Victoria 2 Začátky, rady

Proveď svůj národ obdobím monarchií přes kolonizaci světa až k vytvoření impéria ovládajícího celou planetu na počátku 20. století.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Dandys
Svobodník
Svobodník

Victoria 2 Začátky, rady

Příspěvek od Dandys » 10 srp 2011, 14:36

Dobrý den,
měl bych pár dotazů ohledně hry Victoria 2. Nainstaloval jsem si jí jako čekání na Sengoku a CK2.
Tak prvně bych se rád zeptal jak zvýším průmyslovou hodnotu země. Nemůžu stavět sám továrny a ani je vylepšovat a bourat. Když začnu za jinou zemi ve které stavět a vylepšovat mohu tak zase nemám žádný profit. Rád bych proto dostal odpověď jak se to "dělá". Jinak stavím pevnosti a železnice v pořádku, ale nevidím žádnou razantní změnu. Daně kapitalisti neplatí, ale když postaví továrnu tak ji hned zavřou.
Druhá věc. Proč nemůžu budovat armádu? Mám za Belgii třicet tisíc vojáků ale nové jednotky už budovat nelze. Je to limit státu? Dále bych se rád zeptal jak získám záminku k válce?! Když válčím bez důvodu tak mě hned napadají ostatní. Jak mám tedy expandovat? Tím pádem se mi nezvedá válečné skore a ani prestiž, no a továrny mi nezvyšují průmyslovou hodnotu takže vlastně nemůžu docílit žádného úspěchu. Asi tu hru pořádně nechápu, ale příjde mi, že se v ní nic krom pár činností neděje a ještě k tomu je hrozně krátká. Moc lidí to tady nehraje takže budu rád za každou radu. Děkuji. :?:

gameart
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Victoria 2 Začátky, rady

Příspěvek od gameart » 10 srp 2011, 15:36

Ahoj,
stavění továren je podmíněno několika faktory.Nejdůležitejší je, jaká politická strana vládne v tvé zemi.Ne každá strana povoluje totiž státu (tobě) stavět/bourat továrny.Příslušnou stranu a co všechno komu ta strana dovoluje (reformy, továrny, daně) zjistíš v politické sekci hry.Jde taky změnit vládnoucí strana, byt ne u všech států (třeba USA).Další faktory jsou, jestly máš dostupné technologie na stavění továren, či jestly jsi civilizovaná země.
Další část otázky souvisí s tím co jsem napsal už dříve.Pokud máš vhodnou politickou stranu, můžes ovlivnit kdo bude továrny zavírat či jim můžes přiřadit prioritu, nebo můžeš zatrhnout políčko "státní podpory" továrny když nejde odbyt (hlavně ze začátku má továrna problémy).
Železnice je důležitá bo zvyšuje infrastrukturu a dostáváš tím lepší koefeicient pro suroviny, přepravu.
Vojáci jsou daní opět mnoha faktory :) pokud pominu počet obyvatel a tím možný počet odvodů, tak jsou to "platy" vojáků a taky přiřazení +10% podpory na kraj (uff nevzpomenu si jak se to ted jmenuje), dají se tím poměrně naboostovat :D
Expanze - no tady bych taky potřeboval poradit bo válčim hrozně málo, což mne štve :evil: ... potřebuješ záminku k válce.Bud ji dostaneš náhodně, nebo pokud máš špatné vztahy se sousedem tak můžes dostat pohraniční konfilt atd...

Johnn
Četař
Četař

Příspěvek od Johnn » 13 srp 2011, 19:34

Chci se zeptat hraji za Japonsko, obsadil jsme Koreu a už bych chtěl začít stavět továrny, ale jsem necivilizovaným státem, pls nevíte někdo jak se mám civilizovat?

Yuri
Vojín
Vojín

Příspěvek od Yuri » 13 srp 2011, 20:58

zvyšením bodů (prestiže, vojsk a průmyslu) čím víc bodů tím líp

Johnn
Četař
Četař

Příspěvek od Johnn » 13 srp 2011, 21:29

A nevíš pls kolik jich asi tak mám mít? průmysl mít teda ještě nemůžu, prestiže mám 47(11. místo) a vojska 38(9. místo), což je celkově mnohem víc než maj některý civilizovaný státy

Johnn
Četař
Četař

Příspěvek od Johnn » 14 srp 2011, 00:42

A chtěl jsem se ješte zeptat počítá se do toho skóre armády i loďstvo?

gameart
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od gameart » 14 srp 2011, 21:36

Johnn píše:A nevíš pls kolik jich asi tak mám mít? průmysl mít teda ještě nemůžu, prestiže mám 47(11. místo) a vojska 38(9. místo), což je celkově mnohem víc než maj některý civilizovaný státy
ja teda hravam Reality mod, ale prumysl by se ti mel zlepsovat i vynalezanim prumyslovych technologii.Treba efektivita dolu, manufaktur atd... mimochodem v tomto modu se stanes civilizovanym po vynalezeni urcitych technologii, ktere jsou v politice - eventy, treba to je i ve vanille :oops:
Nerekl bych ze se zapocitava i lodstvo, bo ja mam dycky male lodstvo (cca 40 lodi) ale silnou pozemni armadu a jsem vzdycky casem prvni (hravam Reality mod)

Johnn
Četař
Četař

Příspěvek od Johnn » 19 srp 2011, 00:42

Zrovna dnes jsem na webu našel že jedna válečná loď přidává zaokrouhleně 0,1 bodu.

