celého světa bojující na straně republikánů a nacionalistů. Byla tu opravdu pestrá společnost, válčili tu Španělé, Italové, Angličané, Rusové, Francouzi, Arabové i Židé a dokonce i žoldáci z balkánských států. Válka krom jinného přinesla zjištění, že takto to nepůjde. Srážky ozbrojených hord Royala d Estrrés opravdu nezajímaly.

Berlín v roce 1938 žil jako opilý námořník. Celá říše žila v očekávání věcí příštích. Diktátor Německa získal od majora Brosche z ministerstva války spisy několika vyšších důstojníků a generálů : " Jak se Vám majore podařilo ty dokumenty získat ? "
Major Brosch už měl pohotově připravebnou odpověď : " V armádě už se také mění nálada, můj Diktátore. Máme málo generálů, kteří sdílejí Váš názor na načasování a způsob vedení příští velké války. Máme málo pevností a moderních zbraní a málo velitelů, kteří moderní válce vůbec rozumí. Proto jsem si dovolil opatřit tyto spisy, kdyby jste snad můj diktátore uvažoval o změně v čele armády ... "

Diktátor se zamyslel. Kde já jsem toho generála Royala d Estreés poznal ? Aha, už si vzpomínám. Nejdřív na manévrech v Slezsku, potom někdy v roce 1935 na přehlídce 1935 v Berlíně. Tam jsem ho pooznal osobně. Střední postavy, vojenského vystupování, zapáleného pro armádu a čest... Čest ? To jediné je zbytečný přepych. Ale kolik je takových důstojníků v celém Německu ?

Říkalo se, že kdyby byl v jednacích místnostech říšského kancléřství a ministerstva války závěs, stál byl Royal d Estreés určitě za ním. Byl o všem dokonale informován. Znal nevyhnutelné a věděl co přijde. Na podzim 1938 se konečně dočkal. U příležitosti svých dvaačtyřicátých narozenin obdržel z rukou Diktátora dárek - stal se velitele všech ozbrojených sil Velkoněmecké říše. Nová éra wehrmachtu mohla začít.


Německo-polská válka 1939

Válka proti Polsku začala 1. září 1939. Hned v počátečních střetech na hranicích prokázaly německé pěší a hlavně pancéřové a motorizované divize svoji nadřazenost nad polskou armádou. Německý armády útočící ze třech směrů snadno prolomily obranná postavení Poláků a vymanévrovaly je z jejich ostatních obraných linií. Po obsazení Waršavy byly všechny rychlé svazky převeleny na západ k posílení západní fronty. Konečná agónie Polska nastala v prosinci 1939, kdy wehrmacht obsadil klíčové pozice za řekami Bug a San. Podle tajné dohody diktárů Německa a Sovětského svazu bylo poražené Polsko anektováno a rozděleno mezi obě velmoci.

Obrázek
Mapa východní fronty v říjnu 1939 - polská armáda na ústupu


Německý útok na Belgii, Francii a Lucembursko

Překvapivý útok Němců přes belgické hranice přivedl francouzskou armádu do složité situace. Manévrování nebylo silnou stránkou Francouzů. Díky zmatkům na silnicích nebyli Belgičanům včas poslány žádné posily a Francouzi raději zůstali na své straně hranic. Němci snadno a rychle prolomily belgickou obranu a vytáhli na Brusel. Po pádu Bruselu wehrmacht změnil hlavní osu postupu na Sedan a dál do nitra Francie. Na konci září 1939 mohl být polní maršál Royal d Estreés spokojen. Wehrmacht splnil základní cíle plánované operace útoku na Francii a bez většího zaváhání dobyl Paříž a rozlomil francouzskou frontu vedví. Levé francouzské křídlo bylo přimáčknuto k moři a pravé se začalo koncentrovat v severovýchodní Francii s Maginotovou linií v zádech.

Vstup Itálie do války

Po prolomení francouzské obrany nastala chvíle netrpělivě očekávaná německým i italským velením. V Mnichově se bleskurychle sešli německý Diktátor a italský Imperátor Duke, aby dohodli podmínky vstupu Itálie do války po boku Německa. Dohoda proběhla hladce. Německo vyloučilo vytvoření "svobodného" státu Vichy a povolilo Itálii zabrat pořádný kus francouzské země. Tyto plány současně předpokládaly zvýšení ekonomické síly Itálie na úkor zabraných francouzských provincií. Německo současně svěřilo Italům vrchní velení v začínající válce ve Středomoří proti Britům.

Sotva oschly podpisy na sspojenecké smlouvě, vyrazila italská armáda proti Francouzům ve směru na Grenoble a Toulon. Italové postupovali sice pomalu ale poměrně hladce a bez vážnějších ztrát. Po rychlém obsazení dvou klíčových přístavů byli Francouzi v podstatě odříznuti od teoretické pomoci Spojenců ze Středomoří. Po obsazení jihovýchodní Francie se italské divize alpských myslivců a několik pěších divizí vydalo dál na západ a sever Francie.

Obrázek
Royal-Mansteinův obrácený sek kosou přes Belgii do srdce Francie - říjen 1939


Pád Francie

V říjnu a listopadu 1939 ppokračovaly německé a italské sbory v systematické destrukci francouzských armád. Německá voojska postupovala nezadržitelně na jih podél atlantické pobřeží až ke španělským hranicím. Motorizované a pancéřové divize mezitím vyhladily z povrchu zemského belgickou armádu v prostoru Oostende a cesta na jih a do středu Francie byla volná. V polovině listopadu sed dobytím Dijonu utvořila obrovská kapsa, ve které uvázlo 25 francouzských divizí.

Italské rychlé a pěší sbory postupující z východu statečně překonávaly stále ještě houževnatou francouzskou obranu ale Italové se přece jen kilometr po kilometru prokousávali vstříc spojení s německou armádou postupující od západu. Jedinou kaňkou Italů na jinak úspěšném vedení války byla britská invaze na Sicílii. Britové se na ostrově vylodili a během krátké doby ho ovládli. Hned potom ho využili jako svojí novou leteckou a námořní základnu pro další vedení války s Osou.

Obrázek
Kolaps francouzské armády - vítězství Německa a Italie na západě - prosinec 1939


Co chystá Sovětský svaz ?

Od začátku prosince německé velení v čele s maršálem Royalem d Estreés podlehlo nedklidu. Kde se skrývají sovětské divize a jaké má sovětské vrchní velení úmysly ? Pozemní průzkum na hranicích odhalil jen 6-8 divizí soustředěných na každou provincii což se dalo považovat za mírový stav. PPodle zpráv rozvědky ale Rudá armáda v zimě 1939 měla disponovat nejméně 150 divizemi. Tvoří snad druhý sled ? Nebo Rusové připravují útok proti některé třetí mocnosti ? Jediným důkazem narůstající diplomatické a vojenské aktivity byla sovětská anexe Lotyšska během podzimu 1939.

V kritickou chvíli přišlo s návrhem řešení překvapivě německé námořnictvo. Navrhlo poslat do Baltského moře speciální ponorky schopné operovat v mělkých vodách a dostat se tedy na blízkou vzdálenost k pobřeží. Plán byl nakonec schválen a začátkem prosince německé průzkumné ponorky vypluly na moře. Už 9. prosince dorazily na německé velitelství nejčerstvější informace rozvědky doplněné plánky a fotografiemi od agentů na sovětském území. Německo vyhodnotilo zjištěné informace jako agresi SSSR proti Finsku. V té době ale už sovětský útok dávno probíhal ...

Obrázek
Sovětská hrozba - obrovské uskupení Rudé armády u Leningradu a sovětsko-německých hranic - prosinec 1939
Naposledy upravil(a) Royal dne 11 čer 2008, 10:28, celkem upraveno 9 x.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Duke
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1035
Registrován: 16 dub 2006, 12:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Duke » 10 čer 2008, 23:37

Je tam i vidět jak nastupují nové italské divize k plánovanému průlomu na jih francie. :tssa:
Ovšem ne všude se taliánům vedlo tak dobře také díky nepravidelnosti aktualizace změn na mapě v hlavním štábu i po několik hodin a také díky tomu, že než se rozkaz dostal na frontu tak uběhlo taky pár hodin.
Obrázek

