Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 21 srp 2017, 21:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 22 dub 2017, 08:21 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Úvod


Proč znovu hraji za Japonsko. Mám dva zásadní cíle. Být první a vše vyzkoumat. Bez LOAD/SAVE (našla se drobná vyjímka) chci to dokázat za velmoc, sekondary power, civilizovanou zemi a necivilizovanou zemi. Dokázal jsem to za Prusko (velmoc, nemám AAR), Holandsko (původně secondary power), Hanover (původně civilizovaná země) a zbývá necivilizovaná země. Díky velkému počtu lidí a velké vzdělanosti právě Japonsko má šanci. No jak hraji, tak asi ani mizivou šanci.
Jaká je změna stylu. Mnoho věcí je podřízeno právě výzkumu, ten je často (ale úplně ne vždy) na prvním místě. Takže jsem se rozhodl téměř nekolonizovat (drobné vyjímky budou), ale předpokládám, že v Africe ani ťuk. Fokusy téměř výhradně na tvorbu duchovních. A samozřejmě výzkum podřízen hlavně na rozvoj výzkumu.

Abych byl první, musím získat spoustu obyvatel nebo předpokládané největší velmoci eliminovat. A to určuje styl hry. Infamy budu vkládat hlavně do USA a Británie, abych omezil jejich velikost. Takže od nich budu hlavně brát. Základem je udržet samostatnou Konfederaci. Jestli zkusím dlouhé okupace pro vyvolání osvobozeneckých povstání zejména u Britů, to ještě nevím.

Jak začít, bylo spousta pokusů, vždy do toho něco vlezlo. Zásadním problémem byla výstavba válečných plachetnic (Man of War).

Když jsem zkusil jednou hrát jiným naplánovaným scénářem, tak téměř vše šlo podle plánu, až na několik vyjímek. Vyhlásil jsem válku Španělsku o Luzon. Následující rok bylo ve výstavbě nebo postaveno 15 velkých válečných plachetnic a 20 transportních lodí. Když jsem se vylodil na téměř celých Filipínách, tak jsem vyhlásil válku Britům o Britskou Kolumbii (západ Kanady). Ještě v roce 1837 jsem získal Luzon a o pár let později i Britskou Kolumbii. Přečkal jsem později válku s USA a i s Brity (oba chtěli Britskou Kolumbii). V 1851 jsem se civilizoval. Za pár let jsem vyhlásil válku Amíkům o New York. Vzápětí Britové vyhlásili válku o Britskou Kolumbii. I to jsem dokázal přečkat, oběma zničit jejich armády v Severní Americe. Od USA jsem získal New York a Pensylvánii. Dokonce během války se mi nečekaně ve vyrovnaném souboji (20 tis posila nepřátelům přišla později) podařilo zlikvidovat 50 tis nepřátel. V čem byl problém. Několik zemí (Chile, Turci) nečekaně vysoko měli průmysl, takže jsem nabyl velmocenský status poměrně pozdě a hlavně ho nedokázal udržet. Vůbec se mi nechtěli tvořit dělníci. A hlavně plurarita bylo nízko. Takže výzkum hrůza.

Proto jsem pro druhý pokus změnil taktiku a na začátku hry si vytvořit WAR Exhaustion, pomocí které naroste militantnost a Counsinousy. Mělo to očekávané výsledky, nárůst plurarity, provedeno několik sociálních reforem. Samozřejmě i negativní jev menší nárůst duchovních. Mělo to však i jeden zásadní a nečekaný efekt. Když jsem začal stavět továrny, tak se mi velkým způsobem začali generovat dělníci. Takže další zjištění. Consinousy pomáhají k tvorbě dělníků. To jsem dosud opravdu nevěděl.
Další problém byla tvorba duchovních. Prostě se vytvářeli pomalu. Dřív jsem si myslel, že tomu pomůžu administrativním výzkumem a výrobou papíru. Ale ani to nevedlo k pronikavým výsledkům. Pak se najednou začali relativně rychle tvořit. Co jsem změnil. Výrazně snížil daně. Asi i předchozí věci mají vliv, ale nízké daně jsou také důležité. Aby mohli být nízké daně, je třeba mít zlato. Japoncům se změní Kobe na těžbu zlata, ale je to málo. Navíc, při vlastnictví Luzonu spíše odliv. Chtělo to na začátku nějaké provincie se zlatem. Zbývá Aljaška. Má to ale háček, prakticky za několik dní se změní na plnohodnotný region a smůla. Proto Japonci musí s Rusy bojovat od začátku. Nevýhodou je, že získání Aljašky je poměrně pozdě. A tvorba loďstva je také pomalá. Takže paralelní válka s Ruskem a Brity je nemyslitelná. Ve 40 letech 19 stol už mají Britové v Kanadě dvě velké armády (30-45 tis). Další komplikace. Těch pokusů od začátku bylo opravdu mnoho. Nakonec i tuto variantu jsem zahodil. Drobný odliv na Aljašku, ale z ní málo zlata. Navíc jsem měl smůlu s objevy. Přicházeli neobvykle pomalu, takže jsem zaostával s výzkumem oproti předchozí hře.