Mám další otázku zrovna hraju za jednu velmoc a zajímá mě jak zvýšit vliv v nějaké zemi. předem děkuji za odpověď

gameart
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od gameart » 20 srp 2011, 10:01

Johnn píše:Mám další otázku zrovna hraju za jednu velmoc a zajímá mě jak zvýšit vliv v nějaké zemi. předem děkuji za odpověď
Diplomacie -> Prio (proste kliknes na stat kery chces ovlivnit a jak jsou tam ty tri chlivecky tak zaskrtavas podle priority se kterou chces dany stat ovlivnovat, mas urcity pocet bodu denne ktere muzes priradit, takze s rozmyslem)
Diplomacie -> Incrase Opininon (tohle nastane az casem, pote co ten stat nashromazdi od tebe urcity pocet bodu)
Diplomacie -> Add to Sphere (po case se muzes dostat az sem)

nezapomen ze ostatni velmoci neleni a muzou tvuj vliv vysachovat :x

Johnn
Četař
Četař

Příspěvek od Johnn » 21 srp 2011, 15:26

Aha, díky moc :)

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 21 srp 2011, 23:27

Mám dotaz ohledně rebelií. Jde to nějak předělat takovým způsobem, aby moje armády nebyly součástí rebelů? Nějak jsem si zvykl, že občas zrebeluje 10M lidí a jak je pobiju, tak dalších 10M (zajímavé, že z populace se to neodečte...), ale v momentě, kdy mám 250k vojáků a 240k z nich s epostaví proti mně jsem nahranej. Nemám čím bojovat. Kdykoli trochu vyexpím, zrebelují. Navíc je to i nereálné - jaktože 99% vojska i když skládá přísahu a kdovíco ještě jde pomáhat vzbouřencům? Proč tam takové magory berou? :) No zkrátka nechci smazat rebelie, ale chci, aby armáda nebyla zasažena zevnitř. Díky.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 22 srp 2011, 09:23

No jediné, co musíš je, aby byla armáda spokojená. Ještě se mi nestalo, že by povstala celá armáda - to jim snad vůbec nic neplatíš, ne? Nebo hold udržuješ příliš nesvobodný režim v situaci, kdy je společnost už moc pluralitní a po svobodě toužící. To je prostě neudržitelné :)

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 22 srp 2011, 10:48

Ten problém nastává hlavně ve vleklých válkách, které vést musím (nedokážu silnější stát porazit bez opotřebení) a nebo v mnohonárodnostních státech - naprosto ukázkově to je vidět na Prusku. Sjednotím Federaci (nebo Německo - není to podstatné) a všichni Němci s tím souhlasí, pohoda - ale pak mám v zemi tuhle 50K nacionalistů, tamhle 35K nacionalistů. To je divný, protože to Německo všichni chtěli. Pořád bych ale mohl překousnout tyhle divy, ale dál - Moje vlastní armáda se přidává k jim, což je neúnosné - to není časovaná bomba typu jich je 250K, nás 50K, budeme muset zabrat - ne - to je 300K proti ničemu, což vždycky způsobí kolaps státu. Kdyby to ale náhodou nebylo ještě dost, tak mám i Pruské nacionalisty - ehm - takže já za Prusko vytvořil velké soustátí a teď si chci sám vrazit kudlu do břicha a vyrvat všechno, co se dá? Tohle je vážně na hlavu. A těch Prušáků je tak 3-6M, což je nepředstavitelné množství... Jediné, co yb mi stačilo by byla spolehlivá armáda. Jinak výdaje jsou na maximu, daně poor/middle/high jsou (v momentě kolapsu) 10/8/0% a v pokladně byly 2 milionky. (Ono když má člověk liberály, tak neplatí za provoz fabrik, pak stačí pár pokroků na efektivitu daní a ve státě s mnoha obyvateli je vystaráno). Díky za postřeh, ale ani když se snažím o to, co navrhuješ, tak mi to nepomáhá...

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 22 srp 2011, 16:57

Tak vždy záleží na militantnosti populace. Doporučuji si opatchovat hru, v neopatchované hře byly rebélie až moc časté... jinak hold zřejmě nevycházíš vstříc touze populace po reformách. I když pak je tedy poněkud divné, že by to byli nacionalisté - většinou spíše hrozí jakobíni a komunisté...

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 22 srp 2011, 19:52

Nemám problém mít veškeré politické reformy až dole a sociální minimálně ty, co neomezují (bezpečnost, zdravotnictví)+ 1 nebo 2 bodíky v nějakých penzích. Patch mám. Problém zkrátka je, že kdykoliv sjednotíte jakýkoliv stát, tak všechny původní státy na jeho ploše vytvoří nacionalistická hnutí - včetně toho státu, za který byl nový stát sjednocen (trochu moc slov stát ne? :) ) A pak to přelejzá do armády a jsem v háji - nicméně předělal jsem, aby soldieři nikdy netvořili rebely, tak uvidíme (i když pokud to bude fungovat, tak to zase zahrne i nezverbované vojáky, což není fér...). A pak pochopitelně mám asi jako 99% ostatních problém s fabrikami. Nemám problém někde nějakou postavit a rozjet, mám skore 100-1000 (podle doby a státu), ale počítač má zkrátka vždycky mnohem víc... To budu muset někdy - asi za hodně dlouho, protože to zabere moře času - pořádně projít, abych zjistil, co a jak. Mezitím to bude metoda pokus/omyl. Uvidíme.

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 24 srp 2011, 11:41

Tak za Rakousko jsem to málem dohrál do konce. V roce 1921 jsem měl všechny reformy dole (jenom důchody/dávky v nezaměstnanosti žraly 5k denně) a vzbouřilo se 8M reakcionářů. A bohužel armáda se zase přidala. Kruci to je blbě naprogramovaný, že to ani předělat nejde. Teď následuje školní rok s maturitou a přijímačkami na VŠ, tak zas v červenci dám vědět, zda jsem na něco přišel...

Odpovědět

Zpět na „Victoria & Victoria 2“