Jaké další AAR Vanila chcete?

Proveď svůj národ obdobím monarchií přes kolonizaci světa až k vytvoření impéria ovládajícího celou planetu na počátku 20. století.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět

Jaké AAR ve Vanile patch 1,3 chcete

Anketa končí za 03 srp 2014, 21:26

Bohemia-Moravia
5
56%
Baden
0
Žádná hlasování
Wutemberk
1
11%
Florencie
0
Žádná hlasování
Papal State
3
33%
Nevím, ale rád si počtu
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 9

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Jaké další AAR Vanila chcete?

Příspěvek od chip » 27 črc 2014, 21:26

zdravím,
tuto anketu dělám ze dvou důvodů.
1) Zajímá mě, kolik lidí čte moje AAR, to jest, jestli to má smysl sepisovat a snímat, přece jenom to zabere trochu víc času. Proto je tam i možnost nevím, ale rád si počtu. Co nechtějí něco vybírat.

2) Opravdu chci znát názor, co hrát dál.

Teď dohrávám Německo (předpokládám, že dohraju zhruba za týden, které jsem sjednotil za Sasko. Zhruba ve stručnosti, jak se mi to podařilo. Nepopírám, že svůj podíl i sehrál SAVE/LOAD. Ale to hlavní začal jsem tak, že jsem uzavřel alianci s Rakouskem (na začátku je Sasko v Rakouské sféře vlivu) a vyhlásil válku Švýcarsku o východní Švýcarsko. Rakousko žádost vyslyšelo a válku mi vyhrálo, i když jsem se taky do ní zapojil. Díky kulturním vynálezům a hlavně objevům (několikrát prestige +20) jsem se stal Great Power. Časem jsem využil války Rakouska s Pruskem a na Prusku dobyl Slezsko. Bohužel v té válce Frantíci na Prusku dobyli asi Nordheim? a Rakušáci + Portugalci vždy po regionu na Hanoveru. Nakonec jsem využil války FranciexRusko abych dobyl Nordheim a Alsasko. A i osvobodit Hanoverské provincie se mi podařilo. Takže jsem za Sasko sjednotil Německo a teoreticky bez mezistupně NGF (prakticky jsem ho použil, 13 prestige je zlomek, ale proč to vyhazovat z okna). Proč to píšu, je to částečně návod, jak chci hrát Wutemberk nebo Baden. Taky začnu dobytím východního Švýcarska a potom budu čekat na vhodnou příležitost k válce s Pruskem o pruskou enklávu mezi Wutemberkem a Badenem. Oba státy mají vysokou vzdělanost. Zásadní rozdíl mezi Wutemberkem a Badenem je v počtu obyvatel a tím i možností divizí. Wutemberk má obyvatel víc. Baden však sousedí se Švýcarskem , takže po dobytí východního Švýcarska bude mít spojené území a nebude závislý na průchodu jiným územím. Oproti Sasku to bude náročnější např. v kolonizaci Afriky. Méně jižních Germánů a tím i Fokusů než v případě Saska. Ty byli severní Germáni, takže v počtu lidí primární kultury nebyl problém.

Florencie, Papal State. Zde ještě nevím jak začnu, ale cíl je sjednotit Itálii. Florencii jsem již jednou hrál a začal jsem likvidací Papal State. Dokonce jsem skončil 1, ale třetí průmysl. Dohnal jsem vojenskou prestiží - stavba bitevních lodí. Ale s ohledem na Badboys to považuju za špatnou cestu. V případě Florencie asi začnu taky tím východním Švýcarskem, ale nevylučuju jinou cestu. U Papal State nevím, jak začnu. Pokud bude Portugalsko v koalici s Holandskem zkusím jednou válkou získat něco v Africe a Holandskou Javu a to možná i takhle přímo za Florenci. Rozdíly v těchto státech. Papal State má dva regiony oproti Florencii. Taky má víc lidí.Florencie má nepatrně větší vzdělanost a taky severoitalskou kulturu. Myslím si, že těch lidí je víc než s jihoitalskou kulturou, ale mohu se mýlit. zase důležité pro kolonizaci Afriky.

Bohemia-Moravia bude asi nejzajímavější a nejtěžší. Vytvořit ji mohu tak, že načtu začátek za Rakousko a vytvořím ji jako satelit. Pak mi to nabídne možnost za ní hrát. Když ji přijmu, nejsem dokonce satelitem Rakouska. I když má nejvíc obyvatel, asi bude nejtěžší. Hlavně z ní nelze (a i kdyby šel, tak to nechci tak hrát) další celek. Takže se vše musí dobýt. K moři je to daleko, min,. 3 regiony přes Prusko. Má nejnižší vzdělanost z těchto kandidátů. A pravděpodobně Rakousko zkusí dobýt zpět. Pokud to budu hrát, přiznávám, že upravím trochu asi inicializační soubor (musím prověřit). Konkrétně k Sasku přidám CORE pro Bohemia-Moravia a pro Rakousko. Samozřejmě mi to pomůže. Ale hlavní důvod je ten, že do 18 stol. zhruba 600let to bylo území českého království a tudíž od Bílé Hory i Rakouské území. Toto autoři hry poněkud přehlédli.