Vyhodnotil jsem, že vlastně získávat kolonie (i necivilizovaná země může získávat kolonie) je kontraproduktivní, takže jsem se zaměřil na získání jedné a to Britské Kolumbie. Takže válka s Brity hned od začátku. Bylo to asi nejtěžší ze všech způsobů hraní. Jiné chování Britů ve válce. Nakonec jsem přišel na to, jak to ukočírovat.

Udělal jsem však jednu zásadní věc. Výrazně zvýšil pravděpodobnost západní pomoci k westernizaci pro všechny necivilizované země a to přepisem průměrné délky v Event souboru.

Během hraní jsem ještě používal jednu věc, jelikož nelze dělat špionáž. Nahrál jsem si hru za soupeře a opsal třeba vlastnosti generálů, kolik může soupeř mobilizovat, popř. velikost provincií, abych věděl, co je nejvýhodnější ve válce požadovat apod.

Ještě jsem používal druhou věc. Když mi Britové nabídli mír, držel jsem nabídku na obrazovce. Nepřijetí znamenalo nárůst militantnosti a WAR Exhaustion. To bych opravdu neukočíroval. Tím, že jsem držel nabídku třeba rok na obrazovce, bylo to OK.


Naposledy upravil chip dne 22 dub 2017, 08:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 22 dub 2017, 08:31 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Válka s Brity (1836-1844)


Nejdřív byly dány platy úředníků a duchovních na 100%. Dále bylo nastaveno clo 100%. Platy vojáků byly většinou na 50%. Jen několik měsíců, když bylo nutné zvednout počty rekrutovatelných jednotek nebo vojenskou prestiž byly dány na 100%. V regionu Osaka byl použit FOCUS na nábor duchovních. Byla zahájena výstavba válečných plachetnic v 10 provinciích. Výzkum zahájen není a Japonsko spoří výzkumné body. Všechny armády tvoří lehce ozbrojení sedláci a bude tomu dlouhou dobu.

Japonsko v lednu 1836 vyhlásilo válku Britům o Britskou Kolumbii. Britové zahájili námořní blokádu Japonska a postupně dobyly ostrovy Bonin, Okinawa a Amari. Japoncům rostlo War Exhastion, což v tuto chvíli byl příznivý jev. Později díky tomu mohli Japonci provádět sociální reformy. Japonci bez velkých válečných plachetnic prakticky nemohli nic dělat. Ty se začali budovat prakticky až v roce 1838, kdy již bylo možné koupit plachty.

V roce 1838 se rovněž vylodila větší armáda Britů v Nagasaki. Tu dobila. Potom zaútočila na Japonce ve Fukuoka. Japonci postupně posilovali a ve výsledku se bránilo 78 tis Japonců 18 tis Britů. Japonci ztratili 18 tis, Britové 14 tis. Zbytek byl zničen po pronásledování v Nagasaki. Toto vítězství bylo umožněno i tím, že v této části Britové námořní blokádu z neznámého důvodu přerušili na delší dobu.

V polovině roku 1839 má Japonsko 30 transportních plachetnic a 12 velkých válečných lodí. Vzhledem k tomu, že Britové blokují Japonce ve svazech o 4 lodí bez admirála, Japonsko postupně nepřátelské lodě ničí. Za celou dobu války Japonsko prohrálo jedinou námořní bitvu, kdy se osamoceně do bitvy zapletli transportní lodě. Japonci přišli celkem o 2 lodě, kdežto nepřítel ztratil kolem 50 lodí.

Díky uvolněné námořní blokádě mohli Japonci vyslat 30 tis expediční armádu do Ameriky. Na cestě zemřelo 2,5 tis Japonců. Zbytek zaútočil na 12 tis Japonců ve Vancouveru Island. I když s většími ztrátami byl útok úspěšný. Zbytek byl zlikvidován ve Vancouveru. V roce 1840 začíná obléhání Britské Kolumbie. Později se objeví větší armáda Britů. Japonci ve Vernonu byli nuceni rozpustit 3 tis armádu, aby se vyhli bitvě. Postupně dokázali posílat posily. Vlastně na začátku roku 1841 Britové zaútočili dokonce vstříc přesile na Vancouver. 87 tis Japonců se bránilo 33 tis Britů. (Pokud se vylodí vojáci, dostanou se do provincie bez atrition, což jsem provedl ze 60 tis těsně před útokem). Pro Japonce to byla nejúspěšnější bitvy války. Získali v ní 3,3 válečného skóre. Japonci ztratili 15 tis vojáků, kdežto nepřítel 24 tis. Britové ustupovali na Vancouver Island. Díky tomu, že japonské lodě vyjeli z přístavu, odehrála se druhá bitva ve Vancouveru a britská armáda byla zničena. Japonsko postupně začalo obléhat zbytek Britské Kolumbie a další provincie v Kanadě.

