Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Proveď svůj národ obdobím monarchií přes kolonizaci světa až k vytvoření impéria ovládajícího celou planetu na počátku 20. století.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 261
Registrován: 28 úno 2012, 07:00

Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od chip » 19 dub 2014, 06:17

Úvod[/center]
Proč jsem se rozhodl to napsat. Chci zejména nabídnout možná odlišný způsob hraní a zejména i částečně vysvětlit nějaké souvislosti. Je pravda, že hraju Vanillu patch 1,3. To hraje málokdo. Avšak mnoho principů může být použito i v některých modech. To, co jinde nepůjde použít je zejména kolonizace (HOD).
Můj cíl byl být první ve všem (Prestige, Industry, Military) a vše vynalézt. Výsledek, s výzkumem jsem neměl šanci, např. i pro pomalejší nábor duchovních, než jsem zvyklý z Evropských zemí. Ostatní se podařilo, aniž bych překročil badboys. Japonsko z necivilizovaných národů má nejlepší výchozí podmínky a to z těchto důvodů :
1) Velká země – po zcivilizování, může udělat velký průmysl. (Lépe je na tom z necivilizovaných zemí pouze Čína z tohoto hlediska). Dále má téměř 7Mega Japonců, takže s nepatrným přírůstkem bude jediným omezením pro FOCUSy pouze vynalezené technologie. Tyto lidi má v relativně málo regionech, takže může použít FOCUSy na nábor Clergy ve vysokém procentu  provincií (na rozdíl zejména od Číny, která má neskutečně mnoho regionů).
2) Vysoké Literacy 40% populace: dobrý základ pro vědu. Na necivilizovanou zemi neobvykle vysoké číslo.
Snažil jsem se dělat si poznámky, ale při výzkumu jsem občas zapomněl. Pokusil jsem se to dát nějak dohromady, ale je to věc, za kterou neručím. Ostatní již bylo zaznamenáno poctivě.
Názvy provincií a regionů, osobně nerad skloňuju cizí názvy, takže i zde jsem to většinou nedělal. Co se týče výzkumu, snažil jsem se ho překládat a do závorky psát originální název (pokud nebyl velmi podobný). Některé technologie, kde jsem nepochopil, o co jde, jsem však nechal v angličtině. Překlad jsem nedělal doslovný, ale v v nějakém kontextu. Např. Muzzle loaded rifles. Doslovný překlad by byl nabíjení pušky tlamou, což si někdo může vyložit jako hlavní (již na tomto fóru bylo zepředu nabíjené pušky). To je však blbost, zepředu se nabíjeli od jejich vzniku. Naopak cílem bylo nabíjet zezadu, aby se mohlo rychleji nabíjet. Proto zde jsem přeložil pušky nabíjené zezadu.

Poslední maličkost. Save/Load byl používán hodně. Někdy v těžších válkách, ale hlavně, když chcípl dobrý generál. Další "zákeřnosti" již však ne. To asi vše na úvod.

Něco o Japonsku
Japonským císařem je císař Ninko, který vládne již od roku 1817. Ve skutečnosti vládne Šogun Tokugawa Lenari. Izolace Japonska již není tak absolutně spolehlivá jako dosud. Pomalu se začínají dostávat i sem zprávy o vnějším světě. Císař si toto začíná uvědomovat a v roce 1935 se stává vůdcem lidí, kteří chtějí otevřít Japonsko světu a skončit z jeho izolací. V té době je však ještě Šogunát velmi silný. Šogun Tokugawa Lenari je ještě dostatečně silný na to, aby tradiční izolaci Japonska dokázal bránit. A tak je na spadnutí válka mezi oficiálním a skutečným vládcem Japonska. Naštěstí oba vůdcové si uvědomují, že občanská válka by mohla pomoci případnému nepříteli, který by chtěl expandovat na úkor Japonska. Proto sednou k jednacímu stolu a přijmou dohodu, která určí vývoj v nejbližších letech. Císař již fakticky získává některé pravomoci, stává se hlavou státu. Je povolen parlament, kde jsou zastoupeny tři frakce. Šogun a jeho strana však stále zůstávají vládnoucí silou Japonska. Izolace Japonska se částečně omezuje. Je povolen mezinárodní obchod. Povoluje se vývoj nových technologií v různých oblastech života. Císař je hlavním nositelem expanzivní politiky Japonska. To co však se mu nepodařilo prosadit, je západní styl společnosti známý v Evropě nebo Americe. Dohoda fakticky vstupuje v platnost a tím i nové uspořádání společnosti 1.1.1836.

Japonsko na cestě k západní civilizaci (1836-1852)


Japonsko v roce 1836
Obrázek
1836:
Zásadním problémem Japonska i přes slušnou vzdělanost obyvatelstva je nízká efektivita výzkumu nových technologií. Zlepšení tohoto stavu má nejvyšší prioritu. Zatím zvláštní ideje (dále jen FOCUS) je schopen prosazovat pouze v jednom regionu. To využije v nejlidnatějším regionu Osaka. Na urychlení náboru duchovních. Dále se zkoumají Práva člověka (The Rights of Man). Císař si od toho slibuje, že bude moc aplikovat FOCUS i v další provincii. Prosadí plnou platbu duchovních, bohužel administrace a vojsko zůstává na 50% svých potřeb. Zahajuje výstavbu prvních 6 transportních lodí. Ta jde však velmi pomalu, neboť potřebný materiál vyrábí velmi málo živnostníků. Japonsko získává tak mírně záporný rozpočet. Naštěstí se v dubnu v provincii Kobe objeví ložisko drahých kovů. To výrazně zvedne příjmy Japonska, které postupně umožní zvednout výdaje administrace a vojenských platů na 100% svých potřeb. A to při ziskovém rozpočtu s 50% zdaněním obyvatelstva a bez cel.
V oblasti expanzivní politiky Japonska zkoumá císař několik možností. Pomáhá mu zde i věštecká koule. Logickým krokem by měla být Korea. Avšak to by v očích světa pro Japonsko znamenalo 20 badboys. Zde mu právě věštecká koule poradí, ať počká na westernizaci Japonska a vývoj technologie Nacionalismus&Imperialismus. Nevýhodou tohoto postupu je, že to bude později a hlavně jako kolonie. V tuto chvíli by Anexí Koreje získal regiony asi jako plnohodnotné státy. Císař věří, že se zde Japonská kultura prosadí a půjde později tyto kolonie změnit na plnohodnotné státy. Proto Koreu odkládá a začíná pokukovat po koloniích evropských států. Do hledáčku možné expanze se tak dostává Nizozemská Java (2 Mega obyvatel), španělský Luzon (0,5 Mega obyvatel, blízsko Japonska, má přístav, který zatím Japonci nemohou stavět) nebo Portugalský Mosambique v Africe jako dobrý výchozí bod pro pozdější kolonizaci v regionu. Vše přináší 9 badboys. Bohužel na Holandsko má přátelský vztah Velká Británie, která by se mohla vložit do konfliktu. Španělsko má mocné spojence. Proto volba padla na portugalský Mosambique. Císař s nelibostí sleduje, jak se Portugalsko snaží získat spojence. I když Japonsko nemá úplně všechen potřebný materiál na výstavbu všech potřebných lodí, císař v dubnu vyhlašuje Portugalsku válku o Mosambique.
1837:
9tis. portugalských vojáků oblehlo Bonin. V dubnu má Japonsko konečně 6 transportních lodí. Výstavba lodí stále pokračuje bohužel stejně pomalým tempem. Dále Japonsko zahajuje výstavbu pravidelné armády. Jestli je velkým problémem nedostatek materiálu na výrobu lodí, tak pro armádu je to katastrofa. Žádné malé zbraně se nedaří nakoupit. Proto se Japonsko může spolehnout prakticky pouze na lehce ozbrojené vojáky připomínající spíše sedláky (Irregular army). Armáda o síle 18tis mužů s generálem Taro Dewa (A2, D2, M-10, S10) je naložena a na poslední chvíli vyložena na ostrově Bonin. Portugalci měli naštěstí armádu bez generála, takže jsou zde lehce rozprášeni. Poté je armáda rozdělena na 6 armád, naložena na lodě a převezena k břehům jihovýchodní Afriky. 4 armády jsou vyloženy v provinciích regionu Mosambique. Zbylé dvě s generálem Taro Dewa v provincii Angoche. Během obléhání jsou v této provinii vojáci napadeni 3tis. Portugalských mužů. Po bitvě Portugalcům zbývá 1tis mužů, které Taro Dewa s 3 tis. vojáky likviduje v provincii Quellimane. Ihned poté začíná obléhat tuto provincii. I když jsou postupně všechny provincie Mosambique dobyty, Portugalsko je odmítá předat. Proto válka pokračuje obléháním dalších jižních Portugalských provincií.
1838:
V lednu začíná výzkum ideologického myšlení (Ideological Thought). Měl by umožnit aplikovat Focus na 3 provincii. Dále by měl otevřít cestu k objevům zvyšující pluralitu země. Ta je rovněž velmi důležitá pro rychlost výzkumu nových technologií. Aplikuje Focus v provincii Edo na nábor duchovních. V únoru 1840 po úplném dobytí všech Portugalských provinciích (ještě v předchozím roce) konečně Portugalci předávají Mosambique Japonsku.

