Victoria 2-otázky

Proveď svůj národ obdobím monarchií přes kolonizaci světa až k vytvoření impéria ovládajícího celou planetu na počátku 20. století.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Schulmi
Rotný
Rotný

Re: Victoria 2-otázky

Příspěvek od Schulmi » 16 led 2016, 06:49

Pokud alternativní verzí myslíš pirátskou, tak tím to nebude. Mám origo na steamu. Spíš mě napadla čeština. Nebo u Hoi2 mi kdysi poradili smazat některé proměné v save...

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 16 led 2016, 21:09

Nevím, jestli by to mohlo být češtinou, ale myslím, že ne. To, že to systematicky padá kolem určitého roku signalizuje, že v programu je něco špatně. Zkoušel jsem hledat řešení, ale nic jsem nenašel. Setkal jsem se s tím také. Když jsem se přiblížil ke kritickému datu, pořád jsem ukládal a když to spadlo, tak load, kousek uhrát, save, exitus a znovu a dokola...

Stejně jsem se dál nedostal. Pak už to padalo po loadu tak rychle, že jsem ani nestačil hnout myší. Tak jsem to smazal, nainstaloval verzi 1.1 a bylo po problému.

Jestli máš chuť experimentovat, zkus to rozehrát v originále, jestli ten rok překročíš. Myslím, že už všichni v této věci rezignovali. Mazání savů nepomáhá. Zkusil jsem to. Nepomohla ani čistá instalace hry po vyčištění registrů.

Schulmi
Rotný
Rotný

Příspěvek od Schulmi » 17 led 2016, 16:44

Zkusím, díky za rady.

Schulmi
Rotný
Rotný

Příspěvek od Schulmi » 21 led 2016, 06:28

Tak skutečně byl problém v tom neoficiálním patchy 1.4. Díky

Schulmi
Rotný
Rotný

Příspěvek od Schulmi » 23 úno 2016, 11:54

Prosím vysvětlí mi někdo jak se stanu velmocí? Musím nejdříve vystoupit z vlivu Severoněmeckého spolku?

http://img18.rajce.idnes.cz/d1801/12/12 ... .jpg?ver=0

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 23 úno 2016, 15:45

Uz to je daky piatok co som hral V2 ale myslim ze zo sphere of influence vypandes automaticky. Problem moze byt, ze ked dosiahnes "silu" a posunies sa na miesto GP v rebricku tak trva pol roka kym sa stanes naozaj GP. Toho pol roka ma teraz uz byvala GP na to aby ti vyhlasila vojnu a udrzala si status GP.
+ ten pol rok je aj asi osetrenim toho aby sa na poslednych 2 miestach nestriedali krajiny ako ponozky len preto ze niekto postavil novu fabriku alebo novy regiment
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Schulmi
Rotný
Rotný

Příspěvek od Schulmi » 24 úno 2016, 13:19

Nakonec jsem se mezi velmoci dostal. Ale trvalo to.
Ještě jeden dotaz. Na čem závisí rychlost kolonizace?

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 03 led 2017, 15:23

Dotaz. Neví někdo, když se hraje za necivilizovanou zemi, za jakých podmínek může vylézt Event Westernizace (je to volba přijmeš nebo ne). Pokud ano, máš nějaký procento výzkumu navíc, ale roste militantnost. Lze řešit reformami. Z asi 50 her za Japonce se mi to stalo jen jednou a dost mě to vadí. proto by mě zajímalo, jestli nelze udělat něco na zvýšení pravděpodobnosti. Je otázka, jestli je to stejný ve Vanile a v datadiskách.

Schulmi
Rotný
Rotný

Příspěvek od Schulmi » 18 dub 2017, 08:01

Zdravím, mám pár otázek k vanile 1.3.
1, co ovlivňuje rychlost kolonizace?
2, jak přilákat migranty? Hraji za Austrálii a nedaří se mi ji zalidnit. Přitom jsem dobyl lidnatý Vietnam, Kambodžu...
3, Jak nastartovat industrializaci? Na začátku jsem postavil pár továren, pak trochu podpořil kapitalisty a chtěl jsem tomu nechat volný průběh, jenže kolem roku 1900 mě zbytek světa těžce přejel (ale to asi souvisí s tím, že v celé austrálii žije asi 200k lidí.. - proto kapitalisté nestaví další továrny?)