Uživatelský avatar
stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1422
Registrován: 16 říj 2006, 19:04
Bydliště: královská část Prahy. :-)

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od stepan-hawk » 11 čer 2008, 04:43

Zatímco Německo a Itálie zápasily se spojenci SSSR zápasil především s pamětí svého vůdce, který hrál hoi naposledy před rokem a půl a tak teprve po asi půlhodině hraní přišel na to, že nemá jednotky na maximu a měl by je posílit. A po další minutě si i vzpoměl jak.
A po první bitvě s Finy kdy jeho 12 divizí (včetně jedné tankové a jedné moto) dostalo nakopáno od pouhých dvou finských si uvědomil, že vlastně by neměl nechat velet ty bezejmenné generálmajory a měl by svěřit velení lidem jako je Žukov, Rokosovký a další.
A výsledek se vzápětí dostavil v podobě dobytí Petsama pod vedením herr Žukova. 5 ruských divizí tam vykopalo jednu finskou a dokonce nemělo ani moc ztráty.
Příjemné překvapení se dostalo ve splnění ribentrop-molotovova paktu ze strany německa.
území i zásoby se hodily.
Litvu jsme požádali o území a ona souhlasila. Další státy budou žádány později.
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 13 čer 2008, 21:18

Pád Francie. Obsazení západní Evropy Německem a Itálií (prosinec 1939 - duben 1940)

Po obklíčení Maginotovy linie byla konečná porážka Francie už jen otázkou času. Válka Německa a Itálie proti Francii se na jaře 1940 zvrhla na "běh k moři", kde nešlo o nic menšího, kdo ovládne co největší kus francouzského území. Nakonec Němci ovládli celé dlouhé pobřeží Atlantiku a Italové bývalé francouzské středomořské pobřeží.

Vítězství Německa a Itálie ve Francii znamenalo obsazení bezmála celé západní Evropy, ale Britové si z toho nic nedělali a dál pokračovali v boji proti Ose. Britské námořnictvo ovládalo celý prostor Středozemnímo moře a znemožňovalo Italům aktivní vedení války především v Africe.

Obrázek
Závěrečné boje německých a italských armád ve Francii na jaře 1940


Ofenzíva armád Osy. Sovětsko-finská válka 1940.

Začátkem jara se postavení armád Osy zdálo neotřesitelné. Část německé armády se přesouvala na východ k dalšímu tažení proti Jugoslávii a Italové zahájili v Africe ofenzívu proti Francouzům s cílem ovládnout Tunisko a Alžírsko. 9. března 1940 přišla studená sprcha. Sovětský svaz zvítězil ve válce s Finskem, celou zemi obsadil a zároveň se uvolnilo obrovské množství divizí, které se začaly pomalu přesunovat k západním hranicím SSSR.

Obrázek
Rozsah území ovládané Itálií v dubnu 1940 po 6 měsících války


Britská invaze do jižní Francie.

Mobilizovaná jugoslávská armáda byla rozprášena hned na hranicích pancéřovými divizemi wehrmachtu a elitními jednotkami bavorských horských myslivců. Německé motorizované kolony po překonání odporu na jugoslávských hranicích nezadržitelně směřovaly k Bělehradu.
O dva dny později se na Azurovém pobřeží poblíž mysu Fréjus vylodil silný kontingent 7 britských divizí. Italové neměli příliš mnoho možností tomu zabránit, protože celé Středomoří bezpečně ovládalo britské Královské námořnictvo a italský průzkum měl víc než vážné nedostatky. Například v blízkosti možných míst vylodění nehlídkovala ani jedna italská ponorka. Trestuhodná nedbalost italského vrchního velení měla vážné důsledky - Britové se pevně uchytili v jižní Francii. Wehrmacht musel přerušit plánování dalšího tažení a rozkazem vyčlenil několik úderných divizí k odražení Britů do moře. Bude trvat ale ještě nějaký čas, než vlaky dopraví přes celou Francii potřebný počet vojáků a techniky k útoku proti britskému předmostí.

