Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 27 dub 2018, 03:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2008, 21:04 
Major
Major

Royal píše:
Lodě nepotřebuju. Jenom smečku ponorek ke Gibraltaru, aby zabránily zásobování 8-9
spojeneckých divizí v Gibraltaru. Když je vysmejčím, uvolním si 6-7 divizí k akcím jinde,
pokud ovšem do tý doby nenastane pro Španělsko ekonomický kolaps. Tobě bych radil,
abys chvíli přestal vyrábět a vyvíjet. Němci můžou chvíli východní frontu držet sami.

no moje lodstvo čítá dva torpédoborce, takže můžes zůstAT V KLdU... no těch 15 ponorek ti rád zapůjčím...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2008, 21:51 
Plukovník
Plukovník

Marmonte, znepokojuje mně taky těch sedmnáct britských divizí v jižní Itálii proti tvým
třem. Přesunu pro jistotu asi 4 svoje horské divize nahoru. Jeden nikdy neví. I když
je pravda, že v této válce Britové rozhodně nejsou mistři rychlých a odvážných akcí,
mám rád věci pod kontrolou.
Ty německé divize ze Španělska stáhni do Francie na ochranu pobřeží nebo jinak podle
tvého uvážení. Vylákám Brity ještě dál, až k Madridu a tam je skřípnu. Musím teď hrát
jenom na pevnině, už nemám ani zásobovací lodě. Tak budeme hrát.

Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2008, 22:23 
Plukovník
Plukovník

Marmont píše:
Já jsem pro...ovšem zdá se... že jsme tu zas jenom dva zájemci o bitvu... :)

Všechno má svůj čas. Mám ještě jednoho. Navíc SPLINTER se přidá. Bude to dobrý
match.

Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 10:49 
Major
Major

Royal píše:
Marmonte, znepokojuje mně taky těch sedmnáct britských divizí v jižní Itálii proti tvým
třem. Přesunu pro jistotu asi 4 svoje horské divize nahoru. Jeden nikdy neví. I když
je pravda, že v této válce Britové rozhodně nejsou mistři rychlých a odvážných akcí,
mám rád věci pod kontrolou.
Ty německé divize ze Španělska stáhni do Francie na ochranu pobřeží nebo jinak podle
tvého uvážení. Vylákám Brity ještě dál, až k Madridu a tam je skřípnu. Musím teď hrát
jenom na pevnině, už nemám ani zásobovací lodě. Tak budeme hrát.

Na jihu Itálie jich není 17, ale devět... a já jich nemám tři, ale osm. I tak je to dost vážný problém ( na zničení jedné Britské divize padnou tři moje ) , tak teda s tou výrobou dám na tebe, teĎ mi přijde 12 divizí a pak už jenom vyrobím pět vyloďovaček, svejch 30 diviz v Africe nehodlám necht chcípnout... ( Všechny mají organizovanost 0, protože do Tubruku se nedostane ani konzerva, vždycky když zapnu nějakej konvoj, hned mi naskočí okýnko Neúspěch... Teď jenom můžu doufat že Britové nezaútočí... ) No promě je teď bojovou prioritou, východní Fronta, ty by sis mohl vzít do režie tu západní... :?: :!: Protože jesti se východ sesype, sesype se všekerý náš odpor... Začnu opevňovat Benátky a dám tam stálou posádku, Rozdělení Apeninu a Baklánu, přes tuhle provincii by byl průser

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 10:52 
Major
Major

Royal píše:
Všechno má svůj čas. Mám ještě jednoho. Navíc SPLINTER se přidá. Bude to dobrý
match.

Myslel jsem v ten okamžik, kdy jsi to napsal... Jinak co by sis představoval za scénář?? 1936?? Jestli ty dáš Nemecko, SPLINTER jinou velmoc, třeba SSSR, zak já beru Japonce :twisted: ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 12:05 
Desátník
Desátník

Marmont píše:
Myslel jsem v ten okamžik, kdy jsi to napsal... Jinak co by sis představoval za scénář?? 1936?? Jestli ty dáš Nemecko, SPLINTER jinou velmoc, třeba SSSR, zak já beru Japonce :twisted: ...

Zalezi to od toho scenara. Myslel som ze budeme vsetci clenovia osy, ale ak chcete "1936"
tak by som dal najskor asi to SSSR. Ani si neviem predstavit pri multiplayeri BEZ PAUZY stihat
kontrolovat uzemie napr. ENG,USA,...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 12:08 
Major
Major

SPLINTER píše:
Zalezi to od toho scenara. Myslel som ze budeme vsetci clenovia osy, ale ak chcete "1936"
tak by som dal najskor asi to SSSR. Ani si neviem predstavit pri multiplayeri BEZ PAUZY stihat
kontrolovat uzemie napr. ENG,USA,...

A území SSSR stíhat budeš??? :) To je myslím pořád stejnej problém... obvzlášt když na druhém konci sssr bude naštvané japonsko. Jinak japoci přece můžou bejt v Ose...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 13:03 
Desátník
Desátník

Marmont píše:
A území SSSR stíhat budeš??? :) To je myslím pořád stejnej problém... obvzlášt když na druhém konci sssr bude naštvané japonsko. Jinak japoci přece můžou bejt v Ose...

Je lahsie zabespecit hranice jedneho uzemia (dokonca ked jeho sevrna cast je koniec sveta :clapping: ) s velkymi provinciami a velkymi morskymi skvrnami, ako zabezpecovat 100 malych uzemi po celom svete a Afriku. A nejaky LAPONCI :doh: ci kto to tam na tom vychode je ma predsa nerozhodia :twisted: ( Dufam ). A kolki to vlastne budeme. Royal to pisal tak ako keby mal este niekoho a aj na tom zalezi za koho bude chciet on. Presvedcit 3 ludske staty o kvalitach socializmu by uz bolo dost na prvu takuto hru :ninja:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 13:46 
Major
Major

SPLINTER píše:
Je lahsie zabespecit hranice jedneho uzemia (dokonca ked jeho sevrna cast je koniec sveta :clapping: ) s velkymi provinciami a velkymi morskymi skvrnami, ako zabezpecovat 100 malych uzemi po celom svete a Afriku. A nejaky LAPONCI :doh: ci kto to tam na tom vychode je ma predsa nerozhodia :twisted: ( Dufam ). A kolki to vlastne budeme. Royal to pisal tak ako keby mal este niekoho a aj na tom zalezi za koho bude chciet on. Presvedcit 3 ludske staty o kvalitach socializmu by uz bolo dost na prvu takuto hru :ninja:

No já bych laponce moc nepodceňoval, jestli se jim podaří přetnout transibiřskou magistrálu... Tak budeš mít problém. No ale to už nech na mě... :)

Myslím že já, ty Royal a ještě jsem cosi vyčetl z Royalovi konverzace s Henem... nevím No nicméně toho sedmího nemůžu... :( Protože mám piáno.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 14:54 
Desátník
Desátník

Marmont píše:
Myslím že já, ty Royal a ještě jsem cosi vyčetl z Royalovi konverzace s Henem... nevím No nicméně toho sedmího nemůžu... :( Protože mám piáno.

Ja som to predtym dost hlupo napisal. Myslel som to tak ze po 7 maji ( 8 maja do 20:00 to mam nocnu, 9,10,11,12,13 prevdepododne cely den mozem).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 15:55 
Plukovník
Plukovník

Marmont píše:

Henovi selhala technika při pokusu o multiplayer :wink: . Čest na bojištích teď musíte
zachraňovat vy mladí hráči a budoucí výkvět generality. Tím čtvrtým hráčem by mohl
být Tomáš, se kterým jsem tady na multiplayeru začínal. Pokud se tedy ozve ...
Sedmého nemusíme hrát, SPLINTER to pochopil správně - od sedmého výš dáme jednu
zkoušku aby jsme zjistili jestli všechno funguje tak jak má a pak se dohodneme tak, aby
se hra hodila všem. Raději jen hodinu denně než hrát bez někoho.
A jen tak mimochodem Marmonte, to piano nelze vynechat. Kdo by nám potom zahrál
Te deum v případě vítězství nebo Osudovou v případě porážky ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 16:02 
Plukovník
Plukovník

Marmont píše:
... Jinak co by sis představoval za scénář?? 1936?? Jestli ty dáš Nemecko, SPLINTER jinou velmoc, třeba SSSR, zak já beru Japonce ...

To je moc složité, přibrat k tomu Japonsko. Poslyšte, napadlo mě to pravé. Chtěl bych
hrát 1936 Sovětský svaz X Německo+Itálie. Poslední co zbývá rozhodnout, kdo je kdo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 16:17 
Plukovník
Plukovník

Marmont píše:
Na jihu Itálie jich není 17, ale devět... a já jich nemám tři, ale osm. I tak je to dost vážný problém ( na zničení jedné Britské divize padnou tři moje ) , tak teda s tou výrobou dám na tebe, teĎ mi přijde 12 divizí a pak už jenom vyrobím pět vyloďovaček, svejch 30 diviz v Africe nehodlám necht chcípnout... ( Všechny mají organizovanost 0, protože do Tubruku se nedostane ani konzerva, vždycky když zapnu nějakej konvoj, hned mi naskočí okýnko Neúspěch... Teď jenom můžu doufat že Britové nezaútočí... ) No promě je teď bojovou prioritou, východní Fronta, ty by sis mohl vzít do režie tu západní... :?: :!: Protože jesti se východ sesype, sesype se všekerý náš odpor... Začnu opevňovat Benátky a dám tam stálou posádku, Rozdělení Apeninu a Baklánu, přes tuhle provincii by byl průser

To jsou docela zajímavé postřehy. Kvalita britských divizí bude nepochybně daná jejich
vylepšováním. Možná by místo tuctu italských divizí stálo za to zlepšit jejich vlastnosti.

Kde v Africe máš 30 divizí ? Ty musíš jako Itálie dopravních lodí dost, možná je problém
že je neposíláš s doprovodem. Jestli navíc zásobuješ Etiopii, Somálsko a jiná individua,
tak mě z toho vyplývá jediné - mnoho psů zajícova smrt.

Prioritu východní frontu chápu, ale možná bys měl více tlačit na Brity na Jadranu, aby
se nerozlezli po Balkánu jako v první světové. V Benátkách a vůbec všech přístavech
by měla být posádka už dávno. Opevnění je nanic, to lze obejít zezadu. Bude to stát
jen čas a prostředky, které nemáme.

Západní frontu si beru samozřejmě na povel. Konečně úkol pro španělskou generalitu.
Na ministerstvu války plánuju právě invazi do Británie nebo alespoň do Irska. Problémů
s tím je dost. Musím třeba pořád dokola řešit, které jednotky by byly schopny takovou
operaci vůbec provést. Jak je tam dopravit a hlavně jak je tam nakrmit. Hm ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 17:24 
Major
Major

Royal píše:
To je moc složité, přibrat k tomu Japonsko. Poslyšte, napadlo mě to pravé. Chtěl bych
hrát 1936 Sovětský svaz X Německo+Itálie. Poslední co zbývá rozhodnout, kdo je kdo.

Potom je to jassné, já nechci itálii... Protože jsou technologicky pozadu, nemají takové PK a ani naleziště surovin... Možná by bylo zajímavé, Spojenci, Německo, Sovětský Svaz... když budeme čtyři... Nechám to na tobě, ty to organizuješ. Prostě Kdybych hrál za taloše, byl bych první kdo by hru opustil jako poražený...