V roce 1842 se Britové postupně se dvěma 45 tis armádami vylodili v Japonsku. Na to Japonsko nebylo schopno zatím reagovat. Než Japonci připravili dostatek sil pro bitvu, Britové dobyli několik provincií. Obě armády Britů z důvodu nedostatku zásob se ztenčovali. Na začátku roku 1843 nalákali 20 tis armádu Britů do útoku na Nagasaki, kde i díky vylodění čekalo 90 tis Japonců. Po bitvě zbylo 3 tis Britů, kteří ustupovali do Kumamoto. Velká část Japonců je pronásledovala, ale zapomněla na druhou armádu Britů, kteří měli kvalitního defenzivního generála (D2). Nakonec 84 tis Japonců útočilo na 22 tis Britů. Brity téměř zničili a v další bitvě dorazili.

Japonci postupně začali osvobozovat provincie. Ještě narazili v Kanadě na 6 tis Britů ve Fort Albany. 3 tis. jednotka byla zničena a sníženo cenné válečné skóre. Na další útok této malé armády se Japonci připravili V thunder Bay, kde Japonci Brity odráží. Po pronásledování je likvidují ve Fort Albany. To byla poslední tečka války a Japonci získávají v únoru 1844 Britskou Kolumbii.
Nastalo však velké překvapení, které bylo zaznamenáno později. Mír měl být 6 let a nikoliv 5 let, jak je obvyklé, což vycházelo na začátek roku 1850. Případná další války by mohla způsobit odklad zcivilizování Japonska. To bylo nutné řešit, avšak teď na to nebyl čas. Očekávala se válka s USA o Britskou Kolumbii.
Obrázek

Nastala jedna zásadní komplikace. Příliš vysoké War exhaustion přes 50. Rozumná velikost je přínosná, lze dělat reformy. V této výši je vysoká obava, jestli to s ohledem na očekávané další války půjde narůstající militantnost pomocí reforem ukočírovat, než War Exhaustion spadne.

Výzkum Japonci zahájili až v roce 1840. Díky naspořeným bodům dokončí výzkum Idealismu v lednu 1840. Japonci v objevování měli smůlu a objevy z toho plynoucí přinesou dohromady pouhých 22 bodů prestiže. Potom pokračují výzkumem Práva mužů, který dokončí v červnu 1841. Nový Focus je použit na nábor duchovních ve Fukuoka. Dále výzkum pokračuje Ideologickým myšlením.
Nedostatek materiálu na nákup plachetnic a děl Japonsku prospěl, menší výdaje. Postupně sráželi cla a daně. Po válce byli Japonci schopni zrušit cla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 23 dub 2017, 12:27 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Válka s USA o britskou Kolumbii (1844-1845)


Ještě v únoru 1844 USA vyhlašuje válku Japonsku o Britskou Kolumbii. Vzhledem k tomu, že Japonci mají po válce s Brity ještě nějaké jednotky na východě Kanady, zvolili netradiční taktiku. Počkají, až USA se svou jedinou velkou armádou oblehne něco v Britské Kolumbii a vyrazí oblehnout provincie USA. Cílem bylo oblehnout takové provincie, kde mohou Amíci mobilizovat.

Taktika úplně nevyšla. USA opravdu vyslalo svoji jedinou armádu na západ. Jenže mobilizovali. Naštěstí to poslali také na západ. Takže se podařilo něco na východě dobýt. Mobilizanti na západě zůstali a Japonci je bez větších problémů postupně zlikvidovali. Hlavní armáda USA se vrátila na východ, kde převážně osvobozovala. Bitvám se Japonci s touto armádo úspěšně vyhnuly. Pouze jednu jednotku museli rozpustit, protože nestíhala zdrhnout. V listopadu 1845 USA vzdává boj o Britskou Kolumbii a je uzavřen bílí mír.
Obrázek

V říjnu 1843 byl dokončen výzkum Ideologického myšlení a Japonci zkoumají Volný obchod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 25 dub 2017, 22:00 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Válka s Brity a zcivilizování Japonska (1846-1850)


Na začátku roku 1846 Japonci vyzkoumali a Volný Obchod. Potom pokračovali výzkumem Post Napoleonského myšlení a Zezadu nabíjenými puškami. Od srpna 1847 Japonsko spoří výzkumné body.

Díku volnému obchodu stoupla příjmy, zejména těžba zlata a Japonsko zavedlo 25% rovnou daň. Krom několika měsíců mělo vojenské výdaje na 50%. To však k dostatečně velké armádě postačuje. Výzkum pokračuje Zezadu nabíjenými puškami. Dále díky bitvám s Brity narostla významně prestiž Japonska.