Obrázek
Krize v první fázi války - Německo útočí na Jugoslávii a na Azurovém pobřeží se vyloďují Britové


Konec italské východní Afriky - duben 1940

Ještě hůře než na jihofrancouzském pobřeží se pro Italy vyvíjela situace ve východní Africe. Šest měsíců války stačilo Britům k tomu, aby pomocí účinné námořní blokády znemožnili zásobování italských vojsk v Etiopii a Somálsku. Katastrofální nedostatek vojáků a zásob donutil Italy vyklíízet jednu provincii za druhou. V dubnu 1940 se Italové pod velením vévody Aosty ocitli v obklíčení v poslední provincii, která ještě zbývala. Ve všech ostatních oblastech italského východoafrického impéria zavlála britská vlajka.


Obrázek
Statečný ale marný boj vévody Aosty v obležené Etiopii v dubnu 1940
Naposledy upravil(a) Royal dne 16 čer 2008, 07:13, celkem upraveno 7 x.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 13 čer 2008, 21:22

Spojenci v jižní Francii - květen 1940

Německé vrchní velení vyhodnotilo situaci po britské invazi do jižní Francie jako vážnou. Z okupované Francie byly urychleně staženy všechny 4 motorizované divize, které se na západě zrovna nacházely. Rozkaz k přesunu na jih Francie dostal i blíže neurčený počet pancéřových divizí a dalších úderných sil. Vážnější obavy a bolení hlavy způsobil německému velení fakt, jak snadno prostupná se ukázala italská obrana pobřeží.

Obrázek
Německé motorizované divize zaujaly útočné postavení. Zajímavá je změna směru pohybu italských sil - směřují na východ ?


Vítězství Osy v Jugoslávii - květen 1940

Po překonání jugoslávských hranic uháněly německé tanky nejvyšší možnou rychlostí k Bělehradu. Po dobytí hlavního města se plánoval wehrmacht stočení mobilních divizí k pobřeží. S podporou italských pěších a horských divizí byla konečná porážka Jugoslávie otázkou času. Dál přijde na řadu Řecko ?

Obrázek
Pancéřový koridor směřoval k jedinému cíli - na Bělehrad !


Britský útok z Egypta do Libye - květen 1940

Po vpádu Britů do Libye a snadmém překonání hranic byla pro italskou obranu klíčová obrana Tobruku. Pádem důležitého přístavu se italské divize ocitly v těžké zásobovací situaci. Ještě zbýval Tripolis a Benghází - ale bude zbývat Italům nějaká organizovaná síla a výzbroj, které by dokázaly britský nápor zastavit ?

Obrázek
Postup britských divizí směrem na západ nevěstí pro italské panství v Libyi nic dobrého - květen 1940


Hrozba z Východu - květen 1940

Uprostřed bělověžských pralesů vybudoval abwehr na přelomu let 1939/1940 špionážní centrálu. Po čtyřech měsících získávání informací byla předložena analýza možného dalšího postupu Sovětského svazu a soustřeďování Rudé armády.
Z tajně pořízených fotografií sovětských vojsk v pohraničních oblastech byla vidět jen část ruských armád. Větší část Rudé armády se po vítězství nad Finskem a následném přesunu směrem na jih zastavila na dobře utajeném místě, kam němečtí agenti nemohli přes veškeré úsilí proniknout. Kde se Sověti skrývají ? A kolik mají nově sestavených divizí ?

Obrázek
Mapa německo-sovětského pohraničí s dislokací vojsk obou stran - vyhodnoceno leteckým průzkumem
Naposledy upravil(a) Royal dne 16 čer 2008, 10:26, celkem upraveno 3 x.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Marmont » 14 čer 2008, 08:50

Royale s tím SSSR dáváš v sázku opravdu hodně... Obvzlášť když za SSSR hraje opravdový hráč a ne comp. Máš ještě nějaký zálohy? Nebo hodláš ty Ruské hordy bránit v dvojnásobné početní nevýhodě..? V klíčové oblasti Ostroleka jen tři divize, a obrana postavená na dvou polských řekách... no asi víš co děláš. Ještě je mi záhadnou jak někdo dokázal tak dobře napráskat Francouzům v Africe. Podíl na plánu modrý chápu, Francouzi tě podcení a lup ..máš pomalu víc území než němci, no asi jsi v prvním měsíci neprošustroval loďstvo, tak jako já :frusty: Já jsem Afriku bez boje vyklidil.. nemá to cenu.. však uvidíš jak tě budou Britové tlačit... :wink:

Uživatelský avatar
Duke
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1035
Registrován: 16 dub 2006, 12:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Duke » 14 čer 2008, 11:47

Nic se vyklízet nebude :) Hlavně protože už skoro není čim. 8) Úkol je jasný, nakopat frantíkům v africe zadek než přiběhnou briti. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 14 čer 2008, 13:37

Marmont píše:Royale s tím SSSR dáváš v sázku opravdu hodně... Obvzlášť když za SSSR hraje opravdový hráč a ne comp. Máš ještě nějaký zálohy? Nebo hodláš ty Ruské hordy bránit v dvojnásobné početní nevýhodě..? V klíčové oblasti Ostroleka jen tři divize, a obrana postavená na dvou polských řekách... no asi víš co děláš...
Máš pravdu Marmonte, v sázce je všechno. Ale ještě jsme neodkryli všechny triumfy. Pouhý pohled na mapu Jugoslávie dává odpověď na otázku záloh. Válka tam je už v podstatě vyhraná a navíc bys napočítal samé elitní svazky wehrmachtu.
Trichu počítám s tím, že SSSR ovládl Finy a pobaltské státy silou a chvíli mu bude trvat než se z toho vzpamatuje. Navíc
po boku Německa bude bojovat statečný Duke. A to není málo :D .
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1422
Registrován: 16 říj 2006, 19:04
Bydliště: královská část Prahy. :-)

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od stepan-hawk » 14 čer 2008, 18:01

Josif Visarjonovič vyklepal zbytek ze své dýmky a přísně se zadíval na Stjopu Koršina. "Jak jste mohl nechat celé pobaltí téměř bez ochrany?" "Věřte mi pane. Porážka Finů za toto menší riziko stojí." "Cesta na Leningrad kolébku revoluce je otevřená a vy tomu říkáte menší riziko?" "Ve Finsku je naše věc vyřízena. fronta bude brzy posílena. Navíc další divize jsou připravovány pro boj na frontě. dokonce i naši vědci přinesli pár vylepšení pro naše vojsko." "Zatím zůstáváte ve velení,a le budeme vás pečlivě sledovat." "Děkuji pane dohled mi nevadí. Můj postup povede k likvidaci našich protivníků. Můžete mi věřit." Stjopa Koršin odešel a Stalin se podíval na Beriju a Molotova. "Nu vot. Ještě to s ním zkusíme. Finsko mu koneckonců vyšlo. Měl pravdu, že je téměř na lopatkách když jsme s ním mluvili posledně a na lopatkách v té době bylo." poté Stalin popotáhl z čerstvě nacpané dýmky. "Nicméně Berijo zverbujte jeho náčelníka štábu aby vám začal donášet. Nebo ho zlikvidujte a nahraďte někým vhodným."
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 14 čer 2008, 19:37

Maršál Royal Estreés se podíval na obrovskou mapu evropského bojiště. Jeho zachmuřený pohled dával tušit známku velkého vnitřního napětí. Wehrmacht se potácel od vítězství k vítězství. Polsko bylo poraženo už dávno. Francouzská vojenská moc byla zlomena, Belgie, Holandsko a Lucembursko obsazeny. Německé pancéřové divize lámaly poslední odpor jugoslávské armády na Balkáně. Slovensko a Maďarsko vstoupily více či méně dobrovolně do područí Velkoněmecké říše. A přece nebyli Němci konečnému vítězství blíž. V Evropě zbývali stále dva protivníci,kteří zasluhovali pozornost - Velká Británie a Sovětský svaz. Strategické rozhodnutí není možno oddalovat donekonečna. Za dva dny byla podepsána směrnice č.22 přikazující provedení operace Diamond.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Marmont » 14 čer 2008, 21:03

