Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 18 pro 2017, 13:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 13 zář 2017, 19:36 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Poslední válka s Brity (1933-1934)

V srpnu 1933 Britové vyhlásily Japoncům válku o osvobození Ulsteru. Spojenci zničili v Jižní Americe postupně britské síly a dobyly britské území. Japonci úspěšně likvidovali britské výsadky na ostrovech.

Britové tradičně zaútočili na Belfast, ale tentokrát ne se všemi armádami v Anglii. V obklíčení i pomocí flotily byla tato 66 tis armáda zničena. Další armády však do Irska neposílali. Proto Japonci zaútočili na Glasgow, kde bylo zatím 18 tis Britů. Postupně Britové posilovali obranu Glasgow, do které se zapojilo přes 200 tis Britů. Japonci tolik nebyly schopni nasadit Proto zahájili přesun z Ameriky do Irska. Postupně přeplavili 120 tis. Ještě předtím se Japonci pokusili o obklíčení. Vyslali ústupem do Dumfries 27 tis armádu. Ta však byla nucena před nepřítelem ustoupit, jelikož dorazila později než britské posily a tudíž útočila. Britové potom posílili útok na Glasgow. Později Japonci do Dumfries vyslali znovu úspěšně armádu. Na 12 tis armádu v Dumfries zaútočilo 21 tis Britů. Japonci krátce na to vylodili jižně od Dumfries posily z Ameriky, oblehli několik provincií a Dumfries obklíčili.

To už bylo také obležené Skotsko. V červnu 1934 je v obklíčení 21 tis Britů útočících na Dumfries zničeno. Poté se Japonci s posilami z Ameriky roztahují po Anglii.

V prosinci 1934 je většina Anglie dobyta. Britové předávají Venezuele jejich území v pevninské Jižní Americe.
Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 18 zář 2017, 17:09 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Poslední rok a závěr (1935)

Poslední rok byl jednoduchý, nic významného se neudálo. Jelikož námořní výzkum nebyl dokončen, cíl vše vyzkoumat nebyl splněn. Je těžké říct, co by bylo jinak, kdybych udělal jinak i z toho důvodu, jak by změnila např. náhoda, chování AI apod. Ve hře. Přesto si dovolím říct 3 chyby, které dle mého názoru výzkum zdrželi :
1) Provedení politické reformy s výrazným uspokojením lidí krátce po zcivilizování. Poklesly Consinousy a tím i tvorba dělníků. Zdrželo to velmocenské postavení a vlastně i další rozvoj výroby, tvorby dělníků, ze kterých se stávají tovární úředníci (CLERK).
2) Asi jsem měl selektivně dávat střední vrstvu na nejnižší daně ze všech, aby tvorba středního stavu byla nejrychlejší.
3) Neměl jsem kolonizovat Novou Guineu. Ztráty jednoho Focusu skoro na 7 let. Snížení podílu Clerků, kteří v koloniích být nemohli.

Přesto se událo několik zajímavých věcí. Asi nejvíc mě překvapilo velmocenské postavení Nové Anglie. Přece jenom 4 velmoci z Ameriky, z toho 3 na původním území USA bude asi opravdu velké unikum.

Ve vztahu k Japoncům. Mít téměř 70 mil lidí, když Japonsko vlastnilo pouze Japonsko, Kanadu a část USA, Irsko a Novou Guineu, je pro mě opravdu překvapivé. Japonsko mělo z 31 provincií pouze 4 s méně než 1 mil obyvatel a pouze jednu s méně než 0,5 mil obyvatel. Tato rarita se mi také nikdy nepodařila. A nevybíral jsem jenom pouze velké regiony. Mám ucelenou Kanadu, ucelené Irsko a celou Novou Guineu. Zkrátka reformy a nízké daně sehrály svou roli. Na konci hry jsem měl rovnou daň 5%.

Díky rozvoji mnoha obyvatel a vhodnému výběru výroby jsem měl pro mě nečekaný náskok před Brity. Ty měli podstatně víc obyvatel. Ale významnou část v regionech, které byly teprve nedávno změněny na plnohodnotný region. V Číně měly skoro 20 mil.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina