Victoria 2-otázky

Proveď svůj národ obdobím monarchií přes kolonizaci světa až k vytvoření impéria ovládajícího celou planetu na počátku 20. století.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Re: Victoria 2-otázky

Příspěvek od Vals » 03 led 2013, 20:42

No, musíš mít hodně vojclů. Což u Japonska takový problém není, ale vzhledem k nedostatku technologii je to lepší hnát přes hodně velitelů, protože ti přidávají poměrně výrazně.

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 30 led 2013, 14:48

Díky moc :)
Přišel jsem,viděl jsem a Bůh zvítězil-Jan III.Sobieski král Polský

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 03 úno 2013, 10:14

A ještě bych měl dvě otázečky: Nevíte prosím jak si zvětšit námořní dosah? Pro kolonizaci jistého ostrova v Pacifikum musím mít námořní dosah 200 a já mám 78 jak ho zvětšit? A ještě:Ve Victorii musím bojovat ve válce o celou oblast anebo si můžu (podobně jako v Europa Universalis) zabrat pouze jednotlivé provincie?

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 03 úno 2013, 11:32

Dosah zvětšíš postavením námořní základny blízko toho ostrova.
Můžeš válčit jenom o určité oblasti a musíš je celé dobýt, jinak se nepřítel nevzdá.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 03 úno 2013, 23:11

Obrázek

Neví někdo co je to za číslíčka u toho pomlácenýho šmudly?
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

korysh
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od korysh » 04 úno 2013, 09:43

Nebude to war exhaustion?
Stejně umřem....

Work smart, not hard.

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 04 úno 2013, 11:54

Děkuji za odpověď :)

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 24 úno 2013, 15:38

Ještě bych měl pár otázeček, byl bych rád kdyby jste mi je zodpověděli: 1.) Jakou výhodu má, že si někoho přidám do sféry vlivu
2.) Dá se někde zjistit, jak se jmenuje monarcha či prezident, který zrovna vládne?

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 24 úno 2013, 17:05

1) Když máš stát ve sféře vlivu je to jako spojenec takže půjde s tebou do války a tak. Navíc tě většinou nikdy nezradí :salute:

2) To bohužel ve hře není implementováno. Jenom jednou a to v hře za Prusko mi to napsalo že monarcha např.Fridrich Vilém II. zemřel ale to byla asi jenom náhoda takže toto bohužel ve hře není. Ale byl by to skvělej mod :D
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 24 úno 2013, 17:46

tovlasek píše:1) Když máš stát ve sféře vlivu je to jako spojenec takže půjde s tebou do války a tak. Navíc tě většinou nikdy nezradí :salute:

2) To bohužel ve hře není implementováno. Jenom jednou a to v hře za Prusko mi to napsalo že monarcha např.Fridrich Vilém II. zemřel ale to byla asi jenom náhoda takže toto bohužel ve hře není. Ale byl by to skvělej mod :D
Děkuji moc :) ale je škoda že tam jména tych monarchů nejsou. A ještě bych měl otázku. Hraju za sjednocenou Itálii a chci si dát do sféry vlivu Tunis. Mám s ním srdečné vztahy ale to okýnko na přidání do sféry je pořád zašedlé. U Černé Hory mi to ale povolilo hned dát si jej do sféry.

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 24 úno 2013, 17:53

Jo no ty monarchové by byli skvělí :)

Zkus najít myší na to tlačítko a mělo by se ti tam ukázat proč. Jinak sorry Victorka je moje modla ale sféry vlivu jsem nikdy nepochopil :D
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 24 úno 2013, 20:18

Tunis je pravděpodobně již ve sféře vlivu jiné země - pravděpodobně Francie. Napřed ji musíš jejího vlivu zbavit (rovněž diplomatická akce), což jde při maximálním diplomatickém vlivu (friendly + 100)

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 25 úno 2013, 10:06

Tunis právě že nemá nikdo ve sféře. Pokouším se o to asi už šest let ale pořád je okénko zašedlé :(

hodon
Rotný
Rotný

Příspěvek od hodon » 25 úno 2013, 18:06

Musíš zlepšovat sféry, každá nová úroveň stojí určitý počet bodů vlivu, za ty body můžeš i někomu vztahy pohoršit, či se postarat o vyhoštění diplomatů. Čim je stát vlivnější, tim je těžší ho přidat do sféry. Pak tam máš 3 okýnka jak moc ti záleží na zlepšíní vztahů Minimálně(prázdné)-Málo(jedno plné)-Středně(dvě plné)-Vysoce(tři plné).

Úroveně sfér máš:
Neutrální
Srdečný
Přátelský

Sféra má výhody, že tě v případě vojny nezradí, obchodují s tebou tušim. Nevýhody: Nemůžou vyhlašovat války, ale jsou pod tvou ochranou.

Ber to jako by to bylo EU, NATO, Varšavská Smlouva, apod... nějaký svaz.

Je dobrý mít ve sféře vlivu můžeš mít druhořadé mocnosti a nižší.. Velmoci ne!
Přidávej si státy co jsou silné, stabilně jako druhé mocnosti, když se z nich stane velmoc, tak né vždy jsou oddaní na max (ledaže máš s němi super vztahy a silnou převahu).