Japonsko v Africe s plánem kolonizace a jižní Afrika
ObrázekObrázek

1839:
Poklidný život v míru bez významných událostí
1840:
V únoru si diplomaté všímají, že vznikla Britsko-Ruská válka o Aljašku (nakonec ji Rusové uhájili). Výsledkem této války bylo, že Španělsko nevyslyšelo ruskou prosbu o pomoc a tím ztratilo tohoto spojence. Císař si dovolil zaspekulovat, že by Británie díky této válce mohla nechat Španělsko na holičkách. Proto je Španělsku v dubnu vyhlášena válka o region Luzon (9 badboys). V Manile je postaven přístav, který zatím Japonci stavět nemohou). Britové opravdu Španěly nechali na holičkách (až na druhý pokud, musel jsem 1 Loadovat). Tato válka vlastně probíhala pouhým obsazením Tichomořských španělských ostrovů. Proběhla pouze jediná námořní bitva mezi 1 španělskou transportní lodí a 16 japonskými transportními loděmi. Ještě tento rok byly všechny tyto provincie obsazeny. Španělsko však odmítá zatím Luzon předat.
1841:
V dubnu konečně Španělsko předává Luzon Japonsku, které bude po dlouhou dobu žít v míru. Japonsko v listopadu zahajuje výzkum Idealismu, který by měl přinášet o 50% více výzkumných bodů (RP research point). V třetí provincii Nagoya za pomoci FOCUSu zrychluje nábor duchovních. Ještě tento rok po tvrdých sporech mezi císařem a šógunem Japonsko umožní západní vliv v Japonsku. Přináší to zrychlení výzkumu, ale zároveň nárůst militantnosti Japonské společnosti.
1842-1852 : Poklidný život v míru cesta k přijetí západního stylu společnosti. Události během tohoto období
Březen 1842 : Přijata pětiletá britská pomoc při výcviku vojáků v provincii Sendai. (2%RP , pravidelný nárůst militantnosti v této provincii)

Japonský Luzon (obrázek bohužel až z roku 1850)
Obrázek

Květen 1842 : Přijata pětiletá francouzská pomoc při výcviku vojáků v provincii Kagoshima.
Září 1843 : Přijata americká pomoc při výcviku vojáků v provincii Vigon.
Červen 1844 : Započat výzkum Pozdního osvícenství Filosofie. (Late Enlightenment Philosophy) - Měl by o 10% zvýšit efektivitu vzdělávání obyvatelstva. Dále by měl o 5% zatraktivnit emigraci do kolonií. To zatím však není třeba. V Mosambique jej již více Japonců než domorodců. Na Luzonu je Japonská kultura již nepřehlédnutelná.
Říjen 1844 : Přijata turecká pomoc při výcviku vojáků v provincii Marioka.
Květen 1845 : Započat výzkum positivismu - Měl by o 10% zvýšit efektivitu vzdělávání obyvatelstva (+5% atraktivita emigrace do kolonií).
Leden 1846 : Přijata další americká pomoc při výcviku vojáků v provincii Utsunomiya.
Květen 1846 : Císař Ninko umírá. Novým císařem je jeho syn Komei, který pokračuje v politice svého otce.
Únor 1847 : Zahájen výzkum Volného obchodu (Freedom of trade).
Březen 1847 : Přijata ruská pomoc při výcviku vojáků v provincii Mosambique.
Březen 1847 : Provincii Yokohama je povoleno umožnit přítomnost Britů (Western Presence) v této provincii. +1%RP zvyšuje se militantnost o 0,1 v této provincii.
Listopad 1847 : Zahájen výzkum Post Napoleonic Thought
Červen 1848 : Konečně zřízen první pěší regiment profesionální armády. Japonsku se hlemýždím tempem daří nakupovat malé zbraně.
Květen 1848 : Přijata francouzská pomoc při výcviku vojáků v provincii Nara.
Září 1848 : Zahájen výzkum pušky nabíjené vzadu (Muzzle loaded rifles).
Březen 1849 : Přijata francouzská pomoc při výcviku vojáků v provincii Hakodate.
Březen 1849 : Přijata turecká pomoc při výcviku vojáků v provincii Yokohama.
Duben 1850 : Zahájen výzkum pušek se závěrem (Brech loaded rifles).
Únor 1852 : Dokončen druhý profesionální regiment
Červenec 1852 : Díky výzkumu nových technologií, kontaktu se západním světem (dvě západní kolonie dobyty) má císař již velkou podporu v Japonské společnosti. Je pravda, že společnost je velmi rozdělena, průměrná militantnost obyvatelstva dosahuje 3,5. Zatím žádné nepokoje nevznikly. Císař Komei přijímá i přes protesty šóguna západní styl společnosti. Na počest narození prvního syna, následníka trůnu jsou tyto reformy nazvány po něm a proto se jmenují reformy Meiji. Za těchto 16,5 roku se Japonsko výrazně změnilo. Vzdělanost se sice zvýšila zatím nepatrně z 40% na 44,9%. Ale měsíční nárůst dosahoval již 0,0356 z počátečních 0,0073 měsíčně. Nejmarkantněji však narostl výzkumný potenciál a to ze 4,74RP na 13,57 RP denně.

Japonsko na konci necivilizované éry
Obrázek

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 261
Registrován: 28 úno 2012, 07:00

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od chip » 19 dub 2014, 06:56

Počátky civilizovaného Japonska (1852-1859)


Japonsko v civilizované éře (oproti předchozímu obrázku změna asi jen nárůst RP)
Obrázek

Díky přijetí západního stylu společnosti získává Japonsko také prestiž. Tato prestiž a silná armáda prakticky na začátku z Japonska dělá Secondary power. To mu už umožňuje kolonizovat barbarské kmeny. Dále Japonsko získalo CASUS BELI „vytvoř protektorát nad státem“ (praktická anexe a vytvoření kolonie - Establish Protectorate, ale pouze nad zemí s jednou provincií. I když výzkumný potenciál značně narostl, stále nedosahuje takových hodnot, jakých by mohl dosahovat. Toto zůstává hlavním úkolem. Dále je třeba začít s výstavbou továren a tím i zmenšit závislost na dovozu. Vzhledem k tomu nezbývá moc na výzkum v armádě. Z tohoto důvodu je třeba expanzivní politiku zaměřit na státy pokud možno bez konfrontace s velkými vyspělými státy, jako jsou zejména V. Británie, Francie, Rakousko, Rusko nebo USA. Na diplomatickém poli je nutné zajistit přístup na severní kontinent. Křišťálová koule praví, že vznikne povstání v Americe a vytvoří se konfederace amerických států. Pokud bude v silách Japonska, bude z dlouhodobého hlediska vhodné pomoci zachovat tento budoucí stát. Rovněž pomoc Mexiku proti USA se může v budoucnu ukázat jako důležitá. I když zatím USA není extra silný stát (např. ve srovnání s Franciií), v budoucnu se to může změnit. Takže zlepšovat vztahy s Mexikem a získat vojenský přístup. Plánovaná strategie v bodech :
1) Výzkum : Jelikož křišťálová koule předpověděla, že bude možné CASUS BELI „vytvoř protektorát nad státem“ použít i na státy o max. 4 regionech, stává se toto prioritou číslo 1. Poté se výzkum zaměří na složky zrychlující výzkum. Dále na řadu přijde povolení co největšího množství možných výrobků.
2) Továrny : zejména velmi ziskové víno, dále cementárna, lahvovna, alkohol a výroba látek. Začít pracovat na tom, aby Japonsko bylo postupně výrobou soběstačné a nebylo závislé na ostatních státech. Avšak vynechá vysoce prodělečné výroby.
3) Vojenská expanse : Hlavním zájmem Japonska jsou Korea (asi 2,3mil. dosp. mužů), Dai Nam (1,5mil), Burna (soused s Britskou Indiií), Oman (ovládá velkou část pobřeží východní Afriky a dobrá pozice v Malé Asii) a Egyptský region Halaib (umožní brzy kolonizovat Darfur, výborná pozice při kolonizaci Afriky) a Suez (po výstavbě Suezského průplavu kontrola vojenských lodí mezi Středozemním mořem a Indickým oceánem, navíc výhodná pozice k expanzi do Evropy.
1852 :
Japonsko zahajuje mohutnou výstavbu továren (3x vinárna, lahvovna, cementárna, tkalcovna). Dále začíná zkoumat „stát a vláda“ (State&Goverment), který by měl přidat další 2 možné výzkumy na podporu plurality a přidat možnost zvláštní ideje na čtvrtý region. Dále zahajuje kolonizaci barbarské části Mosambique. Jelikož Oman vlastní 5 regionů, vyhlašuje válku o region Lindi (4 badboy). Africkou část armády 6 regimentů rozdělí na 6 samostatných armád, které oblehnou jednotlivé provincie Omanské Afriky. Omanské jednotky se zde nenacházejí. Mezitím však Oman vylodí postupně 2 regimenty v Mosambique. Nejbližší 3 jednotky po dokončení obléhání se sdruží do jedné armády a napadnou Omanskou armádu v Mosambique. Vítězí a v dalších dvou bitvách na území barbarů ji likvidují. Ostatní armády mezitím pokračují v obléhání dalších provincií.
V srpnu Japonsko získává oficiálně status Secondary power. Zároveň se daří slušně nákup malých zbraní. Proto začíná vytvářet profesionální regimenty pěchoty v mnoha regionech.
1853 :
V dubnu 1853 Oman předává region Lindi do Japonských rukou. V květnu proběhnou velká povstání Jakobínů, které se s malými obtížemi podaří potlačit. V říjnu 1853 začíná vývoj Nacionalismu a Imperialismu. Pomocí 4 FOCUSu zrychluje nábor duchovních na Luzonu.
1854 :
V únoru Španělsko společně s Francií vyhlašuje koloniální válku o Luzon (vzhledem k tomu, že tam nemá žádnou CORE provincii, tak nás to překvapuje). Takže plán nebojovat zatím s velkými mocnostmi skončil neúspěchem. Naštěstí v té době má Japonsko již několik profesionálních armád, bohužel ne v Africe. Tam se naštěstí během celé války nepřítel nevylodí. Japonsko umisťuje armády na všechny významné ostrovy (3 a více provincií). Na Luzonu ještě probíhá výstavba. Malé ostrovy nechává Japonsko napospas nepříteli. Bez loďstva mu stejně nic jiného nezbývá. Prvních půl roku se jedná vlastně o podivnou válku, nic se neděje. Francouzi se odváží pouze na malé ostrovy, takže po celou dobu války se s nimi Japonská armáda v bitvě nepotká. V listopadu okupují Mindor (samostatný ostrov v regionu Luzon).
1855 :
V lednu Francie okupuje Okinawu. V únoru se Španělé vyloďují ve Viganu na Luzonu. V březnu s těžkými ztrátami poráží 30tis japonská armáda 20tis španělskou armádu ve Viganu. Oběma zbývá zhruba 14tis vojáků. Po ústupu Španělsko oblehne Manilu. Naštěstí ztráty doplňuje Japonsko výrazně rychleji než Španělsko. V srpnu výrazně obnovená japonská 28tis armáda poráží 16tis španělskou armádu, která ustupuje na Legazpi, kde utrží další porážku od Japonské armády. Poté Španělé ustupují na svůj Tacloban, kam je Japonsko díky námořní blokádě nemůže pronásledovat. Japonská armáda se rozdělí na dvě části. Regimenty s největšími ztrátami jdou doplňovat stavy na Vigan, druhá ustupuje jen do Manily a čeká, až se nepřítel vrátí do Legazpi. V listopadu je použit použit Focus na pátý region Luzon zase na nábor duchovních. Dále je zahájen výzkum veřejného průmyslu (publisching industry) povolujícího výrobu stejnokrojů. Je dokončena kolonizace Mosambique a začíná kolonizace barbarské části regionu Sena.
1856 :
V lednu vrácená španělská armáda doplněna na 6tis mužů je 18 tis. japonskou armádou znovu v Legazpi poražena. Francouzi okupují ostrov Bonin. V březnu nová porážka španělské 4 tis armády. Poslední dubnový návrat španělské armády se jí stal osudný, neboť zbylé 2tis vojáků byli rozprášeni. Tento měsíc Francie nabízí bílý mír, který Japonsko s radostí přijímá. Při konstrukci dalších expanzivních plánů Japonsko zjišťuje, že stále (i přes vynalezení Nacionalismus a Imperialismus) nemůže použít na Koreu Casu Beli, vytvoř protektorát. Křišťálová koule dodává, že to lze jen pro země se statutem Great Power. Bude nutné přehodnotit plány postupu. Zatím neznámo jak. V květnu Japonsko zahajuje výzkum raných klasických teorií a kritik (Early classical theory a critique). To by mělo otevřít cestu k výrobkům ze dřeva (prkna, židle, papír). V srpnu Japonsko převáží 36 tis. armádu do Afriky. V listopadu zahajuje výzkum mechanizovaného hornictví (Mechanical Mining).
1857 :
V dubnu nakládá Japonsko dvě armády na transportní lodě a převáží k Egyptským břehům. V květnu zahajuje výzkum Funkcionalismu. V červnu 1857 vyhlašuje Japonsko válku o Halaib region (4 badboys). Vyloďuje vojska v provinciích Massawa a Assab. Část těchto armád se přesouvá do provincií Akordat a Asmara. Po ztrátách má Japonsko v Egyptě 36 tis. mužů. Egypt se bojí rovnocenného souboje, takže vhodným manévrováním s částí armád tyto provincie dobyty bez boje s Egyptskou armádou. Egypt své manévrování takticky nezvládl a díky attrition v Akordatu zaútočí pouhých 21tis mužů (původně 36tis. armáda). Japonsko postupně zapojí 35 tis mužů. Vysoké ztráty zhruba (12 tis na obou stranách) prakticky umožní následující rok v dalších dvou bitvách (v Kassale s velkými ztrátami a WAD Madanni) tuto Egyptskou armádu zlikvidovat.
1858 :
Poté Japonsko pokračuje v obléhání dalších provincií. Nepochopitelné zůstává, proč zhruba 9 tis. armáda stojí v barbarské provincii Djibuti? V srpnu se Japonsko dostává na 8 místo na světě. V září začíná výzkum Biologismus (efektivita vzdělávání +10%).