Japonci již postupně začali pomalu rekrutovat profesionální armádu. Ve válce s Brity však rekrutování probíhalo pomalu.
Jelikož jsem očekával, že dostatek výzkumných bodů na výzkum pušek se závěrem budu mít v průběhu roku 1850, potřeboval jsem se dostat do války s Brity. Ti byly v alianci s Rusy. Očekával jsem, že Rusové společně s Brity napadnou Čínu. Proto jsem s Čínou uzavřel alianci. A opravdu Čína byla napadena v červnu 1847. Japonsko se k ní přidalo. Mělo dva cíle. Rychle odstoupit z války a přesunout na východě Ameriky jednotky z USA do Kanady, Trochu museli Japonci i bojovat. Ve vítězné námořní bitvě přišli o dvě velké válečné lodě. Dále 60 tis Japonců zlikvidovalo 15 tis výsadek Britů na Boninu. 24 tis Japonců se s Přehledem ubránilo ve Vernonu 12 tis Britů. V březnu 1848 Japonci přesunuli své jednotky z USA do východní Kanady a uzavřeli bílý mír.
Obrázek

Nakonec Rusové Mongolsko nezískali. Britové zabrali region na východním pobřeží Číny.

V lednu 1850 Japonsko zahájí výzkum pušek s ocelovým závěrem a díky naspořeným bodům ho ukončí. Japonsko se zcivilizovalo a prakticky vzápětí získalo secondary power a bylo na 9 místě.
Obrázek

Byla zahájena výstavba továren na víno a lihoviny a luxusní oblečení. Byl zahájen výzkum Raně klasicistních teorií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 29 dub 2017, 07:09 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Japonsko velmoc a druhá válka s USA (1850-1853)


Jak byla zahájena výstavba továren, vzniklo poměrně mnoho dělníků Takže Japonci začali stavět skoro v každém reginu další továrnu (vinárna/lihovar) a továrnu na výrobu luxusního oblečení. Po dokončení výzkumu Ranně klasicistních teorií začalo Japonsko ve dvou provinciích stavět pilu. V první polovině roku 1852 jsou první továrny spuštěny. Bohužel Japonsko provedlo reformu, která snížila Consinouses. Tím se snížila rychlost přeměny farmářů a horníků na dělníky. Japonsko de dostává na 8 místo až v listopadu 1852. V květnu 1853 se Japonsko těsně před skončením války s USA stává velmocí.
Obrázek

Brzy byly vyzkoumány Raně klasicistní teorie a výzkum potom pokračoval Vláda a Stát. Po zcivilizování Japonska nastal odliv horníků v Kobe. Postupně počet obyvatel klesl z miliónu na polovinu. Tím poklesli rapidně příjmy z těžby zlata. Japonsko muselo zavést znovu 50% rovnou daň a na krátkou dobu ve válce s USA dokonce i cla. Proto Japonsko na konci roku 1851 začalo zkoumat Experimentální železnici a Praktický parní Pohon, který byl vyzkoumán v první polovině 1853. Potom Japonsko zkoumalo Tisk bankovek. Tyto výzkumy umožnili obnovit po válce s USA rovnou daň 25%.

V prosinci 1850 bylo možné vyhlásit válku USA. Jenže stále bylo vysoké WAR Exhaustion a USA byly v alianci s Francií. Na druhou stranu mohli rekrutovat jen 57 tis mobilizantů, neměli ještě velký vojenský výzkum. Japonsko tudíž nečekalo a vyhlásilo válku USA. Francie USA nechala na holičkách. USA mobilizovalo. 1/3 všech japonských armád tvořili profesionální jednotky, zbytek stále ozbrojení sedláci.

USA vše stěhovalo na východ. Postupně vlastně vznikly tři armády. Profesionální oblehla Vencouver Island, zbylé dvě Vernon a Kelowna. Japonci transportními loděmi Vencouver Island zablokovali, aby profesionální armáda USA se nemohla odsud dostat. USA mělo lodě pouze na východním pobřeží..

Dále Japonci postupně s 66 tis zaútočili a Amíky s Kelowna vyhnali. Ztratili 11tis, nepřítel z 30 tis ztratil 10 tis. Nepřítel ustoupil do Vernon. Z důvodu hornatého terénu Japonci neútočili. Krátce potom nastala zásadní věc, jižní americké provincie vyhlásili nezávislost na USA a vzniklo CSA. To významně usnadnilo válku Japoncům.
Obrázek

Od profesionální armády USA se oddělila část a připojila se K CSA. Po prohrané bitvě oblehla Seatle. Asi 20 tis armáda z Vernon se vydala k útoku na Seatle. Japonsko vyhodnotilo, že je správná chvíle poslat jednotky z východní Kanady a začalo obléhat východní USA.