Přehledná tabulka toho, co chci hrát

Stát počet obyvatel vzdělanost
Bohemia-Moravia 1 480 000 21%
Baden 325 000 80%
Wutemberk 430 000 80%
Florencie 430 000 45%
Papal State 690 000 35%

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Jaké další AAR Vanila chcete?

Příspěvek od chip » 07 srp 2014, 14:01

Poslušně hlásím, že jsem začal hrát Bohemia-Moravia (BM). Teď sepisuju Sasko, takže s tímto AAR tak nejspíš za měsíc.
Prvý pokus se nezdařil. Takže až na druhý se mi podařilo rychle oškubat Prusko o 3 regiony (na Slezsko dle aviza jsem si pro BM a Rakousko napsal CORE) a dostat se k moři. Do roku 1850 jsem se dostal netradičně (oproti předchozím AAR) do Ameriky. V jedné věci jsem se mýlil. Když hraju za BM, tak RAkousko CORE nemá.

chip

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 07 srp 2014, 16:06

chip píše:Poslušně hlásím, že jsem začal hrát Bohemia-Moravia (BM). Teď sepisuju Sasko, takže s tímto AAR tak nejspíš za měsíc.
Prvý pokus se nezdařil. Takže až na druhý se mi podařilo rychle oškubat Prusko o 3 regiony (na Slezsko dle aviza jsem si pro BM a Rakousko napsal CORE) a dostat se k moři. Do roku 1850 jsem se dostal netradičně (oproti předchozím AAR) do Ameriky. V jedné věci jsem se mýlil. Když hraju za BM, tak RAkousko CORE nemá.

chip
Už teď se těším. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 10 srp 2014, 08:01

Dovoluji si oznámit,
že se mi povedl zajímavý kousek. Vyfoukl jsem Anglánům kolonizaci severozápadních teritorií (Northwest teritory), Jukatonu a barbarské Aljašky.

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 18 led 2015, 08:24

zdravím, nevím, kdy začnu AAR psát. Ale chci se trochu alespoň podělit o to, co se mi podařilo. Stalo se díky třem věcem. Okupace GB je dostali do stavu častých povstání. Teď jsou tam komunisti. Osvobodil jsem většinu Indie. A na začátku dobyl britskou Kolumbii a vyfouk kolonizaci Severních Teritorií, Yukatonu a barbarské Aljašky. Díky povstáním se osamostatnil Nový Zéland a Skotsko. Myslel jsem, že to bude půlroční záležitost a že se průmysl nastartuje. Ta půlroční záležitost trvá pro mě překvapivě dva roky. Mají zhruba stejně obyvatel jako první Francouzi a v koloniích prakticky nic max. 300K, což může být tak 5%.

USA jsem vyřadil tak, že jsem jim sebral New York a Philadelphii, pomohl udržet CSA, okupacemi dostal do stavu častých povstání, jedno z nich osvobodilo New England. A pomohl ze začátku CSA a potom Mexiku něco na USA dobýt.

Uvidíme, jestli to dokážu ještě s Franciií, která se z prvního šoku militantnosti ještě dostala nebo se zaměřím, aby se GB nevzpamatovalo. To ještě nevím.

Obrázek

lukson
Rotný
Rotný

Příspěvek od lukson » 18 led 2015, 13:32

Škoda, že nehraješ s datadisky tam by se taková šílenost stát nemohla.... Ale jinak vidět Česko, jako 2. největší mocnost je hezký :clapping:

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 26 led 2015, 18:18

AAR Bohemia se již píše. Za chvíli začnu dávat. Přesto si vyjímečně před AAR dovolím sem dát závěrečnou tabulku. Nakonec se ta hra zvrhla, co dokáží rebelové a jak je v cizí zemi vyrobit. Dokážou ji dostat opravdu až na samé dno při neustálém přiživování, občasné válčení. Dokonce je i šance, že se na ni více zemí sesype, což se v závěru hry nečekaně stalo, když Francii napadli Belgičani, Italové, Španělé a Turci s přispěním Čech. Extra toho Francie neztratila, ale je to zajímavý poznatek. Pokud však necháte zemi, aby se z rebélie dostala, což pomocí reforem jde, tak může i získat. A to se mi taky v případě Francie taky stalo. Dostala se zhruba v roce 1932 až na 22k celkové prestiže. Při jiných AAR na konci hry byly pod 20k popř. tuto hranici lehce překonaly. Dvakrát jsem předčasně ukončil válku s Franiií a tak se z toho dostala. Až třetí válka, už měli reformy hotový, ji dostala k revoltám.

Obrázek

Proč tento obrázek. Chci spustit šílenou (hlavně začátek) hru za Toskánsko s cílem sjednotit Itálii a co nejvíce poničit trojlístek zemí USA, GB a Francie, ideálně dostat z klubu GP na furt. A hned v úvodu se chci na to odkazovat. Pravděpodobně to bude AAR, v kterém hraní nebude mít velký náskok. A hned v úvodu se chci na některé souvislosti odkázat. Jinak u toho plánuji doslova zneužívat velmi blbou AI.

Odpovědět

Zpět na „Victoria & Victoria 2“