Počátky Japonského Great power (1859-1862)

1859 :
V lednu Egypt předává Japonsku region Halaib. (Kolonizace Darfuru se zatím odkládá). Dále Japonsko získává oficiální statut velmoci (Great power).

Japonsko v Egyptě a plán kolonizace
Obrázek
Japonsko Great power
Obrázek

Influenci Japonsko zaměřuje na Čínu, zdroj surovin. V březnu je kolonizována barbarská Sena a začíná kolonizace Zambie. V červenci přijímá Japonsko nabídku aliance se Španělskem (doufá, že nevznikne další válka).
1860 :
Bez jakýchkoliv diverzních akcí proti Japonské diplomacii v Číně, Japonsko získává přátelský vztah s Čínou (Opinium Friendly). V březnu Velká Británie dosáhne roční přerušení nárůstu Japonské influence v Číně (Japonsko Banned). Influence přesunuta na Siam. (ve sféře vlivu GB). V červnu se rozhoří občanská válka v Americe. Vzhledem k vlastním silám Japonsko ignoruje radu křišťálové koule a nekoná nic k možné intervenci (nakonec zhruba za 3 roky USA povstání potlačí). V srpnu zahájen výzkum Zkušeností (Empiricism).
1861 :
V březnu Japonsko obnovuje získávání influence v Číně. V listopadu zkoumá možnost tisku papírových bankovek (Ad Hoc Money Bill Printing).
1862 :
V březnu Japonsko přerušuje získávání influence v Číně (Rusko se blíží k 50 bodům). Vyplatilo se, Rusko 50 bodů vyhodilo na Francii (snížení na neutrální vztah), proto v květnu je obnoveno získávání influence v Číně. V červnu je dokončena kolonizace Zambie, Japonsko začíná kolonizovat Zambezi. V srpnu zahajuje Japonsko výzkum peněžní burzy (Stock Exchange). Británie se blíží k 50 bodům influence v Číně, proto Japonsko přerušuje. Britové 50 bodů vyhodí za vymazání ruských bodů (expel advisor). Japonsko obnovuje nárůst bodů influence v Číně a v září ji získává do sféry vlivu. Krátce na to uzavírá s Čínou alianční smlouvu. Právě včas, badboy se Japonsku blíží k nule a v plánu jsou paralelní války. Čína se rozhodně jako spojenec bude hodit. Pro udržení sféry vlivu v Číně (příp. později i v dalších zemích) bude použita tato taktika. Japonsko počká, až někdo se těsně přiblíží ke 100 bodům influence a pak jim je vymaže (Expel advisor). Nutné je však myslet na to, že mezi jednotlivými diplomatickými akty v Číně je min. mezera 15dní, tudíž nelze vymazat body influence více států téměř najednou.

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 261
Registrován: 28 úno 2012, 07:00

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od chip » 19 dub 2014, 07:19

Paralelní války (1862-1865)


Proč paralelní války. Důvodem je prostý fakt. V míru se odečítá každý měsíc 0,1badoboy. Ve válce se však odečítá pouhých 0,03badboys. Pokud chce stát expandovat, je třeba myslet i na tuto maličkost. Proto, pokud na to vojensky má, je vhodné některé války provést najednou (paralelně), aby byl co nejdelší čas v míru.
1862 :
V říjnu Japonsko vyhlašuje válku těmto státům : Korea, Dai Nam a a Oman (24badboys dohromady). V Korei a v Dai Viet společně s Čínou zvítězí v několika bitvách, ale s velkými ztrátami. Oman je postupně okupován bez odporu.
1863 :
V únoru Španělsko (+Belgie a Francie) vyhlašuje válku o region Osaka (ani si Císař nevšiml, že byla zrušena aliance). Takže paralelní války se neplánovaně rozrůstají ze třech na čtyři. Příště bude nutné další paralelní války si pořádně rozmyslet. V březnu je konečně zničena 1 Korejská armáda (původně 18tis.) v Inchonu. Nakonec je v Inchonu po útoku zničena i druhá Korejská armáda (rovněž 18tis.) i díky obklíčení (nemá kam ustoupit. Obrázek jsem zapomněl stáhnout, snad si vzpomenu příště). Bohužel Japonská generalita zapomněla na Korejský ostrov Cheju. I přes válku s Evropou (Francie, Španělsko a Belgie) se podaří v dubnu na tomto ostrově vojska vylodit (18tis). Nepřátelských lodí je u Japonska málo a naštěstí likvidují Čínské transportní lodě v jiných mořích. V květnu Japonsko zahajuje výzkum Post Nelsonian Thought (výstavba přístavů). Dále se dozvídáme, že v USA skončila občanská válka vítězstvím Unionistů a tak zůstávají USA jednotné. Naštěstí mají alianci s Mexikem, které drží všechny své CORE provincie. Doufejme, že to vydrží, jinak už bude Japonsko nuceno vojensky zasáhnout v severní Americe. V červnu je anektován Oman (asi 300tis lidí), takže má pouze strategický význam. Problémy na válečném poli nutí Japonsko investovat výzkum i do vojenské oblasti. V září začíná zkoumat principy rozkazů (The Command Principe). Dále je anektována Korea. V říjnu se vyloďuje 12tis Španělů v Lamě.

Anektovaný Oman
Obrázek

1864 :
V lednu 24tis armáda poráží španělský výsadek v Lamě a v dalších dvou bitvách likviduje. V únoru Japonsko zkoumá systém vojenského personálu (Military staff systém). V květnu přesměrovává nárůst influence na Mexiko s cílem získat přátelský vztah (pro možnost zasáhnout v případném konfliktu s agresorem USA, zatím mají alianci). Dále Japonsko anektuje Dai Nam. V říjnu Japonsko začíná zkoumat medicínu.
1865 : Francie útočí s 24tis muži na 16tis japonskou armádu v Hailabu. Japonsko se štěstím vítězí. V květnu druhý francouzský útok v Hailabu končí fiaskem a v červenci třetí pokus končí rozprášením francouzské armády. V červnu se Japonsko připojilo k ženevské konvenci. V červenci začíná zkoumat experimentální železnici (Experimental railroad). V říjnu je dokončena kolonizace Zambezi, Japonsko začíná kolonizovat Darfur. Španělsko okupuje Zanzibar a neúspěšně útočí v Dar ES Salam (oba 24tis vojáků). Nakonec s radostí Japonsko přijímá nabídku bílého míru od Francie.
Shrnutí paralelních válek : Je vidět, že pokud má stát hodně nepřátel, mohou se na něj ostatní vrhnout. Pokud však nejste přímo sousedem mocného státu, dá se často takový útok ubránit. Nepřítel vždy posílá omezené množství vojáků a celkově mu chybí zaměření na jedno strategické místo. Japonsko během 3 let anektovalo 3 několika provinční státy. Dále se dokázalo paralelně ubránit mocným agresorům (zejména Francie, která si taky Wargoal přidala). Avšak blokáda učinila své, srazila finanční rezervy z 1,35M na 215k. Bylo nutné snížit radikálně vojenské platy (kupodivu to nebyl zásadní problém v bojích, asi má vliv na tvorbu vojáků v provinciích). Objevy zvýšili vojenské výdaje (nároky na zásoby), proto se museli platy nechat i v míru na 50% procentech.