Japonsko také přesouvalo jednotky do Seatle na pomoc CSA. Bohužel CSA, které mělo lepšího generála než Japonci se brzy z bitvy stáhlo. Brzy na to se bitvy zapojila druhá americká armáda, která mezitím dokončila dobytí Vernonu. V té chvíli se Amíkům začalo neskutečně dařit a Japoncům rostly nevídaným způsobem ztráty. Na poslední chvíli přišla na pomoc 24 tis armáda a v tu chvíli se karta obrátila. Japonci stihli většinu Seatlu i obklíčit a to i z pomocí ústupu malých jednotek z bitvy na nepřátelské území. Poslední den Amíci ustoupili do Kelowna s jednou armádou. Zbytek druhé díky nulové morálce padl do zajetí. Na bojišti padlo 43 tis Japonců z celkových 76 tis a 32 tis Amíků z celkových 36 tis.
Obrázek
Ustupující armáda byla v Kelowna zlikvidována. Nyní se Japonci zaměřili na obléhání provincií USA.

Až v polovině roku 1853 zaútočili Japonci na profesionální armádu USA ve Vencoveru Island. Bylo to velmi hořké vítězství. Z 69 tis útočníků jich polovina padla. Z 21 ti obránců jich padlo 12,5 tis zbytek byl zajat, protože díky námořní blokádě ostrova nemohli ustoupit z ostrova.

Na konci června 1853 je většina USA okupována a Japonsko získává New York a Pensylvánii.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2017, 15:36 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Mírový rozvoj Japonska válka s Rusy (1854-1863)


Japonsko ve výzkumu pokračovalo Vojenský štábní systém, Principy armádních rozhodnutí, Základy chemie, Medicínou a Nacionalismem a Imperialismem,. Toto bylo dokončeno v roce 1858, kdy Japonsko znovu spořilo výzkumné body. V lednu 1860 díky naspořeným výzkumním bodům Japonsko vyzkoumalo Empirismus. Pokračovalo Mathusiánským myšlením, Positivismem, Funkcionalismem a Biologií.

Japonsko ukončilo během tohoto období většinu sociálních reforem. Kvůli penězům vynechalo penzijní reformy a reformy podpory v nezaměstnanosti. Pokračovalo v politických reformách. V roce 1861 umožnilo svobodné volby. Na konci dubna 1861 se stává moderní konstituční monarchií podle britského vzoru.
Obrázek

V srpnu 1861 vyhlásili Rusové válku Japonsku o Britskou Kolumbii. Japonci bez problémů dobyli dvě provincie na Aljašce. Hlavní tíha bojů spočívala v Ishikara, na kterou Rusové útočili z Přímoří. Naštěstí do obrany Japonci mohli zapojit velkou přesilu. A upřímně, potřebovali to. Absence vojenského výzkumu byla znát. Hned v první bitvě zaútočilo 24 tis Rusů a ztratili 6 tis. Do obrany se postupně zapojilo 48 tis Japonců a ti ztratili 11 tis mužů. Podle tohoto scénáře proběhlo ještě několik bitev. Až v květnu 1863 Rusové vzdávají válku a je uzavřen bílý mír.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2017, 07:28 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Válka s Brity (1863- 1867)


Krátce po ukončení války s Rusy vznikne koloniální spor s Brity. A Japonci obhájí před světem nárok na britskou kolonii.
Obrázek

Krátce na to Japonsko postupně zkoumá Tisk bankovek obchodními bankami, Tisk bankovek centrální bankou, Post Nelsonovo myšlení, Design plachetnic a Parníky. Od února 1867 spoří výzkumné body.

V říjnu 1863 Japonsko vyhlašuje válku Britům o Srinagar region. Na stranu Britů se zapojilo Rusko, Venezuela, Kolumbie, Turecko, Španělsko, Portugalsko a několik dalších menších států včetně britských satelitů.

Je třeba přiznat, že jsem porušil pravidlo bez LOAD. Dvakrát jsem se vrátil do uložené pozice v roce 1865. Důvod byl prostý. Velmi neočekávané chování Britů, které ve spoustě her jsem nezažil a prudké podcenění námořní síly. Jestli každý nadává, že Britové se svými stotisícovými armádami někde sedí a nebojují, tak to jsem tady nezažil. Časem v krátkém rozmezí vylodili dvě 66 tis armády. To však nebyl problém. Blokovali mi Japonsko, takže jsem nemohl se přesouvat. Dále jsem i s přesilou prohrával bitvy (měl jsem jen Man of War). Britové úspěšně zapojovali do bitev parní transportéry a já zkrátka nebyl schopen trvale blokádu prolomit. I z toho bych se teoreticky byl schopen vybudováním velké flotily dostat. Jenže jsem kouknul na War Exhaustion a musel jsem udělat LOAD. To bych se utopil v revoltách.

Japonsko si ostrovů Bonin, Okinava a Amari nevšímalo, nechalo je napospas nepříteli. Na severu Japonska se bránilo jedinému ruskému útoku s podobným průběhem jako v předchozí válce s Rusy. Tentokrát Japonci zablokovali únikovou cestu a Rusové nemohli ustoupit (Britové blokovali japonské území jižněji).