Nevyplatí se dělat říši přes celou zeměkouli, nestíháš se o to starat, neuhlídáš všechny fronty, přiliš mnoho problémů. Radši hodně malých států, ve svém vlivu (5-15měst).

Mě se velikost říše nejlíp osvětčilo celý Balkán či Centrální Evropu (Rakousko+Německo).

memo
Rotný
Rotný

Příspěvek od memo » 25 čer 2013, 22:42

Zajímalo by mě, jak mám skládat námořnictvo v HoD. Nevyznám se v tom, tak jestli by se našel někdo, kdo by byl ochoten trochu to vysvětlit, co a proč atd.? Díky za pomoc.

Lodovico Ariosto
Desátník
Desátník

Příspěvek od Lodovico Ariosto » 27 črc 2013, 21:34

zásadní význam sfér vlivu je v tom, že máte prioritu v kupování surovin, které produkují. Normálně státy nakupují na světovém trhu podle pořadí skore. takže pokud nemáte vynikající skore, může se stát, že vaše továrny nebudou mít možnost nakoupit dost vstupních surovin z důvodu jejich rozprodání státům s větším skore. většina krachů továren ve hře je způsobena právě nedostatkem nebo vysokou cenou vstupů. v pozdější fázi hry může být problém sehnat dost surovin i pro stát číslo 1 a velkou sférou vlivu. pak zbývá udržet si nejvyšší skore, zvětšit svoji sféru o státy, které mají suroviny, jež potřebujete, zlepšit infrastukturu v těchto státech přes zahraniční investice, případně rovnou zabrat tyto státy, nebo v nejhorším zrušit továrny, které závisí na nedostatkových surovinách. obecně je dobré zajistit si přísun síry, bavlny, železa, tropického dřeva, ovšem záleží, za koho hrajete. např. textilní průmysl se vám může úplně zhroutit, pokud nemáte barviva a bavlnu a nemáte ještě syntetická barviva. klíčové vstupy pro lukrativní textilní průmysl drží na startu z velké většiny Velká Británie.

kromě toho, což už bylo napsáno výše, je mnohem snazší uzavřít alianci s AI ve vaší sféře a pro něj je patrně už pak nemožné uzavírat nové aliance s kýmkoli jiným než s vámi.

co se týče složení flotil, tak je vhodné kombinovat malé a velké lodě. malé lodě mají větší evasion a později mají také torpedo attack, který je smrtící pro velké lodě. Malé lodě chrání velké lodě tím, že přitahují torpedové útoky nepřátelských malých lodí, a tím, že mají vyšší šanci vyhnout se zásahu. Já stavím screeny a capital ships ve flotile jedna k jedné, určitě by šlo jít někam k poměru 2:1, ale raději bych se vyhnul poměru 1:2 screens/capitals a víc. úloha lodí ale nekončí s jejich bojovými schopnostmi. například monitor je obecně slabší než commerce raider, ale je výhodnější pro tvorbu colonial points, takže je třeba při stavbě lodí zohlednit i celkovou výši vašeho naval supply limitu, protože takový dreadnought je sice v boji impozantní, ale místo něj byste mohli mít za stejnou hodnotu naval supply spoustu ironcladů, které vám v součtu dají víc colonial points.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 28 črc 2013, 07:45

Sféra vlivu ti ale taky může průmysl zničit. Zařazuje se totiž do tvého domácího trhu z něhož je nakupováno tvými lidmi primárně. Pokud tedy přijmeš do své sféry vlivu zemi, která má silný průmysl (hodně řemeslníků) vyrábějících to samé, co tvoje továrny, tak si likviduješ svůj vlastní odbyt. Známá je past Číny - ta má tolik řemeslníků a tak chudou většinovou populaci, že je schopná v první části hry hospodářsky zničit klidně i Británii, protože zahltí její trh a zároveň chudí vesničané nedovedou poptávku vynahradit.

Obecně tedy je dobré buď do sféry vlivu zařazovat jen země neprůmyslové s cennými surovinami nebo si jejich průmysl truchu hlídat (zahraničními investicemi je směřovat do výroby věcí, které vyrábět nechceš, nebo nemůžeš).

Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Smajl » 17 zář 2013, 21:18

Rád bych se zeptal, jak se ze země, která je satelitem jiného státu může stát svobodná země? Díky
Lord Medgar Tully, pán Řekotočí - viewtopic.php?f=127&t=7705
Císař mandžuský - viewtopic.php?f=124&t=7638

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 18 zář 2013, 21:01

Musí jí osvobodit jiná země ,v Cassus Belli je to myslim Liberate Country ;)

Morty
Rotný
Rotný

Příspěvek od Morty » 19 zář 2013, 11:12

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat jestli existuje konvertor mezi EU III a V II. Na Paradox foru jsem o tom nic nenašel.
Venimus, vidimus et Deus vicit - přišli jsme, viděli jsme a Bůh zvítězil.
Polský král Jan lll. Sobieski v listu papeži po vítězství nad Turky u Vídně.

Odpovědět

Zpět na „Victoria & Victoria 2“