Páni z Pernštejna

České země se ponořily do kruté občanské války. Reformní učení mistra Jana Husa zapustilo mezi českým obyvatelstvem silné kořeny a žádné z křížových výprav se nepodařilo husovy stoupence porazit. Nastal rok 1424, husiitské hnutí se pevně etablovalo v české kotlině a natolik zesílilo, že začalo být požíráno spory uvnitř. Geniální Jan Žižka navíc umírá a s ním i naděje na plné sjednocení všech Husitů pod poraporem disciplinovaných polních vojsk. Co bude dál po Žižkově smrti? To se nedá dopředu předpovědět...

Moderátoři: Dekl, Vals

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Páni z Pernštejna

Příspěvek od Marmont » 24 srp 2012, 16:40

Obrázek

Kontakty na pána z Pernštejna:

ICQ - 310300040
E-MAIL - pavel.kovarik.93@gmail.com
Hamachi síť - Název: HUSITE Heslo: HUSITE

O Pavlu Jiřím, pánu dědictví Pernštejnova

Pavel Jiří je prvorozeným synem zesnulého Viléma z Pernštejna a zároveň prvním dědicem rodiny. Se svým otcem se rozcházel v názorech na zemskou politiku, přesto se z něj stal oddaný člen rodu a důstojný následník Pernštejnského díla. Po boku svého otce se účastnil bojů pod bílým praporcem býka, vždy v jednom voji s králem Václavem... Pavel Jiří je čestným mužem a ctihodným válečníkem, i on však snadno pod tíhou vlády věcí svých propadá pozemským radostem a slastem. Zejména tvrdé hudbě...

http://www.youtube.com/watch?v=tMXwluMc ... ure=relmfu[/tuber2]

Johnson
Poručík
Poručík

Re: Páni z Pernštejna

Příspěvek od Johnson » 24 srp 2012, 23:04

To sem netušil že na začátku 15.století, měli páni z Pernštejna ICQ a mail...... :lol: :D :lola:

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 25 srp 2012, 11:20

Johnson píše:To sem netušil že na začátku 15.století, měli páni z Pernštejna ICQ a mail...... :lol: :D :lola:
Samozřejmě, kdo stojí na straně kříže volí blahobyt, sílu, ICQ a E-mail do každé chýše. Kdo však posílí šiky proti nám, čeká ho jedině dým, oheň a smrt... Tak jsou rozdány karty této války... :)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 08 zář 2012, 12:40

Obrázek

Se skloněnou hlavou, pokorou a vděkem přijmám svůj úřad zemského hejtmana Moravského, přísahám při hrobce svých otců i stolci markrabském, že vůli svého pána budu vykonávat čestně a ve prospěch obecného dobrého. Zemské škůdce spálím ohněm, oddané a spravedlivé odměním.

Tak pravím já, Moravský zemský hejtman!

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 26 lis 2012, 20:01

Obrázek
Hrad Veveří, nová to tvrz v rukou Pernštejnů

Z moci svěřené mi právoplatným dědicem lucemburských zemí, Markrabětem Zikmundem se tímto rod pánů z Pernštejna ujímá panování nad hradem Veveří, mocnou to tvrzí moravských pravověrných křesťanů. Stejně tak zdejší posádky i veškerá zemská hotovost je nově povinována držeti se rozkazů hejtmana moravského, Pavla Jiřího z Pernštejna. Slibuji tímto nad památkou svého starobylého rodu, že svěřených pravomocí nezneužiji jinak, než ve prospěch obecného dobrého a nastolení řádu na Moravě!

Sláva markraběti Zikmundovi, Sláva Králi Českému!

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 03 bře 2013, 13:50

Obrázek
Pardubice - perla panství Pernštejnova se znovu zaleskne

Potupen a vyhnán z vlastního města jsem nad hrobem svého otce přísahal! Přísahal jsem, že neuplyne klidného roku a můj rod se do Pardubic vrátí silnější a mocnější, než-li dříve! Dnem i nocí jsem cítil sounáležitost se svými věrnými měšťany, kteří pod krutovládou té východočeské stvůry mnoho zkusili. Konečně nad městem vlají jeho dávné praporce s býkem a věřte, že se za vás budu bít dokud loupežníci a raubíři kalicha z Čech neodtáhnou, nebo dokud sám nepadnu.

S ponížeností českého velmože se skláním nad velkorysostí Konráda Pista, biskupa Vratislavského jenž nedbal mé vlastní opatrnosti a vedl své i mé vlastní vojáky nejupřímněji, jen srdcem a odvahou... Díky vám Slezané, navždy jste vítanými hosty tohoto města!

Běžným obyvatelům vyznání kalicha umožním nerušený odchod... Lidé jakkoliv odpovědni za barbarské upálení mojich příbuzných však budou na rinku pověšeni a vystaveni za městem po tři měsíce pro výstrahu.

Odpovědět

Zpět na „Husitské války“