Japonsko v Asii po paralelních válkách
Obrázek

Krátká doba míru (1865-1869)
Duben 1866 : Zahájen výzkum tisku bankovek soukromými bankami (Private Bank Money Bill Printing).
Prosinec 1866 : Platy vojska vráceny na max. možnou mez (díky Ženevským konvencím) 90%.
Leden 1867 : Západní vliv se projevil v Šogunově straně. Šogun v této straně a tím i ve vedení státu končí. Strana se přejmenovává na Imperialistickou stranu. Japonsko se stává 7 velmocí. Zahájen výzkum Centrálního tisku bankovek (Central Private Bank Money Bill Printing).
Září 1867 : Umírá císař Komei a na jeho místo nastupuje 15 letý syn Meiji.
Květen 1868 : Zahájen výzkum Introspectionismu (bonus pro obnovu jednotek).
Září 1868 : Zahájen výzkum Asocianismu (bonus pro obnovu jednotek).
Květen 1869 : Zahájen výzkum Romantismu.
Říjen 1869 : Pohraniční spor (border incident) se Španělskem, který dává Japonsku CASUS BELI na jeden plnohodnotný region Španělska. Bohužel je to více jak rok do vypršení míru se Španělskem.
Příprava na válku a válka se Španělskem a Francií (1870-1871)
1870 :
V lednu je zahájen výzkum kulometů (Machine Guns). Dále přesouváme body influence do Egypta s cílem snížit jejich vztah s USA. Japonsko tam má své zájmy, takže potřebuje oslabený Egypt. Turecká invaze vždy naráží na USA, které se po čase na obranu Egypta připojí. V únoru získává Japonsko vojenský přístup v Itálii, která se neúspěšně společně s Británií brání Francouzské agresi. Japonsko zahajuje převoz 36tis vojáků do Itálie, které dorazí v červnu. Dále přesun 18tis vojáků ke španělskému ostrovu Fernado Po. Mezitím přichází překvapivá nabídka od Rakouska na alianci, kterou císař přijímá. V červenci vyhlašuje Japonsko válku Španělsku o South Cameron (zatím pouze ostrov Fernando Po, zbytek v rukou barbarů). Toto předčasné vyhlášení války přináší zvýšení militantnosti Japonského obyvatelstva o 4 (nakonec výhoda – umožnilo provést 2 politické reformy), ztráta 20 prestiže (válkou nabyta zpět) a 2 badboy (po vypršení CASUS BELI by bylo 10). I když se jedná o malý ostrov (s přístavem), má strategický význam pro kolonizaci Afriky. Na obranu Španělska se dle předpokladů přidávají Francie a Belgie. Taktika je jednoduchá, všude obranná válka, invaze na ostrov Fernando Po a napadání menších francouzských jednotek v Itálii. Množství Francouzů v Itálii však bylo překvapující. 18tis vojáků na Fernando Po se vylodí, ale při ústupu transportních lodí jsou 4 zničeny. Jen 2 téměř šroty se vrátí do Japonského přístavu v Africe. První útočná bitva díky dobrému Japonskému generálovi (4 útok) a špatnému francouzskému generálovi (-1 defenze) a přesile 36:27 tis končí drtivým japonským vítězstvím. V srpnu diplomaté nenápadně zkoumají ochotu Rakouska zapojit se do války (velmi pravděpodobné – very likely). Rakousko naši výzvu přijímá (nutno jeden Load). Část francouzských vojsk se přesouvá do Rakouska. V Aquile Japonsko poráží 10tis francouzskou armádu. V listopadu opět v Aquile poráží 16tis francouzskou armádu. Francie nabízí předání South Cameron. Zatím odmítáme, nepotřebujeme francouzskou rozpínavost.
1871 :
I když Francie okupuje polovinu Itálie, uzavírá v březnu s V. Británií (leader obranné války Itálie) bílý mír. Japonsko už nemá důvod pokračovat ve válce a přijímá anexi South Cameron. V této válce svedlo Japonsko 5 vítězných bitev, Rakousko 3 vítězné. Jednou Francouzi Rakušáky porazili. Pokud by nebyl přijat mír, pravděpodobně by Rakousko utržilo velkou porážku. Po válce si může Japonsko dovolit rovnou 42 procentní daň, která zajišťuje zhruba vyrovnaný rozpočet.

Mír před neplánovanými paralelními válkami (1871-1878)


Japonsko před velkou kolonizací v Africe
Obrázek

Květen 1871 : Japonsko začíná zkoumat analytickou filosofii (100% bonus výzkumu). Dále začíná kolonizovat South Cameron, Bas Congo, Windhock, Solimand a Abeche.
Září 1872 : Zahájen výzkum Revoluce a Kontrarevoluce.
Srpnu 1873 : Zavedená rovná daň 40%.
Řjen 1873 : Je snížen vztah mezi USA a Egyptem. Japonsko přesouvá body influence na Equator.
Leden 1874 : Zahájen výzkum Sociálních věd (Social Science) a zahájena kolonizace Dahoney.
Září – Říjen 1874 : Zkolonizovány South Cameron, Bas Congo, Windhock, Solimand a Abeche. Japonsko zahajuje kolonizaci Niger, Gabon, Namaqualand, Congo a Wari.
Duben 1875 : Equator ve sféře vlivu Japonska, Zahájen výzkum Associationism.
Listopad 1875 : Zahájen výzkum Phenomenalism.
Říjen 1876 : Zahájen výzkum Realismu.
Duben 1877 je kolonizováno Dahone, začíná kolonizace Mauretanian Coast.
Červen 1877 : Zahájen výzkum Impressionismu.
Září 1877 : Pohraniční spor s Portugalskem, Japonsko získává CASUS BELI na jeden Portugalský stát.
Leden –Únor 1878 : Zkolonizovány Niger, Gabon, Namaqualand, Congo a Wari. Japonsko začíná kolonizovat Botswana, Guinea, Togo, Timbuktu, Lagos.

Neplánované paralelní války (1878-1879)


1878 :
V březnu Japonsko vyhlašuje bez spojenců válku Portugalsku o Douro. Po vítězné bitvě v Lisabonu (vyloděných 36 tis zaútočilo na 30 tis Portugalců) se na stranu Portugalska připojí Velká Británie. Později i Itálie. V dalších dvou bitvách je tato portugalská armáda zlikvidována. Začíná obléhání jednotlivých provincií, které již proběhne v klidu. Mezitím je v květnu zahájen výzkum Expresionismu. Připojení Velké Británie přináší mnoho komplikací, ale má jednu výhodu. Nemůže zasáhnout ve prospěch někoho jiného. Proto v červenci císař vyhlašuje válku o protektorát nad Burma (8 badboys). Při tom požádá o spojeneckou pomoc. Naštěstí se připojují i Rakušané. Tíhu války necháváme na Číně, nechceme se zde střetnout zatím s Brity. Ta prakticky bitvy prohrává, ale díky mnoha jednotkám se jim daří postupně Burmu okupovat. V Indočíně provádíme mohutný nábor vojsk. Japonsko zvedá válečné daně na 50%. 24tis Japonců poráží 22tis Britů v jižní Africe. 18tis. vojáků poráží 6tis Italů ve Warri.
1879 :
V únoru je ve sféře vlivu Hanover. V Coronou je zlikvidováno 3tis Portugalců. V dubnu je zahájen nábor vojsk v Africe a v Coronozu zlikvidovány další 3tis Portugalců. Japonská armáda již zkouší vlézt na část území okupované Burmy (Čínou). Vydá se tam i Velká Británie, ale její armády mají velké ztráty nedostatkem zásob. Proto se Japonsko v červnu v pohodě ubrání 22tis Britů. Je zahájen výzkum Clipper Design. V červenci GB předává Japonsku Portugalské Duoro a Japonsko se tak dostává na Evropský kontinent. Dále již se může zapojit do bojů s Burmou a během 3 bitev je Burmská armáda zlikvidována. Poté Japonsko oblehne zbývající 2 neokupované regiony. V září Japonsko začíná zkoumat Alphabetic Flag Signaling. V listopadu Burmu anektuje.