Díky

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 22 dub 2017, 07:04

Schulmi píše:Zdravím, mám pár otázek k vanile 1.3.
1, co ovlivňuje rychlost kolonizace?
2, jak přilákat migranty? Hraji za Austrálii a nedaří se mi ji zalidnit. Přitom jsem dobyl lidnatý Vietnam, Kambodžu...
3, Jak nastartovat industrializaci? Na začátku jsem postavil pár továren, pak trochu podpořil kapitalisty a chtěl jsem tomu nechat volný průběh, jenže kolem roku 1900 mě zbytek světa těžce přejel (ale to asi souvisí s tím, že v celé austrálii žije asi 200k lidí.. - proto kapitalisté nestaví další továrny?)
Zkus si přečíst nějaké AAR a částečně zjistíš odpovědi.
1) Rychlost kolonizace je +/- stejná. Nepatrně lze zvýšit přítomností jedné jednotky a nepatrně ovlivňuje náhoda.
2) Jak přilákat migranty? Reálně bez cel, nízké dně a reformy. Zdravotní ti dávají slušný bonus v přirozeném přírustku. Zhruba za 50 let by to mělo počet obyvatel zdvojnásobit. Všechny zvyšují mírně atraktivitu imigrace. Jenže reformy často dělat nelze. Osobně si na začátku nechávám dát držkovou (blokáda, okupace jádrového území), aby narostl WAR Exhaustion a tím rostla militantnost. Ta ti potom umožní dělat reformy. Podporu v nezaměstnanosti a penze dělám až později (pokud můžu), protože stojí to peníze. Teď budu dávat druhé AAR za Japonsko. Z 30 regionů na konci hry měly pouze 4 pod 1Mega a to jsem získal některé třeba s 300k. Mít kolonie je dost dvousečné. Místo, aby jsi lidi získával do plnohodnotných regionů, tak ti spíš do kolonií utíkají. Proto se na ně už tolik nezaměřuji. Tím netvrdím, že žádné nemám. Teď chci hrát za Mexiko a vážně přemýšlím, jestli vůbec na začátku hry budu něco kolonizovat nebo to všechno nechám Amíkům.
3) Když v Austrálii žije 200k, tak opravdu velký průmysl nevybuduješ. Nemáš šanci. Jinak se vyplatí, pokud můžeš, továrny stavět sám. Rozhodně telefony, auta, letadla, rádia. Na začátku hry viniárny, lihovary, luxusní oblečení, luxusní židle (pokud jseš schopen získávat suroviny).

Schulmi
Rotný
Rotný

Příspěvek od Schulmi » 01 kvě 2017, 07:16

Díky, vlastně jsi mi potvrdil, co jsem si myslel. Tvé AAR sleduji :clapping: .

Ještě jedna věc. Nedávno jsem narazil na event Witwatersrandská zlatá horečka. Ten někdy kolem roku 1890 dává CB k záboru búrskeho Transvaal. Nevíš jaké jsou podmínky? Nebo respektive, jak to zjistit v souborech hry. Četl jsem, že jsi něco zkoušel opravovat.

chip
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od chip » 02 kvě 2017, 14:29

Schulmi píše:Díky, vlastně jsi mi potvrdil, co jsem si myslel. Tvé AAR sleduji :clapping: .

Ještě jedna věc. Nedávno jsem narazil na event Witwatersrandská zlatá horečka. Ten někdy kolem roku 1890 dává CB k záboru búrskeho Transvaal. Nevíš jaké jsou podmínky? Nebo respektive, jak to zjistit v souborech hry. Četl jsem, že jsi něco zkoušel opravovat.
V adresáři Events jsou různé soubory a je tam i boer_war.
Z toho jsem toto převzal :
country_event = {
id = 19501
title = "EVTNAME19501"
desc = "EVTDESC19501"
picture = "goldrush"

trigger = {
is_greater_power = yes
any_neighbor_country = {
has_country_modifier = witwatersrand_gold_rush
is_greater_power = no
NOT = {
num_of_cities = 10
}
}
}

mean_time_to_happen = {
months = 12
}

option = {
name = "EVTOPTA19501"
any_country = {
limit = {
has_country_modifier = witwatersrand_gold_rush
}
add_casus_belli = {
target = THIS
type = conquest
}
remove_country_modifier = witwatersrand_gold_rush
}
}
}

Moc úplně z toho moudrý nejsem. První podmínka je, že soused Traansvalu musí být Great_power. Druhá podmínka je asi automaticky splněna a týká se Traansvalu. Ostatní NIC NEVIDÍM. nĚCO MŮŽE BÝT ZAKOMPONOVANÝ I V EXÁČI.

Imperius
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Imperius » 08 říj 2019, 07:21

Skúšal niekto konvertovať save z EU4 do VIC2? Aká je podmienka ,že sa kolónia v konvertovanom save stane bábkou nejakého štátu. :?: Konkretne v mojom save dostali všetky kolónie Anglicka v Amerike "samostatnosť " a sú brané ako bábkové štáty ,ale u Španielska to spravilo len s Mexikom. V Juž. Amerike neexistujú žiadne kolónie a kolonialne územie je plnou súčasťou Španielska.

Odpovědět

Zpět na „Victoria & Victoria 2“