Jinak co jsi psal... Na Somálsko jsem se dávno vykašlal a ani jem nijak neřídil odpor, nestojí to za tu energii... 30 divizí mám v přístavech Tobruk a Bhengází... A vyloďovací plavidlo nemám ani jedno, bytva o blokádu Lyonu si vyžádala své oběti... Doprovodných lodí už mám jenom 12, protože ten zbytek mi potopili...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 19:10 
Plukovník
Plukovník

Marmont píše:
Potom je to jassné, já nechci itálii... Protože jsou technologicky pozadu, nemají takové PK a ani naleziště surovin... Možná by bylo zajímavé, Spojenci, Německo, Sovětský Svaz... když budeme čtyři... Nechám to na tobě, ty to organizuješ. Prostě Kdybych hrál za taloše, byl bych první kdo by hru opustil jako poražený...

Tak si vyber nějakou supervelmoc. Teprve potom ti přidělím důstojného soupeře :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 20:35 
Plukovník
Plukovník

Z menších států by ještě za námahu stála hra Malá dohoda od roku 1936.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 20:42 
Desátník
Desátník

Royal píše:
Z menších států by ještě za námahu stála hra Malá dohoda od roku 1936.

Aj nad tym som uz rozmyslal, ale po porazke Nemecka ( popripade nasej rychlej prehry :P )
co po tom. Ale za skusku by to mozno stalo a v pripade ze dalsi hraci budu mat malo casu tak by to bola asi vynikajuca volba :idea:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2008, 20:57 
Plukovník
Plukovník

SPLINTER píše:
Aj nad tym som uz rozmyslal, ale po porazke Nemecka ( popripade nasej rychlej prehry :P )
co po tom. Ale za skusku by to mozno stalo a v pripade ze dalsi hraci budu mat malo casu tak by to bola asi vynikajuca volba :idea:

Zkusme uvidíme. Hra je o to jednodušší, že předpokládá nejenom spojenectví ale přímo
i vojenskou spolupráci. Nebudeme muset alespoň intrikovat kdo s kým a proti komu.
Německo nebude asi jediný soupeř, v táboře nepřátel tuším zcela jistě Maďarsko, dost
pravděpodobně Itálii a Polsko a úplně nevyzpytatelný bude postoj Sovětského svazu.
Promyslete to pánové a dejte vědět.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 13:10 
Major
Major

Royal píše:
Zkusme uvidíme. Hra je o to jednodušší, že předpokládá nejenom spojenectví ale přímo
i vojenskou spolupráci. Nebudeme muset alespoň intrikovat kdo s kým a proti komu.
Německo nebude asi jediný soupeř, v táboře nepřátel tuším zcela jistě Maďarsko, dost
pravděpodobně Itálii a Polsko a úplně nevyzpytatelný bude postoj Sovětského svazu.
Promyslete to pánové a dejte vědět.

Na ty intriky jsem se právě těšil. ale ve třech by to stejně dopadlo tak že dva by se spojili proti jednomu, což by nebyla hra o strategii, ale o tom kdo dokáže nejrychleji psát...

No malá dohoda je určitě dobrý nápad... problém je že jsem především o demokratické státy a tedy bez naděje na nějakou tu válku dříve než v roce 1938... To by mi v mé netrpělivosti pěkně otrnulo. Z Malé dohody bych asi zvolil Čsr... ( Ta asi ale půde na dračku, takže, se klidně podřídím ) Jinak jestli si mám vybrat vemoc, no tak potom to Japonsko, Nebo Francii...
Jestli malá dohoda, ta by mi docela vyhovovala... nejde tu demokracii nějak obejít, tak abych mohl vahlásit válku??? A nejde to náhodou za Jugoslávce?? :twisted: 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 13:37 
Plukovník
Plukovník

Ty bys taky pořád jenom válčil. Tak si vyber někoho z Osy kromě Japonska. Vlastně ti
zbývá Německo, když za Itálii hrát příště nechceš. Nebo některý z menších států jako
Maďarsko, Rumunsko, Slovensko ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina