Království obojí Sicílie report

Proveď svůj národ obdobím monarchií přes kolonizaci světa až k vytvoření impéria ovládajícího celou planetu na počátku 20. století.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
merudin
Četař
Četař

Království obojí Sicílie report

Příspěvek od merudin » 28 lis 2013, 20:06

TOhle je můj první report, snad první pořádná hra, kterou jsem hrál ( victoria II : heart of darkness) tak mě omluvte.
Zkráceně: V začátcích jsem začal dělat továrny a pěší divie(nebo brigády?).Naštvalo mě, že mě sardinie tak vyšachovala,když udělala alianci s papežským státem,takže operace na apeninském poloostrově jsem musel na čas vyloučit.

Jako svůj terč jsem si vybral tunis.Ten byl sice v alianci s marokem, ale na takovou vzdálenost s tím nic neudělá.

Samotná invaze se povedla, ale hned po tom mi vyhlásila válku Osmanská říše (+ Maroko)

O tom maroku jsem seteda zmýlil. Maroko s Oř(osmanská říše) se mě vylodily v tunisu, který jsem ubránil, ale i 3x v itálii....nakonec jsem teda vyhrál a tunis je můj... :tssa:

Bitva o Řím

rozhodl jsem se dobýt papežské státy...měl jsem docela silné vojsko (asi 110 000 v evropě a 18 000 v tunisu) a tak jsem čekal krátkou bitvu, pár tisíc vojáků pomoci (Sardinie + Francie ) a nic víc. Ošklivě jsem se spletl.

Francouzi dobyli Tunis a sicílii, i přesto že jsem dobyl papežské státy situace byla kritická.Na severu ( Boloň) jsem měl 38 000 mužů na odrážení sardiňanů.V neapoli 63 000 na ochranu jižní itálie.Na severu byli celkem asi 6 útoků, všechny odraženy.Na jihu to bylo horší.Každou chvíli přišla invaze . na špičku boty se mě vylodily 33 000 mužů(Francouzů), naproti neapoli dalších 30 000.NAvíc jsem už neměl žádne námořnictvo.

Nakonec jsem vyhrál a získal stát ve střední irálii u rakouských hranic!!!

A prej že italové neumí bojovat :tssa: Poradíte mi, kam bych měl expandovat?DO války s francii nebo rakouskem se mi nechce...Díky

Sláva Itálii!!!!

Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Re: Království obojí Sicílie report

Příspěvek od Smajl » 24 pro 2013, 11:28

Chtělo by to obrázky...Victoriu jsem hrál jen chvíli, a shodou okolností právě za Sicílii. Na tvém místě bych se zaměřil na kolonizaci Afriky. Sice nikdy nebudeš mít takový území jako VB nebo Francie, ale mě se podařilo kolonizovat střed severní Afriky (Právě z Tuniska) a dostal jsem se až do Sokota. Nebo můžeš ovládnout severní Itálii (nevím, co tam už máš a co ne) Třeba Sardinii-Piedmont.
Lord Medgar Tully, pán Řekotočí - viewtopic.php?f=127&t=7705
Císař mandžuský - viewtopic.php?f=124&t=7638

hodon
Rotný
Rotný

Příspěvek od hodon » 27 pro 2013, 16:25

Smajl píše:Chtělo by to obrázky...Victoriu jsem hrál jen chvíli, a shodou okolností právě za Sicílii. Na tvém místě bych se zaměřil na kolonizaci Afriky. Sice nikdy nebudeš mít takový území jako VB nebo Francie, ale mě se podařilo kolonizovat střed severní Afriky (Právě z Tuniska) a dostal jsem se až do Sokota. Nebo můžeš ovládnout severní Itálii (nevím, co tam už máš a co ne) Třeba Sardinii-Piedmont.
Jednoduchý, sjednotit Itálii. Připojit k Itálii Chorvatsko, Snažít se o obnovení Římské říše. :)

merudin
Četař
Četař

Příspěvek od merudin » 01 led 2014, 18:53

A co mě může nabídnout afrika,nebo jiné kolonie?Prostě když obsadíš celou saharu tak tam naverbuješ 2 brigády a to je všechno

Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Smajl » 01 led 2014, 20:35

merudin píše:A co mě může nabídnout afrika,nebo jiné kolonie?Prostě když obsadíš celou saharu tak tam naverbuješ 2 brigády a to je všechno
Sahara asi nic, ale mě se líbí ta velká skvrna, kterou pak vlastníš :D. V rovníkové Africe a Asii se ale najdou drahé suroviny (gumovník, tropické dřevo, později ropa...). Jinak nevím, co na tvém místě dělat, na válku s Francií nebo Rakouskem myslím nemáš (jenom se silným spojencem, btw - jaké máš spojence?). Victorii II jsem ale hrál opravdu je chvíli a nemám tolik zkušeností, takže moje rady neber moc vážně.
Lord Medgar Tully, pán Řekotočí - viewtopic.php?f=127&t=7705
Císař mandžuský - viewtopic.php?f=124&t=7638

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 23 led 2014, 15:03

zatím jen pozorně čtu příspěvky, ale teď si dovolím reagovat,
vše záleží na verzi. Já jsem začínal v čisté Vanile (mnoho rebelů), pak jsem zkusil patch 1,4 (v roce 1910 mi hra vždy spadla), tak jsem nakonec skončil u patche 1,3. Ten hraju. Bez jakýchkoliv módů. Vždy jsem hrál za Toskánsko a první věc, co jsem dělal byla likvidace papežského státu. A všude se mi Francie chovala jinak. Když jsem dobýval na začátku region (vypadl mi název provincie Ravena, Bologna ,...) tak v prvních dvou případech jsem ten region získal bez intervence Francie. V čisté Vanile jsem bez intervence Francie v pohodě dobyl i zbytek Papežského státu. Avšak v té 1,3 už ten první region byl zásadní problém. Stálo to hodně pokusů, vymýšlení jak apod, než si mi to podařilo bez intervence Francie. Musel jsem získat jednu provincii z toho regionu (nepamatuju si, jestli Ravenu nebo Bolognu) a Řím. Dále nezničit papežencům kompletně armádu a to vše do půl roku. Proč to píšu, prostě každý patch, každý mód mění AI. Co funguje v jednom nemusí fungovat v něčem jiném.

Dotaz - to ti dovolil na jednou bojovat o celý papežský stát? To mě překvapuje.

Jinak k boji. Když čtu reporty, tak každý s armádou vyrazí do útoku. Pokud máš slabého soupeře, je dobrý mít jinou taktiku. U silného soupeře ve svých provinciích postavit pevnosti, aby je déle musel obléhat. Mít dobrého velitele (rozlišuje se pro útok a pro obranu). Potom nechat soupeře vlézt na tvé území a postupně s plnou silou napadat jeho obléhací jednotky (potřebuješ dobrého velitele pro útok). Když vyhraješ a on ustoupí, tak, obvykle na jiné místo. Vystřídá silnější jednotku v obléhání, která tě jde napadnout. Pokud ustoupíš nepronásleduje a začne obléhat. Pokud by jsi nestíhal (dopředu zkusit jít jakoby za ustupující jednotkou a jinam, aby jsi věděl, jestli budeš mít čas ustoupit nebo ne), tak ustupuj jinam a on tam tu silnou jednotku nasměruje. Až ji tam nasměruje, přerušíš pochod, počkáš až tam dojde a začne obléhat. A ty znovu napadneš oslabenou jednotku. Takhle postupně likviduješ armády soupeře. Pak jsem ještě zkoušel obkličovací metody, ale je to hodně složitý a nejistý. A na popsání šílený. Tímto způsobem jsem z pouhými 3 regiony (Toskana a bývalé papežské) dokázal bez spojenců vyrvat Rakušákům Lombardii bez silných spojenců. Pravda, bylo tam hodně SAVE a LOAD. Jen si nepamatuju, jestli jsem tam něco musel okupovat a nebo mi stačilo skóre 25 z vítězných bitev. Výhodou toho, že soupeře necháš chvíli dobývat tvé provincie také je, že díky atrition (zásoby jen pro malé jednotky) se jim zmenšuje síla. To však nefunguje, pokud má soupeř v těch provinciích CORE, to už si může bez atrition dovolit jednotky větší (avšak nevím jestli v takové síle, jako by je vlastnil, nezjišťoval jsem).

Je fakt, že na hodně věcí bylo SAVE/LOAD, ale zejména díky tomuto stylu boje (hlavně v začátcích hry) jsem za Toskánsko sjednotil Itálii a dokonce skončil jako první. Složité boje v Indii a hlavně díky nákupu bitevnívh lodí (DREAD..... - 1 dává 19bodů). Průmysl jsem měl na třetím místě. Ale je fakt, že jak pronikám do hry, hrál bych to dnes již jinak. Zejména Papežence bych nedobýval celý, ale jen ten jeden region. 20 badboy za zbytek je drahá záležitost. Dále bych se snažil získat vojenský přístup v Belgii (či jiným sousedem Holandska). S tím bych se snažil bojovat o Javu. Je sice daleko, ale dohromady má 2M lidí. Tím pádem budeš mít možnost naverbovat i slušný počet vojáků. Ani tam nemusíš vstoupit, stačí, když Holanďanům dáš na pr..l u nich doma a něco (hlavně provincie s továrnami) okupuješ.

Afrika je dobrá, před kolonizací, ale k tomu je dobrý mít hodně lidí primární kultury (2Mega a více a tím i idee, za jedno mega jednu idei) a dobrou taktiku, aby jsi toho hodně mohl kolonizovat. Kdybych měl dělat obecný návod, bylo by to složitý. Je dost věcí, v kterých hodně plavu (např. asimilace - hodně důležitá věc). Ale rozhodně bych se na tvým místě snažil získat tu Juvu z ní si přepravil vojáky a potom šel do války z Rakouskem. Bez toho stejně Itálii nesjednotíš.

Kapitola sama o sobě je influence (pokud jseš v TOP8) a jak ji získat, jak někoho o ni připravit apod. Díky blbé AI to však jde i s vyspělými státy jako Francie. Těm jsem ukradl influenci na Sardinii-Piemont.

Chip

merudin
Četař
Četař

Příspěvek od merudin » 23 led 2014, 18:28

Prominte, ale celý report je hezky v pr. Tak , itálie se sjodnotila (kromě mě) a vyhlásili mi válku spolu s francií.Neměl jsem šanci

A ještě, jak mám udělat, když se sjednocuje itálie , aby mě taky přijali?

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 24 led 2014, 07:54

Jestli se sjednotila, tak proto, že v nějakém státu zvítězili Garibaldiho rebelové (Itálii jsem dlouho nehrál a nepamatuju si přesně, jak se ti rebelové jmenují). V tu chvíli již neuděláte nic. Zkrátka jste již v pr. Pokud chcete sjednocovat Itálii, je třeba na tom pracovat od začátku. Co nejrychleji být v TOP8 a získávat influenci na ostatní státy. Zajišťovat si přístupy do ostatních zemí a hlavně nedovolit (i za cenu vlastní vojenské intervence) zvítězit Garibaldiho rebelům v jakékoliv zemi. Mě se to taky stalo (konkrétně na Sicílii, připomínám, hrál jsem za Toskánsko) a mohl jsem LOADOVAT hodně zpátky. Prostě hra byla v řiti. U mě to bylo, že jsem se Sicílií bojoval a kompletně zničil její armádu. Pak se rebelové v pohodě množili. Bylo to po válce s ní, takže na vojenský přístup a tudíž na pomoc proti rebelům jsem mohl zapomenout. Proto podruhé jsem si dal pozor, aby jí armáda zbyla a mohla s rebely zatočit. Proč jsem s ní bojoval nevím. Ale jsem přesvědčen, že jsem na dělal s ní špatné vztahy abych dostal CASUS BELI na její region (STATE). Dostal jsem stejně kulový a myslím, že ona vyhlásila válku mě.

Možnosti sjednocení Itálie jsou dvě (připouštím teoreticky další, ale neznám je):
1) Všechny CORE provincie (tím i regiony) vlastníte nebo máte všechny vlastníky ve sféře vlivu.
2) Zvítězí někde Garibaldiho dobrovolníci (rok okupují hlavní město) a vznikne Itálie. Prakticky AI začlení všechny ostatní státy do Itálie (sami tam vstoupí). Když tam vstoupíte vy (taky mi to nějak dovolilo), tak hra končí, protože vlastníkem Itálie bude počítač a ne vy. Takže pokud se u Vás objeví Garibaldiho rebelové, nechte je držet hlavní město a Itálie se sjednotí pod Vámi. (Rada z fóra, já tuto cestu neprováděl, nejistá a nelíbila se mi).

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 24 led 2014, 08:27

Ještě jsem si vzpoměl na jednu maličkost. Nikdy jsem nezkoušel. Sardinie-Piemont může za určitých okolností Francii nabídnout Savojsko a Nice. Výměnou dostane něco. Nevím přesně co, ale pravděpodobně právo na Itálii. (Ve skutečnosti to tak právě bylo v roce 1860, kdy touto výměnou bylo Sardinské království Francií uznáno jako Italské království řekněme s právem anektovat ostatní země Itálie). Pravděpodobně je to 3 cesta na sjednocení Itálie (pouze Sardinie-Piemont), ale nevím. Je to Clavour diplomacy (,kterou mi počítač nabízel i pro Itálii). Jestli skutečně tím vznikne Itálie opravdu, nevím. Mě se to v každém případě zhruba do roku 1865 (úpně přesně si rok nepamatuju) nestalo, kdy jsem Itálii sjednotil. Jak proti tomu bojovat, už vůbec netuším. Zkuste se prosím kouknout, jestli sjednocená Itálie bez Vás má Savojsko a Nice nebo ne. Pokud nemá, tak to byla bohužel tato třetí cesta.

Odpovědět

Zpět na „Victoria & Victoria 2“