Japonsko po anexi Burmy
Obrázek

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 261
Registrován: 28 úno 2012, 07:00

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od chip » 19 dub 2014, 07:45

Mír před Paralelními válkami s největšími mocnostmi (1880-1885)


Leden 1800 : Zahájen výzkum Phenomenology&Hermetic (bonus pro výzkum).
Červenec 1880 Přesunuty body influence na Meklenburg. Je kolonizován Mauritian Coast. Zahájena kolonizace Bamako.
Březen až červen 1881 : Kolonizovány Guinea,Botswana, Togo, Lagos a Timbuku. Je zahájena kolonizace Wagadugu, East Angola, Boni (Tichomoří), Bougouni a Inner Mauritania. Po zkolonizování těchto území, bude prakticky smět kolonizovat jen Japonsko (popř. jednu kolonii Turecko). Ostatní velmoci nebo Secondary power nebudou mít již k barbarským koloniím přístup (leda, že by si ho vybojovali).
Duben 1881 : Zahájen výzkum Experimental psychology (bonus obnova jednotek).
Březen 1882 Zahájen výzkum Psychoanalýzy. V červnu je ve sféře vlivu Meklenburg.
Květen 1883 : Zahájen výzkum Naval Design Bureaus.
Srpen 1883 : Zahájen výzkum parníků (steamers). Dále přesměrována influence na Oldenburg.
Říjen 1883 : Kolonizováno Bamako a začíná kolonizace South Angola.
Leden 1884 : zahájen výzkum železných parníků (Iron Steamers).
Květen 1884 : Pohraniční spor mezi Japonskem a Francií (Border Incident) a Japonsko získává roční CASUS BELI na jeden francouzský plnohodnotný region (state). Japonsko přesouvá jednotky do Afriky (58tis) z Indočíny.
Červen až Září 1884 : Zkolonizovány Wagadugu, Bougoni, East Angola, Bonin a Inner Mauretania. Japonsko zahajuje kolonizaci Nothern New Guinea, South New Guinea, Micronesia, Kasai a Niamey.
Září 1884 : Zahájen výzkum ocelových parníků (Steel Steamers).
Listopad 1884 : Pohraniční spor s Velkou Británií (pro Japonsko CASUS BELI na britský plnohodnotný stát). Zintenzivňuje se příprava na válku. Výstavba transportních lodí v severovýchodní Africe a poté z této oblasti přesun 38tis vojáků do Porta (bude v oblasti celkem 76tis).

Paralelní války s největšími velmocemi (1885-1889)


Vstupovat do těchto válek byla pro Japonsko šílenost. Japonsko mělo CASUS BELI na dvě největší velmoci, a pokud je chtělo využít, muselo vést válku s oběma největšími velmocemi. Z loďstva k dispozici mělo pouze 30 transportních lodí. Takže na moři totální nula. Vojenský výzkum byl dosud na pozadí zájmu. Zkrátka CASUS BELI přišlo příliš brzo, chtělo to alespoň o 2 roky déle. I když Japonsko nebylo pořádně na válku připravené, vojenská hrdost zvítězila a císař se rozhodl ty dvě CASUS BELI využít. Spojence Japonsko nepovolává. Nechce riskovat, že slabé nebo technologicky zaostalé spojenecké armády utrží porážky a tím sníží WAR SCORE.
1885 :
Dále diplomatickými cestami bylo zjištěno, že se s vysokou pravděpodobností Francie za své spojence nepostaví (několik marných pokusů) a proto byla v květnu (těsně před vypršením CASUS BELI) vyhlášena válka přímo Francii o region Mahajanga (severní Madagaskar, stojí 17 WAR SCORE). Naštěstí Rusko nechalo Francouze na holičkách, takže z významných spojenců Francii zůstali Španělé, Švýcaři a Holanďané. Jak se později ukázalo, francouzští spojenci byli větší problém pro Francii než pro Japonsko. Japonsko je bylo schopno porážet, čímž mu narůstalo válečné skóre. Japonci se takticky bojům s velkou francouzskou armádou vyhýbali a dovolili 50tis francouzské armádě oblehnout Porto. Dále vyhlásilo Japonsko válku Siamu o region Chiang Mai. Císař doufal, že se Britové postaví na stranu Siamu. V době vyhlášení války to však Britové neudělali. Britové toto obvykle dělají později s Wargoalem Status Quo. Během června až srpna je v několika bitvách zničená 36tis. Španělská armáda. V první bitvě nasazen dvojnásobek, všechny síly v oblasti Japonců. Postupně se v dalších bitvách množství nasazených vojáků zmenšovalo úměrně se zmenšováním španělské armády. V srpnu zaveden vojensko-průmyslový komplex a zahájen výzkum Strategie přesunů (Strategic Mobility). Během srpna až října v několika bitvách zničeny dvě 12tis armády (francouzská a Švýcarská). Během těchto bitev se přesunuje i hlavní původně 50tis. francouzská armáda (vždy, když k ní ustoupí menší bratříček, přesune se do míst, kde se nacházejí Japonci nebo v případě jejich přesunu do míst kam se přesunují. Japonci včas zdrhli nebo přerušili přesun a napadli vždy menší francouzsko-švýcarské armády. Nakonec se díky přesunům se hlavní francouzská armáda zredukuje zhruba na 30 tis a znovu obléhá Porto. Během září až října je také zničena Siamská armáda a okupováno několik provincií. Britové vstupují do války na straně Siamu a Japonsko na poslední chvíli přidává WARGOAL o Assam v Indii. Poté se začne valit na Japonská území šílená množství britských armád (odhadem 0,5-1 mega). Japonci se stahují z hranic do vnitrozemí a nechává Brity oblehnout jeho provincie. Stejně dojde i na bitvy v provinciích na hranicích s Čínou (ve sféře vlivu Japonska). V prosinci 70tis Japonců poráží 36tis Holanďanů.
1886 :
V lednu zahájen výzkum profesionální armády. Francouzi dobyli Porto a 36tis. mužů (během obléhání nějaké ztráty doplnili) napadlo 34 tis. armádu v Convilhe, která se úspěšně se štěstím ubránila (bitva skončila v dubnu). Během února až dubna Japonsko poráží s druhou Evropskou armádou ve třech bitvách Nizozemce. V dubnu Španělé mobilizují. Během dubna a května Japonci vítězí nad společnými francouzsko-holandsko-španělskými silami. Poté již Francie válku vzdává a Japonsku předává Mahajangu. Během této války na Mahajangu nevkročil jediný japonský voják, Japonsko okupovalo nějaké bezvýznamné provincie v Africe. Lze říci, že získání Mahajangy bylo pouze díky válečnému skóre s vítězných bitev. V květnu zavedena rovná válečná daň 50% a zahájen výzkum vojenského plánování (Military plans). Mezitím se rovněž rozhořeli boje v Indočíně s Brity. V Myitkině se Japonci ubránili Britské přesile. Dále se v dubnu Japonci ubránili útoku Britů v Tanggyi. Poté vítězný útok 12tis Japonců na 8tis Britů v Putonu. Během července a srpna ve třech bitvách zlikvidována britská 30tis armáda v severní Africe. V září zahájen výzkum Point Defense Systém. V listopadu se Britové vyloďují v samotném Japonsku, kde začínají boje. V jižní Africe Japonci vítězí v Otiinense.
1887 :
V březnu po několika vítězných bitvách (jednou i britská přesila) je konečně zlikvidováno 72 tis Britů vyloděných v Japonsku. Japonci rovněž vítězí Thanh Hon. V Patao jsou Japonci poraženi a ustupují do Číny. Díky přesile v Indočíně Britové okupují bývalou Burmu, osvobozují okupované provincie Siamu a začínají obléhat provincie bývalého Dai Nam. Avšak se již začíná projevovat Atrriton a prohry britských vojsk na početním stavu armád. Naopak Japonsko okupuje celou Britskou severní Afriku a začíná obléhat jižní. Je zkolonizována South Angola a začíná kolonizace Kazembe. Po obsazení mnoha Japonských provinciií v Indočíně Britové odveleli část vojsk do oblasti Egypta, kde rovněž vedou války. To umožní konečný obrat války v Indočíně, kde Japonsko přebírá iniciativu. Ještě se sice podaří Britům okupovat 3 provincie bývalého Dai Nam, ale to bude vše. Během dubna až července jsou po bitvách v Than Hou, Vinh a Savanmakhet zlikvidovány 3 prořídlé armády. Mezitím v květnu zahájen výzkum organické chemie. V srpnu jsou zlikvidovány 2 prořídlé britské armády v Tourane. V následujícím období zničena britská útočící armáda ve Vinhu. Díky likvidaci několika britských armád si Japonsko může dovolit obkličovací taktiku a likviduje 30tis Britů v Than Hou. Japonsko osvobozuje 3 okupované provincie bývalého Dai Nam. Zahajuje obléhání Siamských provincií. Mezitím je kolonizována Northern New Guinea, South New Guinea, Micronesia a Niamey. Japonsko zahajuje kolonizaci North Cameron, Bangui, Kate a Equator. Japonsko okupuje britskou jižní Afriku.
1888 :
Britská druhá válka končí a začínají se pomalu vracet další britské jednotky. V březnu je díky obklíčení zničena britská útočící 30tis armáda v Xiangalouli. Dále jsou zničeny prořídlé britské jednotky v Salime. V březnu Japonsko zahajuje výzkum Elektrocity. Dále zkolonizovalo Kasai a začalo kolonizovat Congo Orientale. V květnu je Japonsko donuceno přerušit obléhání Siamských provincií a zapojit veškeré své síly v Indočíně proti útočícím Britům v Sukhotai a Xiangabouli. Když další britské jednotky nepřicházejí a Japonsko v těchto bitvách získává převahu, ustupuje několik jednotek z bojů do okolních provincií, aby Britové byli obklíčeni. Díky vítězným bitvám a obklíčení je v srpnu zlikvidováno 70tis Britů v Sukhothai a 60tis v Xiangabouli. Britové jsou nuceni mobilizovat. Během srpna a prosince je mnoho drobných potyček. V Moulmein Japonsko likviduje 50 tis Britů. V prosinci je ve sféře vlivu Abu Dhabi, které hned na to urazí Japonského diplomata a vznikne válka.

Likvidace Britů v Sukhotai pomocí obklíčení (ani do bojující provincie nemohou ustoupit, nesedí mi počty zbytku ve výsledku bitvy a na obrázku přímo v Sukhotai. Předpokládám, že jsem nějaké vojáky během bitvy stáhnul-ustoupil do volných i nepřátelských provincií kvůli obklíčení, ale jistě to nevím)
Obrázek

1889 :
V lednu jsou v Tangguyi zničeny další britské jednotky. Vypadá to, že v Indii a v Indočíně nemají Britové žádné armády. Proto v únoru Japonsko povolá do války Čínu (aby mu pomohla s okupací britských provincií). Díky tomu se sníží hodnota okupovaných Japonských provincií, zvedne se válečné skóre a Britové předávají Japonsku Siamský Chiang Mai a svůj Assam. V březnu Abu Dhabi uzavírá s Japonskem mír a uznává Japonskou sféru vlivu. Dále je zahájen výzkum železnice (Early railroad). Okamžitě jsou z kolonií na plnohodnotné regiony převedeny Halaib, Mosambique a Namaqualand.
Ačkoliv to na začátku těchto válek vypadalo jako mission imposible, dokázalo Japonsko bojovat s největšími velmocemi a získat od nich požadované regiony. A to vše prakticky bez jakéhokoliv loďstva (nepočítáme-li transportní lodě, které stejně nebylo prakticky v době války možné použít).

Japonsko po dobytí Assam
Obrázek

Paralelní válka s Itálií a Egyptem (1889-1891)


1889 :
Japonsku se nelíbí neustále vměšování USA do válek Turecka s Egyptem. Strategickým zájmem Japonska je region Dunayt, kde by chtělo Japonsko vybudovat průplav. Proto přerušuje Japonsko USA na rok možnost růstu bodů influence (BAN ambasady) a snižuje vztah mezi Egyptem a USA (Cordial). V srpnu Japonsko zahajuje výzkum praktických parních strojů (Practical Steam Engine). Dále Italové vyhlašují Japonsku válku. Naštěstí spojenci nezradí. Jelikož Japonsko nemá u Itálie vojska a loďstvo, nechává tíhu války na spojencích, zejména Rakousku. Vyjímku tvoří pouze Portugalská Itálie, kde Japonci zlikvidují 6tis Italů ve Faru a postupně okupují zdejší 3 Italské provincie. Japonsko vyhlašuje válku Egyptu o Dumayd. Do konce září ve třech bitvách zlikviduje 18tis. Egyptskou armádu. A postupně obléhá jednotlivé egyptské provincie. Během října a listopadu Japonsko likviduje 22tis Egypťanů v bitvách v Salima a Dongola.
1890 :
V lednu zavedena rovná daň 25%. Dále zahájen výzkum High&Low \Pressure Steam Engine. Během ledna až března Japonsko likviduje 30 tis Egypťanů v bitvách ve Wad Madan, Sennar a Asosa. Poté již Japonsko může v klidu se věnovat obléhání Egyptských provincií. V květnu je kolonizováno Kazembe a zahájena kolonizace Lindi. Japonci přidávají WARGOAL o Marsa Alam. V červenci zahájen výzkum parního pohonu (Steam Engine). Na začátku srpna Japonci přidávají WARGOAL o Asayut. Vše na konci srpna Egypt Japonsku předává. Tím má Japonsko zajištěn přístup k Středozemnímu moři. I když zpočátku Rakušané měli na válečném poli úspěchy, nakonec Italové získají převahu. Proto mezitím Rakušané, ale i další spojenci uzavírají s Itálií bílý mír. Tato válka se začíná měnit v podivnou válku, kdy se nic neděje. Proto Japonsko zariskuje a převeze jednu armádu z Evropy k severní Africe, které se v listopadu vylodí v Italské Mauretánii. Japonsko zde nenarazí na Italský odpor a zahajuje obléhání zdejších italských provincií.

Afrika s uzavřenou kolonizací pro další státy a dobytým severním Madagaskarem a další částí Egypta
Obrázek

1891 :
V březnu Itálie uzavírá s Japonskem bílý mír. Po uzavření míru s Itálií jsou z kolonií na plnohodnotné provincie převedeny Oman, Abeche, Botswana, Zambie a Lindi (State – lze stavět továrny).

Uživatelský avatar
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od Scipio » 19 dub 2014, 07:52

Japonsko ovládající většinu Afriky? :o Tak tomu říkám něco. :D

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 261
Registrován: 28 úno 2012, 07:00

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od chip » 19 dub 2014, 08:07

8 let míru (1891-1899)


Březen – Duben 1891 : Kolonizováno Kute, Equater, a Bangui. Japonsko má nejvyšší (kulturní) prestiž. Je zahájena kolonizace Kigali, Ilorin a Massenya.
V červnu zahajuje Japonsko výzkum Combustion. V červenci dokončena kolonizace Congo Orientale a zahájena kolonizace Libian Desert. V říjnu se stává plnohodnotným regionem Congo.
Duben 1892 : Plnohodnotné regiony Sena, Mombasa a Micronesia.
Červen 1892 : Zahájen výzkum železné železnice (Iron Railroad).
Červenec 1892 : Plnohodnotný region Bas Congo
Říjen 1892 : Plnohodnotný region Inner Mauretania a Kenya.
Leden 1893 : Zahájen výzkum mechanické produkce.
Duben 1893 : Plnohodnotný region Mauritian coast.
Červen 1893 : Zahájen výzkum Interchangeable Parts
Červenec 1993 : Kolonizována Sena a zahájena kolonizace Katanga. Dále plnohodnotné regiony Niger a Luzon.
Listopad 1993 : Plnohodnotný region Gabon. Zahájen výzkum pevnostního obranného systému (Fort defense systém)
Květen až Červenec 1894 : Zkolonizováno Waw,Ilorin, Kigali a Massenya. Zahájena kolonizace Rift Valey, Lorenzo Marques, Negele a Uganda.
Červenec 1894 : Plnohodnotný region Windhock, Říjen 1894: Plnohodnotné regiony Bamako a Solimand. Kolonizován Libyan desert, zahájena kolonizace Mombasa.
Říjen 1894 : Zahájen výzkum vojenské statistiky (Military Statistics).
Duben 1895 : Plnohodnotný region Guinea,
Červenec 1895 : Plnohodnotné regiony Togo, Timbuktu. Dále zahájen výzkum ocelové železnice (steel railroad).
Říjen 1895 : Plnohodnotné regiony East Angola a Pyongyang.
Duben 1896 : Plnohodnotné regiony Kasai, Haka
Květen 1896 : Zahájen výzkum vojenské logistiky (Military Logistics).
Červenec 1896 : Plnohodnotný region Bougounia. Říjen 1896 : Plnohodnotné regiony Congo Orientale a Marsa Alam.
Listopad 1896 : Kolonizována Katanga, start kolonizace barbarské Kenya.
Únor 1897 : Zahájen výzkum tvorby armádních rozhodnutí (Army Decision Making)
Duben 1897 : Plnohodnotné regiony South Angola, Soul
Červenec 1897 : Plnohodnotný region Avai.
Srpen 1897 : Kolonizováno Lorenzo Marques a Japonsko začíná kolonizovat poslední barbarský region Werder. Zahájen výzkum Army Risk managment.
Září-Říjen 1897 : zkolonizováno Rift Valey, Negele a Uganda. Japonsko znovu začíná používat Focus na nábor duchovních konkrétně v Osaka, Edo a Yamagushi (za tu dobu zdrhli asi do kolonií).
Březen 1898 : kolonizována Mombasa a zahájen nábor duchovních ve Fukuoka.
Duben 1898 : Plnohodnotné regiony Vinhlong, Ciang Mai, Rangoon a Equateur.
Květen 1898 : Zahájen výzkum integrovaného železničního systému (Integral Rail Systém)
Červen 1898 : Ve sféře vlivu Chile.
Červenec 1898 : Plnohodnotné regiony Wagadungu a Bangui. Dále je již postaveno 112 křížníků (Cruiser), takže Japonsko má již konečně reálnou námořní sílu, s kterou ostatní státy musí počítat. S další výstavbou Japonsko počká až na objev bitevní lodě.
Duben 1899 : Plnohodnotný region Libian Desert.
Květen 1899 : Zahájen výzkum Polo automatizace (Semi automatization).
Srpen 1899 : Border Incident se Španělskem.

Paralelní války se Španělskem a Ruskem (1889-1902)


1899 :
Japonsko posílí vojska v Evropě na 90tis. V říjnu vyhlašuje Španělsku válku o Castilia-Leon. Španělští spojenci se do války nezapojí, Španělsko mobilizuje. Tuto válku pravděpodobně hodně ovlivní fakt, že Španělé nemají ještě kulomety. Dále Japonsko vyhlašuje osvobozovací válku Rusku o Ruský Shumsu region. Drobní spojenci Ruska do války reálně zasáhnout nemohou. Na ruské frontě Japonsko vyloží vojska na ostrovech Shumsu a Etorofu, které následující rok okupuje. Dále s druhou armádou vytáhne na Sachalin. Ve Vigu obléhající menší Japonská armáda utrží porážku, ale s menšími ztrátami než Španělé. Tato bitva umožnila Japonsku s druhou početnější armádou (70tis) napadnout Španělské síly a postupně ve třech bitvách zničit 3 menší Španělské armády (až do ledna následujícího roku). Do poslední bitvy již byla zapojena jen 25tis armáda, zbytek v Japonském Portugalsku na doplňování stavů.
1900 :
V únoru zahájen výzkum Anti-Racionalismu. Během března a dubna se Japonsko úspěšně brání španělské přesile, kdy Španělé utrží obrovské ztráty ve Vila Real. Druhá Japonská armáda (50tis) v drobných potyčkách rovněž výrazně oslabuje nepřítele. V květnu v další bitvě ve Vila Real Japonsko prohraje, ale Španělé utrží obrovské ztráty, Japonsko ustupuje do Oporta. Španělé Vila Real oblehnou, ale nechají tam jen část útočících armád. Druhá Japonská armáda zaútočí v červenci na Vila Real a drtivě Španěly porazí. Japonci však prohrají další bitvu v Oportu, i když Španělé mají větší ztráty. Poté může Japonsko začít pronásledovat jednotlivé Španělské armády, které jsou v lednu následujícího roku zničeny. Na ruské frontě na Sachalinu probíhají drobné boje s tamní ruskou armádou, Japonsko záměrně Rusy neobkličuje. Snaží se zvýšit vítěznými bitvami WARSCORE, i když to jde velmi pomalu. Po půl roce je Ruská armáda zničena a je zahájeno obléhání zdejších dvou provincií. Vzhledem k pevnostem se je nepodaří dobýt do konce války. Dále po dobytí ostrovů Shumsu a Etorofu jsou vojska převezeny do oblasti Kamčatky, konkrétně 18tis mužů oblehne Talichiki a dalších 18tis Ossora. V červenci dorazí do Talichiki ruské síly a začne zde bitva. Vzhledem k velkému množství vojsk Japonsko takticky opustí v srpnu bitvu a zbylá vojska se stáhnou k druhé armádě do Ossora. Ta se mezitím dostane pod Japonskou kontrolu. V září až listopadu zde proběhne významná bitva, kdy se Japonci i díky terénu (pohoří) ubrání několika násobné ruské přesile (naštěstí síly nepřítele se zapojovali do bitvy postupně).

Vítězství nad Španěly ve Villa Real
Obrázek

1901 :
Po zničení Španělských armád Japonsko začíná obléhat jednotlivé provincie kontinentální části Španělska. Ve válce se Španělskem již žádné boje neproběhnou. V únoru Japonsko ve válce s Ruskem přidá osvobozovací WARGOAL na Sachalin (russian Halshenwai). V dubnu Japonsko začíná zkoumat Mass Politics. Během dubna až května Japonsko poráží Rusy v Tichiliki. Avšak později před blížící se ruskou přesilou opět se stáhne do Ossora. Zde Japonsko drtivě porazí ruskou přesilu (proti 20tis Japonců se postupně do bitvy zapojí celkem 80tis Rusů). Po této bitvě Rusové předají Japonsku Shumsu a Sachalin.

Vítězství na d Rusi v Ossora
Obrázek

1902 :
V únoru je většina kontinentálního Španělska okupována Japonsko a Španělsko vydává Castila-Leon. Ihned po uzavření míru Japonsko mění Niamey, Kufe, Sariwon,Asyut a Massenya z kolonií na plnohodnotné regiony.

Japonci ve Španělsku
Obrázek
Kurily a Sachalin Japonské
Obrázek

Válka s Holandskem (1902-1903)


1902 :
V dubnu je zahájen výzkum Sociálního odcizení (Social Alienation). Dále vznikne Border Incident s Holandskem. Japonsko převeze část vojsk z Iberského poloostrova do spřáteleného Hanoveru. V červenci vyhlašuje válku o Ambon. Tentokrát vyjímečně požádá své spojence o zapojení do války. Důvodem je obava, že by se později mohli zapojit do války jiné velmoci (hlavně velká Británie), které mají s Holandskem přátelské vztahy. Naštěstí všichni spojenci (mimo sféru vlivu též Švédsko a Rakousko) se do války zapojí (hned první pokus bez Loadů). Během července a srpna v drobných vítězstvích v Lingen, Zvolle a v Arnheim je zlikvidováno 12tis Holanďanů. V září se 36tis Japonců v Assen ubrání 54tis holandské přesile, která je díky obklíčení zlikvidována. Poté již Japonsko v klidu obléhá jednotlivé provincie kontinentálního Holandska. V Tichomoří Japonsko postupně oblehne jednotlivé provincie regionu Ambon a poté další. Taktéž se zde vyloďují Čínští spojenci. V Banjarmasin utrží od Holanďanů porážku. V Kota Waringin se již do bojů v listopadu Japonsko zapojuje a Holanďané jsou poraženi. Po dalších dvou bitvách v Banjarmasin a Pasir je 18tis Holanďanů zničeno. Poté se již jen oblehnou další Holandské provincie.

Zničení Holanďanů v Assen
Obrázek
Japonsko v Tichomoří po kolonizaci severní a jižní Guinee a dobytí Ambon
Obrázek


1903:
V červnu Japonsko zahajuje výzkum infiltrace. V září získává Japonsko Ambon. Okamžitě jsou z kolonií převedeny na plnohodnotné regiony Southern New Guinea, Thanh Hoa, Rift Valley, Dumyat ,Warri, South Cameroon, North Cameroon, Dahome, Waw a Kazembe.

Zase dlouhý mír (1904-1911)


Únor 1904 : Zahájen výzkum Military Direstionism.
Rok 1904 : Plnohodnotné provincie Lagos, Nothern New Guinea, Cao Bank a Lorenzo Marques.
Květen – Říjen 1904 : Velké povstání Jakobínů.
Říjen 1904 : Zahájen výzkum Bolt Action Rifles.
Červen 1905 : Zahájen výzkum Army NCO Training.
Červenec 1905 : Vládu přebírá Nacionalistická strana (reakcionáři).
Říjen 1905 : Sachalin plnohodnotný region.
Červenec 1906 : Japonsko se stává 3 největší velmocí (před USA). Werder je plnohodnotný region.
Říjen 1906 : Plnohodnotné regiony Kigali a Katanga.
Leden 1907 : Zahájen výzkum zezadu nabíjených děl (Iron Muzzle Loaded artilery).
Květen 1907 : Plnohodnotné regiony Kwanju (poslední Asijská kolonie) a Ilorin. Dále zahájen výzkum děl s železným závěrem (Iron Brech Loaded artilery)
Říjen 1907 : Výzkum děl s ocelovým závěrem (Steel Brech Loaded artilery). Rovněž se plnohodnotným regionem stává předposlední kolonie Uganda. Poslední kolonie Negele zůstane do roku 1936 jako kolonie. Díky produkci kávy, které je velký nadbytek, je tam hodně nezaměstnaných. Takže migrace občanů s Japonskou kulturou se prakticky nekoná. Tudíž asi nevznikne 1% populace Japonských úředníků.
Prosinec 1907 : Japonsko druhá velmoc, před Francií, kterou později předstihne i USA
Duben 1908 : Zahájen výzkum Nepřímé dělostřelecké palby (Indirect artillery Fire).
Leden 1909 : Zahájen výzkum generace elektrického pohonu (Electrical Power Generation)
Září 1909 : Zahájen výzkum Assembly line.
Červen 1910 : Velké povstání komunistů, které je brzy potlačeno.
Srpen 1910 : Zahájen výzkum Shift Work.
Červen 1911 : Zahájen výzkum Clean Coal

Válka s Francií (1911-1912)


1911 :
V srpnu Pohraniční spor s Francií. V září 1911 Japonsko vyhlašuje válku Francii o Amphanili (jižní Madagaskar) a zahajuje výzkum levného železa (Cheap Iron). Do října i díky obklíčení zničí 24tis útočící francouzskou armádu v Tolauoro. K 6tis bránících vojáků se postupně připojovala většina japonských vojsk na Madagaskaru (celkem 48tis). Během listopadu a prosince se Japonci úspěšně ubrání francouzské přesile v Alego. Dále podniknou s přesilou úspěšný útok na Francouze v Leonu (90tisx59tis). Úspěšně se ubrání v Kongu (21tisx23tis). Dále úspěšně 18tis Japonců zaútočí na Sikason, kde se postupně do bitvy zapojí 26tis Francouzů.
1912 :
Během ledna úspěšně zaútočí 80tis Japonců na 48tis Francouzů v Burgosu a v Jene 34tis Japonců proti 13tis Francouzů. V únoru umírá císař Meiji a nastupuje jeho syn Taiso. V březnu je zahájen výzkum levné oceli a provedena první sociální reforma (Trinket Hear Care). V dubnu je objevena bitevní loď (1loď dává 19 bodů vojenské prestiže) a zahájena jejich výstavba. Dále Japonci úspěšně útočí na Holanďany (francouzský spojenec) v Sekondo. V květnu se úspěšně Japonci Holanďanům brání v Akoupe. Během července až října 88tis Japonců se štěstím útočí úspěšně na 120tis Francouzů (druhá polovina Francouzů dorazila prakticky hned po zahájení bitvy) v Burgosu. V říjnu Japonsko zahajuje výzkum pokročilé metalurgie. Dále od Francouzů získává Ampanily, čímž je Madagaskar pod plnou kontrolou Japonců.

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 261
Registrován: 28 úno 2012, 07:00

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od chip » 19 dub 2014, 08:53

Dva roky v míru (1912-1914)


Leden 1913 : Reforma Low Health Care a zavedena rovná daň 15%.
Červenec 1913 : Zahájen výzkum Electric Furnace.
Leden 1914 : Reforma Acceptable Health.

Válka s Brity (1914-1915)


1914 :
Jelikož je badboys téměř na nule, vyhlašuje císař v dubnu Britům válku o North Bengal. Taktika se stále nemění, obranné boje, napadání nepřítele s přesilou. Boje probíhají v Africe a v oblasti Indie a Indočíny. V květnu zahájen výzkum Aeronautics. 102 tis Japonců se úspěšně ubránilo 130 tis v Argatala. 60tis Japonců úspěšně napadlo 48tis Britů v Dossa. Dále několik menších vítězství na různých místech. V červenci jsou Japonci napadeni britskou přesilou v Argatala. Vzhledem k vývoji bitvy Japonsko zahajuje obklíčení této provincie. Některé obkličující jednotky jsou také napadeny. Nejvýznamněji v Sitwe, kde se rozhoří druhá velká bitva. Část jednotek v Indočíně je zatím vyčleněna na napadání menších obléhajících britských jednotek a postupně s přesilou je napadá. V říjnu v Africe Japonsko likviduje 35tis Britů v Gaborone a dalších 25tis v Linyat. Během listopadu a prosince zlikvidováno 33tis Britů v Magwe. V jižní Africe zahájeno obléhání britských provincií.
1915 :
V lednu reforma Grand Health Care. Napadání menších jednotek končí. Japonsko všechny jednotky přesouvá do obrany před útočícími Brity. Útočná armáda rozdělena, část na pomoc do Imphal a druhá část s dobrým defenzivním generálem (definsive 3) do Argatala. Japonsko z bitvy o Argartala stahuje nejzdecimovanější armádu (rovněž s dobrým generálem - defensive 3). Ostatní armády v Argatala jsou bez generála, takže velení přebírá nově příchozí generál po ústupu nejzdecimovanější armády. V oblasti téměř vše v bojích ve čtyřech provinciích. Pouze dvě britské armády (11tis a 8tis) obléhají dvě provincie a ještě chvíli budou. Proto Japonsko zdecimovanou armádu, která ustoupila z Argatala rozdělí a nejzachovalejší regimenty využije na obklíčení ostatních provincií. V té době je zhruba 1/3 provincií v oblasti okupována Brity. Konečně v únoru bitva v Argatala (probíhá od července) končí a díky obklíčení a vítezství je zlikvidováno 270 tis Britů. Část z Argatala poslána na pomoc do Sittwe. Dalších 30tis Britů zlikvidováno v Imphal. Japonsko přidává další WARGOAL na South Bengal. Dále povolává do války na pomoc Čínu, která by měla pomoc s dobýváním britských provincií. V březnu jsou zlikvidovány téměř všechny armády v Africe (jednu Japonsko přehlédlo). Dále je zlikvidováno 40tis Britů v Ducca. Japonsko zahajuje výzkum Moderní Centrální Banky. V dubnu končí bitva v Sittwe, kde je zlikvidováno 100tis Britů a Japonsko se vrhá na poslední dvě malé britské armády v oblasti, které jsou zlikvidovány v červnu. V červenci Japonsko likviduje zapomenutou armádu v Africe. Dále má 3 nejprestižnější průmysl (před Japonskem Britové a USA). V listopadu je okupováno již dostatečné množství provincií a Británie předává South a North Bengal. Dále je zahájen výzkum Parní turbíny (Steam Turbine).

Obklíčení Argatala a problémy obklíčení
Obrázek
Lividace 270tis Britů v Argatala
Obrázek
Japonsko se severním a jižním Bengálem
Obrázek

Krátká doba míru (1916-1919)
Leden 1916 : Imperialist Faction a zahájena výstavba dalších 4 továren v South Bengal. To zvedá min. rovnou daň na 25%
Červenec 1916 : Zahájen výzkum Obchodních bank (Business Banks)
Říjen 1916 : Zahájen výzkum pozdních klasických teorií (Late Classical Theory)
Leden 1917 : Zahájen výzkum Organizace továren (Organized Factories).
Říjen 1917 : Zahájen výzkum vedení výzkumu (Scientific Managment)
Leden 1918. Vláda Coinservative faction. Reforma Nízká podpora v nezaměstnanosti (Low Subsidies).
Únor 1918 : Zahájen výzkum historických teorií (The historical Theory).
Srpen 1918 : Egypt ve sféře vlivu.
Říjen 1918 : Zahájen výzkum Struktura trhu (Market Strukture).
Leden 1919 : Zahájen výzkum zkušenost velké války (Great War Experience)

Válka se Španělskem (1919-1920)


1919 :
V květnu se rozhoří pohraniční spor se Španělskem a Japonsko vyhlásí Španělsku válku o Galicia. Vše se prakticky odehraje pouze v Evropě. 1 armáda rozdělena na 4 části, zahajuje okupaci provincií Galicie. Druhá armáda napadá zmobilizované Španělské jednotky, které oblehli Japonské provincie. V těchto bojích mají Španělé velké ztráty. V říjnu jsou již evropské španělské síly zničeny a Japonsko oblehne další provincie s touto rozdělenou armádou. Dále Japonsko zahajuje výzkum Moderní armádní doktríny (Modern Army Doctrine).
1920 :
V červnu Japonsko začíná výzkum moderních divizních struktur (Modern Divisional Strukture). V srpnu je většina evropského Španělska v rukou Japonska a Španělsko předává Galicia.

Dvacátá léta v míru (1920-1929)


Březen 1921 : Zahájen výzkum těžké výzbroje.
Říjen 1921 : Zahájen výzkum omezeného přístupu na cestu (Limited Access Road)
Červenec 1922 : Zahájen výzkum Syntetických polymerů.
Leden 1923 : Reforma Extended Subsidies
Duben 1923 : Restore academia, Zahájen výzkum Mass Culture & The AvantGarde
Prosinec 1923 : Zahájen výzkum obchodních bank (Business Banks)
Duben 1925 : Zahájen výzkum Investičních bank (Investmen Bank)
Listopad 1925 : Zahájen výzkum Bankovního dohledu (Bank Inspection Board)
Červen 1926 : Zahájen výzkum podílových fondů (Mutual funds)
Listopad 1926 : Císař Taiso umírá, nastupuje nový císař Showa.
March 1927 : Zahájen výzkum Time saving Measures
Září 1927 : Japonsko se stává největší velmocí, i když průmysl má na 3 místě. Zahájen výzkum Neoklasických teorií.
Japonsko jako největší velmoc
http://www.sdilej.net/?di=1013978929908
Duben 1928 : Zahájen výzkum strategie řízení (Managment Strategy)
Leden 1929 : Zahájen výzkum Keynesian Economics

Poslední válka s Brity (1929-1931)


1929 :
V dubnu Japonsko vyhlašuje válku Britům o Patna. V Africe Japonsko postupně napadá síly nepřítele, které oblehli japonské provincie. Postupně Japonsko britské síly zde zlikviduje. Přesto se Britům podaří dobýt nakrátko 2 provincie v Africe. Poté Japonci začnou obléhat jednotlivé provincie v Africe. 60tis armáda v Indočíně je rozdělena na 4 části, které oblehnou zdejší 4 britské provincie. Část se později zapojí i do bojů s Brity (obrana i útok). V Indii Japonsko takticky vyčkává, co udělá nepřítel. V červnu 167tis Britů napadá 84tis armádu v Calcata. Zbytek britských sil oblehne japonské provincie zejména v Indočíně. Druhá 50 tis armáda je rozdělena na obklíčení Calcuta. Poslední 80 tis armáda v Indii napadá nepřítele. Část však musí vypomoct při obraně Jessore, kde v přímém boji (bez obklíčení) přes 47tis Japonců zlikviduje téměř 48tis Britů. V září Japonci poráží a díky obklíčení likvidují 167 tis Britů v Culcata. Na to Japonsko povolá Čínu do války, která se rovněž účastní několika bitev. Avšak se významně podílí na dobývání britských provincií. V říjnu Japonsko zahajuje výzkum Organizace rozvoje (Organizational Development). V listopadu se Britům podaří dobýt Toongo, v této válce jedinou provincii v oblasti Indie a Indočíny.

Přímá likvidace 48ti Britů
Obrázek

1930 :
V lednu je v poslední velké bitvě zničeno 68tis Britů v Keunjar. Dále v oblasti Číny a Indočíny nejsou již žádné britské jednotky. Japonsko společně s Čínou obléhá jednotlivé provincie Britů a jejich spojenců. V červenci zahájen výzkum Obchodních regulací (Business Regulations). V září má Čína pod kontrolou celý Tibet tudíž Tibet musí přijmout anexi Čínou.
1931 :
V lednu Japonsko zkoumá regulaci trhu (Market Regulation). V květnu od Britů získává Patrna a Delhi. Tím se Japonsko dostává na první místo i v průmyslu. V Japonsku se ujímá vlády Imperial Faction a je zahájena výstavba šesti továren v Patna.

Japonsko po dobytí Patna a britského Delhi
Obrázek

Mír do konce (1931-1935)


Červen 1931 : Zahájen výzkum Ekonomcké odpovědnosti (Economic Responsibility)
Únor 1932 : Zahájen výzkum Vládních intervencí (Goverment Interventionism)
Červenec 1932 : Vlády se znovu ujímá Conservative Faction a je znovu zavedena rovná daň 15%.
Září 1932 : Zahájen výzkum Principy rozkazů (námořních –The Command Principe)
Listopad 1932 : Zahájen výzkum Battleship Column Doctrine
Únor 1933 : Zahájen výzkum Systém požární ochrany (Fire control sytem)
Květen 1933 : Zahájen výzkum Námořního plánování (Naval Plans). Dále se Čína na úkor Ruska stává velmocí.
Srpen 1933 : Zahájen výzkum Námořní profesionalizace (Naval Profesionalism)
Listopad 1933 : Zahájen výzkum Raider Grand Doctrine
Duben 1934 : Zahájen výzkum Weapons Platform
Září 1934 : Zahájen výzkum Námořní statistiky (Naval Statistic)
Leden 1935 : Zahájen výzkum Tvorbynámořních rozhodnutí (Naval Decision Making)
Květen 1935 : Zahájen výzkum Námořní logistiky (Naval Logistic)
Listopad 1935 : Zahájen výzkum Main Armament

Great power na konci hry
Obrázek
Počty obyvatel na konci hry
Obrázek
Japonské technologie (zbývá pouze námořnictvo)
Obrázek
Grat a Secondary power 1.1.1936
Obrázek

Koukám, že chybí třeba i území, zejména Afrika. Až budu mít čas, naloaduju konec a ještě přidám obrázky.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3511
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od Cizinec » 19 dub 2014, 10:08

Impozantní. (:-)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Uživatelský avatar
Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Příspěvky: 668
Registrován: 07 pro 2012, 19:04

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od Smajl » 19 dub 2014, 12:14

:clapping: Velmi zajímavé. Japonci ovládají většinu Afriky, Chile mezi světovými velmocemi, japonské Španělsko...
Ještě by se mi líbila mapa celého světa ;)
Lord Medgar Tully, pán Řekotočí - viewtopic.php?f=127&t=7705
Císař mandžuský - viewtopic.php?f=124&t=7638

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 261
Registrován: 28 úno 2012, 07:00

Re: Japonská cesta do moderního světa a na vrchol

Příspěvek od chip » 20 dub 2014, 22:07

Stáhnul jsem mapu. Celej svět skládat jsem línej, takže odfláklá mapa z F12. Má však jednu výhodu, lépe rozlišuje Japonsko a Holandsko než na základní mapě ve hře
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Victoria & Victoria 2“