Ze začátku hlavní tíha bojů spočívala v Kanadě. Zde Britové bojovali bez generála, což bylo na průběhu bitev znát. Na západě 2 x zaútočili na Prince George, odkud se museli stáhnout. Podařilo se jim vylodit 3 tis armádu ve Vancouver Island, který dobili. Ve Vancouveru byla tato miniarmáda zničena. Od té doby byli Britové na západě pasivní a čekali, co udělají Japonci.

Na východě severní Ameriky zpočátku docházelo k menším bojům. Po několika porážkách sdružili Britové většinu svých armád do jedné a došlo k velké bitvě v Plattsburgh. Britové vrhli 42 tis vojáků do útoku a 11 tis padlo. Vzhledem k tomu, že Japonci stihli dokončit obklíčení, zbytek Britů byl zajat. Z 60 tsi bránících Japonců padlo pouhých 3 tis.
Obrázek

Dále se vylodila 45 tis armáda Britů na Long Island, který dobila. Po bitvách v New York a Bingahomton byla zničena. Do zajetí padlo 27 tis Britů. Zbytek padl na bojištích nebo zemřel z nedostatku zásob při ústupu z New Yorku. Na východě po těchto bitvách zbývala pouze jedna 12 tis armáda, která po prohře v Montrealu se přesouvala na západ.

Japonci se vydali postupně se svými armádami na západě Kanady na britská území. Odehrávala se série několika bitev. Nejdříve útočili Britové, potom přešli do útoku Japonci. Po trvalém tlaku v červnu 1866 byli Britové v Kanadě zničeni. Postupně probíhalo obléhání britských provincií v Kanadě.
Hlavní tíha se přenesla do Japonska. Japonci se svými 12 velkými válečnými plachetnicemi začali napadat blokující nepřátelské loďstvo. I když dvě bitvy vyhráli beze ztrát, bylo nutné stáhnout se do ústraní a začít budovat větší loďstvo. V další bitvě se zapojilo proti 4 tradičním blokujícím lodím v japonském moři 18 velkých válečných plachetnic. O jednu Japonci přišli, ale Britové o všechny 4. Druhou bitvu v japonském moři ze 17 loděmi Japonci po čase vzdali a ustoupili do Osaky. Jednu loď ztratili. Po půl roce již Japonci z 26 loděmi vyhrávají v Setto Inland Sea a stávají se postupně pány moře v okolí Japonska. Do dalších bitev mají k dispozici 37 lodí. V poslední bitvě v listopadu 1867 v Tokai Sea již bojují se 44 loděmi.

Ve dvou vlnách v únoru 1866 a a listopadu 1867 postupně spojenci Britů odstoupili z války.
Na počátku roku 1866 Britové postupně vyloďují dvě 66 tis armády v Japonsku. Až ke konci roku je první nalákána do útoku na Yamaguchi. Po ztrátách z nedostatku zásob útočilo jen 55 tis Britů. Japonci postupně do obrany byli nuceni zapojit 120 tis. Padlo 41 tis Japonců a 34 tis Britů, ale bitva byla vyhrána. Díky neúprosnému pronásledování po dalších bitvách v Matsue, Okayama, znovu Matsue, Osaka a Kyoto byla tato armáda zničena. V té době Britové zaútočili s druhou již jen 52 tis armádou znovu na Yamaguchi. Japonci pro vítězství museli zapojit do bitvy 122 tis. Britů padlo pouhých 25 tis a Japonců 40 tis. Potom obě strany doplňovali stavy. V červenci 1867 vstoupili Japonci do Fukuoka, kam nalákali 41 tis Britů k útoku. Japonci postupně zapojili 108 tis (měli na svém území rychlejší obnovu vojsk). Britové ztratili 15 tis, Japonci 23 tis. Potom Japonci Brity pronásledovali a porazili je ještě ve dvou bitvách v Kumamoto a Miyazaki, kde díky obklíčení zbylých 12 tis Britů bylo zajato.

V listopadu 1867 Japonci získávají kolonii Srinagar a plnohodnotný region v Kanadě Albertu. Ze Srinagaru vytvoří satelity Ladkh a Kašmír, čímž sice ztratí 10 bodů prestiže, ale zároveň 10 bodů badboy.
Obrázek

V roce 1866 za války s Brity Japonsko začalo kolonizovat Severozápadní teritoria.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2017, 13:31 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Čtvrtá válka s Brity (1868- 1875)


Na konci roku 1869 byly zkolonizovány Severozápadní Teritoria a Japonsko kolonizuje Yukaton. Po jeho zkolonizování pokračuje kolonizací barbarského Bonin regionu.

V lednu 1870 díky naspořeným bodům Japonsko vyzkoumalo Analitickou Filosofii, Revoluci a Kontrarevoluci. Pokračovalo výzkumem Železných parníků. V té době začíná postupně ukončovat nábor duchovních (ve velkých regionech přes 2%) a přechází na nábor Clerků.