Royal píše:Za dva dny byla podepsána směrnice č.22 přikazující provedení operace Diamond.
Hmm... to zní zajímavě že by jsi to dotáhl jako v tomto viedu?
http://youtube.com/watch?v=Uf1vOP_TrB0&feature=related

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 15 čer 2008, 13:54

Marmonte, můj názor na podobná vychloubání znáš. Proti compu je každý hráč king, zkus to dokázat proti normálně myslícímu živému hráči. Sám. Nehledě na nesmyslný postup německých armád rovnoměrně po celé šířce fronty. Chtěl bych vidět, kde by na to vzal tolik jednotek.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
Marmont
Major
Major
Příspěvky: 2373
Registrován: 18 led 2008, 22:37
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Marmont » 15 čer 2008, 14:53

Royal píše:Marmonte, můj názor na podobná vychloubání znáš. Proti compu je každý hráč king, zkus to dokázat proti normálně myslícímu živému hráči. Sám. Nehledě na nesmyslný postup německých armád rovnoměrně po celé šířce fronty. Chtěl bych vidět, kde by na to vzal tolik jednotek.
To video jsem nedělal já..!!!

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 15 čer 2008, 15:43

Zrovna jako Royal nepsal nic o snadném dobytí Sovětského svazu.
A to tím spíš, že SSSR v této hře zastupuje velice dobrý hráč.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Uživatelský avatar
stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1422
Registrován: 16 říj 2006, 19:04
Bydliště: královská část Prahy. :-)

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od stepan-hawk » 15 čer 2008, 18:01

velice dobrý hráč? No já bych řekl, že nedokážu říci jaký jsem hráč, ale každopádně čekám kdy se mi vrátí ty chyby, které jsem udělal když jsem si na spoustu věcí nemohl vzpomenout. :-)

Každopádně proti dvěma státům, které si mění výzkum je to fakkkkkt obtížné. :-)
Myslím, že snad takový postup jak na videu nebude. Snad to ošéfuji rozumněji alespoň v místě s větší koncentrací vlastních jednotek.
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Hen
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 267
Registrován: 23 dub 2008, 11:11
Bydliště: Horka

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Hen » 16 čer 2008, 11:06

Royal píše:V Evropě zbývali stále dva protivníci,kteří zasluhovali pozornost - Velká Británie a Sovětský svaz.
Nepřítel jménem Anglie ? Zrovna vidím jak se vám Anglie dole u Neapole vyloďuje

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 16 čer 2008, 11:10

Hene, ty vidíš všechno hned černě. Jsem rád že jsem rád. Italové ať radši stojí tam kde jsou, přispěchám jim na pomoc ve skvělé zbroji. Radši mě řekni něco, co z tý mapy nevidím. Hrál jsi za Sovětský svaz často, tak co by jsi dělal na jeho místě ty ?
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Hen
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 267
Registrován: 23 dub 2008, 11:11
Bydliště: Horka

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Hen » 16 čer 2008, 11:22

Nazdar Í. Nevidím to černě až na ztracenou Afriku a 100 ruskych divizí který nikdo nevíte kde jsou
Za Rusy bych postavil divize na nejbližší místo k hranicím kam prp mlhu není na mapě vidět .
Rusové o padesáti divizích už dávno museli dojít někam dolů

Uživatelský avatar
Royal
Plukovník
Plukovník
Příspěvky: 7148
Registrován: 10 říj 2007, 18:31
Bydliště: Jičín

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Royal » 16 čer 2008, 11:26

Co to meleš o stech divizí ? Kde by je vzal ? Když hraješ se mnou za Rusko, taky přede mnou někam schováváš sto divizí ?
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Hen
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 267
Registrován: 23 dub 2008, 11:11
Bydliště: Horka

Re: Itálie (Duke)+Německo (Royal) X SSSR (stepan hawk)

Příspěvek od Hen » 16 čer 2008, 12:02

No já měl tou dobou 150 divizí běžně ale asi i s leteckýma.
Teď jich má na hranicích přes 50 . Někdy příště se podíváme kde bylo těch dalších sto

Odpovědět

Zpět na „Reporty z her Hearts of Iron“