V červenci 1871 zavádí Vojensko Průmyslový komplex a zkoumá vojenské plánování, strategickou mobilitu a profesionální armádu. Potom spoří výzkumné body až do června 1863. Po vyhlášení války Britů je umožněno zavést vojensko průmyslový komplex. Japonsko zkoumá kulomety. Potom přechází na průmyslový výzkum. Zkoumá vysoké a nízké tlaky parních strojů, prvotní železnici, veřejný průmysl, mechanické dolování a po válce s Brity mechanickou produkci.

V červnu 1873 vyhlásilo Japonsko válku Britům o Saskatchewan. Britové měli stejné spojence jako v předchozí válce. Ze začátku Japonci v pohodě poráželi Brity v Kanadě, vyloděné spojence na ostrovech Boni, Amari a Okinawa a naháněli válečné skóre. V lednu 1874 Japonci pod nepříznivým vývojem bitvy a pod tíhou příchozích posil v Ishikara radši ustoupili. Rusové oblehli Ishikara a Nemuru. Část se potom stáhla do Přímoří. Japonci přešli do Ishikara, kde začala druhá bitva o Ishikara. Rusové nakonec zapojili 124 tis, Japonci „143 tis“. Uvozovky jsou zde proto, že někteří vojáci se zapojili 2x. Japonci občas stáhli jednu zdecimovanou armádu a mírném pozvednutí morálky a částečném obnovení stavu vrátili do bitvy. Naštěstí značnou část Rusů tvořili postupně přicházející čerstvě zrekrutované jednotky, takže Japonci nakonec bitvu vyhráli. Přišli o 40 tis vojáků a Rusové o 58 tis. Velká část ustoupila do Nemuru menší do Hakodate, odkud byla v další bitvě vyhnána do Nemuru. Z války odstoupila mezitím Belgie a Turecko. Ruskou nabídku míru Japonci odmítali. Potřebovali nahnat válečné skóre. V listopadu 1874 po vylodění velké britské armády v Japonsku byl uzavřen bílý mír s Rusy.

Po té nastal přesun vojsk na jih Japonska. V únoru 1875 Britové zastihli nepřipravené Japonce ve Fukuoka. Brzy Japonci ustoupili. Brzy na to Japonci prohráli velkou bitvu v Nagasaki. Naštěstí tyto prohry neměla výrazný vliv na válečném skóre na rozdíl od prohrané bitvy s Rusy před rokem. Krátce po těchto prohrách odstoupili ostatní spojenci Britů. Po ústupu Japonců do Kumamoto se strhla poslední bitva války. V ní již Japonci díky dalším posilám vítězí dokonce s nepatrně menšími ztrátami než nepřítel. Na konci dubna Japonsko získává Saskatchewan a Manitobu.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 03 čer 2017, 15:07 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Dlouhý mírový rozvoj a válka se Španěly (1876- 1883)


Během tohoto období Japonci zkolonizovaly barbarský Bonin, Severní Guineu a Jižní Guineu.
Výzkum pokračuje zkoumání železné železnice, anorganickou chemií, anorganickou chemií a ocelovou železnicí. Od roku 1878 spoří výzkumné body, díky kterým v lednu 1880 Japonsko vyzkoumá Fenomenologii a Hermetismus. Potom Japonsko zkoumá elektrifikaci, parní turbínu a výbušné motory. Přejde na vojenský průmysl a postupně zkoumá Obranu významných bodů, Vojenskou statistiku, tvorbu armádních rozhodnutí a začíná zkoumat management armádních rizik.

V únoru 1882 Španělsko vyhlašuje válku Persii, která je v japonské sféře vlivu. Španělé se za celou válku nepokusili o nějakou vojenskou akci. Bez problémů byly dobyty Filipíny a španělský arabský poloostrov (Oman, Jemen). V září 1883 je uzavřen bílý mír.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 05 čer 2017, 06:51 
18. Plukovník
18. Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2006, 13:25
Příspěvky: 6261
Bydliště: Praha
Proč jsi nepožadoval Filipíny?

_________________
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 24 čer 2017, 07:49 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Atlantis píše:
Proč jsi nepožadoval Filipíny?


Odpověď hledej v úvodu.

"Abych byl první, musím získat spoustu obyvatel nebo předpokládané největší velmoci eliminovat. A to určuje styl hry. Infamy budu vkládat hlavně do USA a Británie, abych omezil jejich velikost. Takže od nich budu hlavně brát."

"Vyhodnotil jsem, že vlastně získávat kolonie (i necivilizovaná země může získávat kolonie) je kontraproduktivní, takže jsem se zaměřil na získání jedné a to Britské Kolumbie. Takže válka s Brity hned od začátku."

Zdůvodnění : Musíš dlouho čekat na přeměnu na plnohodnotný region. Do té doby nepřináší žádnou průmyslovou prestiž. A ještě ti snižuje podíl Clerků, což mírně zpomaluje výzkum. Takže pro mě jednoznačný závěr - do Filipín nevhodně investovaný badboy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alternativní AAR Japonsko
PříspěvekNapsal: 24 čer 2017, 08:25 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 úno 2012, 08:00
Příspěvky: 251
Válka s Brity o většinu Irska, nejprestižnější průmysl a vznik Nové Anglie (1884- 1891)


Výzkum postupně pokračuje Vojenskou Logistikou a Obranou linie. Potom přechází Japonsko znovu na průmyslový výzkum. Zkoumá Levné Uhlí, Součástky, Levé železo, Polo automatizaci, Levnou ocel, Výrobní linku a Pokročilou Metalurgii. Na začátku roku 1891 Japonsko obnovuje tradiční školu a zkoumá Moderní Centrální banku.
V
červnu 1885 Japonsko obhájí před světem nárok na britský region. Špehové zjistí, že se v Anglii a Irsku nenacházejí žádné armády. Japonsko přijme smělý plán. S 30 transportéry a 70 Iroclandy připluje mezi Irsko a Anglii, vyhlásí Britům válku a vylodí 30 tis vojálů v Irsku a 60 tis v Anglii. Zatím má 20 transportních lodí, takže zahájí výrobu dalších 10. Jelikož má Japonsko ve sféře vlivu Holandsko, zajistí si u něj vojenský přístupu. V březnu 1886 má již vše deponované v Holandsku. V květnu je vše připraveno mezi Irskem a Anglií.

V červnu Japonsko vyhlásí válku o Ulster. Vojska bez problémů dle plánu vylodí. Shodně v Irsku i v Anglii bojuje ze 6 tis armádou, která neznamená pro vyloděné armády vážný problém. Takže bez problémů Japonsko Irsko a Anglii dobývá.
Na stranu Britů se přidali vlastně předchozí spojenci. Rusko tentokrát bojově nezasáhlo. Na japonských ostrovech se vylodili Siam, Portugalsko a Španělsko. Sice na čas dobyli Bonin a Okinavu, ale Britům spíše uškodili. V jednoznačných bitvách s nimi Japonsko nahnalo část válečného skóre.

Největší bitvy probíhali v Kanadě. Japonci napadli s 45000 24 tis armádu ve Fort Severn a s přehledem porazili. Svou útočnou armádu postupně ztenčovali a nepřítele neúnavně pronásledovali, až ho po několika bitvách zlikvidovali. Dále napadli 18 tis armádou 6 tis armádu v Montreal. K ní se postupně přidala 66 tis armáda s generálem. Japonci postupně do útoku vrhli 114 tis. Bitva nakonec končí vítězně pro Japonsko se ztrátami 24 tis na obou stranách. Japonci nepřítele pronásledují do Kingston, ale velkou část armády posílají na rekonvalescenci. Proto Japonci musí poslat další posily. V Kingstom je útok ještě těžší. Proti 48 tis nasadili Japonci 106 tis. V bitvě ztratili 20 tis, kdežto nepřítel pouhých 14 tis. V Toronto už pro útok stačilo 39 tis. Dojde ještě ke dvěma bitvám, než nepřítel původní dvě armády rozdělí. V Sudbury původní 6 tis zničí. Druhou Japonsko v neúnavných bitvách pronásleduje. Ale nakonec ji musí nechat osvobozovat provincie v Kanadě, které mezitím Japonci dobyly.

V březnu 1887 Britové útočí s 93 tis na Toronto. Brání se pouhých 21 tis Japonců. Pod tlakem příchozích posil Britové ustupují do Kingstom. Ztráty díky tomu na obou stranách byly nepatrné. Následný vítězný útok Japonců na Kingstom přinesl velké ztráty. Japonci zapojili 136 tis proti 90 tis. Ztratili 31 tis, kdežto nepřítel pouhých 9 tis. Japonci do následného útoku už složitě hledali posily. Naštěstí byly i nějaké ze západu Kanady. Takže proti 81 tis se zapojilo 90 tis Japonců. Snížená morálka a únava na straně nepřítele byla znát. Přece jenom Japonci zapojili čerstvé posili. Takže ztráty 8,5 tis na obou stranách. Ještě došlo asi ke třem dalším bitvám. Díky obnovené morálce již Japonci byly postupně připraveni zaútočit i na druhou armádu, která britskou Kanadu osvobozovala. Nakonec obě armády obklíčili a zničili. Na konci října je dobojována poslední bitva v Temiscaming, kde je v obklíčení zničena původně 93 tis armáda Britů. Zde je vidět důsledek mizivé morálky na počtu padlých.
Obrázek

Japonsko získává Ulster a Leinster-Conacht.
Obrázek

V roce 1888 si Japonsko všímá rebélie na východě USA. Dále Japonsko má nejprestižnější průmysl.
Obrázek

V roce 1891 vzniká na východě USA z rebélie nový stát Nová Anglie. Japonsko zahajuje proces získání tohoto nového státu do sféry vlivu, aby jej mohl ochránit.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Webhosting Český hosting

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Český překlad – phpBB.cz